صفحه 4 از 56 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 560

موضوع: پاسخ به سوالات و مشاوره IELTS توسط Examiner

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : پاسخ به سوالات و مشاوره IELTS توسط Examiner

سلام دو تا سوال داشتم
    اول اينكه تو رايتينگ يا اسپيكينگ مثلا به جاي show كلمه illustrate يا كلمات مشابه استفاده كنيم با اينكه ميدونيم تو اونجا show درست تره نمره كم ميشه يا نه بخاطره اينكه illustrate رو كمتر بقيه استفاده ميكنن نمره بيشتر ميشه(البته اين مثاله كه الان به ذهنم رسيد منظورم كلمات ديگست كه الان تو ذهنم نيست)
    دوم اينكه من لغت خوب بلدم و گرامرم كامل بلدم ولي چون كسي نيست باهاش حرف بزنم و وقت كلاسم ندارم ميخوام صحبت كنم هيچ ايده اي به ذهنم نميرسه و خيلي سخته برام حرف زدن(تو مايه هاي كوه كندن) البته تو موقع امتحان چون جو امتحان ميگيره ميتونم حرف بزنم ولي چون تمركز ميره رو جواب زمانهارو اشتباه ميگم سوال اينكه چه راهي بهتره برا راه افتادن تو بخش اسپيكينگ

Junior Member

سلام من حدود 2-3 سال دیگه می خواهم آیلتس بدم و زبانم در حد معمولیه ولی باید نمره 8 بیارم لطفا به من کمک کنید نمی دونم از کجا و چه طور شروع کنم و چه کتاب هایی بخونم ممنون .

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

رعیات نکردن کاما در رایتینگ چقدر نمره کم میکنه ؟
    2- ایا بند اسکور ردینگ بر حسب درجه ی سختی تغییر میکنه ؟ مثلا چقدر؟
    3-این درسته که اگزمینر یه حدود نمره ای برای شما در نظر میگیره و بعد که نمرات بقیه اسکیل ها اومد بر حسب اونا نمره مورد نظر شما رو تعیین میکنه یا خیر؟ علت این سئوال این هست که تا به حال دیده نشده کسی اسپیکینگ 7 بشه ریدینگ مثلا 5 شده باشه

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی فناوری اطلاعات

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTSQuestions نمایش پست ها

نمره Writing و Speaking تحت تاثیر سه عامل اصلیه:
    1. اولین و مهمترین فاکتور: دستورالعمل منطقه ای British Council
    (Regional Instructions)
    2. سلیقه Examiner
    3. شرایط کشور برگزاری آزمون ( بطور سربسته میگم: سازمانی که در ایران بطور کاملا غیرقانونی در برگزاری آزمونهای بین المللی دخالت میکنه برای اگزمینر ها دستورالمعل خاص خودشو هرساله ارائه میکنه! برای همینه بین نمرات داخل ایران و خارج از ایران از نیم تا یک نمره اختلاف هست)
    سلام
    تا جایی که من متوجه شدم شما اگزمینر British Council هستید. و قطعا در داخل ایران فعالیت نمیکنید چون این موسسه در ایران شعبه ندارد
    همچنین ذکر کردید که اگر 3 بار در پروسه اعتراض نمره اگزمینر اول تغییر کند، گواهی فعالیتش لغو میشود
    چطور در ایران همچین سازمانی وجود دارد که دستورالعمل برای تغییر نمرات میدهد و با این وجود هنوز در ایران اگزمینری وجود دارد که مجوز فعالیتش لغو نشده است؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Nakh0d4 نمایش پست ها
    سلام دو تا سوال داشتم
    اول اينكه تو رايتينگ يا اسپيكينگ مثلا به جاي show كلمه illustrate يا كلمات مشابه استفاده كنيم با اينكه ميدونيم تو اونجا show درست تره نمره كم ميشه يا نه بخاطره اينكه illustrate رو كمتر بقيه استفاده ميكنن نمره بيشتر ميشه(البته اين مثاله كه الان به ذهنم رسيد منظورم كلمات ديگست كه الان تو ذهنم نيست)
    دوم اينكه من لغت خوب بلدم و گرامرم كامل بلدم ولي چون كسي نيست باهاش حرف بزنم و وقت كلاسم ندارم ميخوام صحبت كنم هيچ ايده اي به ذهنم نميرسه و خيلي سخته برام حرف زدن(تو مايه هاي كوه كندن) البته تو موقع امتحان چون جو امتحان ميگيره ميتونم حرف بزنم ولي چون تمركز ميره رو جواب زمانهارو اشتباه ميگم سوال اينكه چه راهي بهتره برا راه افتادن تو بخش اسپيكينگ
    illustrate رو بیشتر برای دیاگرام ها استفاده کنید چند تا جایگزین هم هست مثل: depict, describe, explain, provides information, gives information و... که معمولأ سوال از show استفاده میکنه شما باید اون جمله رو پارافریز کنید و بیارید برای Topic Sentence خودتون.

اگه هیچ گزینه ای ندارید یه راه هست: صدای خودتون رو ضبط کنید و دوباره گوش کنید و خودتون اشتباهات رو تا حدی که دانش زبانی دارید برطرف کنید. این روش بازدهی محدودی داره ولی اگه میخواید نتیجه بهتر بگیرید 10 جلسه کلاس خصوصی با مدرس درست درمون بردارید و فقط اسپیکینگ کار کنید. اصلا نیاز نیس کل دوره آیلتس رو شرکت کنید.
    ویرایش توسط IELTSQuestions : February 24th, 2013 در ساعت 09:01 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط hax نمایش پست ها
    سلام من حدود 2-3 سال دیگه می خواهم آیلتس بدم و زبانم در حد معمولیه ولی باید نمره 8 بیارم لطفا به من کمک کنید نمی دونم از کجا و چه طور شروع کنم و چه کتاب هایی بخونم ممنون .
    دو سال یا سه سال؟ این یه سال فرقش کلیه! دقیقا زمانی که دارید تا روز آزمون آیلتس بهم بگید تا کمکتون کنم.

پوریا

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein68 نمایش پست ها
    رعیات نکردن کاما در رایتینگ چقدر نمره کم میکنه ؟
    2- ایا بند اسکور ردینگ بر حسب درجه ی سختی تغییر میکنه ؟ مثلا چقدر؟
    3-این درسته که اگزمینر یه حدود نمره ای برای شما در نظر میگیره و بعد که نمرات بقیه اسکیل ها اومد بر حسب اونا نمره مورد نظر شما رو تعیین میکنه یا خیر؟ علت این سئوال این هست که تا به حال دیده نشده کسی اسپیکینگ 7 بشه ریدینگ مثلا 5 شده باشه

ممنون
    1. نمره Punctuation حدود 0.5 نمرست. اگه اگزمینر متوجه بشه اصلا بلد نبودید نطقه گذاری کنید 0.5 نمره رو ازتون کم میکنه.
    2. بر حسب درجه سختی عوض میشه. وقتی سوال طراحی میشه چند مرتبه از مراحل استاندارد سازی میگذره. بعد درجه سختیش تعیین میشه. مثلا گاهی شما ریدینگ آکادمیک رو 30-32 بزنی 7 میشی گاهی با تغییر درجه سختی 29-30 بزنی 7 میشی! وقتی امتحان آسون میشه غلطهاتون نمره بیشتری ازتون کم میکنه.
    3. خیر! همه اسکیل ها جدا نمره دهی میشن. هیچ اسکیلی روی بقیه اسکیل ها موثر نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein68 نمایش پست ها
    تا به حال دیده نشده کسی اسپیکینگ 7 بشه ریدینگ مثلا 5 شده باشه
    کلی هم دیده شده دوست عزیز! مثل کسایی که اصلا از اول spelling کار نکردن و زبان رو با صحبت کردن یاد گرفتن نه اصولی! اسپیکینگ 8.5 شده طرف رایتینگ 4!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Beatrisen نمایش پست ها
    سلام
    تا جایی که من متوجه شدم شما اگزمینر British Council هستید. و قطعا در داخل ایران فعالیت نمیکنید چون این موسسه در ایران شعبه ندارد
    همچنین ذکر کردید که اگر 3 بار در پروسه اعتراض نمره اگزمینر اول تغییر کند، گواهی فعالیتش لغو میشود
    چطور در ایران همچین سازمانی وجود دارد که دستورالعمل برای تغییر نمرات میدهد و با این وجود هنوز در ایران اگزمینری وجود دارد که مجوز فعالیتش لغو نشده است؟؟؟
    خیر ایران زندگی نمیکنم. به جز این چند روزه که ایران هستم در خدمت دوستان. British Council در ایران فعالیت میکرد بنده هم اگزمینر ایران آیلتس بودم. به علل سیاسی BC و IH London تعطیل شدن رفت ما هم سال بعدش کوله بار رو بستیم!
    این بخش دوم رو متوجه نشدم. یه کم بیشتر توضیح بدید! اگه منطورتون اینه که چرا اون سازمان ایرانی این دستوالعمل رو داده باید بگم بر اساس قوانین ایران تمام آزمونهای داخلی و بین المللی باید زیر نظر اون سازمان باشه و هرکاری بخوان میکنن و بر اساس قرار داد موضوع کم نمره دادن به اطلاع BC, IDP و IH London رسیده بود. اگزمینر نمره درست میداد موقع Report دادن بر اساس دستورالعمل نمره ها کم میشد! همه هم میدونستن کسی کاری نداشت! موقع بررسی EOR سازمانهای اونور آبی در جریان نمره واقعی که اگزمینر داده بود بودند و در نظرش میگرفتن و اگزمینر اینجا توبیخ نمیشد اگه نمره فقط یه نمره اضافه میشد! بذارید یه مثال بزنم قضیه روشن شه ایشالا که سوالی بوجود نیاد!
    فرض کن منه اگزمینر به آقای X نمره 8 میدادم (نمره واقعی) نمایندگان اون سازمان داخلی نمره رو 7 گزارش میکردن. آقای X اعتراض میداد، نمرش میرفت اونور آب EOR میشد نمرش میشد همون 8 که من دادم! سازمانهای اونور آبی هم میدونستن چه خبره کاری با اگزمینر نداشتن! یعنی همه سکوت میکردن این وسط! یه عده(!) هم اعتراض نمیدادن (حدود 100 درصد امت) پس نه نمره کسی اضافه میشد نه کسی توبیخ!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTSQuestions نمایش پست ها
    جواب چند تا سوال که دوستان در پیغام خصوصی پرسیدن:

اگه کلا یه سوال رو متوجه نشم و از اگزمینر بخوام که سوال رو تکرار کنه یا سوال کلی باشه و بخوام برام موضوع رو باز کنه نمره کم میشه؟
    خیر، نمره ای کم نمیکنن

اگه یه سوال رو متوجه نشم و از اگزمینر بخوام که سوال رو تکرار کنه ولی باز هم متوجه نشم و اگزمینر بره سراغ سوالی بعدی چی؟
    حدود 0.5 نمره ازتون کم میشه. اصولأ اینطور مفروضه که شما همه سوالات رو متوجه بشید و دلیلی برای عدم درک سوال وجور نداره به جز ضعف زبانی شما!

یه کتاب برای گرامر که از بیسیک شروع کنه معرفی کنید.
    کتاب "گرامر نوین" که فارسیه و پر از تمرین. کتاب به درد بخوری هست و همه مباحث گرامری رو تقریبا پوشش داده.

من وقتم کمه میخوام تا شب امتحان تا میتونم کار کنم تا نکات بیشتری رو مطالعه کنم. پیشنهاد شما چیه؟
    تا جایی که میتونید مطالعه داشته باشید و تمرین کنید اما شب قبل از امتحان حتی ترجیحا تا 24 ساعت قبل امتحان دست از مطالعه بردارید و تغذیه سبک داشته باشید و ذهن رو استراحت بدید. اگر بیرون از ایران امتحان میدید طوری برنامه ریزی کنید که یک روز قبل از امتحان به اونجا برسید و خواب و استراحت کافی داشته باشید. محل امتحان رو بلافاصله پس از رسیدن به شهر محل امتحات قبل از check-in کردن در هتل شناسایی کنید تا فرداش خیالتون راحت باشه. حتما شب قبل از امتحان کتبی با مسئول هتل هماهنگ کنید براتون تاکسی واسه صبح زود بگیره. بعضی هتل ها wake up call دارن که میتونین استفاده کنید که سر ساعت بیدارتون کنن. حتما هتل رو جایی بگیرید که به محل امتحان نزدیک باشه. فعلا همینا به ذهنم میرسه.

پوریا
    منظورتون از کتاب گرامر نوین کدومه؟؟؟

http://www.ajansketab.com/-foreign-l...nglish-grammar
    یا
    http://www.junglepub.org/elt/book.aspx?i=5928&c=15

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط nrezaie13 نمایش پست ها
    منظورتون از کتاب گرامر نوین کدومه؟؟؟

http://www.ajansketab.com/-foreign-l...nglish-grammar
    یا
    http://www.junglepub.org/elt/book.aspx?i=5928&c=15