صفحه 12 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 163

موضوع: ویزای همراه دانشجو - TIER 4 Dependant

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه دانشجو - TIER 4 Dependant

سلام به همگی.
    خب خدا رو شکر من برای خانمم هم ویزای همراه گرفتم. من از تجربیات دیگران زیاد استفاده کردم، الانم تجربه مون رو میگم شاید به درد کسی بخوره.

شرایط ما به این صورت بود که من اکتبر 2015 دکترام رو شروع کردم. بعد از 1 سال برگشتم ایران و ازدواج کردم. بعد دوباره تنها برگشتم انگلیس و بعد از 6 ماه بعدش اقدام کردیم برای ویزای همراه. اگه قبل از اینکه خودتون بیاید انگلیس، ازدواج کرده باشید و از همون اول برای ویزای همراه اقدام کنید خیلی ریسک کمتری داره و آسونتر ویزا میگیرید. در حالتی مثل من، باید ثابت کنید که ازدواج شما فیک نیست. ما کلی مدرک ارایه کردیم که در ادامه توضیح میدم. باید ثابت کنید که اولا قبل از اینکه شما به انگلیس سفر کنید، قبلش با همسرتون در تماس بودید (خب ما از 2 سال قبل با هم در تماس بودیم). و دوم اینکه نشون بدید حالا که شما تنها اومدید انگلیس، در حین این مدت هم در تماس بودید.

لیست مدارک:
    1. مدارک مالی (مجموع 2 حساب مالی خودم در انگلیس و همسرم در ایران)
    2. سند ازدواج
    3. شناسنامه هر 2 نفر
    4. مدارک شخصی خودم: دعوت نامه، کپی پاسپورت، ویزا، بی آر پی، کارت دانشجویی، اشتغال به تحصیل، رجیستر پلیس، CAS، نامه فاند
    5. وضعیت اسکان: قرار داد خونه + یک نامه از آژانس که گفته بود این مسکن مناسب برای زوج هست (اسم همسرم هم توی نامه آژانس اومده بود)
    6. عکس های 2 نفره و خانوادگی (قبل از ازدواج، حین ازدواج و بعد از ازدواج و سفرهای بعد از عقدمون)
    7. هیستوری همه تماس های اسکایپ از ابتدا تا جایی که میشد. حدود 20 صفحه 2 ستونه شد )
    8. تماس هایی که با واتس اپ داشتیم (چندتا اسکرین شات گرفتیم از تماس ها و پرینت گرفتیم)
    9. چت های تلگرام (چند تا اسکرین شات گرفتیم و پرینت گرفتیم)
    10. پرینت مخابرات (برای تاریخ هایی که در ایران در تماس بودیم)
    11. تاییدیه IHS
    12. تاییدیه اپلیکیشن
    13. و البته اپلیکیشن فرم

کاورلتر: متن کاورلتر طوری نوشته شده بود که از قول همسرم بود نه از طرف من (ولی متنش رو خودم نوشتم). توی کاورلتر هم توضیح دادم که من دکترام رو فلان سال شروع کردم فلان جا، فول فاند هستم، بعد از 1 سال برگشتم ایران و ازدواج کردیم. و اینکه از 2 سال قبل از شروع دکترا با هم آشنا بودیم و حالا ازدواج کردیم. بعد مدارک رو لیست کردیم که چه چیزهایی رو ارایه کردیم. بعد مساله مالی رو خیلی شفاف توضیح دادم که 2 تا حساب بانکی ارایه شده. اولیش توی انگلیسه و فلان قدر پول توشه و باقیمونده هم توی فلان حساب ایرانه. و اینکه مساله سکونت توضیح دادم که من خونه‌ام رو تا آگوست 2018 تمدید کردم و مدرکش هم ارایه شده.

نکته: اگر کیس شما مشابه ما هست، یعنی فرد اصلی قبلا وارد انگلیس شده و حالا میخواید برای فرد همراه اقدام کنید، مخصوصا اگر تاریخ ازدواجتون نزدیک است: این نکته رو به یاد داشته باشید که «هر آنچه» میتونید نشون بدید که ثابت کنه که شما با هم در تماس بودید و هستید. از ابتدای رابطه تون تا به الان. پرینت تلفن، اسکایپ، چت تلگرام، تماس و چت واتس اپ، ایمو، بلیط مسافرت‌ها، رزرو هتل، عکس‌های دو نفره، عکس‌های خانوادگی، عکس‌هایی که توی مسافرت توی شهرهای مختلف، عکس در جمع دوستان و هر چیز دیگه‌ای که به ذهنتون می‌رسه. سند ازدواج و شناسنامه به تنهایی کافی نیستند. البته افراط هم خوب نیست

در مورد دعوت نامه: من با بخش امور بین الملل دانشگاه که مشورت کردم برای ویزا همراه، بهم توصیه کردند که یه دعوت نامه بنویسم. دیدم همچین بد هم نمیگن، ضرر هم نداره! توی یه برگه A4 معمولی یه دعوت نامه از طرف خودم نوشتم به این صورت که:
    "من، فلانی، متولد فلان، قصد دارم که همسرم، خانم فلانی رو دعوت کنم که به عنوان همراه من در طول مدت تحصیلم با من زندگی کنند. من دانشگاه فلان فول فاند هستم و فلان رشته هم می‌خونم. ما اسکان مناسب و فاندینگ مکفی برای اینکار را داریم. مدارک زیر هم براتون فرستادم. (بعد مدارکی که خودم فرستاده بودم رو لیست کردم، شماره 4 از لیست بالا). امضا"

نکته: برای هر کدوم از مدارک بالا هم یه کاور (جلد) درست کردم و روش نوشتم که این چه مدرکیه و روشون گذاشتم. اگر هم توضیح اضافه و جزئیات لازم بود که توی کاورلتر نمیشد اورد، روی همون کاور مدارک مینوشتم.

کلا تصور من از آفیسر یک فرد بی‌دقت، بی‌حوصله و کم هوش بود؛ برای همین مدرک به اندازه کافی ارایه دادیم و البته توی کاورلتر حسابی شیرفهمش کردیم که داستان چیه. به نظر من یه کاورلتر خوب، خیلی می‌تونه بهتون کمک کنه. به امید موفقیت باقی دوستان در گرفتن ویزا.

Junior Member

من بتازگی از دانشگاه لستر پذیرش برای ارشد گرفتم ، آیا ویزای دیپندنت فقط به کسایی داده میشه که فاند میگیرن یا به کسایی که شهریه خودشون رو هم میدند داده میشه؟

Junior Member

فرقی نمیکنه، شما برای فوق و بالاتر میتونید همراه با خودتون ببرید و فقط مسئله توانایی ساپورت مالی مطرحه و ربطی به نوع فاند شما نداره. اگر فاند شما کفاف زندگی هر دو رو میده که چه بهتر اگر نه باید پول و پرینت حساب کافی داشته باشید.

Junior Member

دوستان من یه سوال مهم دارم و تقاضا دارم یکی کمکم کنه:
    من سپتامبر امسال برای فوق از منچستر پذیرش دارم و میخوام همسر و دو فرزند چهار ساله‌ام رو با خودم ببرم.
    من باید در اکانت خودم در visa4uk از گزینه apply for someone else برای هر سه تای اونها تک‌تک فرم پر کنم و وقت جدا بگیرم؟ و با توجه به اینگه وقتها پراکنده هست و بعضا گیر نمیاد ممکنه برای خودم و خانم و بچه ها وقتهای مختلقی گیر بیارم؟ یا میشه یه جور تنظیم کرد که وقتها همه یکسان باشن؟
    حالا بیشتر منظورم وقت گرفتن در تهران هست و اگر گیر نیومد گزینه ترکیه
    ممنون میشم اگر کمک کنید
    ارادتمند

Junior Member

از اونجاییکه کسی جوابی نداد به این پست، من نتایجی که تا اینجا بهش رسیدم رو مینویسم، سعی میکنم تا آخرین مرحله نتیجه کامل رو اینجا بنویسم که اگر کسی در شرایط من بعدها خواست اقدام کنه راهنمایی بشه.
    برای پر کردن فرم برای خودم و همسر و فرزندان با اکانتی که خودم ساختم میتونم فرم جدا جدا پر کنم، برای خودم از گزینه apply for myself و همسر و فرزندان از گزینه apply for someone else.
    امروز با یه آژانس خیلی معروف در زمینه فروش وقت و تکمیل فرم صحبت کردم و آژانسیه گفت که خیلی بعیده بتونه برای من و سه نفر همراهم وقت جور کنه و حتی از الان که خرداد هست گفت شاید بشه تا شهریور اون هم جدا جدا برای شما چهار نفر وقت بگیرم که منطقی نیست. گفت بهتره شما برای ترکیه اقدام کنید تا بتونید همه با هم برای مصاحبه و تحویل مدارک برید در یک روز.
    خلاصه فکر میکنم به خاطر تعداد پایین وقتهای موجود برای ایران کسایی با شرایط من فعلا گزینه ایران رو فراموش کنن بهتره و برن ترکیه یا امارات.
    این مطلب رو سعی میکنم بعدا آپدیت کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ATU,insurance management

دوستان من افر دارم برای ارشد از گلاسکو کلدونین.میخوام بدونم بدون فاند چه قدر هزینه میشه برای ویزا ینی اگر بخوام همسرم همراهم بیاد برای سفارت چه میزان بانک استیتمنت لازمه.اگر گردش حساب همسرم باشه مشکلی هست یا من باید بتونم ساپورتش کنم؟کلا هزینه زندگی چقدر میشه؟ممنون

Junior Member

سلام، من قراره برای ویزای همراه دانشجو اقدام کنم. نامزدم قراره در انگلیس درس بخونه و من میخوام برم پیشش. ایشون فعلا آمریکا زندگی می کنه و ما قراره در ترکیه ازدواج کنیم و بعد برای ویزای dependent اقدام کنیم. می خواستم بپرسم:
    1- از زمانی که درخواست ویزا کنم چقدر طور می کشه تا ویزا صادر بشه؟
    2- اینکه بلافاصله بعد از ازدواج اقدام به درخواست ویزا کنیم آیا برامون مشکل ساز میشه؟ یعنی می تونه دلیلی باشه برای رد ویزا؟ چون که هر کدوم تو یه کشور متفاوت زندگی می کنیم.

ممنون می شم کمک کنید.
    با تشکر

سلام دوستان
    من و همسرم دوهفته پيش براي ويزا اقدام كرديم
    همسرم دانشجوي فول فاند مستر هستن و من به عنوان همراه اما متاسفانه چون مدارك مالي كه ارائه داده بوديم بانك سامان بود ريجكت شديم هر دو نفر
    از اونجايي كه همسرم فول فاند دارن به نتيجه اعتراض كرد و بهش ايميل زدن كه به خودش ويزا رو ميدن
    من هفته پيش كه نتيجه رو گرفتيم حساب پارسيان به اسم خودم باز كردم، همسرم ٩ اكتبر بايد انگليس باشه
    من ميتونم قبل از رسيدنش و به محض ٣٠ روزه شدن مدت حسابم باز دوباره درخواست ويزاي همراه بدم؟
    چه مداركي به جز شناسنامه و سند ازدواج و همين حساب لازمه ارائه كنم؟!؟!
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد

Junior Member

سلام به همگی
    من همسرم دانشجو phd فول فاند هستند الان هم یک هفته است که رفتن انگلیس منم می خوام اقدام کنم برای ویزا همراه می خواستم بدونم چه مبلغی رو و برای چه مدت زمانی تو حساب بانکیم باید داشته باشم و دیگه اینکه پرینت اسکرین شات چت هامونو که به زبان فارسی هستن رو هم باید ترجمه کنیم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng , Sharif University of Technology

سلام دوستان.

من پذیرش PhD فول فاند دارم و میخوام به همراه همسرم برای ویزا اقدام کنیم. هزینه زندگی من و همسرم طبق دستورالعمل دولت بریتانیا میشه 18990£=9*(845+1265). فاند من هم 18000£ ست. با وجود اینکه ما به تفاوتش تنها 990£ میشه. اما یکی از دوستان گفت چون توی نامه فاند فقط اسم من اومده، سفارت فاند من رو به عنوان منبع پوشش هزینه همسرم حساب نمیکنه در نتیجه من مبلغ 7605£=845*9 گذاشتم توی حساب بانک پاسارگارد برای پوشش هزینه های همسرم. منتها الان یکی بهم گفت که حساب حتما باید به اسم خود dependant باشه. الان سوالم اینه که آیا حساب حتما باید به اسم dependant باشه؟ ​ممنون میشم کسی اگه تجربه ی مشابهی داره در میون بذاره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)