صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: تحصیل با گذرنامه آمریکایی

Junior Member

پیش فرض تحصیل با گذرنامه آمریکایی

سلام،
    من توی شهر Urbana-Champaign از ایالت Illinois به دنیا اومدم و الان هم پاسپورت آمریکاییم رو دارم، ضمن اینکه مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت پروژه و ساخت از دانشگاه تهران گرفته و علاقه دارم که این رشته رو توی UIUC برای PhD ادامه بدم.
    سوال داشتم و اون اینکه داشتن پاسپورت امریکایی برای گرفتن پذیرش و بورسهای دانشگاه UIUC یا دیگر دانشگاه های امریکا چه مزایایی برای من میتونه داشته باشه.
    چیزی که میدونم اینکه دیگه ویزا لازم ندارم و با خرید بلیط میتونم به امریکا و خیلی کشورهای دیگه برم اما نمیدونم توی بورس و پذیرش امتیازهایی برام خواد داشت یا نه!

ممنون میشم راهنماییم کنید

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : پاسپورت امریکایی

سلام
    بله برای شما می تونه یه نقطه مثبت باشه.اگه قرار شد با استادی کار کنی بگو که می تونی بدون ویزا بیای.
    نمی دونم ولی احتمالا شهریه برای شما مثل یه آمریکایی یک سوم کل باشه.
    موفق باشید.
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

ممنون آقا بهرنگ
    این عدم نیاز به ویزا برای اونا اهمیت داره پس!
    یکی از دوستام که توی همون دانشگاهه گفت یه سری کمک هزینه ها هست که فقط به آمریکایی ها تعلق میگیره
    قصد دارم حضوری اواخر امسال یه سری به اون دانشگاه بزنم به نظر شما دوستان یه مزایایی میتونه برای من داشته باشه؟ چه توی پذیرش گرفتن و چه توی امکان بورس شدن؟
    بعضیا میگن خیلی خوبه و بعضیا میگه بی تأثیره! اگر جمع شما دوستان کمک کنید خیلی ممنون میشم

موفق باشید

مضاف بر اینکه شما نیاز به ویزا گرفتن ندارید.... می تونید از بورس و کمک هزینه های محلی که بعضی دانشگاه ها دارند و فقط متعلق به آمریکایی هاست استفاده کنید... در ضمن معمولا deadline اپلای کردن برای شما دیرتر از دیگران خواهد بود.... و در صورتی که فوند به شما تعلق نگیره هزینه یک دانشجویی آمریکایی که به مراتب کمتر است را پرداخت می کنید... به راحتی حق کار خواهید داشت و محدود به کار دانشجویی نخواهید بود.... که البته با داشتن مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت پروژه و ساخت فکر می کنم شانس خوبی برای گرفتن فوند دارید.... موفق باشید.
    Life salutes you when you make others happy

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام مجدد
    من اصلا توصیه نمی کنم که شما هم مثل یه آمریکایی وقتی اینجا تو ایران هستید به ددلاین توجه کنید.از این نظر بهتره که مانند خارجی ها رفتار کنید.
    بله من خودم یک تجربه داشتم که یه استاد آمریکایی از رزومه من خوشش اومدش ولی متوجه نشد که ایرانی هستم.بعد از چند مکاتبه مستقیم بهش گفتم و ایشون هم گفت که من میخواهم داشجو داشته باشم که بتونه خودشو برسونه و شما چطور می خواهی ویزا بگیری؟
    در کل ارتباط با ایشون قطع شد.
    در مورد کار شما به عنوان دانشجوی دکترا انقدر درس دارید که نتونید کار دیگه انجام دهید پس این مزیتی زیادی نداره.
    در مورد پذیرش فکر نمیکنم کمکی بغیر از اینکه استاد می دونه شما راحت میای چیزه دیگری باشه .فقط فراموش نکنید که بقیه ملیتها هم خیلی راحت میان آمریکا واسه درس خوندن و ما هستیم که این مشکلات مسخره داریم.

Junior Member

ممنون از راهنمایی ها
    یعنی با این تفاصیل من تنها مزیت عدم نیاز به ویزا و اینکه زمان ددلاینم بیشتره رو با این پاسپورت دارم! که البته این مزایا فقط در بین ایرانیا هست و نه مثلا اروپایی ها!
    توی نمرات GRE و TOEFL هم که تأثیره نداره چون درسها رو توی ایران گذروندم!
    پس نمیشه خیلی امید داشت که بشه از پاسپورت برای پذیرش کمک گرفت درسته؟!

همون رزومه و توصیه نامه ها و نمراتم باید کاری بکنن، نه؟

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه

یله من نظر خودم دادم شاید دوستان دیگه نکته بگن که از چشم من دور بوده.
    البته این مسئله کمی نیست اگه شما رزومه خوبی داشته باشید با منی که پاس ایرانی دارم تو یک نقطه اگر قرار انتخاب بشیم مطمئن شما که محتمل تر هست رسیدنت انتخاب خواهی شد.
    ولی اگه منظورتون این هست که چون من پاس آمریکایی دارم و تافل و جی آر ای بیخیال و رزومه را قوی نکنم اشتباه مرتکب شدید.
    اونا کسی می خواهن که خوب کار کنه نه اینکه پاس آمریکایی داشته باشه ;D
    موفق باشید.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

فکر کنم شما بتونی از وام ها و فاندهایی که مخصوص بچه های اونجا هست استفاده کنی ...
    البته شاید ! ... نمی دونم ! ...

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vivid80

قصد دارم حضوری اواخر امسال یه سری به اون دانشگاه بزنم به نظر شما دوستان یه مزایایی میتونه برای من داشته باشه؟ چه توی پذیرش گرفتن و چه توی امکان بورس شدن؟
    این کار مثبت خیلی مفید می تونه باشه شما می تونید با اساتید فیزیکی صحبت کنید و شاید بتونید مجابشون کنید که شما بدردشون می خورید و راحتم اونجا حاضر خواهید شد.
    اگه می تونی این کار بکن ولی این هم باز دلیل نمی شه که شما از خیلی از ***** ها عبور نکنید.

Senior Member emperial آواتار ها

@vivid80

شما چون پاسپورت داری و طبعه آمریکا هستی Domestic حساب میشی نه international. یعنی بسیاری از مزایائی که برای دانشجوهای آمریکائی هست برای شما هم در نظر گرفته میشه. application رودتر بررسی میشه و راحت تر پذیرش میگیری.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)