صفحه 239 از 284 نخستنخست ... 139189229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,381 تا 2,390 , از مجموع 2838

موضوع: کار برای تازه واردان به کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    کاملا موافقم. واقعا درسته.
    اینجا منم دخترا و پسرایی رو میبینم که (اتفاقا هم کانادایی الاصلن و هم از مهاجرا میبینم) سالهاست لینکداین دارن و تخصص هم دارن ولی هنوز که هنوزه کار پیدا نکردن. سنشون هم خوبه (زیر سی سال).
    من هم کم کم دارم کاملا باور میکنم که تو کانادا باید کانکشن داشته باشی (کانکشن داشتن به معنای پارتی بازی نیست) تا بتونی کار پیدا کنی.
    سیستم کانادا بر اساس اعتماد داشتن هست. اگه به کسی اعتماد کنن کار بهش میدن و یکی از راههای اعتماد کردن اینه که از طریق کانکشن های شما متقاعد بشن که شما به درد کار میخورین.
    اینکه ادم همیشه سی وی و بک گراندو اپدیت کنه اون که سر جاشه. ولی حرفم اینه که حتی اگه سی ویتون عالی باشه هم باز ممکنه کار پیدا نکنین.
    دیگه بلاخره سیستم کانادام اینجوریه (اینایی که نوشتم الان رو با دو چشم خودم هر روز میبینم و بر اساس دوست اشنا و یوتیوب و مشاهده اقوام نیست).
    خودمم تصمیم دارم بعدها برم تو کار حتی کم درجه تر از رشته و مدرک خودم اول کار کنم تا بتونم هم با محیط های کاری اشنا بشم هم بتونم کانکشن پیدا کنم هم راه کار پیدا کردن رو بهتر یاد بگیرم.
    دوست خوبم، میشه خواهشن بگین که اون افرادی متخصصی که دارید میبیند در چه زمینه ای تخصص گرفتن که حالا با داشتن تخصص فقط به خاطر نداشتن دو سه نفر که دو تا شرکتو بهشون معرفی نکرده و رکام نداده سالهاست نتونستن کار پیدا کنن، تا هم دیگران درست متوجه بشن و هم من بتونم جواب شما را به صورت تخصصی بدم، پیشاپیش ممنون!

ApplyAbroad Guru

من فکر میکنم این بحث را باید به تاپیک کار در کانادا منتقل کرد چون این تاپیک مخصوص تجربه های شخصی افرادی است که وارد کانادا شده اند نه شنیده ها و اطلاعات دست دوم. شما هم لطف کنید تاپیک های مربوط به کار در کانادا را مطالعه کنید آنجا مثالهای زیادی ارائه شده است.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D8%AF%D8%A7

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    من فکر میکنم این بحث را باید به تاپیک کار در کانادا منتقل کرد چون این تاپیک مخصوص تجربه های شخصی افرادی است که وارد کانادا شده اند نه شنیده ها و اطلاعات دست دوم. شما هم لطف کنید تاپیک های مربوط به کار در کانادا را مطالعه کنید آنجا مثالهای زیادی ارائه شده است.

جالبه ولی خیر اصلا نیاز به این کار نیست، چون بحث ما از پست آقای کاوه شروع شد که میفرمودند ما باید در جامعه حل شیم تا بتونیم موفق شیم، چند پست قبلی من هم اطلاعاتش از یه موسسه واقع در خود کانادا بود، نه دست دوم، شما هم اگه میبینید که بخشی از حرفهای منن اشتباه هست، بفرمایید تا هم من اشتباهم رو متوجه شم، هم دیگران با هزار امید و آرزو بعد از صرف هزینه های زیاد و یه عمر درس خوندن، راه بیراهه نرند و به سراب نرسند. باز هم ممنون از شما آقای قلوب ولی هدف من فقط راهنمایی قشر جوان و بیتجربه هست نه چیز دیگه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ami5 نمایش پست ها
    جالبه ولی خیر اصلا نیاز به این کار نیست، چون بحث ما از پست آقای کاوه شروع شد که میفرمودند ما باید در جامعه حل شیم تا بتونیم موفق شیم، چند پست قبلی من هم اطلاعاتش از یه موسسه واقع در خود کانادا بود، نه دست دوم، شما هم اگه میبینید که بخشی از حرفهای منن اشتباه هست، بفرمایید تا هم من اشتباهم رو متوجه شم، هم دیگران با هزار امید و آرزو بعد از صرف هزینه های زیاد و یه عمر درس خوندن، راه بیراهه نرند و به سراب نرسند. باز هم ممنون از شما آقای قلوب ولی هدف من فقط راهنمایی قشر جوان و بیتجربه هست نه چیز دیگه
    این تاپیک همانطور که عنوانش نشان میدهد مخصوص بیان تجربیات افرادی است که وارد کانادا شده اند. هم آقای کاوه و هم بنده و دوستان دیگری که به شما پاسخ دادند مقیم کانادا هستیم. اینطور که فرمودید شما خودتان تجربه شخصی در کانادا ندارید که بخواهید اینجا راهنمایی کنید. اجازه بدهید این تاپیک مخصوص بیان تجربیات باشد و بحث کلی کاریابی در کانادا به تاپیک خودش منتقل بشود.

ApplyAbroad Superstar

دوست گرامی، من تجربه شخصی از کانادا نداشتم ولی کانادا و به ویژه آمریکا رو از خیلی از کانادایی ها و آمریکایی ها به اعتراف چند تا از دوستانم که اونجا زندگی کردن خیلی خیلی بهتر میشناسم چه برسه به چند تا تازه دانشجو و افرادیی که در 35 سالگی خواستند مهاجرت کنن، هم شما هم سایر دوستانی که فکر مییکنن نظرات من اشتباه بوده، همین حالا هم میتونن اصلاح کنن و همه رو آگاه کنن تا منم ازشون تشکر کنم.
    نظرات شما نشون میده کوچکترین اطلاعی از کم و کیف و مکانیسم های بازار کار کانادا ندارید و فقط به خوانده هاتون از اینترنت اتکا دارید. خود متخصص پنداری از راه دور واقعا معضل بزرگی است و عدم اعتراف به پندار اشتباه و تحقیر دیگران از اون بدترِ
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

دوست خوب، من نظر ghoolmagi رو کاملن تایید میکنم و نمیدونم شما چه چیزی از کانادا دیدید که به این شدت دارید ازش تعریف میکنید، البته من نمیخام به شما اصلا و ابدا توهینی کرده باشم ولی این مسایل ابدا اینگونه نیست که گفتید، خودم الان اسکاتلندم و رشتم هم کامپیوتر هست ولی از شرایط کانادا خوب مطلم و خیلی از اقواممن الان خیلی وقته کانادان، اول باید بگم که قبول شدن و نشدن در جامعه اصلا و ابدا به این شدتی که شما میگی مهم نیست، یه مهاجر اول باید یه منبع درامد داشته باشه دیگه، حالا یا از یه شغل داخل کانادا یا یه بورسی چیزی یا از خانوادش تو ایران، حالا اگه این منبع ایران یا بورس باشه که هیچی، طرف درسشو میخونو بورسشو میگیره، اگه از ایران باشه هم که مستقیم به حساب بنکیش واریز میشه پول و اگه از کار کردن باشه هم، که باید کاری که کارفرما ازش میخاد رو انجام بده و پولش رو بگیره بر اساس قراردادش، حالا بین کاراش هر از گاهی یه شوخی و خنده هم با هم قطاراش میکنه، که من تا حالا ندیدم کسی که تو این شوخی ها دچار مشکل باشه، فقط یادم هست که یک نفر تو یه فروم انگلیسی میگفت که همکارام هر وقت که به کارفرمام میگم به من پروموشن بدید با من لج میکنن و میخوان که هر جوری شده منو اخراج کنن، در این حد فقط، حالا کسی دوست اسکاتیش یا کنیدیان داشته باشه نداشته باشه، که چی؟ بازم میگم قصد من اصلا توهین یا مسخره کسی نیست، فقط میخوام شرایط رو یه کم بیشتر درک کنیم و احساس شکست یه عده نکنن بعد هزینه بسیار بسیار بسیار زیادی که خیلی از ما متحمل شدیم. قبلا یه اعضایی تو همین فروم بودن که خوب همه چیزو بررسی میکردن و همه همه حرفاشونم کاملو کامل بود ولی خیلی هاشون دیگه خبری ازشون نیست و دوباره نظرات یه کم فانتزی شده. بیشتر مردم اسکاتلند و کانادا استخدام شرکت های متوسط و یا بزرگ هستند و اگر نگم فقیرن قطعا نمیشه گفت پولدار هستن، مردم معمولی و عادی اصلا ربطی به میزان حقوقی که شما و من میگیریم ندارن، حتی در بیشتر مواقع ربطی به کار پیدا کردنم ندارن، شما برای بیشتر کارها باید اپلای کنی و اصلا کنکشن نقشی به اون صورت بازی نمیکنه به جز در کارهایی مثل پیتزا دلیوری یا CEO یه شرکت بزرگ شدن، که فکر نمیکنم هیچکدوم از ماها بتونم یا بخاهیم بشیم، البته اگر هم کسی بخواد هیچ و هیچ اشکالی نداره، فقط بابت مثال گفتم نه چیز دیگه، سو تفاهم نشه، پس فکرتون رو روی دوست پیدا کردن و کنکشن خیلی نبرید.
    دوست عزیز ، ممنون که نظرتون رو اینجا گفتین. خیلی هاش رو من موافق نیستم.
    1. قبول دارین ما ایرانی ها همه تا حد زیادی شبیه هم فکرم میکنیم ، یه سری ارزش ها داریم ، یه سری سرگرمی ها مشابه داریم ، لباس یه جور و....
    پس رفقای شما هم یهو Out of the box که نظر نمیدن ، اونا هم جزوی از همین جامعه دائم دلخور و ناراحت ایرانی هستن ! کامیونیتی که ته تهش موفقیت رو تو دلال مسکن شدن میبینن. چرا؟ چون این فرهنگ تو ما هست. فرهنگ دلالی.
    درآمد داشتن یا نداشتن ، به حل شدن تو جامعه هیچ ربطی نداره. ما هنوز قبول نکردیم که همونقدر که ما تاریخ و تمدن و .... داریم بقیه کشورهای دیگه دنیا هم دارن و این باعث نمیشه ما تافته جدا بافته بشیم.

2. همینکه شما شرط زنده موندن رو به منابع مالی نخ نما شده مرتبط میدونین نشون میده که درسته در کشور دیگه ای زندگی میکنین ولی همچنان همون خط فکری ایران رو دارین.
    مثلا نمیگین برای درآمد داشتن میرم تو استارباکس کار میکنم. برای کار پیدا کردن میرم از صفر شروع کنم. چون فرهنگ ما به ما یاد داده ما متفاوتیم و شخصیت ما فرای چیزهای سطحیه.

3. دانش و اطلاعات.
    اینکه شما اسکاتلند رو با کانادا قیاس میکنین خوب نشون میده که اون یکی نقطه ضعف فرهنگی رو هم دارین که: بدون تحقیق اظهار نظر میکنین.
    اسکاتلند چند درصدش مهاجر هست؟ درآمد کل کشورش چقدره؟ جمعیتش چند نفره؟ آیا همینکه یه کشوری انگلیسی حرف زد و از زیر مجموعه های انگلستان بود میشه باهمدیگه قیاسشون کرد؟ مثلا قبرس هم قبلا مستعمره انگلیس بوده ، پس بیایم با هنگ کنگ قیاسش کنیم و بگیم ببین تو قبرس همه تنبلن و نشستن آفتاب میگیرن ، پس تو هنگ کنگ هم همینه !

4. کانکشن.
    مجبورم برگردم به شماره 3 . وقتی شما بدون تجربه شخصی و بر اساس اطلاعات دست دوم اینجا نظر میدین همین میشه. تو کشوری که سالی هزاران آدم جدید میگیره و همه دنبال کار هستن و فرهنگش شدیدا ریسک گریز هست ==> همه دنبال تست کردن یه نفر و به عبارتی ریسک کردن سر افراد جدید نیستن و یه بازی مرغ و تخم مرغ تو جامعه هست که همه دوست دارن نفر دومی باشن که یه تازه مهاجر رو تست میکنه. انگار با پاس دادن به همدیگه ترجیح میدن صبر کنن تا طرف مهر استاندارد بهش بخوره (چرا؟ به دلایلی که تو پست قبلی گفتم)
    حالا تو این جامعه ، مردم ما از روش های Passive استفاده میکنن و با فرستادن رزومه و نوشتن اینکه من دانشگاه صنعتی اصفهان مهندسی برق خوندم انتظار دارن اینجا مردم براشون غش و ضعف کنن که نمیکنن. چون هم فرهنگشون ریسک گریز هست و هم اصلا و ابدا کسی جزییات ایران رو نمیدونه و نمیخواد هم بدونه ! اینقدر کشورهای در حال توسعه در این جامعه حل شدن و اطلاعاتشون پخش شده که کسی سرش درد نمیکنه بیاد حالا تحقیق کنه ببینه یه تحصیل کرده دانشگاه شیراز خوبه آیا؟
    ما باد میکنیم که بله من رتبه 6 هزار و 4 صد و نود و دو بودم ! اینا براشون مهم نیست.
    اینجا دنبال این هستن که ببینن تو حاضری فرهنگ و تفکراتت رو بزنی عقب و با آغوش باز فرهنگ جدید رو بپذیری ، اگه نشونه هایی شبیه اکثر ایرانی ها نشون بدی خوب اینا هم چندان راغب نیستن - خصوصا که پشت در ، صفی از متقاضیان هست و کسی معطل ما نمیشه !
    ویرایش توسط KavehKaveh : May 24th, 2017 در ساعت 06:23 PM
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    دوست عزیز ، ممنون که نظرتون رو اینجا گفتین. خیلی هاش رو من موافق نیستم.
    1. قبول دارین ما ایرانی ها همه تا حد زیادی شبیه هم فکرم میکنیم ، یه سری ارزش ها داریم ، یه سری سرگرمی ها مشابه داریم ، لباس یه جور و....
    پس رفقای شما هم یهو Out of the box که نظر نمیدن ، اونا هم جزوی از همین جامعه دائم دلخور و ناراحت ایرانی هستن ! کامیونیتی که ته تهش موفقیت رو تو دلال مسکن شدن میبینن. چرا؟ چون این فرهنگ تو ما هست. فرهنگ دلالی.
    درآمد داشتن یا نداشتن ، به حل شدن تو جامعه هیچ ربطی نداره. ما هنوز قبول نکردیم که همونقدر که ما تاریخ و تمدن و .... داریم بقیه کشورهای دیگه دنیا هم دارن و این باعث نمیشه ما تافته جدا بافته بشیم.

2. همینکه شما شرط زنده موندن رو به منابع مالی نخ نما شده مرتبط میدونین نشون میده که درسته در کشور دیگه ای زندگی میکنین ولی همچنان همون خط فکری ایران رو دارین.
    مثلا نمیگین برای درآمد داشتن میرم تو استارباکس کار میکنم. برای کار پیدا کردن میرم از صفر شروع کنم. چون فرهنگ ما به ما یاد داده ما متفاوتیم و شخصیت ما فرای چیزهای سطحیه.

3. دانش و اطلاعات.
    اینکه شما اسکاتلند رو با کانادا قیاس میکنین خوب نشون میده که اون یکی نقطه ضعف فرهنگی رو هم دارین که: بدون تحقیق اظهار نظر میکنین.
    اسکاتلند چند درصدش مهاجر هست؟ درآمد کل کشورش چقدره؟ جمعیتش چند نفره؟ آیا همینکه یه کشوری انگلیسی حرف زد و از زیر مجموعه های انگلستان بود میشه باهمدیگه قیاسشون کرد؟ مثلا قبرس هم قبلا مستعمره انگلیس بوده ، پس بیایم با هنگ کنگ قیاسش کنیم و بگیم ببین تو قبرس همه تنبلن و نشستن آفتاب میگیرن ، پس تو هنگ کنگ هم همینه !

4. کانکشن.
    مجبورم برگردم به شماره 3 . وقتی شما بدون تجربه شخصی و بر اساس اطلاعات دست دوم اینجا نظر میدین همین میشه. تو کشوری که سالی هزاران آدم جدید میگیره و همه دنبال کار هستن و فرهنگش شدیدا ریسک گریز هست ==> همه دنبال تست کردن یه نفر و به عبارتی ریسک کردن سر افراد جدید نیستن و یه بازی مرغ و تخم مرغ تو جامعه هست که همه دوست دارن نفر دومی باشن که یه تازه مهاجر رو تست میکنه. انگار با پاس دادن به همدیگه ترجیح میدن صبر کنن تا طرف مهر استاندارد بهش بخوره (چرا؟ به دلایلی که تو پست قبلی گفتم)
    حالا تو این جامعه ، مردم ما از روش های Passive استفاده میکنن و با فرستادن رزومه و نوشتن اینکه من دانشگاه صنعتی اصفهان مهندسی برق خوندم انتظار دارن اینجا مردم براشون غش و ضعف کنن که نمیکنن. چون هم فرهنگشون ریسک گریز هست و هم اصلا و ابدا کسی جزییات ایران رو نمیدونه و نمیخواد هم بدونه ! اینقدر کشورهای در حال توسعه در این جامعه حل شدن و اطلاعاتشون پخش شده که کسی سرش درد نمیکنه بیاد حالا تحقیق کنه ببینه یه تحصیل کرده دانشگاه شیراز خوبه آیا؟
    ما باد میکنیم که بله من رتبه 6 هزار و 4 صد و نود و دو بودم ! اینا براشون مهم نیست.
    اینجا دنبال این هستن که ببینن تو حاضری فرهنگ و تفکراتت رو بزنی عقب و با آغوش باز فرهنگ جدید رو بپذیری ، اگه نشونه هایی شبیه اکثر ایرانی ها نشون بدی خوب اینا هم چندان راغب نیستن - خصوصا که پشت در ، صفی از متقاضیان هست و کسی معطل ما نمیشه !
    3- من کانادا رو با اسکاتلند قیاس نکردم که بعد بخام از یکی دیگری رو نتیجه گیری کنم و بگم چون اسکاتلند اینطوریه پس حتما کانادا هم اینطوریه، بلکه شباهت های بین این دو رو براتون گفتم، یکی از شباهتاش همین جامعه ایرانی این دو جا هستنند که اگه نگم در کار و طرز فکر و طرز برخورد و زندگی کردن و نتایج زندگیشون عین همند، باید گفت که بسیار بسیار بسیار زیاد به هم شبیهند.

4- "
    اینقدر کشورهای در حال توسعه در این جامعه حل شدن و اطلاعاتشون پخش شده که کسی سرش درد نمیکنه بیاد حالا تحقیق کنه ببینه یه تحصیل کرده دانشگاه شیراز خوبه آیا؟" نشان دهنده میزان اطلاعات شما میباشد،"اینجا دنبال این هستن که ببینن تو حاضری فرهنگ و تفکراتت رو بزنی عقب و با آغوش باز فرهنگ جدید رو بپذیری" اینها اصلا دنبال این نیستند تا وقتی که فرهنگ و تفکراتت براشون مشکل ساز نشه، مثلا تو جامعه پخش شه که فلان شرکت افرادی رو استخدام میکنه که جز right wing ها هستن و خیلی هاشون
    racist هستن، بابت مثال گفتم، بلکه اینها دنبال اینن که شما به چه دردشون میخوری و تمام.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اسکاتلند رو نمیدونم چه جوریه ولی در کانادا کانکشن و نتورکینگ بسیار مهمه حتی برای کارهای تخصصی. البته اپلای باید کرد ولی خودم در تمام این سالهایی که کانادا هستم فقط یکی از پوزیشنهام رو با فرستادن سی وی (بدون هماهنگی قبلی) گرفتم. در همه موارد دیگر از طریق آشنا یا دوستی برای مصاحبه معرفی میشدم. اتفاقا اکثر کانادایی ها و بخصوص مهاجرین استخدام شرکتهای بزرگ نیستند (البته به تعریف از شرکت بزرگ بستگی دارد). فکر میکنم در این موارد کانادا خیلی با اسکاتلند که کشور بسیار کوچکی است تفاوت دارد.
    قلوب جان، من پاسخ یکی از پستهای شما رو اینجا دادم، ولی وقتی که خواستم بفرستم دیدم پست شما حذف شده، گفتم در هر صورت اینو اینجا بنویسم تا شاید چند تا تازه دانشجو که اینو میخونند بتونند بهتر تصمیم بگیرن.

من پاسخ شما رو در یکی از پست های قبلیم دادم ولی پست حذف شد، من گفتم که بیشتر کانادایی ها در شرکتهای متوسط ویا بزرگ کار میکنند، منظورمم هم از این دو نوع شرکت گفتم که بر ترتیب شرکت های بزرگتر از small famliy business و multinational companies بودند و این رو میتونید در آدرسی که دادم و باز حذف شد ببینید، در گوگل سرچ کنید Statistics on Small Business in Canada pdf در اونجا شما و سایر دوستان میتونید ببینید، نه خوندن این تاپیک از اول! در مورد اپلای کردن هم جواب شما رو دادم که راه صحیح برای گرفتن جاب اپلای برای اون شغل هست، و اون جاب رو شما میتونید از تو اینترنت هم پیدا کنید و نیازی نیست حتما از سایر دوستان و به قول شما "نتورکینگ" مطلع شید. حالا اگه هم یه نفر به شما یه شغل خوب معرفی کرد چه بهتر، شما میتونید برای اونم اپلای کنید، در پستی که حذف شذ هم مفصل توضیح دادم که یه عده اپلای نمیکنند و بازم کار پیدا میکنند ولی اون راه ها راه درستی نیست، دست آخر با وجود اینهمه سایت مثل monster jobs و careerbuilder و jobs.ca اگه سی وی خوبی داشته باشد و مهمتر از اون رشته خوبی داشته باشیدد میتونید بعد از طی مراحل اپلای کار پیدا کنید و نیازی به بقول شما نتورکینگ یا به قول آقای کاوه حل شدن در جامعه و این حرفها نیست. ببینید من هیچ توهینی نکردم ولی چندتا از پست های قبلی من که مثل این پستم توهینی توشون نبود و اطلاعات مفیدی توشون بود حذف شدند، در صورت ادامه حذف پستهام، من دیگه اظهار نظر نمیکنم.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

3- من کانادا رو با اسکاتلند قیاس نکردم که بعد بخام از یکی دیگری رو نتیجه گیری کنم و بگم چون اسکاتلند اینطوریه پس حتما کانادا هم اینطوریه، بلکه شباهت های بین این دو رو براتون گفتم، یکی از شباهتاش همین جامعه ایرانی این دو جا هستنند که اگه نگم در کار و طرز فکر و طرز برخورد و زندگی کردن و نتایج زندگیشون عین همند، باید گفت که بسیار بسیار بسیار زیاد به هم شبیهند.

4- "
    اینقدر کشورهای در حال توسعه در این جامعه حل شدن و اطلاعاتشون پخش شده که کسی سرش درد نمیکنه بیاد حالا تحقیق کنه ببینه یه تحصیل کرده دانشگاه شیراز خوبه آیا؟" نشان دهنده میزان اطلاعات شما میباشد،"اینجا دنبال این هستن که ببینن تو حاضری فرهنگ و تفکراتت رو بزنی عقب و با آغوش باز فرهنگ جدید رو بپذیری" اینها اصلا دنبال این نیستند تا وقتی که فرهنگ و تفکراتت براشون مشکل ساز نشه، مثلا تو جامعه پخش شه که فلان شرکت افرادی رو استخدام میکنه که جز right wing ها هستن و خیلی هاشون
    racist هستن، بابت مثال گفتم، بلکه اینها دنبال اینن که شما به چه دردشون میخوری و تمام.
    ۳‌. خوب به نظر شما این جامعه اس که نارضایتی رو در جامعه ایرانی تولید میکنه ؟ یا جامعه ناتوان و بی تخصص ایرانی که سالها از دنیا جدا افتاده اس هیچی برای ارائه تو جامعه جهانی نداره؟
    بزرگترین تجربه یا دستاورد یه جوون ۳۰ ساله ایرانی چیه؟
    کار گیر بیاره؟ ازدواج کنه؟ بتونه خرج زندگیش رو بده و زنده بمونه؟
    دوست عزیز من از تاجیکستان که نیومدم، منم از همون کشور میام، میدونم که ۴ سال لیسانس به بطالت محض و با بی هدفی میگذره. میدونم بازار کار پویا یعنی چی و اون چیزی که تو ایران بود یعنی چی!
    همگی ما ناراضی هستیم چون در بطنمون میدونیم حقمون اونی نبود که تو ایران به دست آوردیم ولی با این حقیقت هم نمیخوایم مواجه بشیم که حقوق ما رو یه کشور دیگه نباید بده!
    رفتن به دانشگاه یه مجالی هست که این فرهنگ جدید رو تمرین کنیم. فرهنگ احترام به نظر مخالف. فرهنگ داشتن آرامش. دیدن نیمه پر لیوان. تلاش و کوشش. امید به آینده. پایبندی به اخلاقیات و...

۴. احتمالا من بد توضیح دادم که شما برعکس برداشت کردین.
    منظور من اینه که ویژگی های تلخ و نامناسب رو افراد باید بذارن کنار و پذیرای فرهنگ جدید باشن. باور اینکه کسی برای ما ایرانی ها فرش قرمز هیچ جایی پهن نکرده مهمه و حضمش طول میکشه
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Guru

قلوب جان، من پاسخ یکی از پستهای شما رو اینجا دادم، ولی وقتی که خواستم بفرستم دیدم پست شما حذف شده، گفتم در هر صورت اینو اینجا بنویسم تا شاید چند تا تازه دانشجو که اینو میخونند بتونند بهتر تصمیم بگیرن.

من پاسخ شما رو در یکی از پست های قبلیم دادم ولی پست حذف شد، من گفتم که بیشتر کانادایی ها در شرکتهای متوسط ویا بزرگ کار میکنند، منظورمم هم از این دو نوع شرکت گفتم که بر ترتیب شرکت های بزرگتر از small famliy business و multinational companies بودند و این رو میتونید در آدرسی که دادم و باز حذف شد ببینید، در گوگل سرچ کنید Statistics on Small Business in Canada pdf در اونجا شما و سایر دوستان میتونید ببینید، نه خوندن این تاپیک از اول! در مورد اپلای کردن هم جواب شما رو دادم که راه صحیح برای گرفتن جاب اپلای برای اون شغل هست، و اون جاب رو شما میتونید از تو اینترنت هم پیدا کنید و نیازی نیست حتما از سایر دوستان و به قول شما "نتورکینگ" مطلع شید. حالا اگه هم یه نفر به شما یه شغل خوب معرفی کرد چه بهتر، شما میتونید برای اونم اپلای کنید، در پستی که حذف شذ هم مفصل توضیح دادم که یه عده اپلای نمیکنند و بازم کار پیدا میکنند ولی اون راه ها راه درستی نیست، دست آخر با وجود اینهمه سایت مثل monster jobs و careerbuilder و jobs.ca اگه سی وی خوبی داشته باشد و مهمتر از اون رشته خوبی داشته باشیدد میتونید بعد از طی مراحل اپلای کار پیدا کنید و نیازی به بقول شما نتورکینگ یا به قول آقای کاوه حل شدن در جامعه و این حرفها نیست. ببینید من هیچ توهینی نکردم ولی چندتا از پست های قبلی من که مثل این پستم توهینی توشون نبود و اطلاعات مفیدی توشون بود حذف شدند، در صورت ادامه حذف پستهام، من دیگه اظهار نظر نمیکنم.
    بنده که عرض کردم بیشتر نکاتی که در بالا فرمودید اشتباه است. مستندی در خصوص این ادعاها دارید؟ اینکه توصیه کردم این تاپیک و تاپیکهای دیگر بخش کار در کانادا را مطالعه کنید برای اینست که با تجربیات دست اول دوستانی که اینجا کار میکنند آشنا بشوید و اطلاعات خودتان را محدود به اینترنت و چند نفر فامیل در کانادا نکنید.

در مورد اپلای برای کار اتفاقا مشهور اینست که 80 درصد پوزیشن های موحود اصلا اعلام نمیشوند که بخواهید آنلاین پیدایشان کنید. این مقاله از NPR در این مورد مفید است مطالعه بفرمایید: http://www.npr.org/2011/02/08/133474...out-networking
    در مورد نوع بازار کارکانادا هم ادعای شما با آمار مشاغل اداره آمار کانادا نمیخواند. لازم به گوگل سرچ نیست سایت خود اداره آمار کانادا اطلاعات کافی در این مورد هست.
    ویرایش توسط ghlobe : May 25th, 2017 در ساعت 02:57 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)