صفحه 158 از 219 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168208 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به

یه چیزی فهمیدم اینجا... اینجا هم سعی نکنیم خیلی کامل باشیم تو شرایط کاری. Perfect عمل نکنیم چون دوست ندارن و سنگ جلو پا زیاد میندازن. فقط خودمون اذیت میشیم و اونا به خیالشون نیست. اینا فقط میخوان کارشون بره جلو و تموم شه. نمیخوان شما به بهترین شکل انجامش بدین. چون خودشون هم اینکارو نمیکنن.
    مخصوصا کارهای مربوط به دولت! البته من تو شغل غیر دولتی هم دیدم اینو.
    البته باز دیدم هنوووووووز خیلی کمه و مونده تا چیزها یادبگیریم.
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

با حذف نام و مشخصات نویسنده، متنی که قبلا از جایی دیگه قرار دادم رو ویرایش میکنم تا بحث تبلیغاتی مرتفع شده و با قوانین جاری فروم تضادی نداشته باشه. یاداور میشم که نویسنده نوشتار زیر من نیستم بلکه یکی از ساکنین کاناداست.

موفقیت تعریف مختلفی‌ دارد. ‌هر کسی‌ برای خودش هدفی‌ را تعیین می‌کند و رسیدن به آن هدف را موفقیت میداند.
    برای بسیاری از دوستان که هنوز در پروسه مهاجرت به سر میبرند، رسیدن به کانادا و گرفتن اقامت آن، تدیل به یک هدف شده است.
    اما به یاد داشته باشید که این هدف نیست.
    رسیدن به کانادا را می‌توان به عنوان وسیله‌ ای برای هدف آینده خود تعریف کرد و نباید اینگونه باشد که صرفاً هدفتان بشود آمدن به کانادا.
    شاید همین تعریف اشتباه از هدف، بسیاری را سرخورده و شکست پذیر می‌کند و شاید دلیل بسیاری از بازگشت‌ها به ایران و رها کردن کانادا همین باشد.
    چه خوشمان بیاید و چه نیاید ما ایرانیها خیلی‌ اهل برنامه ریزی منطقی و هدفمند نیستیم.
    بسیاری از ماها صرفاً به دلیل اینکه فقط در کانادا باشیم مهاجرت می‌کنیم و حقیقتاً هدف خاصی‌ را دنبال نمیکنیم.

بنده به دلیل نوع کاری که دارم، روزانه با کلی‌ از هموطنان عزیز برخورد دارم و میبینم که چطور به دلیل یک تصمیم بدون هدف مستاصل شده اند و بد و بیراه است که نثار کانادا میکنند.
    عده‌ای پا را فراتر گذاشته و کانادا را کلاهبردار می‌دانند. قرار بود کانادا خانه، ماشین، کار، پول و خلاصه هر چه که باعث آرامش هست را بدون زحمت و تلاش به این دوستان بدهد، اما نداد!! عجب کلاهی سر این دوستان رفته است!!

* حقیقت چه تلخ باشد و چه شیرین باید پذیرفت که این کلاه را کانادا بر سر اینان نگذاشته است و این کلاهی است که این دوستان سال‌ها با تصورات واهی و بدون هدف و برنامه برای خود بافت اند و حال باید بر سر خود بگذارند.
    * اکنون که در حال نوشتن این مطلب هستم، به این موضوع واقفم که ممکن است این مطلب به مذاق بسیاری خوش نیاید اما اگر بخواهیم با خود روراست باشیم باید آن را بپذیریم.

* اما یک نکته را یادتان باشد. کانادا از نظر بسیاری از متخصصین بهترین کشور دنیا برای زندگی است و حقیقتاً بنده خودم با تمام وجود به این مساله ایمان دارم.

*برویم سر اصل موضوع.

* عدم آشنایی با کانادا را میتوان مادر تمامی مشکلات دانست.
    * من از شما چند سوال میپرسم و تنها انتظاری که دارم این است که به خودتان پاسخ حقیقی را بدهید:

1 حقیقتاً چقدر از رشته تحصیلی‌ خود در کانادا شناخت دارید؟
    2 چقدر با نیازمندی ها، مدارک، لایسنس‌ها و سایر نکات ریز و درشت رشته خودتان در کانادا آشنا هستید؟
    3 چقدر شناخت از سیستم کمک هزینه ها، وام ها، بورسیه ها، اجاره‌ها و فرهنگ پولی کانادا دارید؟
    4 آشنایی شما از بازار کار کانادا، روش‌های کار یابی‌، باید‌ها و نباید‌های کار، انواع استخدامی ها، حقوق و فرهنگ کار و کاریابی چقدر است؟
    5 از هزینه‌های زندگی‌ در کانادا و در شهر‌های مختلف چه میدانید؟
    6 با سیستم پزشک کانادا چقدر آشنا هستید؟
    7 به خودتان وعده داده اید که در چه مدت کار پیدا می‌کنید؟
    8 خود را برای چند ماه بیکاری آماده کرده اید؟
    9 فکر می‌کنید سطح زبان شما چه میزان است؟
    10 از اهمیت زبان در یافتن کار چه شناختی‌ دارید؟
    11 چقدر پس‌انداز کرده اید؟
    12 توقع شما از زندگی‌ در کانادا چیست؟
    13 کدام فاکتور و آیتم شما را به مهاجرت تشویق کرده است؟
    14 نقش خاله، عمه، دوست ها، قصاب محل و به به و چه چه‌ های بعدش در تصمیم شما چه مقدار بوده است؟
    15 چقدر در مورد کانادا مطالعه دارید؟
    16 تا کنون کانادا را روی نقشه دیده اید؟
    17 از آب و هوای اینجا چه میدانید؟ حتما میگویید بسیار سرد است در صورتیکه حقیقتاً اینگونه نیست.
    18 در مورد مدارس، مهدکودک ها، سیستم آموزشی و به طور کل کودکان در کانادا چه میدانید؟

* ببینید دوستان، بیایید رو راست باشیم. من در این مدت که با هزاران هموطن برخورد داشته ام، شاید به جرات می‌توانم بگویم تعداد اندکی با هدف و شناخت وارد کانادا شده اند و اتفاقاً همین تعداد جزو موفق‌ترین افراد کانادا در مدت زمان بسیار کوتاه بوده اند.

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

درود
    دوستانی که فکر میکنند کانادا برای پزشکان کشور رویاهاست و تصور ذهنی خیلی بزرگی!! از کانادا درباره پزشکی دارند به این پست یک سری بزنند.
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    درود
    دوستانی که فکر میکنند کانادا برای پزشکان کشور رویاهاست و تصور ذهنی خیلی بزرگی!! از کانادا درباره پزشکی دارند به این پست یک سری بزنند.
    فکر نمی کنم جایی گفته باشند کانادا برای پزشکان سرزمین رویاهاست. کاملا برعکس.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    درود
    اینجا پزشکی یه کم به نظر من م*ا*ف*ی*ا هست و برا همین هم هست که اینقدر صف بیماران طولانی میشه. مخصوصا برا ورود پزشکای مهاجر به سیستم خیلی حساس هستن و خیلی سخت میگیرن.
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

منظورتون چیه ؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط keshvari نمایش پست ها
    اینجا پزشکی یه کم به نظر من م*ا*ف*ی*ا هست و برا همین هم هست که اینقدر صف بیماران طولانی میشه. مخصوصا برا ورود پزشکای مهاجر به سیستم خیلی حساس هستن و خیلی سخت میگیرن.
    كد رشته :7241،

نقل قول نوشته اصلی توسط kolahnamadi نمایش پست ها
    منظورتون چیه ؟!
    ببینید در ایران بیمارستان های خصوصی مشهور در انحصار عده خاصی است و اجازه ورود سایرین را نمیدهند ، حالا در کانادا ، صنف پزشکان کانادا که بسیار هم قدرتمنده ، برخلاف نظر و میل دولت ،به خاطر حفظ موقعیت ویژه و درامد پزشکی ، کلا اجازه افزایش تعداد پزشکان را نمیدهد . یعنی حتی از بین خود کانادایی ها هم به تعداد کافی پزشک پذیرش نمیکند ،با اینکه بشدت کمبود پزشک دارند و صف های انتظار طولانی . در مورد پزشکان خارجی وضعیت بدتره ، یعنی بعد از گذراندن ۴ امتحان تئوری و عملی ، شانس پذیرش بسیار کم و نزدیک به صفره .

مثال بیاورید
    مثلا از یک مقاله روزنامه یا گزارش تلویزیونی

نقل قول نوشته اصلی توسط zilloo نمایش پست ها
    ببینید در ایران بیمارستان های خصوصی مشهور در انحصار عده خاصی است و اجازه ورود سایرین را نمیدهند ، حالا در کانادا ، صنف پزشکان کانادا که بسیار هم قدرتمنده ، برخلاف نظر و میل دولت ،به خاطر حفظ موقعیت ویژه و درامد پزشکی ، کلا اجازه افزایش تعداد پزشکان را نمیدهد . یعنی حتی از بین خود کانادایی ها هم به تعداد کافی پزشک پذیرش نمیکند ،با اینکه بشدت کمبود پزشک دارند و صف های انتظار طولانی . در مورد پزشکان خارجی وضعیت بدتره ، یعنی بعد از گذراندن ۴ امتحان تئوری و عملی ، شانس پذیرش بسیار کم و نزدیک به صفره .
    كد رشته :7241،

دوست عزیز ،من قرار نیست چیزی را برای شما اثبات کنم ، شما به ساده ترین شکل ممکن میتوانید مهاجرت پزشکان به کانادا را سرچ کنید .
    با این حال لینک قسمت اول این مستند را برایتان میگذارم و توصیه میکنم هر ۴ قسمت را حتما ببینید .
    Health care 911:the plight of immigrant medical doctors
    https://youtu.be/iJ-dVa0GJ_k
    http://www.imdb.com/title/tt0876267/

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط kolahnamadi نمایش پست ها
    مثال بیاورید
    مثلا از یک مقاله روزنامه یا گزارش تلویزیونی
    من وارد بحث شما دو نفر نمیشم.
    فقط اینو بگم به عنوان آدمی که اینجا چندین نفرو دیدم که از شمال کانادا اومدن، شمال کانادا یعنی:
    http://ps79q.wikispaces.com/Canada+-+Population

اون خط رو میبینین پایین؟ که بیشتر جمعیت کانادا روی اون خطه یا زیر اون خط؟ ازون خط به بالا رو اینجا تو شهر ما میگن north" or up north"
    اینا تعریف میکنن (طرف یا نیتیو هست، یعنی نیتیو نیتیو کاناداییه، یا وایت هست، یعنی هفت جدش از اروپا اومدن) میگن اون بالا بالا ها (همون شمال) جمعیت خیلی کمه. کل شهر نهایتا یه دونه میدون داره، هیچ دکتری نمیره اونجا. کمبود پزشک بیداد میکنه. با هواپیما و هلیکوپتر غذا میبرن (ولی جالبه که شهرا سر جاشونن یعنی نابود نشدن با اون همه برف و سرما، تو ایران خودمون تو سال 1350 یه بوران اومد و خیلی از روستاهای کشور عزیز ما که در معرض اون بوران بودن کاملا از بین رفتن و یک عدد هم انسان زنده نموند) دو برابر الی سه برابر اونجا حقوق میدن به دکترا (اول آموزش میدن بعد میفرستن اونجا با حقوق سه برابری) که دکتره بمونه اونجا!
    ولی باز دکترا نمیرن.
    خب کی حاضر میشه ونکوور و خیلی از شهرهای دیگه رو ول کنه بره اونجا؟
    مشکل کانادا فقط کمبود دکتر یا نمیدونم بیکار بودن دکترای مهاجر نیست.
    کانادا سرده آقا جان سرده.
    من به شخصه اگه دکتر بودم، بیست بار این امتحاناای جامع پزشکی رو میدادم که بمونم این پایین. اگه میدیدم واقعا دارم بیچاره میشم از نظر مالی یا بسیار بسیار علاقه دارم به همنوعانم کمک کنم میرفتم بالا!! تازه اینطوری نیست که کمیستری امروز بگه من میرم up north و فردا بگن بفرمایین قدمتون رو چشم! شما باید 100 تا سرتیفیکیت بگیری و کلی صلاحیت داشته باشی.
    اینو محض اطلاعات عمومی گفتم و اینو کسانی به من گفتن که خودشون اونجا زندگی کردن.
    برای کسب اطلاعات بیشتر اینو گوگل کنین:
    Where do most people live in Canada
    و اینکه این لیست شمالی ترین شهرهای دنیاس:
    http://www.worldatlas.com/articles/t...the-world.html

3 تاش مال کاناداست.
    کانادا خیلی بزرگه.
    نمیتونیم بگیم همه جای کانادا مافیای پزشکی داره یا همه جای کانادا کمبود دکتر داره یا همه جای کانادا نمیدونم...
    کانادا فرق بین تورنتوش و Attawapiskat واقعا اینقدر زیاده که من نمیدونم چطوری توصیفش کنم!! از همه لحاظ... جفتشونم تو اونتاریوئن. یا خیلی از شهرهای دیگه.
    ویرایش توسط chemistrymaste : June 23rd, 2017 در ساعت 07:12 AM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)