صفحه 5 از 56 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 560

موضوع: پاسخ به سوالات و مشاوره IELTS توسط Examiner

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

پیش فرض پاسخ : پاسخ به سوالات و مشاوره IELTS توسط Examiner

با سپاس فراوان از استارتر این تاپیک
    لطفا مهمترین و بهترین منابع هر اسکیل رو به تفکیک بنویسید

نقل قول نوشته اصلی توسط mrunsung نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید ،،، من واسه اولین باره که میخوام این آزمونو امتحان بدم و راستش اطلاعات زیادی ندارم ،،، سوال من اینه که فرق آزمون جنرال با آکادمیک در چه سطحیه ، خب میگن که آزمون جنرال راحت تره ،،،میخوام بدونم این راحتی توی چه ضمینه هایی میشه و اینکه اگه راحته ممکنه که به همون میزان که راحته به همون میزان هم توی نمره دادنش به نسبت آکادمیک سخت گیری می کنند ،،، البته این فقط چیزی بوده که شنیدم و از صحتش مطمئن نیستم
    سلام ببخشید اصلا سوال رو ندیده بودم.
    امتحان آیلتس به دو صورت ماجول آکادمیک و جنرال برگزار میشه و معمولا نوع آکادمیک همونطور که از اسمش معلومه برای اهداف دانشگاهی بکار میره و جنرال برای اهداف عمومی تر مثل گرفتن ویزای کار مثلا توی استرالیا بدرد میخوره. ایندو ماجول در اسپیکینگ و لسنینگ مشابه اند و نمره دادن هیچ فرقی نمیکنه! اما در رایتینگ در بخش 1 که به تسک 1 معروفه و ریدینگ متفاوت هستند.
    اینکه امتحان جنرال آسونتره رو قبول ندارم چون در تسک 1 جنرال باید نامه بنویسید که اصول خودش رو داره، تسک 2 هم که هیچ فرقی با آکادمیک نداره. سطح متون جنرال به همون اندازه که از آکادمیک پایین تره نمره دهیش سخت گیرانه تره! برای گرفتن نمره 7 در ریدینگ آکادمیک شما حدودأ باید 30 تا 32 تا سوال رو درست جواب بدید از 40 تا ولی در جنرال برای همین 7 حدود 34 تا 35 سوال رو باید درست بزنید! فکرش رو بکنید اگه بخواید 8 جنرال در ریدینگ بگیرید باید فقط 2 تا 3 غلط در 40 سوال داشته باشید!

Junior Member

سلام،
    لطفا یک منبع برای رایتینگ آکادمیک معرفی کنید. من در امتحان ژانویه رایتینگ 6 گرفتم ولی حداقل به 6.5 احتیاج دارم. ممنون میشم کمکم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein68 نمایش پست ها
    با سپاس فراوان از استارتر این تاپیک
    لطفا مهمترین و بهترین منابع هر اسکیل رو به تفکیک بنویسید
    مرسی دوست عزیز
    به نظر من هر کسی که برای امتحان آیلتس فرصت کافی داره بهتره هر منبعی که بدستش میرسه مطالعه کنه. و از مدرس برای تصحیح اسپیکینگ و رایتینگ استفاده کنه. اگه برای لسنینگ و ریدینگ کلاس هم نرفتین مهم نیسن چون با self-study میشه به نتیجه رسید.
    بهترین گزینه تمرین زیاده! یعنی شما یه آمریکایی رو یه دفعه ور دار بیار سر جلسه آیلتس ممکنه اسپیکینگ 9 بگیره ولی در بقیه اسکیل ها بالای 6 ممکنه نگیره! پس تمرین تمرین تمرین...

کتابهایی که بهشون اعتماد دارم + چند نکته مهم:
    1.کتاب 3 تا 8 کمبریج
    2.کتابهای plus که البته سخت تر از آزمون واقعی هستند
    3.خوندن نمونه های موجود برای رایتینگ و یادگیری سبک نوشتن.
    4.روی یوتوب دنبال مصاحبه های ضبط شده بگردید تا بیشتر با سبک سوالات آشنا بشید.
    5.به هر مدرسی اعتماد نکنید! جالب اینجاست تو ایران هر چی اسم گنده تر بشه طرف بی سواد تر از آب در میاد! خصوصا تو تهران که کلی طرف با اسم خودش تبلیغ هم میکنه جلسه ای 80 تومن!
    6.به آزمون های آزمایشی آیلتس اعتماد نکنید. یکی دو موسسه بیشتر تو ایران نیستند که آیلتس استاندارد امتحان میگیرند و حتی سوالاشونو از استرالیا دریافت میکنن! جالب اینجاست اصلا مراکز کله گنده ای هم نیستند و جالب تر اینه که اصلا تو تهران هم نیستن!!! دوستان گرامی اینجا نمیشه اسم آورد لطفا سوال نکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط parise نمایش پست ها
    سلام،
    لطفا یک منبع برای رایتینگ آکادمیک معرفی کنید. من در امتحان ژانویه رایتینگ 6 گرفتم ولی حداقل به 6.5 احتیاج دارم. ممنون میشم کمکم کنید.
    کتاب خاصی رو نمیشناسم معرفی کنم. ولی بهترین گزینه خوندن نمونه های حل شده و یادگیری سبک نوشتن هست. اصول رایتینگ رو هم مثل علامت گذاری درست، پاراگراف بندی متناسب، spelling و لغت رو حتما برید دنبالش! سایتهایی هم هستن که رایتینگ آیلتس رو تصحیح میکنن از اونهایی که رایتینگ رو خط به خط براتون رفع اشکال میکنن استفاده کنین.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTSQuestions نمایش پست ها
    خیر ایران زندگی نمیکنم. به جز این چند روزه که ایران هستم در خدمت دوستان. British Council در ایران فعالیت میکرد بنده هم اگزمینر ایران آیلتس بودم. به علل سیاسی BC و IH London تعطیل شدن رفت ما هم سال بعدش کوله بار رو بستیم!
    این بخش دوم رو متوجه نشدم. یه کم بیشتر توضیح بدید! اگه منطورتون اینه که چرا اون سازمان ایرانی این دستوالعمل رو داده باید بگم بر اساس قوانین ایران تمام آزمونهای داخلی و بین المللی باید زیر نظر اون سازمان باشه و هرکاری بخوان میکنن و بر اساس قرار داد موضوع کم نمره دادن به اطلاع BC, IDP و IH London رسیده بود. اگزمینر نمره درست میداد موقع Report دادن بر اساس دستورالعمل نمره ها کم میشد! همه هم میدونستن کسی کاری نداشت! موقع بررسی EOR سازمانهای اونور آبی در جریان نمره واقعی که اگزمینر داده بود بودند و در نظرش میگرفتن و اگزمینر اینجا توبیخ نمیشد اگه نمره فقط یه نمره اضافه میشد! بذارید یه مثال بزنم قضیه روشن شه ایشالا که سوالی بوجود نیاد!
    فرض کن منه اگزمینر به آقای X نمره 8 میدادم (نمره واقعی) نمایندگان اون سازمان داخلی نمره رو 7 گزارش میکردن. آقای X اعتراض میداد، نمرش میرفت اونور آب EOR میشد نمرش میشد همون 8 که من دادم! سازمانهای اونور آبی هم میدونستن چه خبره کاری با اگزمینر نداشتن! یعنی همه سکوت میکردن این وسط! یه عده(!) هم اعتراض نمیدادن (حدود 100 درصد امت) پس نه نمره کسی اضافه میشد نه کسی توبیخ!
    ببینید من با ایده یه جورایی نمی تونم کنار بیام. آخه اگر اینجوری باشه از اونجایی که نمره رایتینگ اکثر بچه ها در ایران 6 یا 6.5 هست برن استانبول باید 6.5 و 7 شه؟ یعنی با این وضع نمره رایتینگشون در واقع 7 یا 6.5 حداقل است؟ نمی دونم چرا هضم این قضیه مشکله برام. بعدشم من خودم بار اول استانبول idp بودم. اونایی که هم بریتیش کانسیل استانبول بودند بعضی هاشون حوزه شون با ما یکی بود و یه جا امتحان اسپیک و رایتینگ دادیم.یکیش رو قشنگ می شناسم که BC بود و با ما امتحان داد.پس این وسط کی موش می دوونه؟؟؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Systems Engineering - City university London

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTSQuestions نمایش پست ها
    شما داری این مسئله رو خیلی کلی بررسی میکنی! کی گفته "نمره رایتینگ اکثر بچه ها در ایران 6 یا 6.5 هست؟" نمیدونم شما این آمار رو از کجا میارید! چون حتی IELTS Coordinatorمراکز هم اجازه ندارن آمار به کسی بدن! و نمیدونم منظور شما از این صحبت ها چیه! من خیلی واضح مسئله رو باز کردم. به هر حال این بحث از نظر من تموم شدست. لطفا بذارید سوالات سازنده آیلتس اینجا مطرح و پاسخ داده بشه نه مسائل حاشیه ای مثل این. به هر حال به عنوان یه اگزمینر ایرانی که میخواد پشت هموطناهاش باشه و حمایتشون کنه پیشنهاد من اینه که ایران امتحان ندید! همین!
    سلام دوست عزیز

بنده نیاز فوری دارم به اینکه ایلتس 6 بگیرم و 3 ماه پیش امتحان دادم و 5 شدم البته listening رو 4 شدم و speaking رو 6 .

در حال حاضر ماه پیش نتونستم امتحان رو بوک کنم و از دست دادم. حالا سوالم از شما این هست که با توجه به اینکه امتحان دادن در ایران بسیار مشگل شده و شاید امکان ناپذیر آیا میتونم یک هفته ایی به ارمنستان برم و امتحان بدم/؟ برا اینکه در ایران زمان مصاحبه شفاهی معمولا مشخص نیست و امکان داره این پروسه 10 12 روز طول بکشه آیا در ارمنستان هم به همین شکل هست؟ یعنی بنده باید 10 12 روز اونجا معطل بشم یا اینکه امتحان شفاهی و کتبی در یک روز انجام میشه؟
    ضمنا برای تقویت listetning چه چیزی رو پیشنهاد میکنید؟ کمتر از یک ماه وقت دارم

ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید.

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

غلط های املای اسپلینگ مثلا 5 تا در یه تاسک رایتینگ چند نمره کم میکنه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein68 نمایش پست ها
    غلط های املای اسپلینگ مثلا 5 تا در یه تاسک رایتینگ چند نمره کم میکنه ؟
    به تعداد نیست. بستگی داره این اسپلینگ روی جریان کلی رایتینگ Flow چقدر تاثیر بذاره و اینکه آیا فهم رایتینگ رو دارای اشکال میکنه؟ کلا هر تسک از 9 نمره محاسبه میشه(فرمولش رو قبلا گفتم) اسپلینگ و punctuation هر کردوم نیم نمره دارن که البته اگه اشکالاتی که ایجاد میکنن خیلی وخیم باشه ممکنه روی Task Achievement هم که یک چهارم از 9 داره تاثیر بذاره! ولی اگزمینر ها نمیشینن اینطوری ریز بینی کنن! معمولأ یه نمره کلی داده میشه به رایتینگ. اینها که گفتم اصولش بود که ممکنه رعایت نشه.

Junior Member

http://ielts-simon.com/ielts-help-an...ate-essay.html
    http://ielts-simon.com/ielts-help-an...mes-essay.html
    اگه ميشه به عنوان يه اگزمينر به اين دوتا writing نمره بديد و اگه زحمتي نيست بگيد چرا اين نمره رو داديد.
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)