صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 110

موضوع: مشورت در مورد ازدواج صوری بخاطر کسب اسپانسر مالی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : مشورت در مورد ازدواج صوری بخاطر کسب اسپانسر مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط zz1366 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    به فرض اگر کسی به شما توهین کنه یا مثلا شمارو مسخره کنه، شما با این تفکر نمیتونید هیچ اعتراضی بهش بکنید، چون خواهد گفت:" این کار از نظر من اخلاقی هست! "
    دوست خوبمون motahhar هم گفتن:" اخلاق نسبی نیست"
    درود

قیاس مع الفارق می فرمایید. ایشون هیچ توهینی نکردند و کسی رو هم مسخره نکردند! مرز روشنی وجود داره در این زمینه ای که شما فرمودید. این مرز روشن هم تجاوز به حقوق دیگرانه. به نظرتون ایشون می خواستند به حقوق کسی تجاوز کنند؟
    این جز حقوق مسلم هر فردی است که مسیر زندگیش را آنطور که می خواهد انتخاب کند. در نهایت صداقت میخواهند پیشنهادی را به خانومی مطرح کنند. این خانوم می تواند پیشنهاد را قبول کند یا خیر!

به نظرم اگر این تاپیک ناراحتتون می کنه، می تونید این تاپییک رو نخونید. همون طور که بسیاری هم هستند مزنه ی مهریه را اون هم با رقم های کلان پرداخت می کنند در قبال( به نظر من ) هیچ! ولی من نوعی که اینو اصلا بحثشو غیر اخلاقی می دونم (از نظر من) نمی تونم بگم چرا؟ چون زندگی شخصی اوست. چیزهای بسیار زیادی وجود دارد که من موافقشان نیستم ولی ذهن خودخواهم مانع از فهم این می شود که به فرض قرار نگرفتن در چهارچوبهای اخلاقی من ( که شاید برای دیگری چارچوبهای بی اخلاقی باشد!!) الزاما نشانه بی اخلاق بودن، گستاخ بودن، توهین آمیز بودن و بی شرمانه بودن نیست! همین

پ.ن. قاطعانه می فرمایید اخلاق نسبی نیست. می شه بزرگواری بفرمایید قوانین مطلق اخلاق رو در زمینه ازدواج، مهریه، حضانت فرزندان، پوشش صحیح و درست زنان و مردان و... اینجا ضمیمه کنید. چون خب شاید ما این قوانین و قواعد رو نمی دونیم به همین خاطر به بیراهه می ریم. برای شروع کار بفرمایید چه نوع پوششی اخلاقی است چه نوع پوششی نیست!

پ.ن2. اگر این تاپیک به هر دلیل من جمله فشار گروههای فشار!، بسته یا حذف شود باید فاتحه آزادی بیان خوانده شود. مسلما مدیران عزیز به همین دلیل قصد ندارند که این کار رو کنند.
    ویرایش توسط shahrouz : February 21st, 2013 در ساعت 05:13 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

هر دم از اين باغ بري مي رسد.

به خاطر امانت داري اين چند خطي رو که نوشتم پاک مي کنم هر چند که شنيدنش خالي از لطف نيست. از حاشيه ها بگذريم ..........با يه هموطن که در امد سطح معمولي در ديار کفر دارد صحبت مي نمودم مي خواست بره امريکا چون عرب ها بهش اقامت دايم نميدادن .
    و اما اصل ماجرا:بهش گفتم اونجا چه جوري مي خواي اقامت دايم بگيري بهم گفت اونجا چند تا از دوستاش هستند که ميتونه باهاشون ازدواج کنه تا وقتي که اقامت بگيره بعد تمومش کنن.فقط يه مشکلي بود اونم اينکه ايشون يه عدد زن داشت در حال حاضر. من فکر کردم چون کلش گرمه داره يه چيزي مي پرونه و ادامه ندادم. نيم ساعت بعد از موبايلش متوجه شدم که داره کل خونه و زندگاني رو مي فروشه که برن با عجله زياد!!!!!!!!!!!!!
    دو تا سوال به ذهنم رسيد . اول اينکه اونجا دو تا زن داشتن غير ممکن هست پس مي خواد چي کار کنه؟ دوم اينکه پس زنش هم بايد از همين روش اقامت ...........؟

ولي اون تو کارش کاملا جدي بود. و قبلا فکرش رو کرده بود. اينم از تاثيرات جبر جغرافياست.

البته بايد کل ماجرا را مي نوشتم تا عمق فاجعه رو ببينيد ولي شرمنده دلم نيومد شايد يکي از يه جايي بشناسدس. من که هنوز به معيار هاي اخلاقي معتقدم. شايدم منصرف شد.

بعضي وقتها با خودم فکر مي کنم ما ادميم يا اونا. اين بار دوم اين جريان رو تو يه ماه مي بينم.

شايد هم ما و اونها يي نداريم فقط شرايط تعيين کننده هست.

يعني چند وقت با خودم فکر مي کنم تنها صفتي که بايد بعد از صداقت گذاشت حماقت هست. شايد

شرمنده اين بحث رو بايد به شکل تحليلي تو صفحه فلسفي ف,ي,س,ب,و,,ک مي زاشتم. ولي ديدم شما هم درگيرشين.
    ویرایش توسط mr_saeed : February 21st, 2013 در ساعت 12:51 AM

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

اخلاق نسبیه دوست من...منتها مسائل مطلقی هم توش وجود داره...مرزهای اخلاقیات یک امریکایی، یک افریقایی و یک ایرانی می تونه باهم متفاوت باشه ولی مثلا حکم اخلاقی صداقت و خیانت در همه جای دنیا از قطب شمال تا جنوب یکیه...
    مسئله مطلقی که در مورد اخلاقی بودن این قضیه بخصوص وجود داره اینه که این آقا در بیان مساله به اون خانوم فرضی کاملا صادق باشن یعنی بهشون بگن که کل مخارج تحصیل ایشون و زندگی هردوشون برعهده ایشون هست و در عوض سه سال همراه ایشون در امریکا خواهند بود و مسلما سه سال حضور در امریکا لزوما ضمانتی برای اقامت و..نیست و سه سال بعد هم خداحافظ! اگه واقعا اینارو بگن و اون خانوم قبول کنن..این مثل یه معامله هست بینشون که هردو طرف با آگاهی کامل قبولش کردن...
    حالا مسئله اینه که سه سال زندگی صرف در امریکا در مقابل هزینه میلیاردی و خط خوردن شناسنامه (که اقلا برا خانومها معمولا مهمه!) چه ارزشی داره؟ و مسئله اینه که خانومی که دختر یه خانواده مرفهه و مسلما به مسائل اینچنینی برخورده چند درصد ممکنه همچین پیشنهادی رو قبول کنه؟ از نظر من با ارفاق زیر 0.1 درصد!

دوستان مسائل اینچنینی الان در ذهن افراد وجود داره...از دید من با تاسف فراوان...ولی خب تاسف من باعث نمیشه نباشه و و وقتی هست نباید وجودشونو انکار کنیم...
    از نظر شخص من این موضوع منفعت طلبانه ست، اما این دلیل نمیشه بخوام وجودشو در اطرافم انکار یا پنهان کنم...حرف زدن در موردش و بیان دیدگاه های مختلف ایرادی نداره!
    ویرایش توسط blur : February 21st, 2013 در ساعت 06:35 PM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    سلام

من هنوز جواب اپلای هام نیومده
    برای امسال تا حالا یکدونه پذیرش بدون فاند گیرم اومده، از یکی از دانشگاه های خوب آمریکا
    پذیرش سال های گذشته هم هست بدون فاند و با فاند و پارتیشال فاند که همشون دیفر کردم برای امسال

شاید این موضوع خیلی مسخره بیاد و در بازتاب عمومی نگرش جالبی در موردش وجود نداشته باشه
    ولی خوب
    یک توهم ذهنی بنده بودش گفتم شاید اینجا از شما بتونم مشاوره بگیرم

خیلی ها طالب این اند که خارج از کشور زندگی کنند و وضع مادیشون هم خوب باشه
    و خیلی ها مثل من پذیرش بدون فاند گیرشون میاد و از پس کامل هزینه برنمیاند

به نظر شما چند درصد احتمال وجود داره که
    یک همسر صوری پیدا بشه که هم خرج تحصیل و زندگی منو بده و هم خرج زندگی خودشو؟
    هدف موندگاری بعد از پایان تحصیل بنده در همون کشور

نیازمند مشاوره فکری شما هستیم
    به نظرم اگر کسی هزینه خودشو بتونه تامین کنه، هیچوقت نمیاد با یکی ازدواج کنه که تازه هزینه زندگی و تحصیل اون طرف هم بیفته گردنش !!! حالا اگر پسری برای دختر این کار رو بکنه بعد از ازدواج عجیب نیست ولی راستش برعکسشو من تا بحال ندیدم ! من خودم دختر هستم و اصلا حاضر نمی شدم با کسی با این شرایط ازدواج کنم !
    توصیه می کنم واقع بینانه تر به رفتن فکر کنید و به توان علمی و مالی خودتون اتکا داشته باشید اینطوری هم غرورتون حفظ میشه و هم همسرمناسبی پیدا خواهید کرد. ازدواج فقط پول نیست. شاید اول خیلی زیبا به نظر برسه ولی ضامن خوشبختی نیست. موفق باشید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    به نظرم اگر کسی هزینه خودشو بتونه تامین کنه، هیچوقت نمیاد با یکی ازدواج کنه که تازه هزینه زندگی و تحصیل اون طرف هم بیفته گردنش !!! حالا اگر پسری برای دختر این کار رو بکنه بعد از ازدواج عجیب نیست ولی راستش برعکسشو من تا بحال ندیدم ! من خودم دختر هستم و اصلا حاضر نمی شدم با کسی با این شرایط ازدواج کنم !
    ولی من دیده ام.و چند مورد هم دیده ام...و اتفاقا امروزه بیشتر دخترها از اینکارها میکنن و پسرها محتاط تر شده ان....!واقعا معیارها متفاوته.و مشاوره هم در این مورد اصلا معنی نداره و غیر منطقیه کاملا.باید بر اساس فکر منطقی و برنامه ریزی عمل کرد حتی از والدینتون هم نباید متوقع باشید.فقط خودتون.

من پیشنهاد ایشون را رد یا تایید نمی کنم. ولی برایم جالبه که همه اون را به غیراخلاقی بودن محکوم می کنند. وقتی دو نفر با اطلاع کامل از شرایط اقدام به کاری می کنند که در واقع نوعی معامله است که هر کسی سود خودش را از اون می بره ایرادش چیه؟ شاید من چیزی را درست متوجه نشدم!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود

من این کار رو به وفور دیدم توسط برخی از بانوان و اخیرا حتی بسیاری از آقایون ایرانی انجام می شه (اگر کسی شکی داره براشون فکت می تونم بیارم). فقط فرقش اینه که در ابتدای کار صداقتی وجود نداره. مشکل آقا امین گویا صداقتشون بوده. یعنی صداقتشونه که بیشرمانه و توهین آمیز به نظر میاد نه انجام این کار .
    نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    به نظرم اگر کسی هزینه خودشو بتونه تامین کنه، هیچوقت نمیاد با یکی ازدواج کنه که تازه هزینه زندگی و تحصیل اون طرف هم بیفته گردنش !!! حالا اگر پسری برای دختر این کار رو بکنه بعد از ازدواج عجیب نیست ولی راستش برعکسشو من تا بحال ندیدم !
    دلیل عجیب بودنش اینه که هوش حسابگری خانومها در این زمینه معمولا از آقایون بیشتره برخی از آقایون اصطلاحا زمانی عاشق بشن به کندن کوه رو نیارند شانس آوردیم
    ویرایش توسط shahrouz : February 22nd, 2013 در ساعت 04:09 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE in UTD

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود

من این کار رو به وفور دیدم توسط برخی از بانوان و اخیرا حتی بسیاری از آقایون ایرانی انجام می شه (اگر کسی شکی داره براشون فکت می تونم بیارم). فقط فرقش اینه که در ابتدای کار صداقتی وجود نداره. مشکل آقا امین گویا صداقتشون بوده. یعنی صداقتشونه که بیشرمانه و توهین آمیز به نظر میاد نه انجام این کار .

دلیل عجیب بودنش اینه که هوش حسابگری خانومها در این زمینه معمولا از آقایون بیشتره برخی از آقایون اصطلاحا زمانی عاشق بشن به کندن کوه رو نیارند شانس آوردیم
    دقیقا! زیاده از این موارد که یکی مخ یکی دیگه رو میزنه و از طریق اون پیشرفت می کنه،بعد که کاراش روبه راه شد هم فراموش می کنه از لطف کی به اونجا رسیدو قید طرفشو میزنه.منم در اطرافیانم دارم چنین افرادی رو.
    اتفاقا آقایون خیلی راحت فیلم بازی میکنن و به اصطلاح مخ میزنن.خانومها هستن که با همون حسابگریشون رو طرف خیلی حساب باز میکنن وفکر میکنن طرف واقعا عاشقشون شده!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط betocheh نمایش پست ها
    اتفاقا آقایون خیلی راحت فیلم بازی میکنن و به اصطلاح مخ میزنن.خانومها هستن که با همون حسابگریشون رو طرف خیلی حساب باز میکنن وفکر میکنن طرف واقعا عاشقشون شده!
    خب گفتم البته که جدیدا عوض شده ماجرا! دقیقا برعکس شده. آقایون بسیار محافظه کار شده اند. حق با شماست. من خودم هم پیشتر(همین سه چهار سال پیش) کم می دیدم خانومی که هزینه های زندگی یا رفتن یک آقا رو بده ولی الان خیلی می بینم که خانومی این کارو انجام بده.

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

از این اتفاقا زیاد میفته. یه نفر به خودم پیشنهاد داد که ازدواج کنم باهاش و با خرج اون بریم آمریکا. تازه قبلش هم میخواست برام اسپورتیج بخره ) من که قبول نکردم.
    به نظر بعضی ها این کار منطقی نیست اما اون شخص مشکلاتی داشت که مجبور شده بود برای اینکه از ایران بره اینجوری هزینه کنه. به این نکته هم توجه کنین که واسه دخترا سخته که تنها برن خارج.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)