با سلام

من پزشک هستم و مدت هاست از روی بیکاری و کنجکاوی خیلی از قسمت های فروم بخصوص در بخش امریکا، ادامه تحصیل و ویزای امریکا و بخش مربوط به رشته های پزشکی رو دنبال می کنم.
اطلاعات مدیران فروم در این حیطه خیلی ناقص و در بعضی موارد گمراه کننده هست و این مسئله من رو نگران کرده.
اگه به اکثر تاپیک های رشته های پزشکی و ادامه تحصیل در این رشته (بخصوص در امریکا که من ازش اطلاع دارم) نگاه کنید بیشتر کاربران سوالی مطرح کردن و هیچ کسی جوابی نداره. در تاپیک مربوط به طرح رشته های پزشکی مدیر تاپیک به اکثر سوالان جواب نمیدونم و مطمئن نیستم داده. من که این تاپیک ها رو میخونم و اطلاعات ناقص یا غلطی که بعضی کاربرها دادن و کسی هم نیومده بگه که اینها غلط هتن رو میبینم نگران میشم که نکنه در مورد سایر مواردی هم که من خودم اطلاعات کافی ندارم و از اطلاعات این فروم استفاده می کنم (مصل بحص ارز، پذیرش رشته ها و ویزا) به همین نسبت اطلاعات غلط باشه و من رو گمراه کنه. این برای اعتبار و شهرت فروم هم بسیار خطرناک میتونه باشه.

البته من کاملاً می دونم که در این مورد فروم و مدیر محترم مقصر نیستند و مشکل به فعال نبودن بچه های پزشکی و بی اطلاع بودن اونها بیشتر برمیگرده ولی جا داره که مدیریت فروم از بچه هایی که این مراحل رو گذروندن یا اطلاعات بیشتری دارن برای فعالیت بیشتر دعوت کنه. تا هم فروم رونق بیشتری بگیره و هم پزشکایی که همین الان هم می بینم که تو فروم هستن ولی خیلی فعال نیستن بیشتر فعالیت کنن و به هم کمک کنن.
با توجه به سخت تر شدن روز به روز ادامه تحصیل و زندگی در ایران، درصد خیلی قابل توجهی از فارغ التحصیلهای پزشکی برای ادامه تحصیل در خارج اقدام می کنن که کسی نیست که راهنمایی شون و کنه و منبع اطلاعاتی کاملی هم وجود نداره. خیلی ها خودشون با هزار سختی و سر به سنگ خوردن اطلاعات زیادی جمع می کنن و شفاهاً و تلفنی و ایمیلی دارن به سوالات تکراری کسایی که تازه این راه ها رو شروع کردن جواب میدن و به دیگران کمک می کنن.
هرچند که متاسفانه در مقایسه با رشته های فنی و علوم پایه، بچه های پزشکی کلاً با اینترنت و فروم ها و اینجور چیزها میونه شون خیلی خوب نیست و خیلی هاشون از وجود چنین فرومی بی اطلاعن! البته خیلی ها هم که می تونن کمکی بکنن به دلیل مشغله خیلی زیاد هم فرصت ندارن ولی همیشه یه عده که مایل به کمک هستن پیدا میشن.
اینجوری شاید کمک مفیدتر، گسترده تر و بهتری بشه به بقیه کرد.
من از شما میخوام که از یه فارغ التحصیل پزشکی که الان در حال ادامه تحصیل بالینی هست برای سر و سامون دادن به این تاپیک ها کمک بگیرین.

یه عده رو میشه اینجا پیدا کرد:
https://www.facebook.com/groups/169457419864439/?fref=ts

امیدوارم موفق باشید و این فروم در زمینه پزشکی هم فعال و به روز باشه.