صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 110

موضوع: مشورت در مورد ازدواج صوری بخاطر کسب اسپانسر مالی

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : مشورت در مورد ازدواج صوری بخاطر کسب اسپانسر مالی

درود

دوستان ما بهتره به جای قضاوت بر اساس چهارچوبهای اخلاقی خودمون که بعضا اجرا هم نمی شه و به قول آقای دکتر سریع القلم بیشتر به زبان میاد تا به عمل، پاسخ ایشون رو به صورت منطقی و پرکتیکال بدیم . قضاوت رو به خودشون بسپرید. این موضوع نه غیر قانونی است نه غیر اخلاقی! (اخلاق کی . من یا شما؟)
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

همون طور که میدونین زندگی تو آمریکا هزینه ی خیلی زیادی داره، مخصوصا با وضعیت الان کسی که حقوقش به ریاله خیلی سخته که بتونه هزینه ها به دلار رو بده، بر فرض اگر چنین آدمی (بخونین ساده لوحی) پیدا بشه که بخواد چنین کاری بکنه به نظر من که خودش اینجا میتونه زندگی توپی را داشته باشه چرا باید بیاد برای شما خرج بکنه؟! بیاد آمریکا که چیکار بکنه؟ همه دنبال زندگی بهتر هستن و همونطور که میدونین افرادی که پولدار هستن (منظورم خیلی پولدار بودنه) دیگه نیازی به کشور خارجی رفتن ندارن که بخوان وضعیت خوبی داشته باشن، شما همین الان یه سر برو محلات بالاشهر میبینی وضعیتشون از خیلی از مردم آمریکا بهتره...اگر هم کسی عشق خارج باشه خودش میتونه از طریق سرمایه گذاری (حداقلش 200 هزار دلار ولی اگه بند1 رو بخونین میبینین میگه با 50هزار تا هم شده) گرین کارت بگیره...
    همیشه قبل اینکه برای دیگران نقشه بکشین خودتون رو بذارین جای طرف، آیا شما حاضری برای کس دیگه اینکار رو بکنی؟ اونم فقط برای چند سال و تجربه از نزدیک، قرار گرفتن در محیط نیتیو، یادگیری زبان؟!
    برای یادگیری زبان که تورهایی وجود داره که با هزینه ی خییییییییییلی کمتر از 3 سال زندگی تو آمریکا میتونن توش ثبت نام کنن و در مدت خیلی کوتاه تری زبان رو یاد بگیرن...لینک
    پروسه ی اپلای رو ما از کجا یادگرفتیم؟ خو اون طرف هم به همین ترتیب یاد میگیره با هزینه ی صفر!!!
    به نظر من این کار یه جورایی selfish بودنه...

Member
    رشته و دانشگاه
    Architectural Engineering

جهت اطلاعتون می گم که توی آشناها و دوستای من بودن کسانی که انقدر پولدار بودن و همشون هم از طریق سرمایه گذاری گرین کارت گرفتن و رفتن و هنوزم اونجا مجردن و دارن از زندگیشون لذت می برن..مطمئن باشید اونی که شما می خوایید یه پدر پولدار داره که انقدر ذهنش خوب کار می کرده که تونسته همچین سرمایه ای جمع کنه و گرفتن اقامت براش ساده است و دخترش رو تو هچل نندازه ..به نظر من به جای این فکرهای خیالی به خدا توکل کنید بعد هم به تواناییهای خودتون...و وقت رو با این حرفها هدر ندید

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    اولاً این مخلیات ذهنه زیاد جدی هم نیستند
    یعنی اینکه فکر نکنید من دنبال این چیزها هستم
    خواستم این سوال توی ذهنم باقی نمونه و تصور ذهنی شما را هم بدونم
    قبلاً هم گفتم هنوز جواب خیلی از پذیرش هام نیومده

با تجربه برخورد اون چند موردی که در بالا اشاره کردم و در زمان گذشته برای مشاوره با من تماس داشتند
    باید بگم
    این حداکثر حداکثر سه سال فرصت خوبیه که
    انگلیسی اش را قوی کنه و با محیط امریکا از نزدیک آشنا بشه و امتحانات لازم مثل GRE را بده و پرسه اپلای کردنو هم از من یاد بگیره
    خیلی ها که دنبال مهاجرت هستند این فرصت خوبیه

بهتر از اینه آدم عمر خودشو بره توی مالزی تلف کنه
    مهمترین چیز برای موندگاری پیدا کردن کار و منبع در آمد در خارج از کشور هست
    و برای پیدا کردن کار در یک کشور ترجیحاً باید در همون کشور ادامه تحصیل داد
    حالا یا یک مقطع تحصیلی مثل کارشناسی ارشد یا دکترا
    یا یک دوره کوتاه مدت certificate مثل مهارت های فنی حرفه ای خودمون در ایران برای کسب مهارت برای کار
    لطفا ارزشهای انسانی را با کشور مقایسه نفرمائید . هر چیزی به هر چیزی ربط نداره . من فکر میکنم شما باید پیشنهادتون را جایی دیگه مطرح میکردید نه در یک فرومی که همه از بعد دیگه ای به زندگی و آینده دارند فکر میکنند و نگاهی آکادمیک دارند . کسی ازرشهاش را به کشور نمیفروشه. کسی هم که کشوری میره یا نمیره نشان دهنده بالا بودن و یا کم بودن ارزشش نیست. ارزشمندترین انسانهای ما و دانشمندان ما در طول تاریخ از دورترین نقاط همین کشور اسم ایران را زنده نگه داشتند.

برای خودتون هم اهدافتون را توجیه نفرمائید . و با کلمات بازی نکنید . حداقل اینجا جای این روشهای پیش پا افتاده نیست. اونقدر در ذهنتون تکرار کردید تا اندیشه تون شده و به راحتی اومدید اینجا مطرحش میکنید. عمر اون آدم وقتی تلف میشه که سه سالش را بخواد در شناسنامه شما طی کنه.

جای تاسف داره .
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zz1366 نمایش پست ها
    ببخشید جناب مدیریت محترم این تاپیک موضوعش به اندازه کافی غیر اخلاقی هست و اصلا این حرف شما معنی نداره...واقعا از یک سری آدم تحصیل کرده انتظار نمیره...متاسفم
    وجود تاپیک بخودی خود بد نیست که بعضی دوستان جوانتر که ممکن است چنین ایده هایی در ذهن داشته باشند متوجه غیرعملی بودن آن بشوند و وقت خودشان را بیخودی تلف نکنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط snshirazi نمایش پست ها
    سلام
    چه موضوع خوبی هست برای فیلم با بازی امین حیایی و حدیث فولادوند وصد البته شریفی نیا در نقش پدر عروس! اسمش باشه "سراب گنجشک"!!!! به کارگردانی محسن محسنی نسب!!!

دوست عزیز شما مطمئن باش اگه به همین روش کسی رو پیدا کنی اون از شما زرنگتره و یک لحظه نمی زاره آب خوش از گلوتون پایین بره چه برسه به درس خوندن!

شما بهترین کار اینه که اگه واقعا دوست داری با کسی بری یه شریک مناسب واقعی برای زندگیت انتخاب کنی و کم کم ولی درست با هم پیش برید، همسری که واقعا شما رو بخواد و پشوانه مالی و عاطفی هم باشید،

من اینجا برگی از داستان زندگی خودم رو براتون می گم شاید مفید باشه:

من خودم چهار سال پیش ازدواج کردم درست بعد از گرفتن مدرک فوق و همیشه از دوران دبیرستان دغدغم رفتن بود با این نگاه خوب طبیعتا با کسی آشنا شدم که اونم دغدغه های زندگیش مثل من بود ما از همون دوران نامزدی یه برنامه مدون ریختیم که برای رفتن چه طور پول و پیش نیازها رو محیا کنیم و قصدمون هم این بود که به هر قیمتی هم نریم بخصوص من که رشتم تاریخ هنر ( البته لیسانس ریاضی بودم ) هست و باید تحصیلات دانشگاهی همون کشور رو داشته باشم و حل شدن در سیستم جدید و کار پیدا کردن برام سخت تر هست، ما برای کانادا اقدام کردیم البته 5 سال پیش شوهرم یه فایل مهاجرتی کانادا داشت و ما تصمیم گرفتیم در راستای اون حرکت کنیم و بریم کانادا که البته دوستان در جریان هستند همین پارسال قانونی وضع شد که شامل پرونده ما هم شد و ما ازصف بررسی حذف شدیم و انگار نه انگار البته از اول من هم تمام تلاشم رو در این 5 سال کردم که بتونم برای دکترا پذیرش بگیرم خوب در راستای این هدف این چند سال با هزاران سختی و تلاش و تحمل مشکلات که همه درگیرشیم مقاله آی اس آی نوشتم در دانشگاه تدریس کردم امتحان زبان دادم و ..... تا بالاخره برای پاییز 2013 از یه دانشگاه کانادایی خوب پذیرش گرفتم که البته هنوز درگیریهای ویزا در پیشه در این مدت خوب واقعا نان آور اصلی ما شوهرم بود سعی کردیم زندگی رو ساده بگیریم و برای رفتن پول جمع کنیم و شوهرم کاری رو انتخاب کرد در کانادا بازار داشته باشه و تمام موقعیتهای رو که در شرکتش گرفت با هزاران سختی و تلاش در راستای همین رفتن بود ما به خاطر کار شوهرم هم سه سال تهران زندگی نکردیم و باز با اینکه من از امکانات تهران دور بودم ولی سعی کردم عقب نمونم ، یه جورایی عذاب وجدان داشتم که من تو این چهار سال نتونستم خیلی از نظر مالی به زندگیمون کمک کنم ولی الان خوشحالم که آرامشی که همسرم سعی کرد برام ایجاد کنه من در آخر شرمندش نشدم و تونستم فاند نسبتا خوبی بگیرم البته تمام هزینه های یک نفر رو پوشش نمی دیه حالا اگه دو نفر هم باشیم سخت تر هست ولی مطمئنم خدا مثل همیشه به کمکم می یاد و اون رو هم جبران می کنه و ما اگه هر دو ویزا بگیریم و بتونیم بریم واقعا خدا رو شاکرم که مزد یه برنامه ریزی و پایداری ما رو به اهدافمون رو می ده تو این 5 سال ما واقعا از صفر شروع کردیم و شوهرم هم از اون دست پسرهایی نبود که خانواده ساپورت مالیش باشند بلکه همه چیز رو خودش از صفر ساخت و ما واقعا مشکلات ناجوری رو پشت سر گداشتیم و هنوز هم برامون این مشکلات هست به خصوص که الان درگیر یه مساله بسیار سخت هستیم، خیلی ها بهمون همون 4 سال پیش می گفتن بابا الان که دلار 1000 تومنه پول عروسی و زندگی رو بفروشید رو برید ولی خوشحالم که الان با وجود بدتر شدن شرایط، روزگار هنوز ما رو از تصیمیممون پشیمون نکرده و امیدوارم این پله آخر رو هم بتونیم به سلامت رد کنیم.

این بود داستان من! امیدوارم یه نکته مثبت توش پیدا کنید.
    درود به شما.
    این دوستمون صادقانه داستان زندگی خودش رو نوشته. ای اقایان و خانم های مجرد یه کم درس بگیرید و بدونید هیچ چیز مفت به دست نمی اد.
    خود ما هم دقیقا مشکلات مشابهی داشتیم. حتی به قول دوستمون همه به جای انرژی دادن ازت انرژی می گیرن و همش با حرف های منفی خودشون برات ترمز می شن. ما هم 2 سال زحمت کشیدیم. وقتی می گم زحمت کشیدیم یعنی روزی 4 تا 5 ساعت خوابیدن. یعنی مثلا ... واسه یه سری ادم سود جو کار کردن یعنی سربازی رفتن یعنی با یه ادم ... به اسم صاحبخانه چونه زدن.
    مثلا یکی شو اینجا می نویسم کمی بخندید.
    ما به مدت 1 ماه تلفن نداشتیم و به هر کجا که تماس می گرفتیم نمی فهمیدیم مشکل چیه!!! حالا دقیقا موقعی که اینترنت می خواهی و استاد ها می خوان مصاحبه کنن و ....
    بعد از کلی دویدن و از این مخابرات به اون مخابرات رفتن یه خیری پیدا شد و گفت صاحبخانه اومده درخواست داده تا تلفن رو قطع کنن!!!!!!!!
    تماس با صاحبخانه: اخه مرد حسابی چرا تلفن ما رو قطع کردی- کرایه ندادیم که دادیم- پول تلفن ندادیم که دادیم- مشکل چیه؟؟؟؟
    جناب صاحبخانه: اخه من خونه رو فروختم به یه نفر دیگه- از طرف 60 هزار تومان طلب کارم نمی اد بده. منم تلفن خونه رو قطع کردم. !!!!!!!!
    همسرم: اخه مرد حسابی به من چه ربطی داره که تلفن منو قطع کردی؟؟؟؟؟
    جناب عزیز دل صاحبخانه اقا بساز و در رو: من پولمو می خوام و الان تو مستاجر اون هستی و به من دیگه ربطی نداری. می تونی بیایی تلفن رو از من بخری!!!!!!!!!
    همسرم: باشه بریم من ازت بخرم (در این مواقع مجبوری با مدرک فوق لیسانس به یه ... بی سواد سود جو کولی هم بدی)
    جناب صاحبخانه: گفته باشم ها خرید تلفن 50 هزار تومان هست ولی من 60 هزار تومان می خوام. چون صاحبخانه جدید شما به من 60 هزار تومان طلب کار است.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    حالا صاحبخانه جدید کی هست و اون قراره چه بلایی سرت بیاره جای خود دارد.
    حالا همه بحث سر یه خانه 36 متری است ته تهران است که اگر چراغ ها رو روشن نمی کردیم همیشه فکر می کردی که شب است. ان را انتخاب کردیم تا مجبور نباشیم کرایه زیاد بدهیم تا بتوانیم پول های خود را برای اپلای خرج کنیم.

البته داستان ما الان خنده دار شده و در شرایط یک سال پیش مثل یه کابوس بود که یک ماه تمام مدت فکر می کردی تموم شد و الان همه استاد ها تماس می گیرن و بعد تو نمی تونی جواب بدی و همه زحمت ها به خاطر یه ادم بی ارزش داره خراب میشه.
    این فقط یکی از کوچک ترین مشکلات ما در این 2 سال بود که فقط اینجا نوشتم کمی لبخند روی لبانتان نقش ببندد و فکر کنید که خیلی هم اوضاع بدی ندارید و فقط باید کمی بیشتر زحمت بکشید. حالا بماند بحث خود اپلای و مشکلات ان.

وضعیت الان بنده: یه خانه خیلی راحت دو خوابه داریم که همش همسرم میگه می خوای سه خوابه بگیرم تا راحت تر باشیم!
    فاند خوب- درسته که کمی کم است ولی ایشالا من که دانشجو شدم پس انداز هم می کنیم.
    و زندگی اروم در امریکا.

نکته اخر مال دوستان خوب مجرد و جوان : شاید اگر من تنها بودم و یا همسرم مجرد بود خیلی از این مشکل ها پیش نمی اومد. کی از این مساله بدش می اد که از بیرون می اد بره تو اتاقش که امروز صبح مادرش اب و جارو کرده و براش تمام لباس هاشو شسته و یکی یکی تا کرده و چیده تو کشو. بعد صداش می کنه با یه غذای خوشمزه ازش استقبال می کنه. بعد نهار پاهاتو جلو تلویزیون دراز می کنی مامانت برات چایی می اره نازت می کنه خودتو لوس می کنی و می گی اخ خسته شدم و ....
    حالا زندگی متاهلی: از بیرون می ایی خسته و کوفته - یا با هم می ایید خسته و کوفته - یه خونه شلخته که از صبح که هول هول صبحانه خوردین و زدین بیرون هنوز سفره ولو مونده - شام هم که نداریم و تازه باید بریم اشپزخانه درست کنیم. لباس ها رو هم که یادمون رفته بشوریم و برای فردا جوراب نداریم.
    ولی ..... حالا نکته اینجاست که چرا ادم ها اون زندگی مخملی مامان ناز کن رو رها می کنن و با هم دوتایی می خوان از صفر بسازن
    شما در زندگی مجردی از خیلی از شیرینی های زندگی محروم می شدید که تا وقتی که مجرد هستید نمی فهمید یعنی چی
    زندگی مشترک یه بازی نیست یه هوس هم نیست. زندگی مشترک یه انتخاب و یه هدف هست که باید به خاطرش بجنگی.

باور کنید هیچ چیز مفت به دست نمی اد.
    ویرایش توسط sharifi_s : February 20th, 2013 در ساعت 07:11 PM
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

ApplyAbroad Champion

درود،

برخی از دوستان پیام دادند که تاپیک بی احترامی به خانم ها است. شاید چون باز کننده تاپیک آقا بودن، این طور برداشت شده است. اما این داستان برعکس هم میتونه باشه و اتفاقا بیشتر، چون خانم های تحصیلکرده بیشتر از آقایان هستند.

بنده بهیچوجه موافق این موضوع نیستم، اما اینکار غیر قانونی نیست و درمورد اخلاق هم که هر کسی معیار خودش را دارد. با توجه به شرایط مالی و ... موجود، ممکنه برخی به فکر این روش ها بیفتند، پس شاید بهتر باشه که از عاقبت آن آگاه باشند. بنابراین وجود تاپیک تا زمانیکه پیشنهادهای غیر قانونی در آن مطرح نشود و موضوع آن منحرف نشود، مشکلی ندارد.

ممنون
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

دوستان عزیز من متوجه بی احترامی نمی شم. کجای تاپیک بی احترامی به خانومهاست؟ یک انسان ( که می تواند مرد یا زن باشد) سوال پرسیده است که اگر من بخواهم ازدواج کنم و به همسرم بگویم که قصد دارم در قبال اینکه تو را آمریکا ببرم هزینه ام را بدهی قبول می کند یا خیر؟ نه توهینی کرده است نه بی احترامی کرده است نه حتی قصد دروغگو گفتن دارد!

ازدواج، (صدالبته متاسفانه)، امروزه قراردادی است مشابه سایر قراردادها. چه در ایران که در قبال آن مهریه تعلق می گیرد و چه در خارج از ایران که تقسیم اموال صورت می گیرد.

پ.ن. من هم خودم اصلا موافق نیستم با عقیده ایشون . فقط این رو می تونم بگم ولی هیچ قضاوتی نمی توانم انجام دهم. این درست نیست که عقاید و نظرات دیگران رو هرچند کاملا متتاقض با تمام نظرات ما بچگونه، احمقانه یا توهین آمیز بدونیم در حالیکه هیچ توهینی صورت نگرفته.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

هر دم از اين باغ بري مي رسد.

به خاطر امانت داري اين چند خطي رو که نوشتم پاک مي کنم هر چند که شنيدنش خالي از لطف نيست. از حاشيه ها بگذريم ..........با يه هموطن که در امد سطح معمولي در ديار کفر دارد صحبت مي نمودم مي خواست بره امريکا چون عرب ها بهش اقامت دايم نميدادن .
    و اما اصل ماجرا:بهش گفتم اونجا چه جوري مي خواي اقامت دايم بگيري بهم گفت اونجا چند تا از دوستاش هستند که ميتونه باهاشون ازدواج کنه تا وقتي که اقامت بگيره بعد تمومش کنن.فقط يه مشکلي بود اونم اينکه ايشون يه عدد زن داشت در حال حاضر. من فکر کردم چون کلش گرمه داره يه چيزي مي پرونه و ادامه ندادم. نيم ساعت بعد از موبايلش متوجه شدم که داره کل خونه و زندگاني رو مي فروشه که برن با عجله زياد!!!!!!!!!!!!!
    دو تا سوال به ذهنم رسيد . اول اينکه اونجا دو تا زن داشتن غير ممکن هست پس مي خواد چي کار کنه؟ دوم اينکه پس زنش هم بايد از همين روش اقامت ...........؟

ولي اون تو کارش کاملا جدي بود. و قبلا فکرش رو کرده بود. اينم از تاثيرات جبر جغرافياست.

البته بايد کل ماجرا را مي نوشتم تا عمق فاجعه رو ببينيد ولي شرمنده دلم نيومد شايد يکي از يه جايي بشناسدس. من که هنوز به معيار هاي اخلاقي معتقدم. شايدم منصرف شد.

بعضي وقتها با خودم فکر مي کنم ما ادميم يا اونا. اين بار دوم اين جريان رو تو يه ماه مي بينم.

شايد هم ما و اونها يي نداريم فقط شرايط تعيين کننده هست.

يعني چند وقت با خودم فکر مي کنم تنها صفتي که بايد بعد از صداقت گذاشت حماقت هست. شايد

شرمنده اين بحث رو بايد به شکل تحليلي تو صفحه فلسفي ف,ي,س,ب,و,,ک مي زاشتم. ولي ديدم شما هم درگيرشين.
    ویرایش توسط mr_saeed : February 21st, 2013 در ساعت 12:51 AM

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود

دوستان عزیز من متوجه بی احترامی نمی شم. کجای تاپیک بی احترامی به خانومهاست؟ یک انسان ( که می تواند مرد یا زن باشد) سوال پرسیده است که اگر من بخواهم ازدواج کنم و به همسرم بگویم که قصد دارم در قبال اینکه تو را آمریکا ببرم هزینه ام را بدهی قبول می کند یا خیر؟ نه توهینی کرده است نه بی احترامی کرده است نه حتی قصد دروغگو گفتن دارد!

ازدواج، (صدالبته متاسفانه)، امروزه قراردادی است مشابه سایر قراردادها. چه در ایران که در قبال آن مهریه تعلق می گیرد و چه در خارج از ایران که تقسیم اموال صورت می گیرد.

پ.ن. من هم خودم اصلا موافق نیستم با عقیده ایشون . فقط این رو می تونم بگم ولی هیچ قضاوتی نمی توانم انجام دهم. این درست نیست که عقاید و نظرات دیگران رو هرچند کاملا متتاقض با تمام نظرات ما بچگونه، احمقانه یا توهین آمیز بدونیم در حالیکه هیچ توهینی صورت نگرفته.
    این حداکثر حداکثر سه سال فرصت خوبیه که
    انگلیسی اش را قوی کنه و با محیط امریکا از نزدیک آشنا بشه و امتحانات لازم مثل GRE را بده و پرسه اپلای کردنو هم از من یاد بگیره
    خیلی ها که دنبال مهاجرت هستند این فرصت خوبیه
    .
    .
    حالا یا یک مقطع تحصیلی مثل کارشناسی ارشد یا دکترا

ایشون میخواهند سه سال یکی را قرض بگیره. دارند صراحتا اعلام میکنند که حداکثر حداکثر سه سال طرف را تحمل میکنند بعد هم تشرفیشو ببره بیرون از زندگی ایشون . مهم هم نیست کی باشه چی باشه اصلا حرف از ازدواج نیست یارو قرار نیست برا شریک یه عمرش این کارو بکنه که اینم خیلی ها زرنگ شدند دیگه گول نمیخورند.

"یک نفر با پول مکفی برای سه سال نیازمندیم" خلاصه و مفید حرفش اینه.

شما هم که خودت هم تو پست #9 این کار را یه جوری هایی ٬ بازی دادن دونستی !!!

این جمله شما در پست نه هست : از اونها خبر ندارم ولی لااقل مطمئنم دختر خانوم ایرونی اینطوری بازی نمی خوره

اخلاق نسبی نیست .اینجا بحث از تناقض نیست بحث از غیر اخلاقی بودن یک ایده است .

سه سال یارو را تو شناسنامه قرض بگیرند !!!!! عمرشو بده پولشم بده فرصتهاش هم از دست بده بعد برو به سلامت. به همین راحتی؟ ! ! ! شاید هم ما عقبیم از اخلاقیات.

یه دختر همین حرفو بیاد به شما بزنه چی میگی بهش ؟ چه اسمی روش میذاری ؟ چه حسی بهت دست میده
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)