صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29

موضوع: رشته توریسم یا جهانگردی

Member globaltourism آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tourism Management

پیش فرض پاسخ : در مورد رشته توریسم یا جهانگردی

نقل قول نوشته اصلی توسط Toana نمایش پست ها
    سلام لطفا در مورد دانشگاههایی که این رشته (مدیریت توریسم بین الملل) را دارند اطلاعات بدهید
    درود بر همگی...امیدورام حالتون خوب باشه و از لحظات زندگیتان نهایت لذت را ببرید...
    دوستان من خودم رشته مدیریت توریسم میخوندم(1 سال در دانشگاه پیام نور)!!!
    الان هم دارم میرم خارج از کشور برای تحصیل در این رشته، چون عاشق رشته ام هستم.
    من اطلاعات خوبی دارم...
    دوست عزیز Toanaمیدونم دیر شده ولی شاید هنوز باشید...
    International tourism management رشته خوبی هست و بیشتر درباره صنعت توریسم بحث میکنه. بحثش بسیار گسترده هست ولی اگر بخواهم ساده به عرضتان برسانم درسهایش بیشتر فوکوس روی اقتصاد خرد و کلان ، حسابداری،بازاریابی توریسم، مدیریت توریسم، مدیریت عمومی، زبان دوم و گاهی زبان سوم(به جزء انگلیسی ها!!! نه اینکه زبان دوم انگلیسی باشه، زبان اول انگلیسی هست) و دروسی که از هر دانشگاه به دانشکاه دیگه تقریبا متفاوت هست، دارند.
    ولی در کل رشته بسیار جذابی هست اگر علاقه داشته باشید بعلاوه خلاقیت!!
    خلاقیت در توریسم بسیار مهم هست که شما بتوانید مطالعات جدیدی در توریسم را بررسی کنید و بتوانید روی آن تمرکز کنید.
    بازار کار این رشته بسیار بسیار وسیع است و باید خودتان حسشان کنید و آنها را ببینید. چون صنعت توریسم ملموس نیست!!!
    کلاً صنعت توریسم بُعد وسیعی از رشته ها و مشاغل را متشکل مشه(حتی هتلداری و رستوران و حمل و نقل و...).
    مانند: مدیریت رستوران، سر آشپزی، مدیریت خدمات مسافرتی، مدیریت اماکن توریستی، مدیریت رویدادها و نمایشگاهها، مدیریت هتلداری، شرکتهای دولتی و خصوصی خدمات توریستی،تورگردانی، تور گایدی( نه تور لیدری) ،مدیریت دیسکو و نایت کلاب و کازینو، بازاریابی توریسم، توسعه توریسم،برنامه ریزی توریسم،مدیریت موزه و هزاران شغل و رشته دانشگاهی دیگر... میگم بستگی به خلاقیت شما داره!
    مثلا میدونستید که دانشجویانی که به یک کشور میروند برای تحصیل، توریست هستند؟ خب همین یک نوع توریسم، چندین نوع شغل را در بر میگیره!
    رشته مدیریت توریسم بین المللی با رشته مدیریت توریسم فرق آنچنانی ندارد.
    کلا این رشته به دو بخش تقسیم میشه: 1. مدیریت، که دروس مدیریتی و اقتصاد و ... داره. 2. دروس توریسم
    هر کشور و دانشگاهی یه رشته هایی مرتبط با رشته توریسم دارن، مثل: مدیریت توریسم رویدادی، مدیریت مسافرت، مدیریت توریسم(جنرال)، مدیریت توریسم اروپا(بیشتر در کشورهای اروپایی) و ...
    که اینها در مقطع لیسانس هستند.
    در مقطع فوق لیسانس گسترده تر میشوند و میتونید در رشته هایی نظیر: بازاریابی توریسم، توسعه توریسم، برنامه ریزی توریسم(این 3 تا در ایران هستند)، مدیریت اقتصاد توریسم،توریسم درمانی، اکو توریسم و ... تحصیل و کار کنید.
    ولی میخواهم یه رشته بسیار جذابتر را بهتون معرفی کنید که اسمش هست : Hospitality management که اغلب ایرانی ها این را مدیریت بیمارستان ترجمه میکنند.
    این رشته یعنی رشته مدیریت مهمان نوازی دروس و شغلهای با صفا و مردمی تری داره!
    بیشتر تمرکز این رشته روی سه بخش است: مدیریت عمومی، مدیریت غذا و مشروبات و نوشیدنی ها، مدیریت مهمان نوازی( مدیریت اماکن(هتل یا هر چیز دیگر، کلا Accommodation)، رفتار با مردم، مدیریت مکانها و نمایشگاههای توریستی و...)
    این رشته برای من بسیار جذاب تر از خود رشته توریسم هست. مخصوصا اون قسمت درسها و کارگاههای مشروبات!!!

از تلفیق این دو رشته رشته ای به نام Tourism and Hospitality management بوجود میاد که بسیار جالب هست و در کل برد با دانشجویان این رشته هست، چون انگار در دو رشته تحصیل کرده اند و کارهای بیشتری در روبروی آنها خواهد بود.
    اگر هم یک International پشتش بود که چه بهتر: International Tourism and Hospitality management که اون بین المللی اش کمی تاثیر گذار هست و میتواند کمی کلی تر و بازتر باشد.

عزیزان این اطلاعات در مورد ایران صدق نمیکنه، چون توریسم ایران به دلایل م.ذ.ه.ب.ی و سی یا 30 امکان رشدش 0.5% هست. البته رشد خواهد کرد ولی در مقوله ای بدون جذابیت و خشک.
    توریسم آزادی میخواهد، برای همین میتوانید معنی واقعی توریسم را در خارج از ایران به خصوص آمریکا و اروپا ببینید. اگر هم بخواهد رشد کند بسیار زمانبر هست و به سن نوه های ما قد میده، چون هنوز خیلی از زیر ساختها که ده ها سال طول میکشه پی ریزی نشده. مثل روحیه مهمان نوازی ایرانی ها که حداقل تا نسل بعدی ما کسی زیر بار نمیره و نخواهد این روحیه را آموخت!

در این رشته در آسیا کشور مالزی در چند دانشگاه مثل لیم کوکوینگ و دانشگاه تیلورز که هر دو خصوصی هستند، موفق هستند. البته دانشگاه تیلورز ( www.taylors.edu.my) قوی تر هست چون تمرکز بیشتری روی توریسم داره!
    در اروپا کشورهای اتریش، سوئیس،آلمان، مخصوصا فرانسه، اسپانیا و انگلیس این رشته ها،به خوبی تدریس میشوند.
    در سوئد هم این رشته بخوبی تدریس میشه و امکانات بالا هست. در سوئد برای مقطع لیسانس دانشگاه دالارنا Dalarna هست که رشته مدیریت توریسم بین المللی و چند رشته دیگر تو این زمینه داره.
    آمریکا که توش بحثی نیست!
    استرالیا و کانادا هم بسیار قوی هستند، هم در تحصیل در این رشته و هم کار در این صنعت!
    با ارتباطات و نزدیک شدن کشورها و به اصطلاح ، دهکده جهانی شدن، این صنعت به دغدغه اصلی کشورها تبدیل خواهد شد و این را الان فقط میتوان حس کرد و کسانی که بتوانند این را حس کنند و در این صنعت جذاب تحصیل کنند، آینده درخشانی را برای خودشان رقم خواهند زد. با گرم شدن این صنعت به عنوان یک تجارت چند وجهی در آینده نزدیک شاهد تشکیل مشاغل جدید خارج از حیطه توریسم هم خواهیم بود.

تمام نقادها و افراد نامدار از جمله پرفسور جعفر جعفری سردبیر تحقیقات توریسم و استاد دانشگاه wisconsin-stout به آدرس http://www.uwstout.edu (که این دانشگاه هم در این رشته ها قوی هست) و استاد چند دانشگاه دیگر http://www.scienzesociali.ailun.it/s...afari.shtml ، همگی امیدوار پیشرفت این صنعت هستند! که صد البته این امیدواری فقط برای دلخوشی نیست و این پیش بینی ها علمی هستند. هر چند همین الان هم در کشورهای پیشرفته نظیر فرانسه(80 میلیون توریست در سال) ، اسپانیا(که صنعت این کشور با توریسم اش میچرخد) و آمریکا(بیشترین درآمد توریسم در جهان) این صنعت را تقریبا درک میکنند و به جای اعلایی رساندنش ولی هنوز جا دارد، چون رشته ای بسیار بسیار جوان هست و هنوز تعداد فارغ التحصیلانش به آن حدی نرسیده که قدرتی برای پیشرفت این صنعت داشته باشند. میشه گفت تقریبا تمام فارغ التحصیلان این رشته سریع جذب کار میشوند(نه ایران).
    دوستان اگر سوالی داشتید حتی تکراری من در خدمتم!!!
    من فقط یک توضیح بسیار مختصر و ناقص نوشتم!

در ضمن این دروس رشته مدیریت مهمان نوازی دانشگاه زیبا و فعال تیلورز مالزی هست:
    http://www.taylors.edu.my/courses/hn...ing.php?id=134

اینم دروس مدیریت توریسم دانشگاه لیم کوکوینگ:
    http://www.limkokwing.net/malaysia/c..._management_30
    من در خدمت دوستان علاقه مند به این صنعت هستم!
    روز و شبتان خوش و امیدوارم فرصتهای زندگی را ازدست ندهید، پس تلاش کنید!
    موفق و موید باشید!!!
    Stars and Stripes

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology, Civil, Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : رشته توریسم یا جهانگردی

می شه در مورد دانشگاههایی که در مورد رشته توریسم در مقطع جهانگردی بهم معرفی کنی؟

راهنمايي مي فرماييد كه
    جغراقيا - توريسم رو چه دانشگاه هايي براي دكتري دارند؟
    سپاسگزارم

Junior Member

سلام لطفا بگید رشته توریسمی که زیرشاخه جغرافیاست با مدیریت توریسم فرق داره؟ممنون میشم

Junior Member

سلام بر همه
    من 1 ماه دیگه کنکور دارم و در انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد ، فقط رشته ی حقوق رو انتخاب کردم اما چندی پیش که به یه مسافرتی رفته بودیم با tour leader مون صحبت کردم و ایشون گفتن که در ایران رشته ی حقوق رو خونده بودن اما بعد به barselona رفتن و در اونحا رشته ی tourism خوندن . از درآمدشون هم که پرسیدم گفتن روزی 120 دلار درآمد دارن و من هم به این شغل علاقه مند شدم اما حالا واسم جندتا سوال مطرحه:
    1. من باید اول مدیریت هتلداری و جهانگردی رو بخونم تا بتونم tour guid یا tour leader بشم؟
    2. اگر بتونم به شغل دلخواهم برسم ، آیا دانشگاه های کشورهای خارجی مدرکم رو قبول می کنند که بتونم اونجا مشغول به کار بشم ؟ یا باید از همین کشور خودمون برم با مانتو شلوار تور مشهد مقدس! ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    modiriat jahangardi allame qazvini

سلام من دانشجوی کارشناسی مدیریت جهانگردی هستم و برای ارشد می خوام apply کنم برای کانادا می خوام بدونم رشته مرتبط به رشته منو کدوم دانشگاهای کانادا داره
    ممنون می شم راهنماییم کنید....

Junior Member

سلام من الان مالزی هستم و باید برای فوق لیسانس رشته انتخاب کنم می خواستم بدونم کسی هست که بدونه بین رشته مدیریت و توریسم کدوم بهتره و اینده بهتری داره و هم چنین گرفتن پذیرش از یه کشور دیگه راحت تره براش خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید....
    لطفا اگه میشه پیام خصوصی بدیند ممنون

سلام و با سپاس
    من لیسانس و فوق لیسانم مدیریت دولتی هست برای دکترا می خوام مدیریت جهانگردی رو اپلای کنم آیاا مکان داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation

سلام، امکانش هست به من بگین تو استرالیا کدوم دانشگاه ها برای فوق لیسانس این رشته رو دارن؟ من فقط دانشگاه سیدنی رو تونستم پیدا کنم که crosscultural communication داره. پیدا کردن رشته تو سایت دانشگاهاشون واقعا سخته

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط globaltourism نمایش پست ها
    درود بر همگی...امیدورام حالتون خوب باشه و از لحظات زندگیتان نهایت لذت را ببرید...
    دوستان من خودم رشته مدیریت توریسم میخوندم(1 سال در دانشگاه پیام نور)!!!
    الان هم دارم میرم خارج از کشور برای تحصیل در این رشته، چون عاشق رشته ام هستم.
    من اطلاعات خوبی دارم...
    دوست عزیز Toanaمیدونم دیر شده ولی شاید هنوز باشید...
    International tourism management رشته خوبی هست و بیشتر درباره صنعت توریسم بحث میکنه. بحثش بسیار گسترده هست ولی اگر بخواهم ساده به عرضتان برسانم درسهایش بیشتر فوکوس روی اقتصاد خرد و کلان ، حسابداری،بازاریابی توریسم، مدیریت توریسم، مدیریت عمومی، زبان دوم و گاهی زبان سوم(به جزء انگلیسی ها!!! نه اینکه زبان دوم انگلیسی باشه، زبان اول انگلیسی هست) و دروسی که از هر دانشگاه به دانشکاه دیگه تقریبا متفاوت هست، دارند.
    ولی در کل رشته بسیار جذابی هست اگر علاقه داشته باشید بعلاوه خلاقیت!!
    خلاقیت در توریسم بسیار مهم هست که شما بتوانید مطالعات جدیدی در توریسم را بررسی کنید و بتوانید روی آن تمرکز کنید.
    بازار کار این رشته بسیار بسیار وسیع است و باید خودتان حسشان کنید و آنها را ببینید. چون صنعت توریسم ملموس نیست!!!
    کلاً صنعت توریسم بُعد وسیعی از رشته ها و مشاغل را متشکل مشه(حتی هتلداری و رستوران و حمل و نقل و...).
    مانند: مدیریت رستوران، سر آشپزی، مدیریت خدمات مسافرتی، مدیریت اماکن توریستی، مدیریت رویدادها و نمایشگاهها، مدیریت هتلداری، شرکتهای دولتی و خصوصی خدمات توریستی،تورگردانی، تور گایدی( نه تور لیدری) ،مدیریت دیسکو و نایت کلاب و کازینو، بازاریابی توریسم، توسعه توریسم،برنامه ریزی توریسم،مدیریت موزه و هزاران شغل و رشته دانشگاهی دیگر... میگم بستگی به خلاقیت شما داره!
    مثلا میدونستید که دانشجویانی که به یک کشور میروند برای تحصیل، توریست هستند؟ خب همین یک نوع توریسم، چندین نوع شغل را در بر میگیره!
    رشته مدیریت توریسم بین المللی با رشته مدیریت توریسم فرق آنچنانی ندارد.
    کلا این رشته به دو بخش تقسیم میشه: 1. مدیریت، که دروس مدیریتی و اقتصاد و ... داره. 2. دروس توریسم
    هر کشور و دانشگاهی یه رشته هایی مرتبط با رشته توریسم دارن، مثل: مدیریت توریسم رویدادی، مدیریت مسافرت، مدیریت توریسم(جنرال)، مدیریت توریسم اروپا(بیشتر در کشورهای اروپایی) و ...
    که اینها در مقطع لیسانس هستند.
    در مقطع فوق لیسانس گسترده تر میشوند و میتونید در رشته هایی نظیر: بازاریابی توریسم، توسعه توریسم، برنامه ریزی توریسم(این 3 تا در ایران هستند)، مدیریت اقتصاد توریسم،توریسم درمانی، اکو توریسم و ... تحصیل و کار کنید.
    ولی میخواهم یه رشته بسیار جذابتر را بهتون معرفی کنید که اسمش هست : Hospitality management که اغلب ایرانی ها این را مدیریت بیمارستان ترجمه میکنند.
    این رشته یعنی رشته مدیریت مهمان نوازی دروس و شغلهای با صفا و مردمی تری داره!
    بیشتر تمرکز این رشته روی سه بخش است: مدیریت عمومی، مدیریت غذا و مشروبات و نوشیدنی ها، مدیریت مهمان نوازی( مدیریت اماکن(هتل یا هر چیز دیگر، کلا Accommodation)، رفتار با مردم، مدیریت مکانها و نمایشگاههای توریستی و...)
    این رشته برای من بسیار جذاب تر از خود رشته توریسم هست. مخصوصا اون قسمت درسها و کارگاههای مشروبات!!!

از تلفیق این دو رشته رشته ای به نام Tourism and Hospitality management بوجود میاد که بسیار جالب هست و در کل برد با دانشجویان این رشته هست، چون انگار در دو رشته تحصیل کرده اند و کارهای بیشتری در روبروی آنها خواهد بود.
    اگر هم یک International پشتش بود که چه بهتر: International Tourism and Hospitality management که اون بین المللی اش کمی تاثیر گذار هست و میتواند کمی کلی تر و بازتر باشد.

عزیزان این اطلاعات در مورد ایران صدق نمیکنه، چون توریسم ایران به دلایل م.ذ.ه.ب.ی و سی یا 30 امکان رشدش 0.5% هست. البته رشد خواهد کرد ولی در مقوله ای بدون جذابیت و خشک.
    توریسم آزادی میخواهد، برای همین میتوانید معنی واقعی توریسم را در خارج از ایران به خصوص آمریکا و اروپا ببینید. اگر هم بخواهد رشد کند بسیار زمانبر هست و به سن نوه های ما قد میده، چون هنوز خیلی از زیر ساختها که ده ها سال طول میکشه پی ریزی نشده. مثل روحیه مهمان نوازی ایرانی ها که حداقل تا نسل بعدی ما کسی زیر بار نمیره و نخواهد این روحیه را آموخت!

در این رشته در آسیا کشور مالزی در چند دانشگاه مثل لیم کوکوینگ و دانشگاه تیلورز که هر دو خصوصی هستند، موفق هستند. البته دانشگاه تیلورز ( www.taylors.edu.my) قوی تر هست چون تمرکز بیشتری روی توریسم داره!
    در اروپا کشورهای اتریش، سوئیس،آلمان، مخصوصا فرانسه، اسپانیا و انگلیس این رشته ها،به خوبی تدریس میشوند.
    در سوئد هم این رشته بخوبی تدریس میشه و امکانات بالا هست. در سوئد برای مقطع لیسانس دانشگاه دالارنا Dalarna هست که رشته مدیریت توریسم بین المللی و چند رشته دیگر تو این زمینه داره.
    آمریکا که توش بحثی نیست!
    استرالیا و کانادا هم بسیار قوی هستند، هم در تحصیل در این رشته و هم کار در این صنعت!
    با ارتباطات و نزدیک شدن کشورها و به اصطلاح ، دهکده جهانی شدن، این صنعت به دغدغه اصلی کشورها تبدیل خواهد شد و این را الان فقط میتوان حس کرد و کسانی که بتوانند این را حس کنند و در این صنعت جذاب تحصیل کنند، آینده درخشانی را برای خودشان رقم خواهند زد. با گرم شدن این صنعت به عنوان یک تجارت چند وجهی در آینده نزدیک شاهد تشکیل مشاغل جدید خارج از حیطه توریسم هم خواهیم بود.

تمام نقادها و افراد نامدار از جمله پرفسور جعفر جعفری سردبیر تحقیقات توریسم و استاد دانشگاه wisconsin-stout به آدرس http://www.uwstout.edu (که این دانشگاه هم در این رشته ها قوی هست) و استاد چند دانشگاه دیگر http://www.scienzesociali.ailun.it/s...afari.shtml ، همگی امیدوار پیشرفت این صنعت هستند! که صد البته این امیدواری فقط برای دلخوشی نیست و این پیش بینی ها علمی هستند. هر چند همین الان هم در کشورهای پیشرفته نظیر فرانسه(80 میلیون توریست در سال) ، اسپانیا(که صنعت این کشور با توریسم اش میچرخد) و آمریکا(بیشترین درآمد توریسم در جهان) این صنعت را تقریبا درک میکنند و به جای اعلایی رساندنش ولی هنوز جا دارد، چون رشته ای بسیار بسیار جوان هست و هنوز تعداد فارغ التحصیلانش به آن حدی نرسیده که قدرتی برای پیشرفت این صنعت داشته باشند. میشه گفت تقریبا تمام فارغ التحصیلان این رشته سریع جذب کار میشوند(نه ایران).
    دوستان اگر سوالی داشتید حتی تکراری من در خدمتم!!!
    من فقط یک توضیح بسیار مختصر و ناقص نوشتم!

در ضمن این دروس رشته مدیریت مهمان نوازی دانشگاه زیبا و فعال تیلورز مالزی هست:
    http://www.taylors.edu.my/courses/hn...ing.php?id=134

اینم دروس مدیریت توریسم دانشگاه لیم کوکوینگ:
    http://www.limkokwing.net/malaysia/c..._management_30
    من در خدمت دوستان علاقه مند به این صنعت هستم!
    روز و شبتان خوش و امیدوارم فرصتهای زندگی را ازدست ندهید، پس تلاش کنید!
    موفق و موید باشید!!!
    __________________________________________________ __________________________________________________ ____

سلام دوست عزیز
    من به طور کلی عاشق جهانگردی و مسائل مربوط به این حوزه ام اما در ایران تنها رشته تخصصی مدیریت جهانگردی هست که در این زمینه چنگی به دل نمیزند.با جستجوهایی که در مورد رشته ای که معرفی کردید داشتم بسیار بهش علاقمند شدم و میخواستم بدونم که آیا اطلاعاتی در مورد دانشگاههای دولتی معتبری که این رشته رو در اقصی نقاط دنیا در مقظع ارشد تدریس میکنند دارید؟ من در حال حاظر دانشجوی ترم 6 مدیریت بازرگانی از دانشگاه پیام نور کرج هستم و در یک شرکت تامین تجهیزات صنعتی مشغول به کارم آیا سوابق تحصیلی نه چندان قوی من مانعی برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای دولتی در این رشته هست؟ و ضمنا پشتوانه ی مالی قوی ای هم ندارم به نظر شما امکان پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی بدون پشتوانه ی مالی و فقط با اشتغال به کار هست؟ نمیدونم تا چه حد در زمینه سوالاتی که پرسیدم اطلاعات دارید ولی اگر منبعی هم بشناسید که در رابطه با اینها به من معرفی کنید بسیار ممنون میشوم.
    با تشکر

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)