صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 110

موضوع: مشورت در مورد ازدواج صوری بخاطر کسب اسپانسر مالی

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : مشورت در مورد ازدواج صوری بخاطر کسب اسپانسر مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها
    این حداکثر حداکثر سه سال فرصت خوبیه که
    انگلیسی اش را قوی کنه و با محیط امریکا از نزدیک آشنا بشه و امتحانات لازم مثل GRE را بده و پرسه اپلای کردنو هم از من یاد بگیره
    خیلی ها که دنبال مهاجرت هستند این فرصت خوبیه
    .
    .
    حالا یا یک مقطع تحصیلی مثل کارشناسی ارشد یا دکترا

ایشون میخواهند سه سال یکی را قرض بگیره. دارند صراحتا اعلام میکنند که حداکثر حداکثر سه سال طرف را تحمل میکنند بعد هم تشرفیشو ببره بیرون از زندگی ایشون . مهم هم نیست کی باشه چی باشه اصلا حرف از ازدواج نیست یارو قرار نیست برا شریک یه عمرش این کارو بکنه که اینم خیلی ها زرنگ شدند دیگه گول نمیخورند.

"یک نفر با پول مکفی برای سه سال نیازمندیم" خلاصه و مفید حرفش اینه.

شما هم که خودت هم تو پست #9 این کار را یه جوری هایی ٬ بازی دادن دونستی !!!

این جمله شما در پست نه هست : از اونها خبر ندارم ولی لااقل مطمئنم دختر خانوم ایرونی اینطوری بازی نمی خوره

اخلاق نسبی نیست .اینجا بحث از تناقض نیست بحث از غیر اخلاقی بودن یک ایده است .

سه سال یارو را تو شناسنامه قرض بگیرند !!!!! عمرشو بده پولشم بده فرصتهاش هم از دست بده بعد برو به سلامت. به همین راحتی؟ ! ! ! شاید هم ما عقبیم از اخلاقیات.

یه دختر همین حرفو بیاد به شما بزنه چی میگی بهش ؟ چه اسمی روش میذاری ؟ چه حسی بهت دست میده
    درود
    دوست عزیزم،

من درصدد دفاع از ایشون برنیومدم. از دید اخلاقیات من این کار ایشون بازی دادنه. ولی تنها از دید اخلاقی من. دید اخلاقی من رو اگر بخواید بدونید، قانون مضجکی مثل پرداخت مهریه در قبال ازدواج رو خیلی غیر اخلاقی تر می دونه! مهریه یعنی اینکه " من و تو می خواهیم با هم ازدواج کنیم و زندگی مشترک و عاطفی خود را شروع کنیم. خب حالا مزنه (MAZENEH) چند؟ " یعنی دختر خانوم در قبال وارد زندگی مشترک شدن ( نه انجام کاری، حمایتی از شما و...) پول طلب می کند یا مرد می گوید اگر با همدیگر زندگی مشترک را آغاز کنیم به تو پول می دهم! البته این کارها در زر ورق و کادوی شیک تری انجام می گیرد!
    این از نوع ازدواج داخلی.

2- ازدواج در خارج از ایران: که در اون یکی از دو نفر هر آن در هر لحظه ای به هر بهونه ای یا هر دلیلی (حتی خیانت و علاقه خودش به مرد/زن دیگر) می تونه جدا بشه و نیمی از هست و نیست طرف مقابل رو بگیره (بدون اینکه واقعا منطقی در این امر باشه) و اتفاقا قانونی هم هست! رو هم غیر اخلاقی می دونم. ولی در چهارچوب اخلاقیات خودم. شمای نوعی در این نوع ازدواج می تونید با یک خانوم/ آقای پولدار ازدواج کنید، خوشی هاتون و استفاده هاتون رو انجام بدید و در نهایت از هر کس دیگری خوشتون اومد بگید دیگه نمی خوام ادامه بدم، نیمی از اموال ایشون رو هم بگیرید و ترکش کنید.

ببیند قضیه سر اینه که خیلی چیزها رو من غیر اخلاقی ممکنه بدونم که شما ندونید و بالعکس. از نوع پوشش گرفته تا گفتار و...
    ولی توهین، بی ادبی و بی احترامی من نمی بینم. چهارچوبهای اخلاقی الزاما بر هم دیگر تطابقی ندارند.
    ویرایش توسط shahrouz : February 21st, 2013 در ساعت 01:40 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیزم،

من درصدد دفاع از ایشون برنیومدم. از دید اخلاقیات من این کار ایشون بازی دادنه. ولی تنها از دید اخلاقی من. دید اخلاقی من رو اگر بخواید بدونید، قانون مضجکی مثل پرداخت مهریه در قبال ازدواج رو خیلی غیر اخلاقی تر می دونه! مهریه یعنی اینکه " من و تو می خواهیم با هم ازدواج کنیم و زندگی مشترک و عاطفی خود را شروع کنیم. خب حالا مزنه (MAZENEH) چند؟ " یعنی دختر خانوم در قبال وارد زندگی مشترک شدن ( نه انجام کاری، حمایتی از شما و...) پول طلب می کند یا مرد می گوید اگر با همدیگر زندگی مشترک را آغاز کنیم به تو پول می دهم! البته این کارها در زر ورق و کادوی شیک تری انجام می گیرد!
    این از نوع ازدواج داخلی.

2- ازدواج در خارج از ایران: که در اون یکی از دو نفر هر آن در هر لحظه ای به هر بهونه ای یا هر دلیلی (حتی خیانت و علاقه خودش به مرد/زن دیگر) می تونه جدا بشه و نیمی از هست و نیست طرف مقابل رو بگیره (بدون اینکه واقعا منطقی در این امر باشه) و اتفاقا قانونی هم هست! رو هم غیر اخلاقی می دونم. ولی در چهارچوب اخلاقیات خودم. شمای نوعی در این نوع ازدواج می تونید با یک خانوم/ آقای پولدار ازدواج کنید، خوشی هاتون و استفاده هاتون رو انجام بدید و در نهایت از هر کس دیگری خوشتون اومد بگید دیگه نمی خوام ادامه بدم، نیمی از اموال ایشون رو هم بگیرید و ترکش کنید.

ببیند قضیه سر اینه که خیلی چیزها رو من غیر اخلاقی ممکنه بدونم که شما ندونید و بالعکس. از نوع پوشش گرفته تا گفتار و...
    ولی توهین، بی ادبی و بی احترامی من نمی بینم. چهارچوبهای اخلاقی الزاما بر هم دیگر تطابقی ندارند.
    دوست عزیز
    به فرض اگر کسی به شما توهین کنه یا مثلا شمارو مسخره کنه، شما با این تفکر نمیتونید هیچ اعتراضی بهش بکنید، چون خواهد گفت:" این کار از نظر من اخلاقی هست! "
    دوست خوبمون motahhar هم گفتن:" اخلاق نسبی نیست"

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zz1366 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    به فرض اگر کسی به شما توهین کنه یا مثلا شمارو مسخره کنه، شما با این تفکر نمیتونید هیچ اعتراضی بهش بکنید، چون خواهد گفت:" این کار از نظر من اخلاقی هست! "
    دوست خوبمون motahhar هم گفتن:" اخلاق نسبی نیست"
    درود

قیاس مع الفارق می فرمایید. ایشون هیچ توهینی نکردند و کسی رو هم مسخره نکردند! مرز روشنی وجود داره در این زمینه ای که شما فرمودید. این مرز روشن هم تجاوز به حقوق دیگرانه. به نظرتون ایشون می خواستند به حقوق کسی تجاوز کنند؟
    این جز حقوق مسلم هر فردی است که مسیر زندگیش را آنطور که می خواهد انتخاب کند. در نهایت صداقت میخواهند پیشنهادی را به خانومی مطرح کنند. این خانوم می تواند پیشنهاد را قبول کند یا خیر!

به نظرم اگر این تاپیک ناراحتتون می کنه، می تونید این تاپییک رو نخونید. همون طور که بسیاری هم هستند مزنه ی مهریه را اون هم با رقم های کلان پرداخت می کنند در قبال( به نظر من ) هیچ! ولی من نوعی که اینو اصلا بحثشو غیر اخلاقی می دونم (از نظر من) نمی تونم بگم چرا؟ چون زندگی شخصی اوست. چیزهای بسیار زیادی وجود دارد که من موافقشان نیستم ولی ذهن خودخواهم مانع از فهم این می شود که به فرض قرار نگرفتن در چهارچوبهای اخلاقی من ( که شاید برای دیگری چارچوبهای بی اخلاقی باشد!!) الزاما نشانه بی اخلاق بودن، گستاخ بودن، توهین آمیز بودن و بی شرمانه بودن نیست! همین

پ.ن. قاطعانه می فرمایید اخلاق نسبی نیست. می شه بزرگواری بفرمایید قوانین مطلق اخلاق رو در زمینه ازدواج، مهریه، حضانت فرزندان، پوشش صحیح و درست زنان و مردان و... اینجا ضمیمه کنید. چون خب شاید ما این قوانین و قواعد رو نمی دونیم به همین خاطر به بیراهه می ریم. برای شروع کار بفرمایید چه نوع پوششی اخلاقی است چه نوع پوششی نیست!

پ.ن2. اگر این تاپیک به هر دلیل من جمله فشار گروههای فشار!، بسته یا حذف شود باید فاتحه آزادی بیان خوانده شود. مسلما مدیران عزیز به همین دلیل قصد ندارند که این کار رو کنند.
    ویرایش توسط shahrouz : February 21st, 2013 در ساعت 05:13 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

اخلاق نسبیه دوست من...منتها مسائل مطلقی هم توش وجود داره...مرزهای اخلاقیات یک امریکایی، یک افریقایی و یک ایرانی می تونه باهم متفاوت باشه ولی مثلا حکم اخلاقی صداقت و خیانت در همه جای دنیا از قطب شمال تا جنوب یکیه...
    مسئله مطلقی که در مورد اخلاقی بودن این قضیه بخصوص وجود داره اینه که این آقا در بیان مساله به اون خانوم فرضی کاملا صادق باشن یعنی بهشون بگن که کل مخارج تحصیل ایشون و زندگی هردوشون برعهده ایشون هست و در عوض سه سال همراه ایشون در امریکا خواهند بود و مسلما سه سال حضور در امریکا لزوما ضمانتی برای اقامت و..نیست و سه سال بعد هم خداحافظ! اگه واقعا اینارو بگن و اون خانوم قبول کنن..این مثل یه معامله هست بینشون که هردو طرف با آگاهی کامل قبولش کردن...
    حالا مسئله اینه که سه سال زندگی صرف در امریکا در مقابل هزینه میلیاردی و خط خوردن شناسنامه (که اقلا برا خانومها معمولا مهمه!) چه ارزشی داره؟ و مسئله اینه که خانومی که دختر یه خانواده مرفهه و مسلما به مسائل اینچنینی برخورده چند درصد ممکنه همچین پیشنهادی رو قبول کنه؟ از نظر من با ارفاق زیر 0.1 درصد!

دوستان مسائل اینچنینی الان در ذهن افراد وجود داره...از دید من با تاسف فراوان...ولی خب تاسف من باعث نمیشه نباشه و و وقتی هست نباید وجودشونو انکار کنیم...
    از نظر شخص من این موضوع منفعت طلبانه ست، اما این دلیل نمیشه بخوام وجودشو در اطرافم انکار یا پنهان کنم...حرف زدن در موردش و بیان دیدگاه های مختلف ایرادی نداره!
    ویرایش توسط blur : February 21st, 2013 در ساعت 06:35 PM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود

قیاس مع الفارق می فرمایید. ایشون هیچ توهینی نکردند و کسی رو هم مسخره نکردند! مرز روشنی وجود داره در این زمینه ای که شما فرمودید. این مرز روشن هم تجاوز به حقوق دیگرانه. به نظرتون ایشون می خواستند به حقوق کسی تجاوز کنند؟
    این جز حقوق مسلم هر فردی است که مسیر زندگیش را آنطور که می خواهد انتخاب کند. در نهایت صداقت میخواهند پیشنهادی را به خانومی مطرح کنند. این خانوم می تواند پیشنهاد را قبول کند یا خیر!

به نظرم اگر این تاپیک ناراحتتون می کنه، می تونید این تاپییک رو نخونید. همون طور که بسیاری هم هستند مزنه ی مهریه را اون هم با رقم های کلان پرداخت می کنند در قبال( به نظر من ) هیچ! ولی من نوعی که اینو اصلا بحثشو غیر اخلاقی می دونم (از نظر من) نمی تونم بگم چرا؟ چون زندگی شخصی اوست. چیزهای بسیار زیادی وجود دارد که من موافقشان نیستم ولی ذهن خودخواهم مانع از فهم این می شود که به فرض قرار نگرفتن در چهارچوبهای اخلاقی من ( که شاید برای دیگری چارچوبهای بی اخلاقی باشد!!) الزاما نشانه بی اخلاق بودن، گستاخ بودن، توهین آمیز بودن و بی شرمانه بودن نیست! همین

پ.ن. قاطعانه می فرمایید اخلاق نسبی نیست. می شه بزرگواری بفرمایید قوانین مطلق اخلاق رو در زمینه ازدواج، مهریه، حضانت فرزندان، پوشش صحیح و درست زنان و مردان و... اینجا ضمیمه کنید. چون خب شاید ما این قوانین و قواعد رو نمی دونیم به همین خاطر به بیراهه می ریم. برای شروع کار بفرمایید چه نوع پوششی اخلاقی است چه نوع پوششی نیست!

پ.ن2. اگر این تاپیک به هر دلیل من جمله فشار گروههای فشار!، بسته یا حذف شود باید فاتحه آزادی بیان خوانده شود. مسلما مدیران عزیز به همین دلیل قصد ندارند که این کار رو کنند.
    دوست عزیز
    1- طبق فرمایشات خودتون مرز روشنی برای اخلاق وجود نداره، اما ظاهرا در این یک مورد خاص مرز روشنی وجود داره!
    2- این جمله شما:"به نظرم اگر این تاپیک ناراحتتون می کنه، می تونید این تاپیک رو نخونید" به نظرم با آزادی بیانی که ازش صحبت میکنید تناقض داره.
    3- اخلاق مطلق همون وجدانه که همه ما از اون بهره مند هستیم اما گاهی خودمونو میزنیم به اون راه.
    4- گروه های فشار؟!
    5- قصد بنده از شرکت در تاپیک خیر بوده اما بحث داره منحرف میشه. بنده از این پس در این تاپیک شرکت نمیکنم تا اون آزادی بیانی که مد نظر شماست نه مدیران فراهم بشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    سلام

من هنوز جواب اپلای هام نیومده
    برای امسال تا حالا یکدونه پذیرش بدون فاند گیرم اومده، از یکی از دانشگاه های خوب آمریکا
    پذیرش سال های گذشته هم هست بدون فاند و با فاند و پارتیشال فاند که همشون دیفر کردم برای امسال

شاید این موضوع خیلی مسخره بیاد و در بازتاب عمومی نگرش جالبی در موردش وجود نداشته باشه
    ولی خوب
    یک توهم ذهنی بنده بودش گفتم شاید اینجا از شما بتونم مشاوره بگیرم

خیلی ها طالب این اند که خارج از کشور زندگی کنند و وضع مادیشون هم خوب باشه
    و خیلی ها مثل من پذیرش بدون فاند گیرشون میاد و از پس کامل هزینه برنمیاند

به نظر شما چند درصد احتمال وجود داره که
    یک همسر صوری پیدا بشه که هم خرج تحصیل و زندگی منو بده و هم خرج زندگی خودشو؟
    هدف موندگاری بعد از پایان تحصیل بنده در همون کشور

نیازمند مشاوره فکری شما هستیم
    به نظرم اگر کسی هزینه خودشو بتونه تامین کنه، هیچوقت نمیاد با یکی ازدواج کنه که تازه هزینه زندگی و تحصیل اون طرف هم بیفته گردنش !!! حالا اگر پسری برای دختر این کار رو بکنه بعد از ازدواج عجیب نیست ولی راستش برعکسشو من تا بحال ندیدم ! من خودم دختر هستم و اصلا حاضر نمی شدم با کسی با این شرایط ازدواج کنم !
    توصیه می کنم واقع بینانه تر به رفتن فکر کنید و به توان علمی و مالی خودتون اتکا داشته باشید اینطوری هم غرورتون حفظ میشه و هم همسرمناسبی پیدا خواهید کرد. ازدواج فقط پول نیست. شاید اول خیلی زیبا به نظر برسه ولی ضامن خوشبختی نیست. موفق باشید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    به نظرم اگر کسی هزینه خودشو بتونه تامین کنه، هیچوقت نمیاد با یکی ازدواج کنه که تازه هزینه زندگی و تحصیل اون طرف هم بیفته گردنش !!! حالا اگر پسری برای دختر این کار رو بکنه بعد از ازدواج عجیب نیست ولی راستش برعکسشو من تا بحال ندیدم ! من خودم دختر هستم و اصلا حاضر نمی شدم با کسی با این شرایط ازدواج کنم !
    ولی من دیده ام.و چند مورد هم دیده ام...و اتفاقا امروزه بیشتر دخترها از اینکارها میکنن و پسرها محتاط تر شده ان....!واقعا معیارها متفاوته.و مشاوره هم در این مورد اصلا معنی نداره و غیر منطقیه کاملا.باید بر اساس فکر منطقی و برنامه ریزی عمل کرد حتی از والدینتون هم نباید متوقع باشید.فقط خودتون.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zz1366 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    1- طبق فرمایشات خودتون مرز روشنی برای اخلاق وجود نداره، اما ظاهرا در این یک مورد خاص مرز روشنی وجود داره!
    2- این جمله شما:"به نظرم اگر این تاپیک ناراحتتون می کنه، می تونید این تاپیک رو نخونید" به نظرم با آزادی بیانی که ازش صحبت میکنید تناقض داره.
    3- اخلاق مطلق همون وجدانه که همه ما از اون بهره مند هستیم اما گاهی خودمونو میزنیم به اون راه.
    4- گروه های فشار؟!
    5- قصد بنده از شرکت در تاپیک خیر بوده اما بحث داره منحرف میشه. بنده از این پس در این تاپیک شرکت نمیکنم تا اون آزادی بیانی که مد نظر شماست نه مدیران فراهم بشه!
    درود

1- اخلاقیات نسبی است. یعنی اخلاقیات من/ اعتقادات من/ دیدگاه من برای من ارزشمند است ولی حق ندارم به کسی توهین کنم او را آزار دهم، اخلاقیات، سلایق، عقاید او را با الفاظ توهینانه مورد سرزنش قرار دهم! چون اصلا مشخص نیست که من درست فکر می کنم یا او! بهتره این طرز تفکر خداگونه رو از خودمون جدا کنیم.

2- عرض کردم اگر واقعا حضور این تاپیک به طور کلی ناراحتتون می کنه شاید بهتر باشه برای خودتون نیاید. ولی اگر می تونید عقاید و نظرات مخالف خودتون رو تحمل کنید و بدون توهین نقد کنید بسیار خوب هست. تمرین دموکراسی است.
    3- با استفاده از همان وجدانی که فرمودید مقوله هایی که عرض کردم رو نقد بفرمایید. چه پوششی اخلاقی است از نظر وجدان شما؟ چه نوع ازدواجی اخلاقی است از نظر وجدان شما؟ حق حضانت را به چه کسی بدهند اخلاقی است از نظر وجدان شما؟ من چگونه بیاشامم، بگویم ، حرف بزنم، نقد کنم اخلاقی است؟ لطفا مثال ذکر کنید. کلی گویی مشکلی را حل نمی کند. خیلی از خانومها و جدیدا حتی آقایون در ازدواجشون مقوله پول و ثروتی که بهشون می رسه رو براشون ارزش داره (بعضی هاشون حتی بیان هم نمی کنند!!یعنی صادق هم نیستند. ) اونها بی اخلاقند یابی وجدان؟

4- بله گروههای فشار. وجود دارند، بعضی هاشون سینما تعطیل می کنند بعضی هاشون تاپیک می بندند!

5- شما از ابتدا به حضور این تاپیک و وجودش معترض بودید نقدی نداشتید. خوشحال می شیم نقدتون رو ببینیم.

آزادی بیان نظر هر انسان آزاد اندیشی است.

من باز هم عرض می کنم عقاید من با جناب امین خان در این مورد در تضاد هست. ولی نظر ایشان محترم است. من نمی تونم قسم بخورم که من درست فکر می کنم و ایشان غلط! ولی اگر بخواهم مشاوره بدهم به نظرم این قضیه شدنی نیست. افرادی که به وضع مالی مناسبی ررسیده اند جدا از راهی که رسیده اند افراد بسیار زیرکی بوده اند و منفعت این کار برایشان آنچنان نیست که زیر بارش بروند. ضمن اینکه همونطور که دوستمون گفتند روش عزیمت به خارج بسیار کم هزینه تر از این نیز وجود دارد. در نهایت، این روش گارانتی شده ای برای تضمیمن هزینه هیا زندگی شما در آنجا نیست هر لحظه ممکن است رها شوید و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    اولاً این مخلیات ذهنه زیاد جدی هم نیستند
    یعنی اینکه فکر نکنید من دنبال این چیزها هستم
    خواستم این سوال توی ذهنم باقی نمونه و تصور ذهنی شما را هم بدونم
    قبلاً هم گفتم هنوز جواب خیلی از پذیرش هام نیومده

با تجربه برخورد اون چند موردی که در بالا اشاره کردم و در زمان گذشته برای مشاوره با من تماس داشتند
    باید بگم
    انگلیسی اش را قوی کنه و با محیط امریکا از نزدیک آشنا بشه و امتحانات لازم مثل GRE را بده و پرسه اپلای کردنو هم از من یاد بگیره

بهتر از اینه آدم عمر خودشو بره توی مالزی تلف کنه
    مهمترین چیز برای موندگاری پیدا کردن کار و منبع در آمد در خارج از کشور هست
    و برای پیدا کردن کار در یک کشور ترجیحاً باید در همون کشور ادامه تحصیل داد
    حالا یا یک مقطع تحصیلی مثل کارشناسی ارشد یا دکترا
    یا یک دوره کوتاه مدت certificate مثل مهارت های فنی حرفه ای خودمون در ایران برای کسب مهارت برای کار

این جملتون در ابتدا برای کسانی که با پروسه پذیرش آشنا نباشند، مفید می تونه به نظر برسه ولی میدونید که برای GRE هر جایی میشه آماده شد و پروسه apply هم چندان کار سختی نیست. برای انگلیسی قوی کردن هم همچین هزینه ای گذاشتن معقول به نظر نمی رسه (البته از نظر من). در مورد آشنایی با محیط، بیشتر افرادی که پذیرش میگیرند ابتدا آشنایی چندانی ندارند که خیلی هم نمی تونه موضوع مهمی باشه ولی در مورد مهاجرت اگر کسی هدفش این باشه، حرف شما درست خواهد بود. بهرحال هر کس نظر خودش رو داره. این توضیحات رو برای این نوشتم که اگر کسی زیاد آشنایی با امتحان و ... نداره، با اون جمله از تلاش برای رفتن دست برنداره و گمراه نشه.

ApplyAbroad Hero

این تاپیک و هزاران تاپیک دیگر باید سرپا بمانند برای اینکه علوم انسانی پایه و اساسش در بحث کردن هست و هیچ حد و مرزی ندارد. خواننده خود تصمیم خواهد گرفت که این بحث ها رو چگونه تحلیل کند. در ممکلتی که علوم انسانیش با شعار غیر اخلاقی بودن سانسور شود درک درست از انسان در آن جامعه گم خواهد شد. جالب تر می شود زمانی که در گذر زمان جامعه اخلاق مدار سانسور گرا خود مولد بداخلاقی هایی خواهد شد که سالها سعی در مخفی کردن آن داشت. و چون تا بحال از بحث در مورد آن جلوگیری شده بود دیگر درمانی نیز برای این جامعه نمی توان متصور شد.

و در آخر هیچ خورده ای نیست بر عزیزانی که با قلم تند این تاپیک در وحله ی اول و مطرح کننده ی بحث در وحله دوم به نقد کشیدند. ولی سانسور راهکار نیست. اگر مخالف رفتاری هستید آن را نقد کنید، دلیل بیاورید تا سوال کننده و صدها خواننده این تاپیک حق را بشما دهند و اگر حق را به شما ندادند بدانید که مشکل از دلایلتان هست و بس.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)