صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 110

موضوع: مشورت در مورد ازدواج صوری بخاطر کسب اسپانسر مالی

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

پیش فرض پاسخ : مشورت در مورد ازدواج صوری بخاطر کسب اسپانسر مالی

نکته من را به خودم پس میدید ! سوال را با سوال پاسخ میدید ! شما که اینقدر قائل به منحرف نشدن تاپیک هستید لطفا در هر تاپییکی موضع مهریه را مطرح نفرمائید .

من از جمع عذر میخوام که در پاسخ به پست ایشون بحث را منحرف کردم. و به همین دلیل در این زمینه دیگر ادامه نمیدهم . برای ایشون هم آرزوی موفقیت میکنم.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    اتفاقا خانم مطهر، من این پست رو در مورد پست جناب یاسین خان عزیز، برای این مطرح کردم که بگویم این موضوع (حمایت طلبی مالی) هر چند تاسف برانگیز ولی در ایران وجود دارد و چندان چیز عجیبی نیست. ایشان هم تائید کردند و ابراز تاسف کردند

از مقوله مضحک حمایت طلبی مالی حتی از سوی دختران و اخیرا پسرانی که کار دارند و شرایط مالی نیز دارند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    نه به همون اندازه که پست‌های این تاپیک مسخره هست، بحث مهریه هم مسخره هست. نه تنها بحث مهریه مسخره هست، بحث جهیزیه هم مسخره هست. به نظر من نه مهریه فایده داره نه جهیزیه که الکی‌ خانواده دو طرف به زحمت بیفتن. شرط اونکه خودشون با تلاش و کوشش زندگی رو بسازن نه اینکه یکی‌ دیگه بهشون برسونه
    که البته خود تایئد کرده اید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها
    مرد موظف هست وظیفه مردانگی را به جای آورد گرچه امروزه اگر مرد مانع نشود زنان هم پا به پای مردان در حال کار و ادامه تحصیل کردن هستند . ولی اگر اصرار دارید که این طبیعت حمایت گونه مرد و نیاز طبیعی زن به حامی را غیر عادی بدانید و بر اساس منافع مرد امروزی طالب برعکس این جریان باشید برایتان آروزی موفقیت میکنم و در این خصوص صحبتی با شما ندارم. اگر دختری امروزی این کار را برای شما کرد (بدون هیچ مقدمه عاطفی و عشقی) مطمئن باش شما را وسیله کرده و جریان را برعکس نکرده. کمی شک کن.
    با مرد دیروزین که مشکل داشته اید(استبداد گر و خودخواه و...) . مرد امروزی را نیز منفعت طلب می دانید.
    اذعان می کنم خوشبختانه مرد امروزی همین است! حمایت مالی از زن نیز به هیچ عنوان وظیفه مردانگی یک مرد نیست ( می توانید بندی از حقوق بشر مدرن غرب را که نشانگر این است ابراز دارید؟).
    یعنی پس از آن سالهای ابتدای جنبش فمنیستی در ایران که مردان شوربختانه هم بایستی مردانگی(بخوانید وظایف بی شمار) نسل پیشین را می داشتند و هم بایستی حقوق مدرن خانومها را به رسمیت می شناختند خوشخبتانه خبری نیستم.
    مرد امروزی هوشمندانه دریافت که همه چیز در زندگی 50/50 هست، مگر اینکه بانوی این ماجرا، متفاوت بیندیشد.
    زن مدرن، مدرن می اندیشد.

انسان مدرن دیگر گرفتار بازی های گذشته نمی شود. اگر بایستی مرد و زن یکسان نگاه بشوند که خواست شما، ما و همه انسانهای آزادی خواه هست و بود این بازیهای حمایت طلبی معنی ندارد. معنا ندارد کسی از پیش تعیین شده به خاطر جنسیت حامی مالی کسی شود، مگر در راستای یک توافق و بدون نگاه کردن به جنسیت طرف مقابل.
    به عبارت دیگر یک رو در سنت و یک رو در مدرنیته شدنی نیست.

جان کلام این تاپیک این است که یک نفر که یک مرد بوده است حمایت مالی یک نفر دیگر را که زن هست می طلبد! زنی که در آفرینش به نظر شما با مرد یکسان است و حقوق برابر دارد و در خارج از ایران نیز از حقوق کامل و یکسان با مرد برخوردار است. یعنی خلاصه اش این است یک انسان حمایت مالی انسان دیگری را می خواهد و در قبالش می خواهد چیزی ببخشد(یک معامل هست با زیان و سودش فعلا کاری نداریم). این مطلب نیز با هیچ چیزی هم جز توهماتی که به ما آموزش داده اند در تضاد نیست! این راستای تاپیک است. هر انتقادی نیز بایستی به این موضوع باشد.

شما هم موفق باشید.
    ویرایش توسط shahrouz : February 26th, 2013 در ساعت 07:51 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

جان کلام این تاپیک این است که یک نفر که یک مرد بوده است حمایت مالی یک نفر دیگر را که زن هست می طلبد! زنی که در آفرینش به نظر شما با مرد یکسان است و حقوق برابر دارد و در خارج از ایران نیز از حقوق کامل و یکسان با مرد برخوردار است. یعنی خلاصه اش این است یک انسان حمایت مالی انسان دیگری را می خواهد و در قبالش می خواهد چیزی ببخشد(یک معامل هست با زیان و سودش فعلا کاری نداریم). این مطلب نیز با هیچ چیزی هم جز توهماتی که به ما آموزش داده اند در تضاد نیست! این راستای تاپیک است. هر انتقادی نیز بایستی به این موضوع باشد.

ببخشیدا !!ازدواج واقعی نیست
    به زبون به زبونی دارید میگید پس یه جور گداییه مدرنه والا اینجوریش را ندیده بودیم دیگه

نقل قول نوشته اصلی توسط asal44 نمایش پست ها

ببخشیدا !!ازدواج واقعی نیست
    به زبون به زبونی دارید میگید پس یه جور گداییه مدرنه والا اینجوریش را ندیده بودیم دیگه
    البته من با قسمتی از حرفهای آقای شهروزخان و خانم مطهر موافقم ولی جای این حرفها توی این تاپیک نیست .. یه حرف واقعی وقتی باارزش میشه که درست در جای مناسبش زده بشه والا میشه ... .
    اینجور درخواستها رو که بقول شما یه معامله اس به وفور دیدیم و میبینیم ... ولی گدائی نیست!!! گدائی وقتی اتفاق می افته که کسی با اظهار عجز و ناتوانی ( مالی یا جسمی) جلوی هر کسی ( فرقی نمیکنه...) تمنای دریافت عموما کمک مالی میکنه.. از اسم تاپیک هم که پیداست .. آقای امین خان از نظر خودشون ( درست یا غلط بودنش رو کاری نداریم) اظهار میکنن که یه سری خدمات دارن که می تونن به طرف مقابلشون ارائه بدن ( مثل کمک در اپلای و ..... ) و خدمات خودشون رو هم نمی خوان مجانی بدن چون خودشون به پول احتیاج دارن !! خب این کجاش گدائیه... شاید بشه گفته این آقا داره توی معامله گرون فروشی میکنه ولی گدائی نیست.. خب حالا واسه برقراری یه همچین معامله ایی احتیاج هست به یه نوع رابطه خیلی عمیقی باسم ازدواج!! که از نظر من اصلا ایرادی هم نداره.. از اونطرف قضیه رو هم ببینیم .. اون بنده خدا خانمی که داره این معامله بهش پیشنهاد میشه هم از نظر ما ازادی عمل و فکر داره.. عقل داره. می تونه بشینه فکر کنه اگه واسش سود داره بیاد و قبول کنه.. چماق (غ) که بالا سرش نیست.. عزت و احترام و خانمها با این جور پیشنهادها له نمیشه مطمئنا ....
    ... و چه زود دير ميشود!

ببخشیدا آقای امین اینجا نظر دادن برای همه آزاد اگه ظرفیت خوندن پیشنهادهای دیگران را ندارید نخونید مجبور نیستید می تونید فقط اونایی را بخونید که به نفع شما نظر می دن دلیل نداره اگه پیشنهادی بر ضد شما بود بگید کسی از شما نظر نخواست

اینجور درخواستها رو که بقول شما یه معامله اس به وفور دیدیم و میبینیم ... ولی گدائی نیست!!! گدائی وقتی اتفاق می افته که کسی با اظهار عجز و ناتوانی ( مالی یا جسمی) جلوی هر کسی ( فرقی نمیکنه...) تمنای دریافت عموما کمک مالی میکنه.. از اسم تاپیک هم که پیداست .. آقای امین خان از نظر خودشون ( درست یا غلط بودنش رو کاری نداریم) اظهار میکنن که یه سری خدمات دارن که می تونن به طرف مقابلشون ارائه بدن ( مثل کمک در اپلای و ..... ) و خدمات خودشون رو هم نمی خوان مجانی بدن چون خودشون به پول احتیاج دارن !! خب این کجاش گدائیه... شاید بشه گفته این آقا داره توی معامله گرون فروشی میکنه ولی گدائی نیست.. خب حالا واسه برقراری یه همچین معامله ایی احتیاج هست به یه نوع رابطه خیلی عمیقی باسم ازدواج!! که از نظر من اصلا ایرادی هم نداره.. از اونطرف قضیه رو هم ببینیم .. اون بنده خدا خانمی که داره این معامله بهش پیشنهاد میشه هم از نظر ما ازادی عمل و فکر داره.. عقل داره. می تونه بشینه فکر کنه اگه واسش سود داره بیاد و قبول کنه.. چماق (غ) که بالا سرش نیست.. عزت و احترام و خانمها با این جور پیشنهادها له نمیشه مطمئنا ....

دوست عزیز همینجور که می دونم قبول هم ندارید طرف مقابل از این معامله هیچ سودی نمی بره کمک در اپلای و این چیزایی که به اصطلاح می گید خدماتی هست که به طرف مقابلشون می دن اینا همش بهانه هست همون طور که دوستان گفتند اگه کسی از لحاظ مالی بی نیاز باشه اینجور خدمات براش مثل آب خوردنه

من به عنوان یک خانوم اگه می خواستم چنین پیشنهادی به یک آقا بدم لااقل می گفتم این مثل یک قراداد هستش که من متعهد می شم بعد از پایان قراداد تمام هزینه هایی که شما برای من پرداخت کردید ماهیانه به صورت اقساط به شما پرداخت می کنم حالا تا هر زمانی که می خواهد طول بکشه بدونه هیچ ضمانت مالی بازم هیچ سودی برای اون آقا نداره ولی ایشون این لطف را در حق یه خانوم می کنند به حکم انسان دوستی

Junior Member

هرچند ازدواج با هدفی که مطرح شد کاملا امکان پذیر است ولی مساله اینه که این آقا چنین خانمی را چه طور قراره پیدا کنه؟! به هر حال برای کسی که قصد خروج داره راه های ساده تری هست مثلا گرفتن اقامت توسط همین ازدواجهای صوری با افراد مقیم و متبوع یک کشور که در خیلی جاها توسط تشکیلات بزرگی هم هدایت و برنامه ریزی میشه بسیار ساده تر و البته عملی تر به نظر میاد. شاید هدف از ایجاد این تاپیک اعلام آمادگی ایشون برای شنیدن پیشنهادهای متقاضیان برای چنین ازدواجی بوده است!!!!!!!!!!!!!!!!
    نکته دیگه در مورد منافع احتمالیه که برای طرف مقابل مطرح شد. یکی از این مسائل یاد گرفتن نحوه اپلای کردن و پذیرفته شدن در دانشگاه است. سوال من اینه که ایشون چقدر در اپلای کردن توانمند شده اند که قصد آموزش هم دارند؟! اگر مدعی هستند چرا نتوانستن مورد مناسبی با فاند کامل برای خود پیدا کنند که مجبور نباشن به فکر راه های سخت و پردردسری که در ذهنشون هست بیفتن!!!!!!

در رابطه با پستهای اخیر هم فکر میکنم بهتر باشه در مورد حقوق انسانی و اجتماعی افراد اینقدر ساده به موضوع نگاه نکنیم. شکی نیست که همیشه و در طول تاریخ زنان وضعیت ناعادلانه ای نسبت به مردان داشته اند و تلاش بسیاری از انسانهای نوعدوست و آزاده ( چه زن و چه مرد ) مبارزه برای احقاق حقوق آنان بوده است و با این وجود هنوز هم حتی در جوامع غربی کاستیهای زیادی در قوانین وجود دارد... متاسفانه در کشور ما این مساله در یکی دو سال اخیر به شدت سیر عکس پیدا کرده و جالب اینکه از کسی یا گروهی هم اعتراضی به طور جدی دیده نشده ...

نقل قول نوشته اصلی توسط asal44 نمایش پست ها
    من به عنوان یک خانوم اگه می خواستم چنین پیشنهادی به یک آقا بدم لااقل می گفتم این مثل یک قراداد هستش که من متعهد می شم بعد از پایان قراداد تمام هزینه هایی که شما برای من پرداخت کردید ماهیانه به صورت اقساط به شما پرداخت می کنم حالا تا هر زمانی که می خواهد طول بکشه بدونه هیچ ضمانت مالی بازم هیچ سودی برای اون آقا نداره ولی ایشون این لطف را در حق یه خانوم می کنند به حکم انسان دوستی

درسته.. اینگونه خدمات رو میشه با یه هزینه خیلی کمتر و بی دردسرتر بدست اورد.. منتها اگه اون خانوم از روی خیرخواهی بخواهد نصف سهم الارثش رو به یه ادم نیازمند کمک مالی بده یا نه اصلا از لج با خانوادش یه همچین خدمت بزرگی بکنه چی؟؟؟؟
    دوست من. عسل خانم ... منم میدونیم که این عین دیوونگیه که یه خانم واسه مثلا اپلای کردن و ... بیاید یه همجین کاری انجام بده ولی معتقدم که هرکسی در هر شرایطی آزاده در مورد زندگی خودش ، پول خودش و راههای خرج کردن پول خودش تصمیم گیری بکنه و این تصمیمات تا زمانیکه به زندگی افراد دیگه آسیب نرسونه از طرف جامعه بعنوان تصمیمات هنجار شناخته میشه .. این تصمیم اون ممکنه منو عصبانی کنه ولی ناراحتی منه نوعی دلیل بر خلاف بودن کار اون نیسته که!!!
    میدونم عصبانیت اکثر خانومهای این تاپیک واسه اینه که فکر میکنن مثلا آقایون، قشر خانومها رو چی فرض کردن که میان و یه همچین پیشنهادی رو میدن!!
    ولی بذاریم آقا امین یه همچین کسی رو پیدا کنه بعدش ما میریم و مخ طرفو میزنیم که قبول نکنه
    ... و چه زود دير ميشود!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود

هر نوع قراردادی که بین 2 نفر بسته میشود تنها افرادی که می توانند بر انسانی یا غیر انسانی بودن آن نظر قطعی بدهند خود آن دو نفر هستند. البته قطعا هر شخصی می تواند نظر دهد ولی نتیجه گیری را باید به عهده خود طرف بگذاریم.

هر اندازه هم مفاد قرارداد عجیب و یک طرفه باشد و یا به نظر ما طرف مقابل قرارداد از این مسئله سودی نبرد باز هم نظر شخصی آن 2 نفر است و اصلا به این بحثهای زن و مردی که دوستان باز کرده اند ربطی ندارد. اگر خانومی به اسم amineh(امینه) هم این تاپیک رو باز می کردند در اصل موضوع کوچکترین تفاوتی نداشت! من باز هم نظر امین رو خوندم هیچ توهینی نکردند. تنها گفته اند آیا این شیوه کسب حمایت مالی شدنیست یا خیر؟! پاسخ این است:" خیر به این دلایل" " بله به این دلایل". نه توهینی به جنس زنان شده است نه تحقیر شده اند نه چیز دیگری. به وسعت تاریخ هزینه های مادی زندگی بر عهده آقایان بوده است احساس تحقیر به آنها دست نداده. الان هم واقعا زن و مرد نداره. مسئله دو انسانه.

هرچند به نظر من هم اجرای این قرارداد نشدنی است.
    لطفا در نظر دادن دقت کنیم که رنگ و بوی توهین نگیرد.

پ.ن. ضمن تائید ظلم تاریخی به زنان نسلهای قبلی، فکر می کنم هیچ ارتباطی با موضوع تاپیک نداشته باشه.
    ویرایش توسط shahrouz : February 27th, 2013 در ساعت 01:27 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

Junior Member

این همون اعتماد بنفس کاذب و مسخره ای است که همه ما ایرانیها داریم ! خصوصا قشر دانشجو! تو آمریکا هم که پر از ایرانیهای اینجوریه ! ببخشید التبه ها!!
    اما وقتی پامونم میذارم اینور آب فکر میکنیم آخر خوشتیپ و مغزیم ! و تو دانشگاه یه باهوش هست اونم ماییم ! همه چینی ها تقبل میکنند هندیها هم هیچی حالیشون نیست!! حالا باید یکی هم پیدا شه بیاد خرج مارو بده بعد از تحصیلمون هم باهاش خداحافظی کنیم! طرف باید ممنون هم باشه که ما رو تحمل کرده!!هههههه! البته ببخشید آقای محترم این مربوط به شما نیست فقط ! این موضوع را همین امروز از یه آقا پسر گل ایرانی تو دانشگاه شنیدم!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط HAMID1358 نمایش پست ها
    این همون اعتماد بنفس کاذب و مسخره ای است که همه ما ایرانیها داریم ! خصوصا قشر دانشجو! تو آمریکا هم که پر از ایرانیهای اینجوریه ! ببخشید التبه ها!!
    اما وقتی پامونم میذارم اینور آب فکر میکنیم آخر خوشتیپ و مغزیم ! و تو دانشگاه یه باهوش هست اونم ماییم ! همه چینی ها تقبل میکنند هندیها هم هیچی حالیشون نیست!! حالا باید یکی هم پیدا شه بیاد خرج مارو بده بعد از تحصیلمون هم باهاش خداحافظی کنیم! طرف باید ممنون هم باشه که ما رو تحمل کرده!!هههههه! البته ببخشید آقای محترم این مربوط به شما نیست فقط ! این موضوع را همین امروز از یه آقا پسر گل ایرانی تو دانشگاه شنیدم!
    درود
    مشکل این اعتماد به نفس به قول شما کاذب چیه؟
    فقط این رو بگم که این در میان تمام انسانها البته متداوله که داشته هاشون رو به معامله می ذارند. از پزشکی که بابت تحصیلش انتظار داره به اندازه یک عمر زندگی یکی پول بگیره تا کسی که دارای مزیت تحصیل در زندگی خارج از کشور هست. قاعدتا البته متداول در کشور عزیزمون ایران خلاف اینه.
    من اتفاقا فکر میکنم اگر امین اصراری بر صوری بودن این ازدواج نداشته باشه مشکلی در این مورد نداره. یعنی این اعتماد به نفس کاذب یا غیر کاذب ایشون رو به هدف می رسونه. یعنی به این شکل که یکی کل هزینه های طرف مقابل رو بده که در ایران فراوونه! والله نیاز چندانی هم به اعتماد به نفس نداره. ولی اونا ازدواج واقعیند و جاهای جنسیت ها عوض شده. اتفاقا گاهی اوقات بد نیست قواعد بازی به هم بریزه. شاید الان به نتیجه نرسه ولی قاعدتا در آینده تغییرات خوبی رو خواهیم دید و این روال موجود رو به تعادل می رسونه. فقط نیاز به هوشمندی ایشون داره .

مشکل اصلی پیشنهاد ایشون صوری بودن ازدواجه. بنابراین قطعا خانوم نباید برمبنای احساس و عاطفه تصمیم بگیرند و خب این معامله هم چیز خاصی به خانوم نمی بخشه. به همین خاطره که رنگ و بوی حماقت ممکنه بگیره.

چینی ها و هندی ها کلا با بقیه جهان متفاوتند. معلومه اگر در کشوری با 1 میلیارد جمعیت به دنیا بیای خیلی متفاوتی از نظر توقعات تا یک کشور دیگه!
    ویرایش توسط shahrouz : February 28th, 2013 در ساعت 02:04 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)