صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: بانک اطلاعاتی مهندسی صنایع

پیش فرض رشته های موجود در فیلد صنایع برای ادامه تحصیل

سلام من میخوام در رشته ی مهندسی صنایع ادامه تحصیل بدم چند وقته که تلاش میکنم رشته های مربوط رو در خارج کشور پیدا کنم اما اغلبشون طراحی صنعتی هستند.در این مورد و در مورد پیدا کردن دانشگاه هایی که این رشته ها رو دارن راهنمایی می خوام
    و سوال دیگه اینکه اساتید هر دانشگاه رو چطور می شه پیدا کرد؟
    در پناه حق باشید....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته های موجود در فیلد صنایع برای ادامه تحصیل

سلام الهام جان،
    در مورد دانشگاههاي آمريكا تا اونجا كه من ميدونم اكثرا صنايع دارند،اما در مورد دانشگاههاي اروپا من هم مثل شما اطلاعات درستي ندارم.خوشحال ميشم اگه كسي راجع به دانشگاههاي اروپا تو زمينه صنايع اطلاعات بده.

Junior Member

با سلام
    ای کاش میگفتید این اطلاعاتو برای چه کشور(ها)ی میخواین. ولی با توجه به تجربه ای که من در جستجوی این رشته در دانشگاهها پیدا کردم باید بگم که :
    قبل از هر چیز زمینه ای که میخواین توش تخصص پیدا کنیدو تعیین کنید. در این صورت پیدا کردن دانشگاههای مرتبط هم راحت تر میشه.
    در امریکا بهترین منبع برای لیست دانشگاهها، رنکینگ US News هست که تو فروم هم قرار گرفته می تونید پیداش کنید.
    در کانادا، رشته به اسم مهندسی صنایع خیلی کمه و بعضا دانشکده صنایع با دانشکده مکانیک ادغادم شده. بهترین کار استفاده از سایتهاییه که برای جستجوی رشته تو دانشگاههای کانادا طراحی شدن که اطلاعاتشون زیاد دقیق نیست. دانشگاههای Dalhousie University و Concordia University و University of Windsor و The University of Regina و تورونتو این رشته رو به اسم دارن. ولی ممکنه دانشگاه های دیگه تو زمینه های تخصصیش مثل Manufacturing and Control و Engineering Management و Design and Manufacturing و Manufacturing Management و Production and operation research و ... رشته داشته باشن که تصمیم گیری اولیه تون تو این مورد خیلی بهتون کمک میکنه.
    در مورد اروپا و استرالیا هم قضیه مثل کاناداست. فقط بعضی کشورها اون چندتا رشته به اسم مهندسی صنایعم ندارن. مثلا دانشگاههای مهم سوئد با وجود داشتن دانشکده مهندسی صنایع و رشته صنایع در مقطع bachelor در مقاطع بالاتر تو زمینه های تخصصیش رشته دارن. مثل : Production Mgmt- Quality and Operations Mgmt- SCM - Manufacturing Management البته بعضی کشورهام مثل آلمان این رشته رو در مقاطع بالاترم دارن.(برای آلمان میتونید به سایت DAAD مراجعه کنید.)
    در مورد سوال آخرم باید بگم اکثر دانشگاه ها صفحات خاصی برای اساتید در نظر میگیرن تا خودشون و زمینه های کاری مورد علاقشونو معرفی کنند. لیست اساتید با لینک صفحات شخصیشونو میتونید در سایت دانشکده ها و در بخشی به نام (Faculty (Members پیدا کنید.

tstudent
    Guest

سلام

چيزهايي كه بچه ها گفتن درسته... فقط من يه كم اضافه كنم كه در بعضي كشورها مهندسي صنايع با نام Engineering Management‌ وجود داره... اين هم خيلي مهمه كه زير مجموعه هاي اين رشته به جز در آمريكا، اكثرا يا همون طور كه بچه ها گفتن با اسامي خاص ديگري توي دپارتمانهاي ديگه ارائه ميشه... مثلا OR توي دپارتمان رياضي، مباحث مديريتي صنايع توي دپارتمان مديريت و ... كه شما ميتوني براي اونها هم اپلاي كني...

راستي تا جايي كه يادم ميياد توي سايت دانشكده صنايع شريف، لينك كلي از دپارتمانهاي صنايع دنيا رو گذاشته بود، فرصت كردي پيدا كني و اينجا بذاري فكر كنم به درد خيليها بخوره...

Junior Member

من فکر میکنم engineering management خیلی کلی تر از مهندسی صنایع است چون با هر مدرک مهندسی میشه براش اپلای کرد ولی برای مهندسی صنایع بیشتر دانشگاهها لیسانس مرتبط می خوان.

NaserNik
    Guest

اين رشته ها هست که با توجه به علاقتون بايد انتخاب کنيد:
    Operations Research mostly focus on the Optimization and Algorithm design issues
    Industrial Eng. the most conventional and general disciipline in IE
    Operations Managament focus on the applicable issues of IE (You could find it in Business and Management Schools)
    Logistics and SCM (Focus on the Logistics and Supply Chain Management and Engineering issues and is available in Business schools
    Management which is a general discipline and could be categorized in several braches such as Operations Management, International Business, Process management, Strategic Management, Organizational Behavior and ...

Hope this could help

mtrajabi
    Guest

سلام
    همونطور که میدونید یکی از گرایشهای صنایع تو دانشگاههای ایران (که البته مختص صنایعی ها هم نیست!) مهندسی سیستمهای اقتصادی-اجتماعیه.
    میخواستم بدون کسی میدونه برای ادامه دادن چنین رشته ای باید تو دپیارتمان های صنایع گشت یا مدیریت یا جامعه شناسی یا اقتصاد؟؟؟!
    اگر کسی تا حالا به رشته ای تو دانشگاههای ئنیا برخورده که چنین مضامینی رو داشته ممنون میشم کمکی بکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط mtrajabi
    سلام
    همونطور که میدونید یکی از گرایشهای صنایع تو دانشگاههای ایران (که البته مختص صنایعی ها هم نیست!) مهندسی سیستمهای اقتصادی-اجتماعیه.
    میخواستم بدون کسی میدونه برای ادامه دادن چنین رشته ای باید تو دپیارتمان های صنایع گشت یا مدیریت یا جامعه شناسی یا اقتصاد؟؟؟!
    اگر کسی تا حالا به رشته ای تو دانشگاههای ئنیا برخورده که چنین مضامینی رو داشته ممنون میشم کمکی بکنه
    In the US, you could find some similar majors in Business, Management, and Economics Departments.

...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

Junior Member

پیش فرض بانک اطلاعاتی مهندسی صنایع

سلام.
    با توجه به اینکه بخش مهندسی صنایع مطلوم واقع شده و پست هاش کمه.همچنین اصلا کامل و جوابگو نیست درصدد ارسال این پست بر اومدم.!!
    امیدوارم دوستان مرتبط کمک کنند تا اطلاعات خوبی جمع بشه.
    قصد فعلا فقط معرفی دانشگاه هایی است که رشتهای به اسم مهندسی صنایع جزو رشته هاشونه.تا بعدن بریم سراغ سایر گرایش های مهندسی صنایع.
    دوستان و مدیران مربوطه یاری کنند لطفا واصلاح کننداگه کم زیاد یا اشتباهه!!!
    مهندسی صنایع اکثرا در امریکا و استرالیا هست که رشته ای جداست.

امریکا:
    1. Georgia Institute of Technology

2. University of Michigan–Ann Arbor

3. Pennsylvania State University–University Park

4 University of California–Berkeley

5. Stanford University (CA)

6. Northwestern University (McCormick) (IL)

7 Purdue University–West Lafayette (IN)

8. Cornell University (NY)

9 Texas A&M University–College Station (Look)

10 Virginia Tech

11. University of Wisconsin–Madison

12. Columbia University (Fu Foundation) (NY)

13. University of Southern California (Viterbi)

14. North Carolina State University

15. Lehigh University (Rossin) (PA)

16 University of Florida

17. Rensselaer Polytechnic Institute (NY)

18 University of Texas–Austin

19. Arizona State University (Fulton)

20 Ohio State University

21 University of Pittsburgh

22. Rutgers, the State University of New Jersey–New Brunswick

23. Iowa State University

24 University of Arizona

25 University of Illinois–Urbana-Champaign

26 University of Washington

27. Auburn University (Ginn) (AL)

28 University at Buffalo–SUNY

29. Texas Tech University

30 University of Arkansas–Fayetteville

31 University of Minnesota–Twin Cities

32. Clemson University (SC)

33 University of Oklahoma

34. Oklahoma State University

35 University of Iowa

Massachusetts Institute of Technology (Sloan)

Carnegie Mellon University (Tepper) (PA)

Purdue University–West Lafayette (Krannert) (IN)

University of Michigan–Ann Arbor (Ross)

University of Pennsylvania (Wharton)

Stanford University (CA)

Harvard University (MA)

Northwestern University (Kellogg) (IL)

Indiana University–Bloomington (Kelley)

Columbia University (NY)

Michigan State University (Broad)

University of California–Los Angeles (Anderson)

Ohio State University (Fisher)

Georgia Institute of Technology

University of North Carolina–Chapel Hill (Kenan-Flagler)

University of Texas–Austin (McCombs)

University of California–Berkeley (Haas)

Cornell University (Johnson) (NY)

New York University (Stern)

University of Chicago

Dartmouth College (Tuck) (NH)

Duke University (Fuqua) (NC)

University of Maryland–College Park (Smith)

استرالیا:
    ؟

پیش فرض پاسخ : بانک اطلاعاتی مهندسی صنایع

University of California–Los Angeles (Anderson) کجاش صنایع داره؟! من نگاه کردم نداشت...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)