نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: معادل مدارک نظام مهندسی در خارج از ایران

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

پیش فرض معادل مدارک نظام مهندسی در خارج از ایران

سلام.
    دوستان من یک سوال داشتم. ممنون میشم اگر کسی جواب بده. اون هم اینه که من می خواستم ببینم مدارک نظام مهندسی رو داخل رزومه باید به چه شکل بنویسیم؟! آیا هر کسی که پروانه اشتغال به کار داشته باشه، P.E حساب میشه؟!!
    من تو اینترنت تنها این مقاله رو تو ویکی پدیا پیدا کردم که خیلی روشن نیست.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Professional_Engineer
    طبق تعریف مربوط به ایالات متحده ظاهراً هر کسی پروانه اشتغال به کار داشته باشه، P.E حساب میشه اما یک جای مقاله در مورد ایران اینجوری نوشته:
    Mohandess Payeh 1 and Mohandess Payeh 2 are titles used respectively for Professional Engineer and Engineer in Training in Iran
    که یک مقدار به نظر من عجیبه! در ضمن این تعریف برای پایه 3 هیچ عنوانی رو بیان نکرده!
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

پیش فرض پاسخ : معادل مدارک نظام مهندسی در خارج از ایران

مدرک نظام مهندسی در ایران معادل مدرک P.Eng در آمریکای شمالی هست ولی اینجا مدرک ایران رو قبول ندارند.
    بنابراین شما باید در اینجا امتحان مجدد بدید یا اینکه یک دوره تحصیلی رو در دانشگاه های آمریکای شمالی بگذرونید. که در این صورت فقط باید امتحان بخش اخلاقیات ethical رو بدید.
    احسان
    سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

Junior Member

منم در این زمینه سوال داشتم واسه گرفتن مدرک نظام مهندسی اونجا به آخرین مدرک تحصیلیت نگاه می شه یا مثل این قانون جدیدی که تو ایرا ن گذاشتن مدرک کاردانی هم مهمه یعنی اگه مثلا کسی کاردانیش برق باشه لیسانش عمران باشه میتونه پروانه مربوط به عمران رو بگیره؟
    یا اگه کسی لیسانسش فیزیک باشه ولی ارشدش سازه باشه ممنون میشم اگه جواب بدین

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sabakami نمایش پست ها
    منم در این زمینه سوال داشتم واسه گرفتن مدرک نظام مهندسی اونجا به آخرین مدرک تحصیلیت نگاه می شه یا مثل این قانون جدیدی که تو ایرا ن گذاشتن مدرک کاردانی هم مهمه یعنی اگه مثلا کسی کاردانیش برق باشه لیسانش عمران باشه میتونه پروانه مربوط به عمران رو بگیره؟
    یا اگه کسی لیسانسش فیزیک باشه ولی ارشدش سازه باشه ممنون میشم اگه جواب بدین
    عضویت نظام مهندسی (professional engineer) در خارج در هر کشور و بعضا ایالتی قوانین متفاوتی داره و اینطور نیست که به صرف مدرک به شما عضویت بدهند.
    مثلا در بیشتر ایالتهای کانادا شما باید علوه بر مدرک مهندسی چند سال سابقه کار داشته باشید و امتحانهای خاصی را هم بدهید تا بعضویت نظام مهندسی پذیرفته بشوید.
    بیشتر جاهایی که دیدم آخرین مدرک را نگاه میکنند ولی با این وجود قوانینش برای هر منطقه متفاوت است و باید سایت انجمن مهندسی کشور و ایالت مقصدتان را چک کنید تا ببینید چه شرایطی میخواهند.

Junior Member

مرسی از پاسختون
    راجع به بازار کار عمران تو گرایش سازه و زلزله هم اطلاعاتی دارید؟ که کجا بهتر ؟راسش من اول باید ببینم کدوم ایالت واسم بهتر بعد به بقیش فکر کنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sabakami نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون
    راجع به بازار کار عمران تو گرایش سازه و زلزله هم اطلاعاتی دارید؟ که کجا بهتر ؟راسش من اول باید ببینم کدوم ایالت واسم بهتر بعد به بقیش فکر کنم
    در تاپیک های مربوط به بازار کار سوال کنید شاید کسی اطلاع داشته باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)