صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

موضوع: رشته توریسم یا جهانگردی

پیش فرض پاسخ : در مورد رشته توریسم یا جهانگردی

سلام دوست عزیز
    مرسی از اطلاعات جالب و دقیقت.
    میشه لطف کنی اطلاعاتی در مورد مقطع دکترا رد شاخه های گزدشگری در المان ی سری اطلاعات بدی؟
    اسامی دانشگاه هایی که رشته های توریسم را در سطح دکترا تدریس میکنند.
    سپاس
    حامد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته توریسم یا جهانگردی

سلام . من رشتم معماریه و میخوام تغییر رشته به مدیریت گردشگری بدم. باید از اول شروع کنم و کنکور بدم ؟؟ برای کنکور چه درساییرو باید خوب بزنم تا سراسری قبول شم و جه راه کار هایی پیشنهاد میکنید؟؟؟چه دانشگاهی میتونه معتبر باشه برای گرفتن پذیرش در کشور های دیگه با مدرک فوق دیپلمش ؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

دوست عزیز سلام
    با توجه به اینکه فرمودین اطلاعات خیلی خوبی در این زمینه و تحصیل خارج از ایران دارید لطف می کنید در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های آمریکا کمی بیشتر توضیح بدید؟ اینکه چه دانشگاه هایی و رشته هایی تو این زمینه خوبن؟ چه نمرات تافل و جی مت برای گرفتن فاند خوب لازم هست؟ آیا حتما باید مقاله ISI داشته باشی یا نه؟ معدل ارشد و کارشناسی تا چه اندازه تو امتیاز دخالت دارن؟ و هر توضیحی که به نظر خودتون مفید باشه.
    خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    با سپاس فراوان
    نسیم

نقل قول نوشته اصلی توسط globaltourism نمایش پست ها
    درود بر همگی...امیدورام حالتون خوب باشه و از لحظات زندگیتان نهایت لذت را ببرید...
    دوستان من خودم رشته مدیریت توریسم میخوندم(1 سال در دانشگاه پیام نور)!!!
    الان هم دارم میرم خارج از کشور برای تحصیل در این رشته، چون عاشق رشته ام هستم.
    من اطلاعات خوبی دارم...
    دوست عزیز Toanaمیدونم دیر شده ولی شاید هنوز باشید...
    International tourism management رشته خوبی هست و بیشتر درباره صنعت توریسم بحث میکنه. بحثش بسیار گسترده هست ولی اگر بخواهم ساده به عرضتان برسانم درسهایش بیشتر فوکوس روی اقتصاد خرد و کلان ، حسابداری،بازاریابی توریسم، مدیریت توریسم، مدیریت عمومی، زبان دوم و گاهی زبان سوم(به جزء انگلیسی ها!!! نه اینکه زبان دوم انگلیسی باشه، زبان اول انگلیسی هست) و دروسی که از هر دانشگاه به دانشکاه دیگه تقریبا متفاوت هست، دارند.
    ولی در کل رشته بسیار جذابی هست اگر علاقه داشته باشید بعلاوه خلاقیت!!
    خلاقیت در توریسم بسیار مهم هست که شما بتوانید مطالعات جدیدی در توریسم را بررسی کنید و بتوانید روی آن تمرکز کنید.
    بازار کار این رشته بسیار بسیار وسیع است و باید خودتان حسشان کنید و آنها را ببینید. چون صنعت توریسم ملموس نیست!!!
    کلاً صنعت توریسم بُعد وسیعی از رشته ها و مشاغل را متشکل مشه(حتی هتلداری و رستوران و حمل و نقل و...).
    مانند: مدیریت رستوران، سر آشپزی، مدیریت خدمات مسافرتی، مدیریت اماکن توریستی، مدیریت رویدادها و نمایشگاهها، مدیریت هتلداری، شرکتهای دولتی و خصوصی خدمات توریستی،تورگردانی، تور گایدی( نه تور لیدری) ،مدیریت دیسکو و نایت کلاب و کازینو، بازاریابی توریسم، توسعه توریسم،برنامه ریزی توریسم،مدیریت موزه و هزاران شغل و رشته دانشگاهی دیگر... میگم بستگی به خلاقیت شما داره!
    مثلا میدونستید که دانشجویانی که به یک کشور میروند برای تحصیل، توریست هستند؟ خب همین یک نوع توریسم، چندین نوع شغل را در بر میگیره!
    رشته مدیریت توریسم بین المللی با رشته مدیریت توریسم فرق آنچنانی ندارد.
    کلا این رشته به دو بخش تقسیم میشه: 1. مدیریت، که دروس مدیریتی و اقتصاد و ... داره. 2. دروس توریسم
    هر کشور و دانشگاهی یه رشته هایی مرتبط با رشته توریسم دارن، مثل: مدیریت توریسم رویدادی، مدیریت مسافرت، مدیریت توریسم(جنرال)، مدیریت توریسم اروپا(بیشتر در کشورهای اروپایی) و ...
    که اینها در مقطع لیسانس هستند.
    در مقطع فوق لیسانس گسترده تر میشوند و میتونید در رشته هایی نظیر: بازاریابی توریسم، توسعه توریسم، برنامه ریزی توریسم(این 3 تا در ایران هستند)، مدیریت اقتصاد توریسم،توریسم درمانی، اکو توریسم و ... تحصیل و کار کنید.
    ولی میخواهم یه رشته بسیار جذابتر را بهتون معرفی کنید که اسمش هست : Hospitality management که اغلب ایرانی ها این را مدیریت بیمارستان ترجمه میکنند.
    این رشته یعنی رشته مدیریت مهمان نوازی دروس و شغلهای با صفا و مردمی تری داره!
    بیشتر تمرکز این رشته روی سه بخش است: مدیریت عمومی، مدیریت غذا و مشروبات و نوشیدنی ها، مدیریت مهمان نوازی( مدیریت اماکن(هتل یا هر چیز دیگر، کلا Accommodation)، رفتار با مردم، مدیریت مکانها و نمایشگاههای توریستی و...)
    این رشته برای من بسیار جذاب تر از خود رشته توریسم هست. مخصوصا اون قسمت درسها و کارگاههای مشروبات!!!

از تلفیق این دو رشته رشته ای به نام Tourism and Hospitality management بوجود میاد که بسیار جالب هست و در کل برد با دانشجویان این رشته هست، چون انگار در دو رشته تحصیل کرده اند و کارهای بیشتری در روبروی آنها خواهد بود.
    اگر هم یک International پشتش بود که چه بهتر: International Tourism and Hospitality management که اون بین المللی اش کمی تاثیر گذار هست و میتواند کمی کلی تر و بازتر باشد.

عزیزان این اطلاعات در مورد ایران صدق نمیکنه، چون توریسم ایران به دلایل م.ذ.ه.ب.ی و سی یا 30 امکان رشدش 0.5% هست. البته رشد خواهد کرد ولی در مقوله ای بدون جذابیت و خشک.
    توریسم آزادی میخواهد، برای همین میتوانید معنی واقعی توریسم را در خارج از ایران به خصوص آمریکا و اروپا ببینید. اگر هم بخواهد رشد کند بسیار زمانبر هست و به سن نوه های ما قد میده، چون هنوز خیلی از زیر ساختها که ده ها سال طول میکشه پی ریزی نشده. مثل روحیه مهمان نوازی ایرانی ها که حداقل تا نسل بعدی ما کسی زیر بار نمیره و نخواهد این روحیه را آموخت!

در این رشته در آسیا کشور مالزی در چند دانشگاه مثل لیم کوکوینگ و دانشگاه تیلورز که هر دو خصوصی هستند، موفق هستند. البته دانشگاه تیلورز ( www.taylors.edu.my) قوی تر هست چون تمرکز بیشتری روی توریسم داره!
    در اروپا کشورهای اتریش، سوئیس،آلمان، مخصوصا فرانسه، اسپانیا و انگلیس این رشته ها،به خوبی تدریس میشوند.
    در سوئد هم این رشته بخوبی تدریس میشه و امکانات بالا هست. در سوئد برای مقطع لیسانس دانشگاه دالارنا Dalarna هست که رشته مدیریت توریسم بین المللی و چند رشته دیگر تو این زمینه داره.
    آمریکا که توش بحثی نیست!
    استرالیا و کانادا هم بسیار قوی هستند، هم در تحصیل در این رشته و هم کار در این صنعت!
    با ارتباطات و نزدیک شدن کشورها و به اصطلاح ، دهکده جهانی شدن، این صنعت به دغدغه اصلی کشورها تبدیل خواهد شد و این را الان فقط میتوان حس کرد و کسانی که بتوانند این را حس کنند و در این صنعت جذاب تحصیل کنند، آینده درخشانی را برای خودشان رقم خواهند زد. با گرم شدن این صنعت به عنوان یک تجارت چند وجهی در آینده نزدیک شاهد تشکیل مشاغل جدید خارج از حیطه توریسم هم خواهیم بود.

تمام نقادها و افراد نامدار از جمله پرفسور جعفر جعفری سردبیر تحقیقات توریسم و استاد دانشگاه wisconsin-stout به آدرس http://www.uwstout.edu (که این دانشگاه هم در این رشته ها قوی هست) و استاد چند دانشگاه دیگر http://www.scienzesociali.ailun.it/s...afari.shtml ، همگی امیدوار پیشرفت این صنعت هستند! که صد البته این امیدواری فقط برای دلخوشی نیست و این پیش بینی ها علمی هستند. هر چند همین الان هم در کشورهای پیشرفته نظیر فرانسه(80 میلیون توریست در سال) ، اسپانیا(که صنعت این کشور با توریسم اش میچرخد) و آمریکا(بیشترین درآمد توریسم در جهان) این صنعت را تقریبا درک میکنند و به جای اعلایی رساندنش ولی هنوز جا دارد، چون رشته ای بسیار بسیار جوان هست و هنوز تعداد فارغ التحصیلانش به آن حدی نرسیده که قدرتی برای پیشرفت این صنعت داشته باشند. میشه گفت تقریبا تمام فارغ التحصیلان این رشته سریع جذب کار میشوند(نه ایران).
    دوستان اگر سوالی داشتید حتی تکراری من در خدمتم!!!
    من فقط یک توضیح بسیار مختصر و ناقص نوشتم!

در ضمن این دروس رشته مدیریت مهمان نوازی دانشگاه زیبا و فعال تیلورز مالزی هست:
    http://www.taylors.edu.my/courses/hn...ing.php?id=134

اینم دروس مدیریت توریسم دانشگاه لیم کوکوینگ:
    http://www.limkokwing.net/malaysia/c..._management_30
    من در خدمت دوستان علاقه مند به این صنعت هستم!
    روز و شبتان خوش و امیدوارم فرصتهای زندگی را ازدست ندهید، پس تلاش کنید!
    موفق و موید باشید!!!

Junior Member

سلام
    من ليسانس حقوق دانشگاه آزاد رو دارم ميخوام براي فوق توي ايتاليا رشته گردشگري بخونم ، ليسانس من رو قبول ميكنن؟؟ و اينكه تو پست هاي قبل خوندم كه زبان هاي ديگه ام داره ، انگليسي من سطح متوسط رو به خوبه اين مشكلي إيجاد نميكنه براي درسم ؟ يا اينكه ٦ ماه رفتنم رو عقب بندازم و روي زبان انگليسي بيشتر كار كنم؟؟ در واقع تا چه حدي بايد زبان قوي باشه براي اين رشته ؟؟ و اينكه بازار كار خوبي داره ميشه بعد از تحصيل اميدوارم به پيدا كردن كار بود؟؟ لطف ميكنيد اگه بيشتر در مورد واحدهاي اين رشته توضيح بديد

ممنون ميشم اگه زود جواب بدين 🙏

Junior Member

سلام، کسی درباره فوق لیسانس مدیریت هتلداری در کانادا اطلاعی داره؟ با لیسانس این رشته برای فوق لیسانس چه رشته هایی در کانادا(تورنتو) میشه اقدام کرد که gmat هم نخواد؟ ممنون

Junior Member

سلام دوستان , اگه کمکم کنید یه دنیا ازتون ممنون میشم ,

من لیسانس مترجمی زبان رو با معدل 14.5 گرفتم و الان میخوام رشته توریسم رو برایه کارشناسی ارشد خارج از کشور ادامه بدم ,

اولا اینکه امکانش هست من این رشته رو بخونم ؟ و اینکه کدوم کشور ها و دانشگاه ها رو واسه این رشته مناسب میدونید ؟
    (البته چون میدونم دانشگاهایه دولتی قبولم نمیکنن باید دنبال دانشگاه هایه خصوصی باشم).

یه دنیا ممنونم ازتون.

Junior Member

یعنی کسی اینجا نیست واسه کمک ؟

Junior Member

با عرض سلام و خسته نباشید به شما سرور گرامی
    من در مقطع لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه آزاد تبریز تا بهمن ماه می گیرم و در کنکور ارشد مدیریت جهانگردی رتبه ۹ آووردم و به دانشگاه تهران روزانه قبول میشم .
    حالا سوالم اینه که من می تونم با لیسانس عمران در ارشد مدیریت جهانگردی بخونم در اروپا یا کانادا !؟ و کدوم دانشگاه ها برای ارشد خوبن در اروپا!؟
    با تشکر فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdinik نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید به شما سرور گرامی
    من در مقطع لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه آزاد تبریز تا بهمن ماه می گیرم و در کنکور ارشد مدیریت جهانگردی رتبه ۹ آووردم و به دانشگاه تهران روزانه قبول میشم .
    حالا سوالم اینه که من می تونم با لیسانس عمران در ارشد مدیریت جهانگردی بخونم در اروپا یا کانادا !؟ و کدوم دانشگاه ها برای ارشد خوبن در اروپا!؟
    با تشکر فراوان

سلام و درود
    ببخشید یه سوال داشتم ممنون نیشم جواب بدین بهم
    درصد های کنکور ارشدتون رو میشه بگید خیلی ممنونم.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)