صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: فرستادن Bank Statement به دانشگاه برای صدور I20 ؟؟

پیش فرض پاسخ : فرستادن Bank Statement به دانشگاه برای صدور I20 ؟؟

سلام دوستان
    من کلا مبلغ 5 میلیون تو حسابم دارم که این پول رو واسه اپلای کردن جمع کردم
    پس دارم خرد خرد هم ازش خرج می کنم و احتمالا تا موقع سفارت (ایشالا) چیز زیادی ازش نمونه
    حالا چند تا سوال
    1- این تاییدیه رو من الان باید با مدارک ام برای اپلای بفرستم؟
    2- اگر الان لازم نیست و بعدا برای سفارت لازمه می تونم از الان که هنوز پول دارم این فرم رو بگیرم؟
    3- یک فرم 5 میلیون برای اپلای برای دکترا کافیه؟
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

سلام دوستان
    من شنیده بودم که Bank Statement رو باید وقتی که از دانشگاه پذیرش می گیریم باید از بانک گرفته و برای دانشگاه ارسال کنیم تا برایمان I-20 صادر کنند و بعد از آن هم آن B.S. رو با خودمون ببریم سفارت. اما الان که می خوام apply کنم می بینم که جزو check list بعضی از دانشگاهها مثل U of Oklahoma و U of Houston مدارکی رو باید همراه ریزنمرات و غیره بفرستیم که نشان دهنده ی استطاعت مالی ما باشد یا به عبارت دیگه می گن همراه hard copy هایی که پست می کنید باید bank statement هم باشه! آیا حرفهایی که زدم درسته و آیا باید حتما برای مرحله ی apply کردن هم bs بفرستیم؟؟
    سوال دومم هم اینکه اگر 6 ماه مونده به زمان سفارت رفتن bank statement بگیریم میشه که همون BS رو ببریم سفارت و افیسر محترم پیله نمی کنند که bs شما قدیمه؟
    خــواهش می کنم دوستان با تجربه راهنماییم بفرمایند.
    متشکرم

Junior Member

سلام به همه دوستان،
    من پذیرش گرفتم، حالا دانشگاه از من BS رسمی میخواد (Official Bank Statement) تا I20 بده.
    من از بانک پارسیان Financial Status Certificate گرفتم (نامه به انگلیسی هست). این نامه مهر و امضا داره، ولی یه جمله توش نوشته که نمیدونم با وجود این جمله این نامه یک Official BS محسوب میشه یا نه.
    ممنون میشم راهنمایی کنین.
    This certificate has been issued at the request of the above-said person without any liabilities and/or responsibilities whatsoever on the part of this bank and/or its officials.

Junior Member

من مشکلم این هست که بانکای شهرستان حتی خصوصی ها این نامه رو بهم نمی دن کسی تجربه همچین مشکلی رو داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط waiting4 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،
    من پذیرش گرفتم، حالا دانشگاه از من BS رسمی میخواد (Official Bank Statement) تا I20 بده.
    من از بانک پارسیان Financial Status Certificate گرفتم (نامه به انگلیسی هست). این نامه مهر و امضا داره، ولی یه جمله توش نوشته که نمیدونم با وجود این جمله این نامه یک Official BS محسوب میشه یا نه.
    ممنون میشم راهنمایی کنین.
    This certificate has been issued at the request of the above-said person without any liabilities and/or responsibilities whatsoever on the part of this bank and/or its officials.
    من هم عینا مشکل شما رو دارم. علاوه بر اینکه شنیدم فرستادن BS با پست ممنوعه و توی گمرک امریکا توقیف میشه. شما از این قضیه چیزی شنیدید؟

سلام

من چند تا سوال در مورد نامه وضعیت مالی برای سفارت دارم

توی صفحه یه دانشگاهی برای رشته مهندسی یکسال مبلغ 28,149$ می خواد

1 - بانک ایم مبلغ رو براساس دلار 1980 تومان حساب میکنند یا دلار 1226 تومان ؟ حداکثر با دلار 2000 تومان یه چیزی حدود 56 میلیون تومان میشه

2- برای چه مدت این پول توی بانک باید باشه تا نامه BS بهت بدند؟

3 - نامه به اسم و شماره حساب دانشجو صادر میشه یا بنام و شماره حساب به نام کسی که دانشجو رو حمایت میکنه؟

4 - بالاخره این نامه رو موقع اپلای کردن مورد نیاز هست یا زمانی که وقت سفارت میگیری فقط بهش نیاز دارید؟

Junior Member

سلام بچه ها اگه یه BS رو به دانشگاه بفرستم برای گرفتن I20 بعد 3-4 ماه بعدش وقت سفارت داشته باشم اون BS معتبره هنوز؟
    یا حتما باید BS دو-سه هفته مونده به وقت سفارت ببرم؟
    اگر کسی تجربه داره لطفا دقیق توضیح بده برام. ممنون از راهنماییتون پیشاپیش.

با سلام
    دوستان من یه سوال برام پیش اومده، ممنون مشم اگه کسی جواب بده:

همسرم برای اینکه براش فرم I20 رو صادر کنن باید نشون بده که مبلغ 36000 دلار در حسابش هست. در حال حاضر ما یه bank statement با موجودی 25000 دلارداریم( به اسم همسرم). آیا میشه یه مقدار از پولش رو به حساب من بریزه و من رو به عنوان sponsor خودش معرفی کنه تا بتونیم یه bank statement دیگه با موجودی 11000 رو فراهم کنیم( اینبار به نام من و به عنوان اسپانسر همسرم)؟ به عبارت دیگه میشه دو تا bank statement از دو تا بانک متفاوت رو که مجموع موجودی حساباش 36000 تا میشه رو برای دانشگاه بفرسته تا براش I 20 صادر کنن؟

پیشاپیش ممنون
    شیرینی یکبار پیروز شدن به تلخی صد بار شکست خوردن میارزد. (سقراط)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

با سلام
    میشه لطفا یکی از دوستان توضیح بده که مراحل تهیه B.S. چه جوریه؟ و این پول چه مقدار باید در حساب باشه؟
    ممنون

Junior Member

با عرض سلام؛

من از دانشگاه Xدر آمریکا فول فاند گرفتم ولی امکان تحصیل در دانشگاه رو منوط به ارسال BS بانکی کردن. من پرینت موجودی مبلغ مورد نظر رو از بانک گرفتم و براشون ارسال کردم. حدود 50 میلیون تو حساب بانکی پدرم بود و 50 تا هم پدرم از دوستاش قرض گرفت. مشکلی که برای من پیش اومد این بود که بعد از ارسال مدارک این پیام برایم ارسال شد:
    We are also requesting that you submit an account statement with transaction history of deposits and withdrawals that support the balance in your financial institution letter.
    اما من فقط موجودی BS را گرفتم بدون transaction history. و الان هم پدرم مبلغ قرض گرفته از دوستاشو پس داده، می خواستم ببینم چه جوابی به Graduate officer دانشگاه بدم.
    دوستان اگه تجربه مشابه ایی دارن لطفا راهنمایی کنن.
    ممنون.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)