صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 69

موضوع: کارت اقامت اسپانیا - Permiso de Residencia

پیش فرض پاسخ : کارت اقامت اسپانیا - Permiso de Residencia

دوستانی که NIE گرفتن لطفا راهنمایی کنن:
    مراحل اقدام برای کارت NIE چیه؟ سایتی برای پیدا کردن مدارک مورد نیاز هست؟ برای رفتن به اداره پلیس باید وقت گرفته بشه یا در همون بدو ورود میشه ؟

Junior Member Exotic آواتار ها

سلام،

من چند روز پیش برای دوره فرصت مطالعاتی 6 ماهه مدارکم رو تحویل دادم.
    من متاهل هستم و قصد داشتم همراه با همسرم اقدام کنم ولی با توصیه هایی که بهم شد گفتند اول برای خودم به تنهایی اقدام کنم و بعد گرفتن ویزا، رفتن به اونجا و گرفتن کارت اقامت، برای همسرم دعوتنامه بفرستم و تقاضای ویزای پیوستن به خانواده بکنم.
    ویزایی که برام تو سایت سفارت درخواست دادن 180 روزه شنگن هست ولی امروز مطلع شدم که با این نوع ویزای 6 ماهه نمیتونم کارت اقامت بگیرم و برای درخواست کارت اقامت باید ویزای بیشتر از 6 ماه در اسپانیا داشته باشم. میخواستم بدونم این موضوع درسته؟
    دیگه چه راهایی برای آوردن همسرم به اسپانیا وجود داره؟

Period of studies up to six months:
    There is a visa (type D) for studies that allows you to stay in Spain for a period of up to 180 days (Visado D Estudios hasta 180 días). This type of visa does not allow you to obtain the Residence Card for foreign students (TIE).

Period of studies longer than six months:
    Those non-EU citizens who are going to study in Spain for a period of more than six months have to apply for an ?open? visa for studies (type D). This type of visa (Visado D Estudios, Investigación) is valid for three months for entering the Schengen Area and once you have entered Spain you have to obtain the Student Residence Card for Foreigners (TIE) in order to remain legally in Spain.

با تشکر

Junior Member

سلام دوستان بعد از اتمام تحصیل میشه اسپانیا موند؟
    من هنوز برای تحصیل اقدام نکردم هدفم از تحصیل دریافت اقامت هست میشه لطفن راهنمایی کنید؟

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط vidarash نمایش پست ها
    سلام دوستان بعد از اتمام تحصیل میشه اسپانیا موند؟
    من هنوز برای تحصیل اقدام نکردم هدفم از تحصیل دریافت اقامت هست میشه لطفن راهنمایی کنید؟
    سلام
    متاسفانه خیر دوست عزیز.
    بسیار مشکل هست.
    لذا توصیه اینه به اسپانیا فقط به دید یک تجربه و دوره تحصیل نگاه کنین.
    اگه هدف اقامت هست بدون شک روی کشورهای دیگه متمرکز شوید. مثل سوئد، دانمارک کشورهای شمال اروپا ...
    موفق باشید.

سلام دوستان من ثبتنام کردم خونه هم گرفتم الان میتونم برام اداره پلیس واسه گرفتن کارت اقامت؟ مشکل من اینه اینجا هیچکس انگلیسی بلد نیس کسی میدونه واسه گرفتن کارت اقامت چیا باید ببریم ؟ منظورم کپی پاسپورت یا کپی برگه ثبتنام چی میخوان آزمون ؟ به من گفتن باید زنگ بزنم وقت بگیرم اما اصلان جواب نمیدن یا بر نمیدارن آیا نیاز به گرفتن وقت هاست؟

رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط Exotic نمایش پست ها
    سلام،

من چند روز پیش برای دوره فرصت مطالعاتی 6 ماهه مدارکم رو تحویل دادم.
    من متاهل هستم و قصد داشتم همراه با همسرم اقدام کنم ولی با توصیه هایی که بهم شد گفتند اول برای خودم به تنهایی اقدام کنم و بعد گرفتن ویزا، رفتن به اونجا و گرفتن کارت اقامت، برای همسرم دعوتنامه بفرستم و تقاضای ویزای پیوستن به خانواده بکنم.
    ویزایی که برام تو سایت سفارت درخواست دادن 180 روزه شنگن هست ولی امروز مطلع شدم که با این نوع ویزای 6 ماهه نمیتونم کارت اقامت بگیرم و برای درخواست کارت اقامت باید ویزای بیشتر از 6 ماه در اسپانیا داشته باشم. میخواستم بدونم این موضوع درسته؟
    دیگه چه راهایی برای آوردن همسرم به اسپانیا وجود داره؟

Period of studies up to six months:
    There is a visa (type D) for studies that allows you to stay in Spain for a period of up to 180 days (Visado D Estudios hasta 180 días). This type of visa does not allow you to obtain the Residence Card for foreign students (TIE).

Period of studies longer than six months:
    Those non-EU citizens who are going to study in Spain for a period of more than six months have to apply for an ?open? visa for studies (type D). This type of visa (Visado D Estudios, Investigación) is valid for three months for entering the Schengen Area and once you have entered Spain you have to obtain the Student Residence Card for Foreigners (TIE) in order to remain legally in Spain.

با تشکر
    حق با شماست. اون راهنمایی هایی که دریافت کردین برای دوره های بالای شش ماه هست که می تونین کارت اقامت دانشجویی رو تحویل بگیرین.
    لذا به نظر من بهترین حالت، درخواست کارت دعوت نامه از پلیس اسپانیا برای همسرتون هست. با اون کارت دعوت همسرتون باید درخواست ویزای توریسیتی به منظور دیدار خانواده بدهند. این پروسه کوتاهترین و ممکن ترین هست.
    فقط برای دریافت ویزا باید مدارک مالی قوی و مدارکی که نشون بده حتما به ایران برمی گردن ارائه بشه. ویزای حداکثر سه ماهه بهشون خواهند داد.

رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط saeeddeeas نمایش پست ها
    دوستان کسی که تو اسپانیا بدلیلی مجبوره ترک تحصیل کنه و به کشور دیگه ای که عضو شنگن نیست بره باید با NIE چیکار کنه؟ آیا میتونه تا تاریخ انقضایش که تقریبا 10 ماه دیگه هستش نگهش داره وا با اون به کشورهای عضو شنگن در صورت نیاز بره؟
    کارت اقامت شما تا روز انقضای کارت اعتبار داره و می تونین نگهش دارین و کسی به کار و یا تحصیلتون کاری نداره. می تونین در حوزه شینگن سفر کنین. مشکلی نیست.

رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط architect1366 نمایش پست ها
    سلام دوستان من ثبتنام کردم خونه هم گرفتم الان میتونم برام اداره پلیس واسه گرفتن کارت اقامت؟ مشکل من اینه اینجا هیچکس انگلیسی بلد نیس کسی میدونه واسه گرفتن کارت اقامت چیا باید ببریم ؟ منظورم کپی پاسپورت یا کپی برگه ثبتنام چی میخوان آزمون ؟ به من گفتن باید زنگ بزنم وقت بگیرم اما اصلان جواب نمیدن یا بر نمیدارن آیا نیاز به گرفتن وقت هاست؟
    بله. معمولا قبلش باید وقت بگیرین و همون روز و ساعت مراجعه می کنین و مدارک رو تحویل می دیدن. لیست مدارک رو از بچه های دانشجوی دیگه بپرسین یا حضوری اداره پلیس برین.
    موفق باشید

سلام دوستان .مرسی کنترله عزیز، دوستان کسی میدونه تاریخه انقضای کارت اقامتو از کی میزنن، من اولین بار تو ۱۲ مارچ رفتم قسمت مهاجرت که به من nie دادن و وقت بهم دادن که بقیهٔ مدارکو تو می ببرم اگه بهم اقامت ۱ ساله بدن یعنی اقامتم تو ۱۲ مارچ که بهم nie دادن تموم می‌شه ؟ یا یک سال بعد از اینکه کارتو صادر کردن؟ یعنی‌ من واسه عید که ۲۱ مارچ نمی تونم واسه خانوادم دعوتنامه بفرسم ؟ درسته؟ مگه اینکه تاریکه nie بزنن رو ۲۵ می یا وقتی‌ کارت صادر می‌شه

یه سوال دیگه اینکه من نمیدونم چرا روند کاری گرفتن کارت اقامت من از همه طولانی تره ؟ من ۱۲ مارچ اجاره خونه و ثبت نام دانشگاهو بردم بهم ۲۵ می وقت داد یعنی 70 روز بعد که پولو عکسو ... ببرم تازه ۲۵ می که اینارو بردن میگن ۳۰ الی‌ ۴۵ روز بعدش کارت صادر می‌شه !!!!! ولی‌ من با هرکس حرف زدم بهم گفتن ما مدارکو روز اول که تحویل دادیم ۴۵ روز بعدش کارت صادر شد !!! اون 70 روز من الکی معطلم نمیدونم چرا ؟؟؟

رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط architect1366 نمایش پست ها
    سلام دوستان .مرسی کنترله عزیز، دوستان کسی میدونه تاریخه انقضای کارت اقامتو از کی میزنن، من اولین بار تو ۱۲ مارچ رفتم قسمت مهاجرت که به من nie دادن و وقت بهم دادن که بقیهٔ مدارکو تو می ببرم اگه بهم اقامت ۱ ساله بدن یعنی اقامتم تو ۱۲ مارچ که بهم nie دادن تموم می‌شه ؟ یا یک سال بعد از اینکه کارتو صادر کردن؟ یعنی‌ من واسه عید که ۲۱ مارچ نمی تونم واسه خانوادم دعوتنامه بفرسم ؟ درسته؟ مگه اینکه تاریکه nie بزنن رو ۲۵ می یا وقتی‌ کارت صادر می‌شه

یه سوال دیگه اینکه من نمیدونم چرا روند کاری گرفتن کارت اقامت من از همه طولانی تره ؟ من ۱۲ مارچ اجاره خونه و ثبت نام دانشگاهو بردم بهم ۲۵ می وقت داد یعنی 70 روز بعد که پولو عکسو ... ببرم تازه ۲۵ می که اینارو بردن میگن ۳۰ الی‌ ۴۵ روز بعدش کارت صادر می‌شه !!!!! ولی‌ من با هرکس حرف زدم بهم گفتن ما مدارکو روز اول که تحویل دادیم ۴۵ روز بعدش کارت صادر شد !!! اون 70 روز من الکی معطلم نمیدونم چرا ؟؟؟
    - تاریخ انقضا معمولا زمان تحویل رسمی مدارک به اداره هست و ربطی به زمان تحویل اصل کارت نداره. ممکنه صدورش یک ماهی طول بکشه لذا اونها زمان اقدام شما رو درنظر می گیرن
    در خصوص دعوت نامه خیلی سخت گیری نیست. شما درخواست رو بدهید و دعوت نامه رو در بازه دلخواه بگیرین. درس شما که قرار نیست یکساله تموم بشه سه چهار سال هست.
    -بله حق باشماست . نباید اینقدر طولانی باشه. اما خوب کاری از دستتون بر نمیاد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)