صفحه 11 از 219 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

من فکر می کنم که اگر کسی که هنوز اینجا نیومده بشینه برخی از این sitcom های مشهور رو نگاه کنه (مثل Modern Family ، Friends و Two and a half men ) می تونه یه پیش زمینه ای از وضعیت خانواده و سایر موارد داشته باشه. البته بنیان خانواده در اینجا به ظرفیت خود افراد خانواده بر میگرده و اگر کسی ظرفیت لازم رو داشته باشه مشکلی نداره.
    من خانواده ای رو با دو تا بچه اینجا دیدم که هم مذهبی هستن و هم بچه هاشون رو کلاس قران و زبان فارسی و اینا میفرستن. در ضمن خیلی هم راضی بودن. نکته ای که اینجا داره اینه که زن یا مرد موقعه ای که میان اینجا نباید جو گیر شده و از آزادیهای اینجا سو استفاده کنه. اینجا جایی هست که گزینه های انتخاب زیاده، پس کسی شمارو اجبار نمیکنه که یه راهی رو برید تا رستگار بشید!!! اینجا جایی است که شامل آیه 256 سوره بقره میشه!!!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    حقیقتش من نمیدونم شما خانم هستید یا آقا... ولی در هر صورت من به عنوان یه خانم 10000000% باهاتون مخالفم!!

من توی کشور خودم با آرامش نمیتونم پامو بذارم بیرون که کسی بهم متلک نگه، ماشینی جلوی پام ترمز نکنه، گشت ا ر س ا د بهم گیر نده، وقتی میرم سفر نمیتونم تنهایی هتل بگیرم، برای خروج از کشور حتمن باید یه آقابالاسر بهم اجازه بده، حق ارثم نصفه، اجازه حضانت بچه م رو بعد از 7 سال بهم نمیدن، طلاق منو تبدیل به گاو پیشونی سفید میکنه
    در مورد جای رشد داشتن خانمها تو ایران هم که با عرض شرمندگی اینقدر برام خنده داره که حتی نمیتونم جوابی بهش بدم

چیزی که به قطع یقین میتونم بگم، اگر یه خانم، خودش انسان شریف و سالمی باشه، امکان زندگی سالم و باآرامش و موفق، اینجا براش بسیاااااااااااااااااااااا ر بالاتره
    اگر هم روش زندگیش جور دیگه ای باشه، باز هم اینجا راحت تره!
    در مواردی که گفتید باهاتون کاملا موافقم. ولی بازم من ایران رو سیاه سیاه و اینجا رو سفید سفید نمیبینم. اینجا خارج از خانه اش (منظورم در فرهنگ کانادایی هست) بهتر از ایرانه. در واقع قوانین اجتماعیش عالیه. جاهی که قانون حاکم نیست که عمدتا در روابط شخصی و خصوصی و خانوادگی خودش رو نشون میده. وضع ایران خیلی بهتره. در مورد بهداشت فردی هم اگه نگاه کنید ما ایرانی ها خیلی تر و تمیزتر هستیم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    من فکر می کنم که اگر کسی که هنوز اینجا نیومده بشینه برخی از این sitcom های مشهور رو نگاه کنه (مثل Modern Family ، Friends و Two and a half men ) می تونه یه پیش زمینه ای از وضعیت خانواده و سایر موارد داشته باشه. البته بنیان خانواده در اینجا به ظرفیت خود افراد خانواده بر میگرده و اگر کسی ظرفیت لازم رو داشته باشه مشکلی نداره.
    من خانواده ای رو با دو تا بچه اینجا دیدم که هم مذهبی هستن و هم بچه هاشون رو کلاس قران و زبان فارسی و اینا میفرستن. در ضمن خیلی هم راضی بودن. نکته ای که اینجا داره اینه که زن یا مرد موقعه ای که میان اینجا نباید جو گیر شده و از آزادیهای اینجا سو استفاده کنه. اینجا جایی هست که گزینه های انتخاب زیاده، پس کسی شمارو اجبار نمیکنه که یه راهی رو برید تا رستگار بشید!!! اینجا جایی است که شامل آیه 256 سوره بقره میشه!!!
    کلا امان از جو گیری. این عدم اجبارش محشره. هر کی هر راهی دوست داره انتخاب میکنه و عمدتا کمک هم میکنن که به خواسته ات برسی و بهش احترام میذارن. چیزی که کمتر در هموطنان سراغ داریم و نقطه قوت فرهنک کاناداییه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s30min نمایش پست ها
    بله وقتی به مادرهای مجرد و زن های مطلقه اینجا نگاه می کنیم هیچ فرقی با بقیه ندارند و جامعه و خانواده اشون ازشون حمایت میکنه...من قبل از اینکه بیام اینجا فکر می کردم اینجا خانواده مفهوم نداره اما وقتی با کانادایی آشنا شدم دیدم هر چقدر پدر و مادرهای ما احساس دارن اینا هم نسبت به بچه هاشون احساس دارن...نمونه اش همکار کانادایی من که دخترش با دو تا بچه از شوهرش جدا شده بود و تو خونه همکار من زندگی میکرد و بخشی از هزینه زندگی اشم همکار من میداد چون دخترش داشت درس میخوند ...اما تو ایران به محض اینکه یکی طلاق بگیره همون خانواده و فامیل که به نظر خیلی حامی میان!!با رفتار دوستی خاله خرسه اشون به اندازه کافی بهش زخم زبون میزنن و قضیه رو تراژدی می کنن...دیگه جامعه که بماند چه انگ هایی به یه خانم مطلقه یا خدایی نکرده مادر مجرد میزنه!!!فکر کنم تو ایران مادر مجرد مرگ به زنده موندنش ترجیح بده ...و با این طرز تفکر که بنیان خانواده تو ایران خیلی بهتر از کاناداست پس میشه نتیجه گرفت بنیان خانواده در ایران تو روستا ها هم خیلی بهتر از شهرهاست چون آمار طلاق پایین تره و خانواده ها منسجم تر هستند و لابد خانم ها هم خوشحال تر هستند!!!!!!اما فکر کنم فقط خدا میدونه زنان روستایی چه خون جگری از جامعه سنتی و مردسالار میخورن...و به همون نسبت ماها چه نفسی میکشیم اینجا!!
    اینجا حمایت اجتماعی از افراد آسیب دیده فوق العاده هست. خصوصا برای مادران مجرد و تچه ها قوانین اجتماعی و حمایتی زیادی هست.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    دوست عزیز هر شرایط و قوانینی خوبی ها و بدی های خودشو داره ولی این ما هستیم که میتونیم موارد خوبشو استفاده کنیم. مسلما اگه با یه پایه خانوادگی محکمی مهاجرت کرده باشیم و بچه هامونم همونطور تربیت کنیم شاید تا حدی بتونیم اون ارزش های سنتیمونو حفظ کنیم...
    در مورد حمایت خانواده از زنها در ایران فقط اگه به این سوالم جواب بدین به قولی من پرچم سفید رو بالا میبرم. اگه خانومی در ایران یه خانواده ای نداشته باشه یا اونقدر ضعیف باشن که نتونن خوب حمایتش کنن تکلیف این زن در اون کشور چیه؟ آیا لزوم بهره برداری یه زن از شرایط و بافت سنتی ایران همین داشتن خانواده و مخصوصا خانواده قویه؟ آیا بهتر نیست قوانین جامعه طوری باشه که صرفنظر از اینکه پدرت کیست؟ چقدر توانایی حمایتتو داره؟ آیا برادری داری که بقیه ازش حساب ببرن و نظایر این بتونه به جا و به موقع از زن و اصولا انسان در مواقع سختی و مشکلات حمایت کنه؟

نمونه دیگرش همین قوانین حمایتی از آینده بچه هاست فارغ از اینکه پدرش کیه و چقدر توانایی داره! درسته توانا بودن خانواده بچه مهمه ولی یه بچه در صورت داشتن پدر ضعیف از حداقل ها محروم نیست!!!
    پرچم سفید من از همون اول بالاست. دوستان توجه کنند که برای جنگ بحث نمیکنیم برای روشن شدن ذهن هامونه.
    من عرض کردم حمایت خانواده. باهاتون موافقم حمایت قانون از مادران یا کلا خانم ها خیلی بهتر از ایرانه و کسی که طلاق میگیره میتونه حمایت قانون رو پشت سرش ببینه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    کاملا قبول دارم که به نحوه نگرش بستگی داره ولی توجه بفرمایید که تغییرات ساختار خانواده اختراع غربی نیست و بخشی از تحول جامعه مدرن بوده است. این تحولات دیر یا زود در ایران هم اتفاق میفتد و ساختار سنتی خانواده را تغییر میدهد کما اینکه آمار طلاق و زندگی های مجردی در تهران این ترند را نشان میدهد.
    چرا باید فکر کنیم که از شرایطی که به نظرمون بده باید به شرایط بد دیگه برویم. تحول جامعه مدرن میتونه به سمت بهتر شدن با حفظ ویژگیهای خوب که همون شرایط خانواده های ایرانیه باشه. اگر طلاق و زندگی مجردی حسنه و یه نوع تمدن حساب میشه پس باید خوشحال باشیم که داریم در ایران به سمت تمدن حرکت میکنیم. پیشرفت های روابط اجتماعی و قانون مداری رو هم که بهتره فعلا بهش نگاه نکنیم. چیزی که اینجا ها به عینهشاهدیم باعث بهتر شدن زندگی افراد جامعه میشه.

Senior Member hooran آواتار ها

البته صرف اکتفا به مشاهدات یا شنیده های منفرد افراد نمی تواند در رسیدن به نتیجه ای روشن و داشتن چشم انداز خانواده و بنیان آن در کانادا کمک کننده باشد . باید به زبان آمار مطالب را بررسی کرد ، آیا دوستان در موارد زیر آماری دارند و آیا می توان از نهادهای ذی ربط آمار گرفت :
    به فرض مثال در 5 سال گذشته :
    درصد مهاجرین مجرد مذکر
    درصد مهاجرین مونث مرد
    درصد مهاجرین با خانواده بدون فرزند
    درصد مهاجرین با خانواده با فرزند
    درصد مهاجرینی که بعد از مهاجرت ازدواج کرده اند : در کانادا با هم وطن ، در کانادا با غیر هم وطن ، از کانادا برگشته و با خود همسر به همراه برده اند : شامل آمار مذکر ها و مونث ها
    درصد مهاجرینی که بعد از مهاجرت به سرانجام طلاق رسیده اند : با فرزند یا بدون فرزند
    توزیع فراوانی علت طلاق بعد از مهاجرت
    درصد مهاجرینی که سابقه طلاق داشته و در زمان مهاجرت مجرد بوده اند
    درصد مهاجرینی که در کانادا ازدواج دوم داشته و میزان یا درصد تداوم آن

بیشتر از اینها می توان کند و کاو کرد ،ولی آمار نیاز دارد...
    با تشکر

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    پرچم سفید من از همون اول بالاست. دوستان توجه کنند که برای جنگ بحث نمیکنیم برای روشن شدن ذهن هامونه.
    من عرض کردم حمایت خانواده. باهاتون موافقم حمایت قانون از مادران یا کلا خانم ها خیلی بهتر از ایرانه و کسی که طلاق میگیره میتونه حمایت قانون رو پشت سرش ببینه.
    در کل مطرح شدن اینطور مباحث بسیار هم عالیه و اینطور مواقع هست که دوستان لطف میکنن نقطه نظراتشونو میگن و من برای مزاح اونطور عرض کردم از شما ممنونم که این مبحث رو پیش کشیدین تا نظرات مطرح بشه

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    البته صرف اکتفا به مشاهدات یا شنیده های منفرد افراد نمی تواند در رسیدن به نتیجه ای روشن و داشتن چشم انداز خانواده و بنیان آن در کانادا کمک کننده باشد . باید به زبان آمار مطالب را بررسی کرد ، آیا دوستان در موارد زیر آماری دارند و آیا می توان از نهادهای ذی ربط آمار گرفت :
    به فرض مثال در 5 سال گذشته :
    درصد مهاجرین مجرد مذکر
    درصد مهاجرین مونث مرد
    درصد مهاجرین با خانواده بدون فرزند
    درصد مهاجرین با خانواده با فرزند
    درصد مهاجرینی که بعد از مهاجرت ازدواج کرده اند : در کانادا با هم وطن ، در کانادا با غیر هم وطن ، از کانادا برگشته و با خود همسر به همراه برده اند : شامل آمار مذکر ها و مونث ها
    درصد مهاجرینی که بعد از مهاجرت به سرانجام طلاق رسیده اند : با فرزند یا بدون فرزند
    توزیع فراوانی علت طلاق بعد از مهاجرت
    درصد مهاجرینی که سابقه طلاق داشته و در زمان مهاجرت مجرد بوده اند
    درصد مهاجرینی که در کانادا ازدواج دوم داشته و میزان یا درصد تداوم آن

بیشتر از اینها می توان کند و کاو کرد ،ولی آمار نیاز دارد...
    با تشکر
    یه روز من دیر کردم ها! ببینین چه خبر شده! عقب موندم.
    فقط یه سوال جدی از شما دوست گلم. از داشتن این آمارها میخواین به چه نتیجه ای برسین؟ آمار مشابهش در ایران رو دارین که مقایسه کنین؟ منم میدونم، شماهم میدونین که آمار توی مملکت قشنگمون معنای یکسانی برای همه نداره. وقتی برای کم کردن عدد تورم، سبد کالای مصرفی خانوار (اگه اسمش رو اشتباه میگم، لطفا اصلاح کنین) رو تغییر میدن، یا برای کم کردن آمار بیسوادی، فقط سواد خوندن و نوشتن رو مبنا قرار میدن، دیگه هیچ شاخص قطعی برای سنجش وجود نداره.
    اونوقت چی رو میخوایم مقایسه کنیم؟ با چندتا عدد مطلق که نمیشه به جایی رسید!
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

و اما درمورد بنیان محکم خانواده در ایران:
    درست میفرماید. درصد طلاق توی خانواده های ایرانی بخصوص هرچه میزان تحصیل خانمها پایینتره، کمتره. فکر میکنین بخاطر چی؟ حتی یک لحظه فکر نمیکنید بخاطر اینه که حمایتی ندارن که بتونن برعلیه شرایط موجودشون طغیان کنن؟ خانواده اصلیشون که روز ازدواج میگن با لباس سفید میری با کفن برمیگردی پس ساپورتی درکار نیست. دستشون هم که توی جیب خودشون نمیره. اگرم جسارت کنن و بگن که میخوان طلاق بگیرن که وجود بچه هاشون، موثر ترین اهرم فشاره که برشون گردونن به همون جهنم قبلی....پس ناچارن به یک مرگ تدریجی رضایت بدن.
    پس توروخدا اینقدر عجولانه درمورد دردهای زندگی خیلی ها از دور قضاوت نکنید. اینقدر راحت نگید خانواده ها مستحکمتره. بله. آمار طلاق پایینتره. ولی ستم به زنها چی؟ اونم پایینتره؟!
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)