نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای مهاجرت به کبک وکیل بگیرم؟آيا وکيل کار خاصی ميکند؟

رأی دهندگان
914. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

124 13.57%
  • خیر

774 84.68%
  • دوستان عزیز که تازه به جمع ما پیوستن توجه داشته باشند قبل از هر سوالی به ویکی مراجعه فرمایید در صورت حل نشدن مشکل اقدام به سوال کردن در این تاپیک بفرمایید

16 1.75%
صفحه 2 از 1523 نخستنخست 123456789101112521025021002 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 15225

موضوع: مهاجرت بهQuébec فقط مواردي كه تاپيك جداگانه ندارند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کبک

سلام دوستان ، من دو تا سوال دارم
    اولیش درباره بیمه ، این همون مشکلیه که سرراه منه واسه استرالیا و امیدوارم اینبار برای کبک دیگه مشکل ساز نباشه برام :
    من تقریبا پنج شش سال سابقه بیمه دارم که این دوسال اخیر که بصورت پروژه ای با یک شرکت توی تهران کار میکنم(خودم فعلا ساکن شیراز هستم ) ،بیمه منو شرکت همسرم که یک شرکت پیمانکاری هست توی همین شیراز ردمیکنه ، اسم من توی لیست اونهم به عنوان برنامه نویس رد میشه ، ولی شرکت جوری نیست که اگه مثل استرالیا کیس آفیسر بخواد بره محل کار رو چک کنه بتونه منو اونجا ببینه !! بنظرتون برام مشکل درست میشه ؟ من از شرکتی که توی تهران براش کار پروژه ای انجام میدم میتونم سابقه کار و فیش حقوق و هر چیزی دیگه که لازم باشه بگیرم ولی بیمه رو چیکار کنم و اینکه نکنه خدای نکرده چک محل کار داشته باشن مثل استرالیا؟
    آیا خودمو بعنوان کارمند شرکت همسرم معرفی کنم که ازش بیمه هم داره برام رد میشه و در کنارش اضافه کنم که کارهای پروژه ای هم برای شرکت دیگه ای انجام میدم ،بنظر شما براشون جای سوال نمیشه که شرکت پیمانکاری برنامه نویس دات نت میخواد چیکار؟ یا همین شرایطی که هست رو براشون بگم ؟
    راه حلی چیزی به ذهن شما میرسه ؟
    سوال دوم درباره زبان فرانسه : آیا زمانی که برای مصاحبه میریم باید مدرک معتبر برای زبانمون داشته باشیم ؟ اینو میدونم که توی مصاحبه و با چند جمله اول معلوم میشه که ادم چقدر بلده ، ولی اگه توی فرمی که براشون میفرستیم ادعا کنیم که فرانسه و انگلیسی رو متوسط رو به بالا بلد هستیم یا حتی عالی ، اونجا ازمون مدرک کلاس یا امتحان میخوان ؟؟

خیلییییی ممنون از کمک شما

Senior Member pedram27 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط samira5980
    سلام دوستان ، من دو تا سوال دارم
    اولیش درباره بیمه ، این همون مشکلیه که سرراه منه واسه استرالیا و امیدوارم اینبار برای کبک دیگه مشکل ساز نباشه برام :
    من تقریبا پنج شش سال سابقه بیمه دارم که این دوسال اخیر که بصورت پروژه ای با یک شرکت توی تهران کار میکنم(خودم فعلا ساکن شیراز هستم ) ،بیمه منو شرکت همسرم که یک شرکت پیمانکاری هست توی همین شیراز ردمیکنه ، اسم من توی لیست اونهم به عنوان برنامه نویس رد میشه ، ولی شرکت جوری نیست که اگه مثل استرالیا کیس آفیسر بخواد بره محل کار رو چک کنه بتونه منو اونجا ببینه !! بنظرتون برام مشکل درست میشه ؟ من از شرکتی که توی تهران براش کار پروژه ای انجام میدم میتونم سابقه کار و فیش حقوق و هر چیزی دیگه که لازم باشه بگیرم ولی بیمه رو چیکار کنم و اینکه نکنه خدای نکرده چک محل کار داشته باشن مثل استرالیا؟
    آیا خودمو بعنوان کارمند شرکت همسرم معرفی کنم که ازش بیمه هم داره برام رد میشه و در کنارش اضافه کنم که کارهای پروژه ای هم برای شرکت دیگه ای انجام میدم ،بنظر شما براشون جای سوال نمیشه که شرکت پیمانکاری برنامه نویس دات نت میخواد چیکار؟ یا همین شرایطی که هست رو براشون بگم ؟
    راه حلی چیزی به ذهن شما میرسه ؟
    سوال دوم درباره زبان فرانسه : آیا زمانی که برای مصاحبه میریم باید مدرک معتبر برای زبانمون داشته باشیم ؟ اینو میدونم که توی مصاحبه و با چند جمله اول معلوم میشه که ادم چقدر بلده ، ولی اگه توی فرمی که براشون میفرستیم ادعا کنیم که فرانسه و انگلیسی رو متوسط رو به بالا بلد هستیم یا حتی عالی ، اونجا ازمون مدرک کلاس یا امتحان میخوان ؟؟

خیلییییی ممنون از کمک شما
    كساني كه براي كبك اقدام كرده اند از كساني كه من مي شناسم فقط يك نفر شك كرده بودند و سابقه بيمه خواسته بودند بقيه همان گواهي كار كافي بوده است - يعني آفيسر خيلي بايد شك كند كه همچنين درخواستي انجام بدهد فكر مي كنم احتمال 1 يا 2 %‌ داشته باشد كه سابقه بيمه بخواهند . البته در توضيحات سايت نوشته سابقه بيمه ولي تابحال از كسي نخواستند.

در ارتباط با زبان باز هم در سايت نوشته كه مدرك TEF يا TCF يا مدرك رسمي ديگري مي خواهند اما حتي از دوستاني كه هفته پيش مصاحبه داشتند نخواسته اند و فقط اگر بتواني مصاحبه را به خوبي انجام بدي مشكلي ندارد و كساني كه مصاحبه خوبي نداشتند معمولا يك فرصت 6 ماهه تا 1 ساله مي دهند تا مدرك رسمي برايشان بفرستيد .

سلام ، ممنونم از پاسخ قبلي و سه سوال دارم.
    1- CV اجباري هست ؟ و اگر بله چه نوعي از اون رو بايد بفرستيم؟، فكر نميكنم CV هاي تحصيلي كه براي دانشگاه ها استفاده مي شه اينجا كاربرد داشته باشه.
    2-براي برابر اصل كردن كپي گذرنامه حتماً بايد بريم وزارت امور خارجه؟ يا دادگستري هم ميشه؟ براي شهرستاني ها كه خيلي مشكله براي يك برابر اصل كردن كپي گذرنامه بيان تهران.
    3- براي سابقه بيمه فقط شماره بيمه كافيه؟ من شماره بيمه دارم ولي چند جاي متفاوت كاركردم ميشه از يك جا براي همشون سابقه كار بگيرم با يك شماره بيمه يا مشكل پيدا مي كنم؟

باتوجه به اينكه تعداد فرم هاي مختلف توي سايت زياد هست اگر زحمت بكشيد ولينك فرم هاي مورد نياز براي نفر اصلي رو بگذاريد بچه ها سريع تر مي تونند اون ها رو پيدا كنند و كمتر گيج ميشن.

Merci de votre faveur
    تلاش، قهرمان سازه

نقل قول نوشته اصلی توسط atash
    سلام ، ممنونم از پاسخ قبلي و سه سوال دارم.
    1- CV اجباري هست ؟ و اگر بله چه نوعي از اون رو بايد بفرستيم؟، فكر نميكنم CV هاي تحصيلي كه براي دانشگاه ها استفاده مي شه اينجا كاربرد داشته باشه.
    2-براي برابر اصل كردن كپي گذرنامه حتماً بايد بريم وزارت امور خارجه؟ يا دادگستري هم ميشه؟ براي شهرستاني ها كه خيلي مشكله براي يك برابر اصل كردن كپي گذرنامه بيان تهران.
    3- براي سابقه بيمه فقط شماره بيمه كافيه؟ من شماره بيمه دارم ولي چند جاي متفاوت كاركردم ميشه از يك جا براي همشون سابقه كار بگيرم با يك شماره بيمه يا مشكل پيدا مي كنم؟
    باتوجه به اينكه تعداد فرم هاي مختلف توي سايت زياد هست اگر زحمت بكشيد ولينك فرم هاي مورد نياز براي نفر اصلي رو بگذاريد بچه ها سريع تر مي تونند اون ها رو پيدا كنند و كمتر گيج ميشن.
    Merci de votre faveur
    به هر حال هرچه پرونده کاملتری داشته باشید بهتر است اگر CV در حد یک صفحه باشد که معمولا" برای پیدا کردن شغل از آن استفاده میشود بهتر است .
    شما نیازی نیست به وزارت خارجه بروید . شما به همان دارالترجمه می روید و خودشان تایید امورخارحه و دادگستری می گیرند و نیاری به مراجعه شما ندارد .
    بله کافی است . در آخرین گواهی کاری که می گیرید شماره بیمه قید شود کافی است . اگر آفیسر 1% شک داشته باشد ممکن درهواست سابقه بیمه داشته باشد .

http://www.immigration-quebec.gouv.q...documents.html

با سلام
    آیا امکانش هست زمانی که برای مهاجرت به کبک اقدام می کنیم در همان حین فقط برای پذیرش از دانشگاه نیز اقدام کنیم(بدون اقدام برای ویزای تحصیلی)؟
    با سپاس
    ---------
    "Skill to do comes of doing."
    -- Ralph Waldo Emerson, Poet

نقل قول نوشته اصلی توسط soheilso
    با سلام
    آیا امکانش هست زمانی که برای مهاجرت به کبک اقدام می کنیم در همان حین فقط برای پذیرش از دانشگاه نیز اقدام کنیم(بدون اقدام برای ویزای تحصیلی)؟
    با سپاس
    ---------
    "Skill to do comes of doing."
    -- Ralph Waldo Emerson, Poet
    منظور شما را متوجه نمی شوم ؟ اگر برای مهاجرت کارگر ماهر اقدام می کنید . اگر متوجه بشوند که می خواهید آنجا تحصیل کنید جلوی کارتان را می گیرند چون شما قرار است آنجا کار کنید نه اینکه جای یک کانادایی را در دانشگاه بگیرید یعنی شما درس خوانده اید و تجریه کاری دارید و آنجا به شما اقامت می دهند تا از این تجربیات شما استقاده کنند . بعضی از روش تحصیلی هم اقدام می کنند هم زمان اما غیر قانونی است و اگر متوجه بشوند به 2 روش متفاوت اقدام کردید یرایتان مشکل ایجاد می شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط hsaba871
    خیلی عجیبه! :-[
    یعنی اگر کسی برای مهاجرت اقدام کرد برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کانادا محدودیت داره؟
    راستی یک سوال دیگه: بعد از land توی کبک تا چه مدت باید در کبک ساکن باشیم یعنی بعد از چه مدت می تونیم استان محل زندگی مون رو تغییر بدیم؟ :-\
    نه محدودیت نداره - قبل از رفتن زمانی که برای روش کارگر ماهر اقدام کردید بفهمند که هدف شما کار کردن نیست و می خواهید درس بخوانید ممکن برای شما مشکل پیش بیاید ولی بعد از گرفتن اقامت هیچ فرقی نمیکند وشما از کلیه امکانات مثل بقیه بهرمند هستید.

من شخصی را می شناسم که حتی Landig هم به کبک نداشته و مستقیما" رفته تورنتو - البته به روش سرمایه گذاری رفته بوده.

Member Showan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dessinateur du Graphique

با سلام
    چند تا سوال دارم:
    1- توی سایت کبک خوندم که مدارک میبایست در دارالترجمه رسمی به انگلیسی یا فرانسه ترجمه شوند ، یعنی محدودیتی فقط برای ترجمه به فرانسه و پرکردن فرم ها به فرانسه وجود نداره؟ و انگلیسی هم میشه؟
    2- من در مورد شرکت توضیح کاملی در سایت کبک پیدا نکردم آیا شرکتی که گواهی سابقه کار رو تایید میکنه لزوما باید ثبت شده باشه؟! گویا مهر دادگستری فقط برای شرکتهایی زده میشه که در روزنامه رسمی کشور قید شده باشند و به عبارت ساده تر ثبت شده باشندو اگر نباشند چطور؟
    3- گواهی سابقه کار رو آیا نیاز هست که به فارسی تنظیم بشه؟ و یا از اول میشه به انگلیسی یا فرانسه ترجمه بشه؟که دیگه نیازی به دارالترجمه نباشه؟توی سایت نوشته که باید orginal باشه و این اورجینال بودن به چه منظوری قید شده؟
    مرسی بابت وقتی که میگذارید...

نقل قول نوشته اصلی توسط Showan
    با سلام
    چند تا سوال دارم:
    1- توی سایت کبک خوندم که مدارک میبایست در دارالترجمه رسمی به انگلیسی یا فرانسه ترجمه شوند ، یعنی محدودیتی فقط برای ترجمه به فرانسه و پرکردن فرم ها به فرانسه وجود نداره؟ و انگلیسی هم میشه؟
    2- من در مورد شرکت توضیح کاملی در سایت کبک پیدا نکردم آیا شرکتی که گواهی سابقه کار رو تایید میکنه لزوما باید ثبت شده باشه؟! گویا مهر دادگستری فقط برای شرکتهایی زده میشه که در روزنامه رسمی کشور قید شده باشند و به عبارت ساده تر ثبت شده باشندو اگر نباشند چطور؟
    3- گواهی سابقه کار رو آیا نیاز هست که به فارسی تنظیم بشه؟ و یا از اول میشه به انگلیسی یا فرانسه ترجمه بشه؟که دیگه نیازی به دارالترجمه نباشه؟توی سایت نوشته که باید orginal باشه و این اورجینال بودن به چه منظوری قید شده؟
    مرسی بابت وقتی که میگذارید...
    1-بله مي توانيد انگليسي فرمها را پر كنيد .
    2-آنها منظورشان شركت معتبر و ثبت شده مي باشد و دارالترجمه هم براي تاييد دادگستري روزنامه رسمي مي خواهد.
    3-فرقي نمي كند مي توانيد سابقه كار را انگليسي بر روي سربرگ بگيريد . منظور نسخه اصل مي باشد . (مهروامضاء اصل باشد ) .

نقل قول نوشته اصلی توسط hsaba871
    کسی سوال منو جواب نمیده؟
    بعد از ورود به کبک تا چه مدت باید در این استان بمونیم؟
    راستش هيچ بايدي وجود ندارد اما شما بعد از 3 ماه PRوبيمه را از آنجا دريافت خواهيد كرد و ديگه كاملا" يك كانادايي با مدرك هستيد و هر جاي كانادا مي توانيد برويد.