صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: Rice University

Senior Member m_rond آواتار ها

Post Rice University

دوستانی که در مورد این دانشگاه اطلاعات مفیدی دارند لطفاً اطلاعاتشون رو در اینجا به اشتراک بذارن.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه رایس به نقل از ویکی:
    دانشگاه رایس (Rice University) واقع در شهرهیوستون (ایالت تگزاس) در سال ۱۹۱۲ تاسیس شد و به جز رشته های ‍پزشکی و حقوق که در این دانشگاه تدریس نمی شوند دانشکده های زیر در مقاطع کارشناسی و دکترا دانشجو می پذیرند:
    - معماری
    - مهندسی : مهندسی پزشکی؛ مهندسی شیمی؛ مهندسی عمران؛ ریاضیات کاربردی؛ کامپیوتر؛ برق؛ مکانیک و آمار
    - علوم انسانی :‌شامل دانشکده زبان؛ فلسفه و الهیات
    - مدیریت:‌
    - موسیقی
    - علوم اجتماعی
    به جز نکات کلی که در مورد این دانشگاه می توان ‍در وبسایت این دانشگاه پیدا کرد؛ دانستن نکات زیر می تواند در انتخاب دانشگاه ادامه تحصیل مفید باشد:
    - دانشگاه رایس اگرچه از نظر مساحت قابل قیاس با دانشگاههای بزرگ امریکاست؛ تنها پنج هزار دانشجو دارد. در نتیجه نسبت امکانات به دانشجو نسبتا قابل توجه است
    - اگرچه هیوستون چهارمین شهر بزرگ امریکاست؛ شهر ارزانی محسوب می شود که با توجه کمک هزینه معقول دانشگاه به دانشجویان دکترا از مزایای این دانشگاه محسوب می شود.
    - دانشگاه عموما به تمام دانشجویان مقطع دکترا (به جز مدیریت) کمک هزینه تحصیلی می دهد.
    - تعداد دانشجویان ایرانی این دانشگاه در سالهای اخیر بین ۸ تا ۱۴ نفر بوده؛ که عمدتا در دانشکده برق (که از سطح علمی بالایی برخوردار است) ؛ مکانیک و شیمی مشغول به تحصیل در مقطع دکترا می باشند.
    - از آنجاییکه دانشگاه رایس در فاصله ای بسیار نزدیک از بزرگترین مرکز پزشکی امریکا قرار دارد؛ دانشکده مهندسی پزشکی این دانشگاه بسیار شناخته شده است. علاوه بر دانشکده مهندسی پزشکی؛ رشته های دیگر این دانشگاه نیز عموما در میان متخصصین آن رشته ها شناخته شده هستند؛ به گونه ای که رتبه کلی دوره لیسانس این دانشگاه در US News هفده بوده است.
    - از نظر سکونت؛ تعداد قابل توجهی مجتمع مسکونی با اجاره معقول در مسافت های نزدیک به دانشگاه وجود دارد (۵ دقیقه رانندگی). با توجه به کیفیت نه چندان مناسب سرویس حمل و نقل عمومی؛ اکثر دانشجویان نیاز به تهیه اتوموبیل شخصی خواهند داشت.
    - انجمن ایرانیان دانشگاه رایس (Rice Iranian Society)اخیرا مجددا فعال شده و در نمایندگی ایرانیان دانشگاه نقش فعالی داشته است.
    Never Say Never

پیش فرض پاسخ : Rice University

بچه ها کسی تا حالا از این دانشگاه فاند گرفته مخصوصا برای مستر میخوام بدونم چطوره وضع فاند دادنش ؟
    و زمین چه دیریست دیوانه خانه ای بوده است ...

من امسال برای PhD ادمیشن گرفتم. فاند خبری نیست!

نقل قول نوشته اصلی توسط MostafaMir نمایش پست ها
    من امسال برای PhD ادمیشن گرفتم. فاند خبری نیست!
    سلام ببخشید جواب پذیرش شما کی اومده رشتتون چی بوده؟ من برای دکترای دانشکده مکانیک اپلای کردم هنوز جواب ادمیشن نیومده

در مورد منطقه ای دانشگاه واقع شده ممکنه اطلاعاتی بدیم. من شنیدم بعضی مناطق هوستون امن نیستن.

Senior Member m_rond آواتار ها

در هر شهری مناطق ناامن وجود داره. منطقه ای که رایس در اونجا واقع شده از مناطق خوب هیوستون هست و رنج قیمتش هم تا حدودی بالا هست اما این به اون معنی نیست که در مناطق امن هیچ اتفاقی نمی افته.
    Never Say Never

Junior Member

سلام، دوستان کسی رو میشناسین که این جا مستر مهندسی شیمی پذیرش گرفته باشه، بدون فاند؟!
    میخوام ببینم حدود نمراتش ،معدل و تافل و جی ار ای ، چند بوده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-دانشگاه تهران

سلام.
    رایس دور اول قبولی های Fall 2015 دکترای برق رو داده بیرون. کسی هست اینجا پذیرش گرفته باشه؟؟؟

Junior Member nano572 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mghicho نمایش پست ها
    سلام.
    رایس دور اول قبولی های Fall 2015 دکترای برق رو داده بیرون. کسی هست اینجا پذیرش گرفته باشه؟؟؟
    سلام، شما پذیرش گرفتین؟ برای من چیزی نیومده هنوز

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط nano572 نمایش پست ها
    سلام، شما پذیرش گرفتین؟ برای من چیزی نیومده هنوز
    نه واسه منم چیزی نیومده.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)