صفحه 3 از 56 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 560

موضوع: پاسخ به سوالات و مشاوره IELTS توسط Examiner

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پاسخ به سوالات و مشاوره IELTS توسط Examiner

سلام و ممنون از راهنمای ها من بزودی در ای دی پی باکو امتحان دارم آیا در مورد اینجا اطلاعاتی دارید؟ و اینکه اگزمینرهای یک مرکز فیکس هستند و تغییر نمی کنند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTSQuestions نمایش پست ها

دوستان بسیار زیادی این سوال رو توی پیغام خصوصی پرسیدن که کجا امتحان بدیم بهتره!؟

پیشنهاد بنده اینه که اولآ لطفأ دور ایران امتحان دادن رو خط بکشید! خصوصآ مرکز دانشگاه آزاد که سابقه خیلی بدی در بد نمره دادن، کنسلی های متعدد و پس ندادن پول امت پس از کنسلی داره!
    مرکز تهران آیلتس هم که بنده به شخصآ مطلع هستم که 1 نمره، پایینتر در مورد اسپیکینگ و رایتینگ نمره میدن.
    دین و دانش هم که فعلا رابطه مالی نداره! اون قضیه کم نمره دادن برای تمام مراکز در ایران صدق میکنه البته. در پست اول دلیلش رو گفتم!

بهترین مرکز با توجه به فاکتور های مالی (رفت و آمد، هتل و...) به نظر من مرکز بریتیش کانسل استانبول هست. اگزمینر ها بیشتر مواقع دو خانم بریتانیایی هستن که واقعا من به دوستان خودم که پیشنهاد کردم برن اونجا نمره خوب هم گرفتن! یکی از دوستانم که واقعا اگه میخواستم بهش نمره برم نهایتأ 5.5 اسپیکینگ بود ولی در استانبول بهش 7 دادن! که بنده بعد 16 روز که جواب آنلاینش رو چک کردم(ترکها یکم جواب رو دیر میذارن رو سایت همیشه) از تعجب دو عدد شاخ رو سرم سبز شد! البته این دوستمون میگفت همه سوالات اگزمینر رو فهمیده و جواب داده و اصلا به خاکی نزده!
    هزینه رفت و آمد به استانبول خیلی به صرفه هست (به نسبت) و مراحل ثبت نام استانبول هم خیلی راحت هست.

پوریا

نقل قول نوشته اصلی توسط mino22027 نمایش پست ها
    سلام و ممنون از راهنمای ها من بزودی در ای دی پی باکو امتحان دارم آیا در مورد اینجا اطلاعاتی دارید؟ و اینکه اگزمینرهای یک مرکز فیکس هستند و تغییر نمی کنند؟
    متاسفانه راجع به IDP اطلاعی ندارم.

Junior Member

در مورد اگزمینرها چطور، دائمی برای یک مرکز کار میکنن؟یا دوره ای تغیر میکنن؟چون گویا رایتیگ اینجا هم نمراتش چندان تعریفی نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTSQuestions نمایش پست ها
    متاسفانه راجع به IDP اطلاعی ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mino22027 نمایش پست ها
    در مورد اگزمینرها چطور، دائمی برای یک مرکز کار میکنن؟یا دوره ای تغیر میکنن؟چون گویا رایتیگ اینجا هم نمراتش چندان تعریفی نداره
    اگزمینر بودن خودش آنچنان درآمدی نداره! همه بهش به عنوان درآمد کمکی/تفریح نگاه میکنن. بنابراین اگزمینر ها معمولأ عوض میشن. در مورد رایتینگ IDPو کلآ IDP متاسفانه اطلاعات ندارم.

Junior Member

Simon Corcoran
    اسمش اين هست.
    و اگه ممکن یه منبع خوب واسه اسپیکینگ معرفی‌ کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط htaba نمایش پست ها
    Simon Corcoran
    اسمش اين هست.
    و اگه ممکن یه منبع خوب واسه اسپیکینگ معرفی‌ کنید.
    مرسی بررسی میکنم
    کتاب خاصی رو نمیشه برای این مهارت معرفی کرد ولی
    برای اسپیکینگ به نظر من چند مورد اهمیت داره:
    1. از اونجایی که اگزمینر ها معمولا لهجه دارن(آمریکایی، بریتیش،آزی و...) بهتره زبان آموز به همه اونها گوشش رو عادت بده.
    2. یه نفر رو پیدا کنید که شما رو موقع حرف زدن correct کنه. مثلا از مدرس بخواید یا کسی رو دارید که در کشور انگلیسی زبان مدت زیادی زندگی کرده باشه. مطمئن باشید فقط حرف زدن مهم نیست! مهم درست صحبت کردنه.
    3. سعی کنید راجع به همه موضوعاتی که تا حالا در آیلتس مطرح شده ایده داشته باشید. طوری نباشه دانش زبان انگلیسی داشته باشید ولی حرف برای گفتن نداشته باشید.
    بعضی مواقع سوالات بخش 3 واقعا چرت میشن، مثلا این:
    ?Why do we need public artworks and what are the roles of public artworks in your society
    سوالات اسپیکینگ خیلی وقتها تکرار میشن.
    4. موقع امتحان راحت باشید! راحت بشینید. استرس رو از خودتون دور کنید. خواب کافی قبل از امتحان داشته باشید. موقع امتحان سعی کنید خودتون باشید و دانش زبانی که دارید ارائه بدید و از بکار بردن الفاظ و عبارات قلمبه!!! که نمیدونید اصلا فعله اسمه صفته چیه... جدآ پرهیز کنید. اگزمینر رو هوا میزنه و می دونه بلد نیستی از لغته استفاده کنی.
    5. نکته مهم: از بکار بردن idiom و slang جدآ پرهیز کنید! کاربرد این عبارات از کشور به کشور که چه عرض کنم بعضی مواقع از شهری به شهر دیگه فرق میکنه و اگه اگزمینر معنی عبارت رو (به هر دلیلی) متوجه نشه Panalize میشید. بی تعارف اگزمینر ها از آدمی که بخواد showoff کنه اصلأ خوششون نمیاد!
    6. آخر امتحان لطفا نرید بپرسید چند میشم یا چطور بود! اگزمینر اجازه نداره هیچی در اون لحظه بهتون بگه! از جواب It was OK اگزمینر هم هیچی دستگیرت نخواهد شد! مطمئن باش!

پوریا

چرا صدای ما موقع امتحان اسپیکینگ ضبط میشه؟

به دو دلیل:
    1. گاهی اوقات اگزمینر برای اینکه نسبت به نمره دادن به یک بخش دودل هست تصمیم میگیره دوباره به مکالمه گوش کنه تا نمره عادلانه تری بده. ولی خیلی از اگزمینر ها همونطور که قبلا هم گفتم تصمیم خودشون رو در مورد نمره حداکثر تا نیمه های مصاحبه گرفتن!
    2. برای اعتراض به نمره (پروسه EOR) وجود دستگاه ضبط صدا لازمه.

و یک دلیل دیگر برای تاکید و پیشنهاد من به متقاضیان آیلتس در رابطه با عدم ثبت نام در مراکز آیلتس ایرانی:

به دلیل تعداد زیاد شرکت کننده ها که گاهی به هزاران هم میرسه فشار بسیار زیادی به اگزمینر ها میاد! برای همین خستگی ممکنه باعث بشه بی دقتی کنن و نمره ها رو عادلانه ندن! یادمه یه بار توی ایران آیلتس خدا رحمت کرده 2700 نفر شرکت کننده وجود داشت! شما حسابشو بکن بخوای یه کار تکراری رو (مصاحبه) هر روز اونم برای ساعات طولانی پشت سر هم انجام بدی! راندمان کاری قطعا پایین میاد و یه کار fun مثل امتحان گرفتن تبدیل به عذاب میشه!

Junior Member

سلام خسته نباشید ،،، من واسه اولین باره که میخوام این آزمونو امتحان بدم و راستش اطلاعات زیادی ندارم ،،، سوال من اینه که فرق آزمون جنرال با آکادمیک در چه سطحیه ، خب میگن که آزمون جنرال راحت تره ،،،میخوام بدونم این راحتی توی چه ضمینه هایی میشه و اینکه اگه راحته ممکنه که به همون میزان که راحته به همون میزان هم توی نمره دادنش به نسبت آکادمیک سخت گیری می کنند ،،، البته این فقط چیزی بوده که شنیدم و از صحتش مطمئن نیستم

جواب چند تا سوال که دوستان در پیغام خصوصی پرسیدن:

اگه کلا یه سوال رو متوجه نشم و از اگزمینر بخوام که سوال رو تکرار کنه یا سوال کلی باشه و بخوام برام موضوع رو باز کنه نمره کم میشه؟
    خیر، نمره ای کم نمیکنن

اگه یه سوال رو متوجه نشم و از اگزمینر بخوام که سوال رو تکرار کنه ولی باز هم متوجه نشم و اگزمینر بره سراغ سوالی بعدی چی؟
    حدود 0.5 نمره ازتون کم میشه. اصولأ اینطور مفروضه که شما همه سوالات رو متوجه بشید و دلیلی برای عدم درک سوال وجور نداره به جز ضعف زبانی شما!

یه کتاب برای گرامر که از بیسیک شروع کنه معرفی کنید.
    کتاب "گرامر نوین" که فارسیه و پر از تمرین. کتاب به درد بخوری هست و همه مباحث گرامری رو تقریبا پوشش داده.

من وقتم کمه میخوام تا شب امتحان تا میتونم کار کنم تا نکات بیشتری رو مطالعه کنم. پیشنهاد شما چیه؟
    تا جایی که میتونید مطالعه داشته باشید و تمرین کنید اما شب قبل از امتحان حتی ترجیحا تا 24 ساعت قبل امتحان دست از مطالعه بردارید و تغذیه سبک داشته باشید و ذهن رو استراحت بدید. اگر بیرون از ایران امتحان میدید طوری برنامه ریزی کنید که یک روز قبل از امتحان به اونجا برسید و خواب و استراحت کافی داشته باشید. محل امتحان رو بلافاصله پس از رسیدن به شهر محل امتحات قبل از check-in کردن در هتل شناسایی کنید تا فرداش خیالتون راحت باشه. حتما شب قبل از امتحان کتبی با مسئول هتل هماهنگ کنید براتون تاکسی واسه صبح زود بگیره. بعضی هتل ها wake up call دارن که میتونین استفاده کنید که سر ساعت بیدارتون کنن. حتما هتل رو جایی بگیرید که به محل امتحان نزدیک باشه. فعلا همینا به ذهنم میرسه.

پوریا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)