صفحه 105 از 219 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

زینی عزیز نکته خوبی رو اشاره کردین. دقیقا از وقتی که اومدیم من همش دارم به همین موضوع فکر میکنم که چقدر همه کارها سیستماتیک و قانونمند اینجا پیش میره (البته مسلمه به نسبت ایران عرض میکنم و بدیهیه هر سیستم و نظامی همیشه جای بهبود داره). مثلا شاید یه هفته نشده اظهارنامه مالیاتیمونو پر کردیم ولی ظرف فکر کنم 3 4 روز سایت CRV که رفتیم همه چی آپدیت شده بود و مبلغ برگشتی قید شده بود و حتی زمان واریزش هم گفته بودن. امروز صبح بود. صبح اول وقت مبلغ در حسابمون بود. یعنی به عنوان یه کامپیوتری کلی حال میکنم با این نظم و برنامه ریزیشون.

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

کاش ی کم از این نظم تو اداره مهاجرتشون دیده میشد ما که حسابی دل زده شدیم.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behijan نمایش پست ها
    کاش ی کم از این نظم تو اداره مهاجرتشون دیده میشد ما که حسابی دل زده شدیم.
    والا چی بگم هر چیزی ار خارج کانادا غیر ممکن و هر چیزی از داخل کانادا مانند هلو برو تو گلو.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

با دیدن اخبار که اقای ... شده سوژه تمام خبر ها به خودم میگم چقدر ادما اینجا پیگیر همه چیز هستن! ما چقدر بیخیال بودیم نسبت به بزرگترین چیزا... به راحتی از کنار هیچی نمیگذرن و هرکسی در هر سطحی که باشه اگه کوچکترین اشتباهی مرتکب بشه آبروش با خاک یکسان میشه. هرچقدر هم یه عده بخوان قانون رو دور بزنن و ... باز اینجا قانون مچ خیلی هارو میگیره. درود بر هرچی قانون مداریه تو دنیا!
    این پروسه های پرونده های ما هم درضمن به این چیزی که گفتم فکر کنم ارتباط نداره. دوستان بنده قوانین اجرایی داخل خاک منظورم هست.همه جا هم خوب داره هم بد... اما این حساب کتاب دقیقشون معرکه است!
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

ApplyAbroad Veteran
    redalireza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc- IT - Tehran Polytechnic

دوستان گرامی، مطلب ارسالی اخیر و پاسخهای مرتبط با آن به دلیل نا مرتبط بودن با عنوان موضوع و نقض مقررات فروم بدون ارسال پیغام خصوصی حذف گردیدند.
    لطفاً یک بار دیگر مقررات فروم را مطالعه فرمایید.
    ممنون از همکاریتون
    PR : NOV 2013

Senior Member hooran آواتار ها

قبل از اومدن به این سرزمین من فکر می کردم که مردمان اینجا آدمهای ثروتمندی هستند، اومدم دیدم نه بابا !!! خیلی هاشون زندگی های متوسط به پایین دارند. توضیح این که در مجموع سطح رفاه فردی و اجتماعی شون بالاست، ولی اکثرا یک خونه و یک ماشینه که اگر بدهی هاشون رو هم حساب کنیم چیزی تهش نمیمونه. البته این نظر شخصی بنده براساس یک سری اطلاعات محدود بدست آمده در مدت زمان کم است و شاید در آینده تغییر بکند.

قبل از اینکه بیام اینجا فکر می کردم که مردمان کانادا شبیه آمریکا هستند اما
    1- در آمریکا مردم friendly تر هستند اما مثل مردم کانادا با ادب نیستند. ما ایرانیها راحتتر با آمریکاییها ارتباط برقرار میکنیم
    2- زندگی آمریکایی بیشتر شبیه زندگی ایرانی هست تا زندگی کانادایی.
    3- در کانادا چندان مدرک دکترا بدرد نمیخوره اما در آمریکا مخصوصا در برخی شرکتهای بزرگ اصلا شما غیر مدرک دکترا نمیتونید پیدا کنید.
    4- در آمریکا فاصله طبقاتی واقعا زیاده اما در کانادا اینطور نیست.

موارد فوق مشاهده بنده و مقایسه دو شهر سانفرانسیسکو با کلگری بوده شاید شهرهای دیگه فرق کنه. باشد که رستگار شویم.

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    قبل از اینکه بیام اینجا فکر می کردم که مردمان کانادا شبیه آمریکا هستند اما
    1- در آمریکا مردم friendly تر هستند اما مثل مردم کانادا با ادب نیستند. ما ایرانیها راحتتر با آمریکاییها ارتباط برقرار میکنیم
    2- زندگی آمریکایی بیشتر شبیه زندگی ایرانی هست تا زندگی کانادایی.
    3- در کانادا چندان مدرک دکترا بدرد نمیخوره اما در آمریکا مخصوصا در برخی شرکتهای بزرگ اصلا شما غیر مدرک دکترا نمیتونید پیدا کنید.
    4- در آمریکا فاصله طبقاتی واقعا زیاده اما در کانادا اینطور نیست.

موارد فوق مشاهده بنده و مقایسه دو شهر سانفرانسیسکو با کلگری بوده شاید شهرهای دیگه فرق کنه. باشد که رستگار شویم.
    چندتا سوال:
    1- شما با این توضیحاتتون تمایل قلبی دارید از کانادا به آمریکا برید؟ و آیا اینکار شدنیست؟
    2- در کانادا بجای مدرک دکترا چی بدرد میخوره؟ منظورتون مهارته؟
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    چندتا سوال:
    1- شما با این توضیحاتتون تمایل قلبی دارید از کانادا به آمریکا برید؟ و آیا اینکار شدنیست؟
    2- در کانادا بجای مدرک دکترا چی بدرد میخوره؟ منظورتون مهارته؟
    1- والا ما که هنوز در کانادا هم پی آر نیستیم اما شنیدم آمریکا یک طرح نخبگان داره افرادیکه دکترا دارند می تونند یه چیزی مثل گرین کارت بگیرند
    2- در کانادا پارتی بدرد میخوره و سابقه کار.
    در رشته من شرکتهایی مانند cadence یا mentor graphics در آمریکا وجود دارند که بیشتر کارمنداش دکترا دارند امیدوارم بتونم در چنین جاهایی کار گیر بیارم وگر نه در رشته من کاری در کانادا پیدا نمیشه که با دکترای من بخوره (البته اگر فارغ التحصیل بشم) و باید برم و بسابم به الک.

Member pejman57 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer -software

خداییش ما چی بدست میاریم با این مهاجرت؟کار که نیست.هزینه ها بالا.همش استرس تمام شدن پول یا بیکار شدن.هر چی هم درمیاری باید بدی مالیات و هزینه.والا من ویزام تو پاسه ولی شدیدا مردد شدم.خصوصا اینکه اینجا کار و پس اندازم از دست میره...نمی دونم چکار کنم!!
    FN:2011/02/07 **CSQ:2013/08/27**FFN:2013/12/10**UPDATE:2014/01/25**MEDICAL:2014/03/07**VISA:2014/05/08

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)