نقل قول نوشته اصلی توسط maziaaar نمایش پست ها
جالبه که شما تا الان اونجا موندید ولی:
1- سیستم رو فرهنگ و مردم میسازند و از آسمون نمیاد. چند تا از داستانای مرحوم جمالزاده رو بخونید و می بینید که از قدیم و ندیم همین دروغ و ریا در فرهنگ ما جاافتاده
2- کیفیت زندگی و امنیت دلیل اصلی بسیاری از مهاجرت هاست
3- احترام و عزت واسه خیلیا از نون شب هم واجب تره
4- همون جوری که عرب ها متعصب تر از هندی ها هستند(تو خیلی از زمینه ها)، حتما خیلی از ویژگی های انسان ها به ملیت و فرهنگشون بستگی داره
5- حس اینکه جامعه و خانواده و ... شخصیت و زندگی شخصی فرد رو به رسمیت میشناسه واسه خیلیا دلیل کافی ای واسه مهاجرته
در کل دوست عزیز رفتارها در جوامع مختلف فرق میکنن. مسلما همه جا دروغ و ریا و ... هست ولی باید بتونید پاسخ بدید چقدر هست؟ نمیشه من بگم خب تو آمریکا هم آدم کش زیاده پس آمریکا با افغانستان فرقی نداره. حتما شما باید بگید تو افغانستان و آمریکا از هر هزار نفر چند نفر آدم کشه؟
نکته مهم: تو دنیایی که میلیاردها نفر(به جرأت میگم و با اطمینان) آرزوی زیستن توی اون کشور رو دارن، دوست عزیز از امکانات به اندازه ی توان استفاده کن و کمتر فکر سختی ها کن .........................
با آرزوی موفقیت
دوست من ، من نظر خودم گفتم و برداشت هایی که تو این مدت داشتم گفتم و بارها هم گفتم "به نظر من" و زیر امضام تاریخ لندینگم نوشتم و ممکنه نظرم سه ماهه دیگه فرق کنه چطور که تا الان خیلی نظراتم عوض شده...خوب شما یا بقیه هم می تونید نظرم بخونید بعد بگید این بنده خدا هوم سیکه یا خوشی زده زیر دلش و... ... اینجا به تعداد مهاجرهایی هم که اینجا هستند نظر وجود داره شما می تونید نظرات بقیه رو بخونید و از مواردی که خوشتون میاد استفاده کنید و از مواردی که خوشتون نمیاد فراموش کنید...
گفت و گو نداره که به خاطر تاریخی که کشور ما پشت سر گذاشته خیلی خصوصیات مذموم اخلاقی نهادینه شده... و هر روزم داره بدتر میشه ...اما در تورنتو همه مهاجر هستند و همه از کشورهای مختلف و کم و بیش با وضعیت فرهنگی بدتر از ایران اومدن، حالا چه جوریه که اینجا جرم و تجاوز کمتره؟ به جز اینه که قوانین و سیستم باعث میشه کسایی که ذاتا یه سری خصوصیات منفی دارن اینجا کمتر بروز بدن؟ اینجا کشور امنی هست و کیفیت زندگی هم از ایران بالاتره ...اما خوب همه حرف من این بود که من از وقتی اومدم حس می کنم ایرانی ها خیلی بهتر از هندی و چینی ها و ...هستند دوما سال های اول مهاجرت برای کسایی که با پشتوانه مالی خوب نمیاد سخت میگذره همین...و اصلا هم نگفتم که وای کسی اینجا نیاد که خیلی بده اینجا خیلی هم عالیه فقط به شرط اینکه یه مدت بتونید سختی ها رو تحمل کنید....و خیلی هم خوشحالم که این فرصت داشتم که زندگی در اینجا رو تجربه کنم و امیدوارم برای کسایی که آرزوی مهاجرت دارند هر چی سریعتر این فرصت فراهم بشه....و صد البته آرزو می کنم شرایط زندگی در ایران هم بهتر بشه...