صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: ضعف فروم در رشته پزشکی

پیش فرض ضعف فروم در رشته پزشکی

با سلام

من پزشک هستم و مدت هاست از روی بیکاری و کنجکاوی خیلی از قسمت های فروم بخصوص در بخش امریکا، ادامه تحصیل و ویزای امریکا و بخش مربوط به رشته های پزشکی رو دنبال می کنم.
    اطلاعات مدیران فروم در این حیطه خیلی ناقص و در بعضی موارد گمراه کننده هست و این مسئله من رو نگران کرده.
    اگه به اکثر تاپیک های رشته های پزشکی و ادامه تحصیل در این رشته (بخصوص در امریکا که من ازش اطلاع دارم) نگاه کنید بیشتر کاربران سوالی مطرح کردن و هیچ کسی جوابی نداره. در تاپیک مربوط به طرح رشته های پزشکی مدیر تاپیک به اکثر سوالان جواب نمیدونم و مطمئن نیستم داده. من که این تاپیک ها رو میخونم و اطلاعات ناقص یا غلطی که بعضی کاربرها دادن و کسی هم نیومده بگه که اینها غلط هتن رو میبینم نگران میشم که نکنه در مورد سایر مواردی هم که من خودم اطلاعات کافی ندارم و از اطلاعات این فروم استفاده می کنم (مصل بحص ارز، پذیرش رشته ها و ویزا) به همین نسبت اطلاعات غلط باشه و من رو گمراه کنه. این برای اعتبار و شهرت فروم هم بسیار خطرناک میتونه باشه.

البته من کاملاً می دونم که در این مورد فروم و مدیر محترم مقصر نیستند و مشکل به فعال نبودن بچه های پزشکی و بی اطلاع بودن اونها بیشتر برمیگرده ولی جا داره که مدیریت فروم از بچه هایی که این مراحل رو گذروندن یا اطلاعات بیشتری دارن برای فعالیت بیشتر دعوت کنه. تا هم فروم رونق بیشتری بگیره و هم پزشکایی که همین الان هم می بینم که تو فروم هستن ولی خیلی فعال نیستن بیشتر فعالیت کنن و به هم کمک کنن.
    با توجه به سخت تر شدن روز به روز ادامه تحصیل و زندگی در ایران، درصد خیلی قابل توجهی از فارغ التحصیلهای پزشکی برای ادامه تحصیل در خارج اقدام می کنن که کسی نیست که راهنمایی شون و کنه و منبع اطلاعاتی کاملی هم وجود نداره. خیلی ها خودشون با هزار سختی و سر به سنگ خوردن اطلاعات زیادی جمع می کنن و شفاهاً و تلفنی و ایمیلی دارن به سوالات تکراری کسایی که تازه این راه ها رو شروع کردن جواب میدن و به دیگران کمک می کنن.
    هرچند که متاسفانه در مقایسه با رشته های فنی و علوم پایه، بچه های پزشکی کلاً با اینترنت و فروم ها و اینجور چیزها میونه شون خیلی خوب نیست و خیلی هاشون از وجود چنین فرومی بی اطلاعن! البته خیلی ها هم که می تونن کمکی بکنن به دلیل مشغله خیلی زیاد هم فرصت ندارن ولی همیشه یه عده که مایل به کمک هستن پیدا میشن.
    اینجوری شاید کمک مفیدتر، گسترده تر و بهتری بشه به بقیه کرد.
    من از شما میخوام که از یه فارغ التحصیل پزشکی که الان در حال ادامه تحصیل بالینی هست برای سر و سامون دادن به این تاپیک ها کمک بگیرین.

یه عده رو میشه اینجا پیدا کرد:
    https://www.facebook.com/groups/169457419864439/?fref=ts

امیدوارم موفق باشید و این فروم در زمینه پزشکی هم فعال و به روز باشه.

پیش فرض پاسخ : ضعف فروم در رشته پزشکی

ممنون از اطلاعاتتون. همونطور که خودتون هم گفتنید مدیران سایت الزاما در همه زمینه ها اطلاعات ندارند. در واقع وظیفه اصلی مدیران حفظ نظم و کیفیت فروم هست، و رد و بدل اطلاعات در وحله اول به عهده کاربران هست.
    ممنون میشم شما که خودتون هم به نظر میاد اطلاعات مفیدی دارید هر جا اشتباه و یا اشکالی دیدید به طور مستقیم در خود فروم با پاسخ به پست ارسالی، گوشزد کنید. من در اون گروهی که اشاره کرده بودید درخواست عضویت دادم تا دعوتشون کنم، ولی تاثیر خیلی بهتری خواهد داشت اگر خود شما به عنوان هم رشته ای از دوستانتون در اون گروه دعوت به همکاری کنید.

من و بقیه مدیران نهایت تلاشمون رو میکنیم که فروم محیطی مناسب (چه از نظر تکنیکی، و چه از نظر محیط و فرهنگ و ...) برای رد و بدل و اشتراک اطلاعات برای دانشجوها باشه. حالا اینکه دیگه از این امکانات چقدر خوب استفاده میشه، بستگی داره به خود کاربرها. اگر انجمنهای دیگه فعالیت بهتری دارن، قسمتیش هم به خاطر این هست که خود استفاده کنندگان از اون انجمنها به طور فعال دوستان مطلعشون رو دعوت کردند که در ایجا همکاری کنند و مثلا به جای اینکه سوالشون رو مستقیم از کسی بپرسند، اینجا پرسیدند و لینک رو برای دوستشون فرستادند تا جواب بدند. اینطوری هم کسی که سوال داره جوابهای متعددی دریافت میکنه، و هم کاربرهای مطلع متعددی به فروم دعوت شدند. هر کاربر مطلع در یک زمینه، ممکنه در زمینه دیگه سوال داشته باشه و به این ترتیب میتونه هم به بقیه در سایت کمک کنه، و هم از کمکهاشون بهرهمند بشه.

ممنون از اینکه به فکر فروم بودید و به امید مشاهده بیشتر همکاری شما
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

ممنون از پیگیری و جوابتون. من حتماً همه تلاشم رو می کنم و از بقیه هم میخوام که فعالتر بشن اینجا.

امیدوارم تو این موضوع هم مثل بقیه قسمت ها فروم فعال و موثر باشه.

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

در مورد گروه پزشکی فقط عرض کنم که سایتهای مشابه هستند و بسیار هم فعال اند. میتونید به این مورد سر بزنید که اختصاصا روی رشته پزشکی فعالیت میکنه.
    http://dastyari.parsmedic.com/
    در کل فعالیت گروه پزشکی اینجا کمه و احتمالا بیشتر هم نخواهد شد. شاید دلیلش این باشه که داستان پذیرش گروه پزشکی به خارج کاملا با بقیه رشته ها متفاوته و گاه نشدنیه.
    چیزی که من رو متعجب میکنه فعالیت کم بچه های بیومدیسین هست که شرایطی شبیه بقیه رشته های این فروم دارن (در مورد پذیرش دانشگاههای خارجی) ولی هیچ فعالیتی ازشون مشاهده نمیشه!

Junior Member sara_az آواتار ها

با سلام و احترام
    جای بسی شکر است که رشته شما مشخصه و در کدام گروه آموزشی قرار گرفته اما متاسفانه رشته مهندسی بهداشت محیط که رشته ای ادغامی از دروس پایه پزشکی (20%) و فنی مهندسی رشته عمران (80%) است در دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاهی که همه روی کالبد انسان کار می کنند ولی ما در این دانشگاه نقشه کشی،نقشه برداری، برق، جوشکاری و ...را می خونیم. واقعا جای تعجب داره که این رشته باید زیر گروه دانشگاه علوم پزشکی باشد.
    اما چیزی که وجود دارد و ذهن منو بیش از پیش مشغول کرده دروس مقطع کارشناسی این رشته با دروس ارشد عمران گرایش محیط زیست اکثرا با هم برابر است. و من در این فروم رشته خودم را ندیدم و مهم تر از همه نمی دونم مقالاتم را برای کدام ژورنال ارسال کنم گروه پزشکی و زیر گروه مهندسی بهداشت محیط و یا گروه فنی مهندسی زیر گروه عمران محیط زیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    پوزش مرا بپذیرید که در اینجا این مبحث را عنوان کردم.

هر چه آید به سرم باز بگویم گذرد
    وای از این عمر که با
    " میگذرد"
    میگذرد

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    در مورد گروه پزشکی فقط عرض کنم که سایتهای مشابه هستند و بسیار هم فعال اند. میتونید به این مورد سر بزنید که اختصاصا روی رشته پزشکی فعالیت میکنه.
    http://dastyari.parsmedic.com/
    در کل فعالیت گروه پزشکی اینجا کمه و احتمالا بیشتر هم نخواهد شد. شاید دلیلش این باشه که داستان پذیرش گروه پزشکی به خارج کاملا با بقیه رشته ها متفاوته و گاه نشدنیه.
    چیزی که من رو متعجب میکنه فعالیت کم بچه های بیومدیسین هست که شرایطی شبیه بقیه رشته های این فروم دارن (در مورد پذیرش دانشگاههای خارجی) ولی هیچ فعالیتی ازشون مشاهده نمیشه!
    درسته که ادامه تحصیل پزشکی خیلی متفاوته، ولی تو خیلی موارد جمعیت های متفاوت هم میتون و باید از اطلاعات این فرو استفاده کنن. اطلاعات مربوط به زندگی در کشورهای دیگه، گرفتن ویزا، بلیط و پرواز و غیره و قیمت ارز و مشکلات فرهنگی و ...! اتفاقاً وجود آدمهایی با طیف های متفاوت و تجربیات مختلف به بقه هم کمک میکنه و کاربردی بودن این فروم رو بیشتر میکنه. اگه 20 تا پزشک فعال و علاقمند تو این فروم مشغول باشن، اطلاعات پزشکی و حتی بخش معافیت پزشکی فروم هم تکمیل تر میتونه بشه.
    من باز هم میگم، تفاوت وجود داره ولی معنی اش این نیست که این فروم ظرفیت و قابلیت این رو نداره. کما اینکه الان من حداقل 10 نفر از دوستای خودم رو می دونم که تو این سایت عضون و پست میذارن، ولی بیشتر تو قسمت ویزا فعالن چون اون درد مشترکه و کسی هست که کمکی بهشون کنه. خیلی هاشون هم از دیدن تاپیکهای غیر فعال پزشکی ناامید میشن و دیگه هیچوقت بهش سر نمیزنن. حرف من اینه که به جای اینکه بگیم نمیشه، این بخش هایی که وجود ندارن یا کمتر فعالن رو بهبود داد.
    فروم های مشابه و اینکه شما معرفی کردین هستن. مثلاً همین که لینک دادین بیشتر با هدف رزیدنتی ایران هست و اگه ببینید قسمت ادامه تحصیل در خارج از ماه آذر یا بهمن به این ور هیچ پستی نداره، قبلشم خیلی فعال نبوده. اتفاقاً اگه بخوایم سایت دیگه معرفی کنیم باز مهاجرسرا یه کم فعاله به نسبت. اما چون دغدغه اصلی مخاطبین اون سایت مهاجرت هست، اطلاعاتی که رد بدل میشه خیلی به درد اهداف آکادمیک نمیخوره.

در مورد ادامه تحصیل هم خواشه میکنم که هیچ وقت نگین نشدنیه که من 10 ها دوست ایرانی دارم که تو امریکا رزیدنت رادیولوژی ان. رزیدنت داخلی و روانپزشکی و جراحی و ... هم به همچنین. تو کانادا و استرالیا هم! کسایی هم که تو مراحل گرفتن پوزیشن تحقیقاتی و دادن امتحانات هستن که به احتمال زیاد بالاخره به رزیدنتی میرن هم کم نیستن. اینا همه اش یه دنیا اطلاعاته که باید از حالت انتقال سینه به سینه در بیاد و نظام مند بشه، این فروم هم واقعاً قالب خوبی براش هست.
    من خودم دارم یه متنی آماده می کنم تا برای دوستای فیسبوکی و دانشگاهیم بفرستم تا اینجا رو معرفی کنم و بخوام که فعال باشن.

هرچند که خودم از الان می دونم که تعداد افراد گیرنده و کسایی که نیاز به کمک دارن خیلی بیشتر از کسایی هست و وقت و تمایل به کمک کردن دارن. این تو همه قسمت ها هم وجود داره. تو هر تاپیکی برین، یه 3 الی 4 نفر هستن که راهنمایی می کنن، 30 الی 40 نفر سوال می پرسن و کمک میخوان

ما باید سعیمون رو بکنیم. نتیجه ایشالا خوب باشه

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Radioseeker نمایش پست ها
    درسته که ادامه تحصیل پزشکی خیلی متفاوته، ولی تو خیلی موارد جمعیت های متفاوت هم میتون و باید از اطلاعات این فرو استفاده کنن. اطلاعات مربوط به زندگی در کشورهای دیگه، گرفتن ویزا، بلیط و پرواز و غیره و قیمت ارز و مشکلات فرهنگی و ...! اتفاقاً وجود آدمهایی با طیف های متفاوت و تجربیات مختلف به بقه هم کمک میکنه و کاربردی بودن این فروم رو بیشتر میکنه. اگه 20 تا پزشک فعال و علاقمند تو این فروم مشغول باشن، اطلاعات پزشکی و حتی بخش معافیت پزشکی فروم هم تکمیل تر میتونه بشه.
    من باز هم میگم، تفاوت وجود داره ولی معنی اش این نیست که این فروم ظرفیت و قابلیت این رو نداره. کما اینکه الان من حداقل 10 نفر از دوستای خودم رو می دونم که تو این سایت عضون و پست میذارن، ولی بیشتر تو قسمت ویزا فعالن چون اون درد مشترکه و کسی هست که کمکی بهشون کنه. خیلی هاشون هم از دیدن تاپیکهای غیر فعال پزشکی ناامید میشن و دیگه هیچوقت بهش سر نمیزنن. حرف من اینه که به جای اینکه بگیم نمیشه، این بخش هایی که وجود ندارن یا کمتر فعالن رو بهبود داد.
    فروم های مشابه و اینکه شما معرفی کردین هستن. مثلاً همین که لینک دادین بیشتر با هدف رزیدنتی ایران هست و اگه ببینید قسمت ادامه تحصیل در خارج از ماه آذر یا بهمن به این ور هیچ پستی نداره، قبلشم خیلی فعال نبوده. اتفاقاً اگه بخوایم سایت دیگه معرفی کنیم باز مهاجرسرا یه کم فعاله به نسبت. اما چون دغدغه اصلی مخاطبین اون سایت مهاجرت هست، اطلاعاتی که رد بدل میشه خیلی به درد اهداف آکادمیک نمیخوره.

در مورد ادامه تحصیل هم خواشه میکنم که هیچ وقت نگین نشدنیه که من 10 ها دوست ایرانی دارم که تو امریکا رزیدنت رادیولوژی ان. رزیدنت داخلی و روانپزشکی و جراحی و ... هم به همچنین. تو کانادا و استرالیا هم! کسایی هم که تو مراحل گرفتن پوزیشن تحقیقاتی و دادن امتحانات هستن که به احتمال زیاد بالاخره به رزیدنتی میرن هم کم نیستن. اینا همه اش یه دنیا اطلاعاته که باید از حالت انتقال سینه به سینه در بیاد و نظام مند بشه، این فروم هم واقعاً قالب خوبی براش هست.
    من خودم دارم یه متنی آماده می کنم تا برای دوستای فیسبوکی و دانشگاهیم بفرستم تا اینجا رو معرفی کنم و بخوام که فعال باشن.

هرچند که خودم از الان می دونم که تعداد افراد گیرنده و کسایی که نیاز به کمک دارن خیلی بیشتر از کسایی هست و وقت و تمایل به کمک کردن دارن. این تو همه قسمت ها هم وجود داره. تو هر تاپیکی برین، یه 3 الی 4 نفر هستن که راهنمایی می کنن، 30 الی 40 نفر سوال می پرسن و کمک میخوان

ما باید سعیمون رو بکنیم. نتیجه ایشالا خوب باشه
    درسته. ولی واقعیت رشته پزشکی اینه که از هر کلاس 200 نفری 1-2 نفر نهایتا میرن خارج و همه هم رزیدنتی نمیخونن. مقایسه کنید با مهندسی که 60% میرن! حالا محاسبه کنید احتمال اینکه اون 1-2 نفر پزشکی راهشون به اینجا بیفته. من نزدیک 2 سال هست که اینجا هستم. بک بار نشد ببینم کسی بگه تو آمریکا داره تخصص میگیره!!

Senior Member hooran آواتار ها

سلام
    این سایتی که معرفی کردید دامنه عملکردش بسیار محدود و صرفا برای تبادل اطلاعات عزیزانی است که بدنبال آزمون دستیاری هستند. نظارت بسیار محتاطانه و گرایشهای تبلیغی آنها برای کسب درآمد معطوف به فروش جزوه ها و کلاس های بخصوصی است که اطلاعات آنها بدرد عزیزان متقاضی مهاجرت نمیخورد
    بگذریم
    فکر می کنم نوع نگرش خاصی در بعضی حرفه ها وجود داره که بیان تجربیات و دانش بدست آمده را بواسطه گران سنگ بودن آنها براحتی تقبل نمی کنه . بسیاری از عزیزان هستند که در پیام خصوصی و یا پرسش مستقیم جواب نمی دهندیا بسیار سطحی و کوتاه جواب می دهند ، حالا یا نمی دانند یا نمی خواهند جواب بدهند . البته گلایه بی مورد است و صرفا بیان دیدگاه بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها

Junior Member

اون ۱-۲ نفر امار خیلی دور از ذهنی هست من ۲ ساله فارغ التحصیل شدم و تقریبا ۳۰ -۴۰ درصد همکلاسیام ایران نیستن.ولی قبول دارم هیچ فروم فعالی ندارن کلا این جماعت

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط helia_pp نمایش پست ها
    اون ۱-۲ نفر امار خیلی دور از ذهنی هست من ۲ ساله فارغ التحصیل شدم و تقریبا ۳۰ -۴۰ درصد همکلاسیام ایران نیستن.ولی قبول دارم هیچ فروم فعالی ندارن کلا این جماعت
    جالبه! کدوم دانشگاه؟ ایا دارن رزیدنتی میخونن؟ پس چرا از همکلاسیهای من هیچ کس نتونسته؟؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)