صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 69

موضوع: کارت اقامت اسپانیا - Permiso de Residencia

پیش فرض پاسخ : کارت اقامت اسپانیا - Permiso de Residencia

نقل قول نوشته اصلی توسط control نمایش پست ها
    دوست عزیز من قانون دقیقش رو نمی دونم و اطلاعی ندارم که دقیقا چند ماه مجاز به خروج هستین.
    اما اینجا بین دوستهام مواردی رو دیدم که بین دو تا سه ماه ایران بودن و بعد برگشتن و هیچ مشکلی وجود نداشت. فکر نمی کنم تا سه -چهار ماه هم مشکلی باشه اما بیشترش رو حتما از یک وکیل سوال کنین تا مشکلی براتون پیش نیاد. البته اینو بگم افسرهای اسپانیایی زمانی که مهر ورود میزنن خیلی راحت هستن و سخت گیری ندارند و فقط تاریخ انقضا کارت رو چک می کنند و اگه هنوز اعتبار داشته باشه مهر ورود رو توی پاسپورت می زنن و به چیز دیگه کاری ندارند.
    بیشتر از سه ماه نباید باشه وگرنه دوباره باید ویزا بگیری و کارت اقامتت باطل میشه .

Junior Member

دوستان عزیز دل! استادی که بهم فاند داده گفت به محض رسیدن باید 2 تا کار بکنی تا بتونی contract رو امضا کنی و فاند بگیری:
    1. درخواست ID number
    2. درخواست social security number
    چند وقت طول میکشه تا اینا بیاد؟ آخه از جیب باید بخورم تا اینا بیاد امضا کنم

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadhatami نمایش پست ها
    دوستان عزیز دل! استادی که بهم فاند داده گفت به محض رسیدن باید 2 تا کار بکنی تا بتونی contract رو امضا کنی و فاند بگیری:
    1. درخواست ID number
    2. درخواست social security number
    چند وقت طول میکشه تا اینا بیاد؟ آخه از جیب باید بخورم تا اینا بیاد امضا کنم
    دوست عزیز دقت کنید
    برای دریافت ویزای کاری قبلا استادتون از دولت اسپانیا اجازه کار براتون گرفته و با همون مدارک بوده که ویزا رو می گیرین.
    - با ویزاتون به محض ورود به محل کار با شما قرارداد رو امضا می کنند و آخر ماه حقوقتون رو دریافت می کنید. لذا واسه اون سه چهار هفته که یکماه بشه و حقوق اول رو دریافت کنین باید مقداری پول برای هزینه هاتون داشته باشین.
    مدرک social security number هم خیلی سریع یکروزه انجام میشه. با کمک یکی از مسولین و نامه قرارداتون درخواست این مدرک رو دو ساعته انجام میدین.
    بعدش دیگه خیالتون از بابت قرارداد و حقوق راحته و سر فرصت باید مرکز پلیس رفته درخواست وقت و مدارک لازم برای دریافت کارت اقامت یا همون ID یا NIE رو انجام میدین. این کارت دو ماهه نهایتا دستتون میرسه.

موفق باشید

Junior Member

دوست عزیز دقت کنید
    برای دریافت ویزای کاری قبلا استادتون از دولت اسپانیا اجازه کار براتون گرفته و با همون مدارک بوده که ویزا رو می گیرین.
    - با ویزاتون به محض ورود به محل کار با شما قرارداد رو امضا می کنند و آخر ماه حقوقتون رو دریافت می کنید. لذا واسه اون سه چهار هفته که یکماه بشه و حقوق اول رو دریافت کنین باید مقداری پول برای هزینه هاتون داشته باشین.
    مدرک social security number هم خیلی سریع یکروزه انجام میشه. با کمک یکی از مسولین و نامه قرارداتون درخواست این مدرک رو دو ساعته انجام میدین.
    بعدش دیگه خیالتون از بابت قرارداد و حقوق راحته و سر فرصت باید مرکز پلیس رفته درخواست وقت و مدارک لازم برای دریافت کارت اقامت یا همون ID یا NIE رو انجام میدین. این کارت دو ماهه نهایتا دستتون میرسه.

موفق باشید
    ممنون. شما فعال ترین عضو این بخش هستین فکر کنم. ممنون از این که تجربیاتتون رو در اختیار بچه های تازه وارد میزارید. در مورد اون ویزای کار، بله درسته، اونا خودشون واسم درخواست ویزای کار دادن. ولی استاد بهم گفت قرار داد بعد از گرفتن اون 2 موردی که گفتم میتونه امضا بشه و یه تایم تقریبی 2 ماهه رو هم گفت که طول میکشه تا اون 2 تا آماده بشه.

رشته و دانشگاه
    UPC

ممنون. شما فعال ترین عضو این بخش هستین فکر کنم. ممنون از این که تجربیاتتون رو در اختیار بچه های تازه وارد میزارید. در مورد اون ویزای کار، بله درسته، اونا خودشون واسم درخواست ویزای کار دادن. ولی استاد بهم گفت قرار داد بعد از گرفتن اون 2 موردی که گفتم میتونه امضا بشه و یه تایم تقریبی 2 ماهه رو هم گفت که طول میکشه تا اون 2 تا آماده بشه.
    به نظر منقطی نمیاد.
    شاید خود استادتون مشکلاتی داره که بعد از دو سه ماه حل میشه تا بتونه حقوق شما رو بده.
    به هر حال حتما باهاش هماهنگ کنین که هزینه زندگی شما رو در طول اون دو سه ماه می دهند یا نه؟ رسمی یا غیر رسمی.
    اما تا اونجا که من می دونم با ویزای کار ، یک روزه social security رو گرفته و قرارداد رو امضا می کنند.

موفق باشید.

Junior Member

به نظر منقطی نمیاد.
    شاید خود استادتون مشکلاتی داره که بعد از دو سه ماه حل میشه تا بتونه حقوق شما رو بده.
    به هر حال حتما باهاش هماهنگ کنین که هزینه زندگی شما رو در طول اون دو سه ماه می دهند یا نه؟ رسمی یا غیر رسمی.
    اما تا اونجا که من می دونم با ویزای کار ، یک روزه social security رو گرفته و قرارداد رو امضا می کنند.

موفق باشید.
    آهان فهمیدم قضیه چیه. اینجوری برام گفت:
    ویزای من scientific visa هست نه student visa. گفت این ویزا برام بهتره چون میتونم راحت تر تو اروپا اینور اونور برم. بعدم گفت چون من contract امضا میکنم و این چیزی که گرفتم scholarship حساب نمیشه و یه جورایی کار حساب میشه این ویزا رو اقدام میکنیم (احتمالا بتونم اقامت هم بگیرم پس!).
    از یه طرف گفت به خاطر همین موضوع به نمرات رسمی موقع اقدام تو سفارت نیاز ندارم. و ۲ تا مدرک لازمه برات تا درخواست ویزا کنی تو ایران:
    یکی working permit که ما اقدام کردیم واست
    یکی هم pre contract.

گفت تا آخر جولای نامه پذیرش دانشگاه واست میاد. بعد آگوست که تعطیله هیچ، تو این پذیرشو امضا میکنی ایمیل میکنی واسه ما، ما هم اقدام میکنیم واسه working permit. یک ماهو نیم طول میکشه تا این working permit بیاد، یعنی وسطای اکتبر میتونی بری واسه ویزا تو ایران اقدام کنی. نهایتا هم ۱ ماه طول میکشه تا ویزات بیاد.
    ویرایش توسط farhadhatami : July 20th, 2014 در ساعت 12:54 AM

البته Subdelagación شماره NIE رو همون وقت به شما میده ... یک برگه میگیری روش شماره نوشته کارش یک روزه .... باید قرارداد خونه داشته باشی بری شهرداری OMAC برگه بگیری ؛ با اون برگه و مدارک دیگه که دانشگاه میگه میری ساب دلگاسیون همون روز برگه NIE رو میده اما کارتش یکی دو ماه بعد میاد .

لطفا بنده رو در یک مورد راهنمایی بفرمایید. این موارد و کارت ها چیه و چقدر طول میکشه از زمان درخواست تا آماده بشه؟
    TIE, NIE, DNI, social security number

Junior Member

سلام دوستان من دورهٔ مسترم ۹ ماه هست ویزایی که واسم صادر می‌شه ۹ ماه هست یا ۱ ساله؟

هیچ راهی‌ برای تمدید ویزا برای ۳ , ۴ ماه بیشتر هست؟ یا باید بلافاصله بعد اتمام در خارج شد از اسپانیا؟

رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط whiteflag نمایش پست ها
    لطفا بنده رو در یک مورد راهنمایی بفرمایید. این موارد و کارت ها چیه و چقدر طول میکشه از زمان درخواست تا آماده بشه؟
    TIE, NIE, DNI, social security number
    مواردی که مربوط به شما میشه اینهاست:
    social security num:
    این برای مواردی هست که اجازه کار گرفتن و ویزای کاری دارن که اولین کار در یافت این شماره هست که وارد سیستم خدمات عمومی کاری و سلامت اسپانیا می شوید و بر اساس اون قرارداد رو می بندید.
    NIE هم کارت اقامتی هست که به افراد غیر شهروند تعلق می گیره. این کارت معمولا هر ساله باید تمدید بشه.

موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)