صفحه 111 از 219 نخستنخست ... 1161101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121161211 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,101 تا 1,110 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

Member
    رشته و دانشگاه
    برق- قدرت

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

یکی از مواردی که واقعا" من از جامعه مدرن و جهان اول توقع نداشتم این سیستم مسخره پزشکیشون هست که باصطلاح مجانی هست. واقعا ارزش مجانی بودن نداره!! یکی از دوستان رو بخاطر مسمومیت شدید بردیم بیمارستان, پذیرش گفت چون هنوز هوشیاریش سر جاش هست و به حرکات واکنش نشون میده پس باید برید ته صف که حدود 4 ساعت دیگه نوبتتون میشه!!!( بیچاره نمیتونست حتی بشینه!!) از این گذشته فوق العاده تشخیصشون ضعیفه, از دکتره یه سوال میپرسم میره توی گوگل سرچ میکنه!!! واقعاسیستم پزشکی و پزشک های ایران هزار برابر بهتر از اینجاست.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    سلام. ممنون بابت مطلبی که نقل قول کردید؛ در این مطلب یه دیدگاه رایج میان outsider ها رو دیدم که من با اون چندان موافق نیستم یا حس میکنم تا حدی فانتزی هست. در نایس بودن و ادب و شخصیت اجتماعی کانادایی بحث و صحبتی ندارم، گاها نایس بودنی وسواس بر انگیز هست که در آمریکا از شدتش کاسته میشه. ولی گاهی اوقات حس میکنم نداشتن تجربه ی زندگی با یه شهروند یا داشتن مکالماتی که در اونها افراد احساسات واقعی خودشونو نشون میدن باعث بشه outsider ها بعضا فقط یه "ویترین" زندگی آمریکایی یا کانادایی رو ببینن که بعضا با حقیقت میتونه متفاوت باشه.
    یه مثال کوچک، مثلا همین که چقدر برای تحصیل و مدارک ارزش قایل هستند. بله، معمولا طی مکالمات کوتاه در فروشگاه، آرایشگاه یا سوپرمارکت معمولا داشتن مدارک بالا compliment های خوبی رو میگیره، ولی چند نفر دانشجوی دکتری تجربه ی dating با افراد native رو داشتن که بدونن در مقام عمل تحصیلات چقدر ارزش داره؟ چقدر تجربه ی باز کردن سر صحبت با سیتیزن ها رو داشتن تا ببینن یکی از اولین سوالاتی که ازشون میشه داشتن ماشین و مدل اون هست؟ چقدر با بچه های پولدار بالای سن 20 سال رفت و آمد داشتن تا ببینن اونها با چه کلماتی یه خونه ی معمولی یا یه ماشین مدل پایینو توصیف میکنن؟ چند بار مراسم تجملاتی عروسی رو دیدن تا بدونن تشریفات یعنی چی؟ چند بار شده پای درد دل دانشجو های undergrad بشنون که "از شدت drama ای که دارن تحمل میکنن یا peer pressure سرشون داره میترکه"؟ یا این که فقط خنده ها و پارتی گرفتن ها و hang out ها رو میبینن؟ چند بار از یه فرد با شغل blue-collar شنیده که اگه مجبور نبود تن به این کار نمیداد؟( نقطه ی مقابل تفکری که میگه اینجا هیچ کاری عار نیست) این که پیش بیاد یه نفر وسیله ای با ارزش رو مثل گردنبند یا دوچرخه یا هرچیزی رو به ناچیزی به شما بفروشه بعد هم شما رو به یه coffee در منزلش دعوت کنه به نظر من اصلا منعکس کننده ی جو کلی نیست، هر چند افرادی اجتماعی با این تیپ شخصیتی در هر کشوری پیدا میشن حتی همون ایران. اگه کسی چند تا معامله مثل خرید ماشین انجام داده باشه متوجه میشه که جو عمومی در معامله سود بری طرفین معامله هست.
    به هر حال منظورم از این پست به هیچ وجه سیاه نمایی شرایط نیست، بلکه صرفا واقع گرایی هست: این که لبخند زدن ها و have a nice day گفتن ها و مناسبات اجتماعی به بهترین نحو منعکس کننده ی همه چیز نیست.ولی باید بازم تاکید کنم که نکات مثبت اینجا رو خیلی بیشتر ازینی میدونم که بخوام بهش بپردازم و اصولا بر کسی پوشیده نیست.
    خیلی وقتها دیدم اینجا افرادی رو که در مقوله ی زندگی خصوصیشون مشکلات اساسی داشتن ولی وقتی موقع شغلشون رسیده به بهترین نحو و با یه لبخند همیشگی کارشونو انجام میدن؛ چیزی که خیلی کمتر در ایران صدق میکنه و خیلی افراد در دادن انرژی منفی مسایل ناشی از زندگی شخصیشاون اندک قصوری رو جایز نمیشمرن.
    تحصیلات و مدرک به خودی خود هیچ ارزشی نداره. ارزش آدمها اینجا به شغلشونه که اونم منعکس کننده میزان درآمدشون هستش. این مساله ظاهر زیبا و لبخند و .... هم به خاطر اینه که اینا بیزینس من به دنیا میان و یاد گرفتن همیشه حفظ ظاهر کنن. حالا شاید طرف همیشه هم از ته دل منظورش اون نباشه ولی میگن. من خودمم میگم
    بعد یه مدت همون طور که فرق بین sale الکی و واقعی رو تشخیص می دید، قرق بین لبخند واقعی و fake رو هم خواهید فهمید.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط babak54 نمایش پست ها
    یکی از مواردی که واقعا" من از جامعه مدرن و جهان اول توقع نداشتم این سیستم مسخره پزشکیشون هست که باصطلاح مجانی هست. واقعا ارزش مجانی بودن نداره!! یکی از دوستان رو بخاطر مسمومیت شدید بردیم بیمارستان, پذیرش گفت چون هنوز هوشیاریش سر جاش هست و به حرکات واکنش نشون میده پس باید برید ته صف که حدود 4 ساعت دیگه نوبتتون میشه!!!( بیچاره نمیتونست حتی بشینه!!) از این گذشته فوق العاده تشخیصشون ضعیفه, از دکتره یه سوال میپرسم میره توی گوگل سرچ میکنه!!! واقعاسیستم پزشکی و پزشک های ایران هزار برابر بهتر از اینجاست.
    نمیدونم چرا اینو میگید که سیستم پزشکی ایران هزار برابر بهتره شاید هم خدا رو شکر تا حالا گذرتون به یکی از بیمارستانهای تهران نخورده! اینکه باید التماس کنی که آقا یا خانم دکتر مریضتون رو ویزیت کنه؟ اینکه اول شما رو به صندون ارجاع میدن بعد مریض شما رو ویزیت میکنن؟ اینکه تشخیص غلطشون سبب میشه مریضتون از دست بره (در مورد پدر بنده که متاسفانه اینطور شد) و هزاران علت دیگه. بهتر است کمی منصف باشیم

Senior Member fanta آواتار ها

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

Dont assume it is much better here. Almost the same

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.1361 نمایش پست ها
    نمیدونم چرا اینو میگید که سیستم پزشکی ایران هزار برابر بهتره شاید هم خدا رو شکر تا حالا گذرتون به یکی از بیمارستانهای تهران نخورده! اینکه باید التماس کنی که آقا یا خانم دکتر مریضتون رو ویزیت کنه؟ اینکه اول شما رو به صندون ارجاع میدن بعد مریض شما رو ویزیت میکنن؟ اینکه تشخیص غلطشون سبب میشه مریضتون از دست بره (در مورد پدر بنده که متاسفانه اینطور شد) و هزاران علت دیگه. بهتر است کمی منصف باشیم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نمیدونستم این موضوع مربوط به این تاپیک میشه یا نه؟ این یه قلم اتفاق رو دیگه تصورش نمیکردم اینکه روزی اونم تو این سن و سال به مادلینگ شدن دعوت بشم. تصورشم غیر ممکن بودم برام ولی از این کشور هیچی بعید نیست. احساساتم خیلی عجیبه. واقعا تا حالا داشتم کجا زندگی میکردم؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    نمیدونستم این موضوع مربوط به این تاپیک میشه یا نه؟ این یه قلم اتفاق رو دیگه تصورش نمیکردم اینکه روزی اونم تو این سن و سال به مادلینگ شدن دعوت بشم. تصورشم غیر ممکن بودم برام ولی از این کشور هیچی بعید نیست. احساساتم خیلی عجیبه. واقعا تا حالا داشتم کجا زندگی میکردم؟؟؟؟
    چه جالب! این واسه منم پیش اومد، نماینده یکی از این ایجنسی ها بهم گفت بیا برای Miss Canada شرکت کن ))))
    اعتماد بنفس آدمو بالا میبرن اینا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

فکر می کردم اینا فقط دنبال مهندس و برنامه نویس ارزون هستن، نگو که داره به بقیه بخشها هم سرایت می کنه! فکر کنم به زودی یونایتد هم به مهماندارای قشم پیشنهاد کار بده
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member
    رشته و دانشگاه

والا من اتفاقات برای دیگران رو نمیدونم ولی در مورد خودم حداقل این بود که اینها دارن برای قسمت توریسمشون کاتالوگ و اینها تهیه میکنن و برای اینکار مسلما بودن چهره های مهاجر و دایورسیتی براشون اهمیت زیادی داره حداقل برای شوآف و برای همین سعیشون اینه از کلیه نژادها و گونه ها در تبلیغاتشون داشته باشن. موضوع به این شکل بوده. حتی به صورت فامیلی هم دعوت میکنن. یعنی بچه ها هم هستن. پسر خود من زودتر انتخاب شد (قبلا عکس فرستادیم و در نهایت انتخاب شدیم)

پی اس: شرمنده که با ابهام نوشتم و تعبیر متفاوتی شد...
    ویرایش توسط Jill : August 8th, 2014 در ساعت 11:46 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    فکر می کردم اینا فقط دنبال مهندس و برنامه نویس ارزون هستن، نگو که داره به بقیه بخشها هم سرایت می کنه! فکر کنم به زودی یونایتد هم به مهماندارای قشم پیشنهاد کار بده
    منظورتون رو از مهندس و برنامه نویس ارزون متوجه نمیشم؟ هر کسی اینجا بر حسب توان و معلوماتش داره حقوق میگیره. کانادایی های دور و بر خودم مثل چی دارن کار میکنن و تفاوت دریافتیمون فقط و فقط بر اساس لول و توانائی هامونه. اتفاقا اینجا عدالت خیلی خیلی بیشتر از جاهای دیگه هست(خودتون میدونین کجاها رو میگم).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)