صفحه 15 از 219 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اتفاقا برعکس در کانادا و امریکا امتیازات قوانین مالیاتی و کمکهای دولتی برای خانواده ها بقدری زیادتر از مجرد هاست که اخیرا یک سازمان حمایت از مجردین دولت کانادا را به دادگاه کشانده که امتیازات اضافی خانواده ها مثل Spousal RRSP و Senior income split و کردیت های مختلف را حذف کنند یا به مجردها هم بدهند. شما فکرمیکنید چرا زوجهای homosexual اینقدر اصرار داشتند که حق ازدواج رسمی بدست بیاورند؟ بیشتر بخاطر مزایای مالیاتی و مالی اش بود وگرنه قبلا هم که کسی به دونفر که با هم زندگی می کردند کاری نداشت.

ضمنا قوانین طلاق در کانادا اینقدر هم که فکرمیکنید سریع و آسان نیست. درکانادا نمیتوانید طلاق بگیرید تا موقعیکه یکسال جدا زندگی کنید یعنی از این نظر از ایران هم سخت تر است. این موضوع برای این قرار داده شده که دونفر اول زندگی تنها را تجربه کنند و ببینند واقعا میتوانند آن را تحمل کنند یا نه. خیلی زوجها در طول این مدت نظرشان عوض میشود و دوباره توافق میکنند. در مورد حضانت بچه ها هم بهمین ترتیب دادگاه های کانادا در سالهای اخیر بسمتی رفته اند که پدر و مادر را وادار به حضانت مشترک میکنند یعنی حتی در صورت جدایی هم پدر ومادر را در داخل زندگی بچه ها نگه میدارند. این تصور که قوانین کانادا در جهت از هم پاشیدگی خانواده هاست اصلا با واقعیت انطباق ندارد.
    1- اتفاقاً، این دقیقاً موید حرف های ماست: 2 نفر مالیات کمتری می دهند و از مزایا و امکانات بیشتری استفاده می کنند، ولی اگر جدا باشند، مالیات بیشتری پرداخت می کنند.

2- برای همین هست که اینجا، ازدواج رسمی انجام نمی شه و 2 نفر صرفاً همخونه اند که هر وقت خواستند، راحت جمع کنند و بروند. حالا این امر در جهت تحکیم بنیاد خانواده هست یا نه، من نمی دونم.
    آن که حقیقت را نمی داند، فقط بی شعور است، اما آن که حقیقت را می داند و آن را دروغ می نامد، تبهکار است (برتولت برشت)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط h10h10 نمایش پست ها
    1- اتفاقاً، این دقیقاً موید حرف های ماست: 2 نفر مالیات کمتری می دهند و از مزایا و امکانات بیشتری استفاده می کنند، ولی اگر جدا باشند، مالیات بیشتری پرداخت می کنند.
    اتفاقا در رد استدلال شماست. اگر قرار بود دولت برای کسب درآمد مشوق طلاق باشد مگر مرض داشت اینهمه امتیازات اضافی به خانواده ها بدهد و هر سال هم اضافه اش کند؟ کافی بود قانون مالیات را عوض کند!

2- برای همین هست که اینجا، ازدواج رسمی انجام نمی شه و 2 نفر صرفاً همخونه اند که هر وقت خواستند، راحت جمع کنند و بروند. حالا این امر در جهت تحکیم بنیاد خانواده هست یا نه، من نمی دونم.
    عذر میخواهم ولی این آمار را از کجا آوردید که ازدواج رسمی در اینجا انجام نمیشه؟ چند درصد افراد صرفا همخونه اند؟ در ضمن برخلاف تصور شما دونفر که همخانه باشند هم نمیتوانند همینطورجمع کنند وبروند. در انتاریو سه سال بصورت پارتنر همخانه بودن حق و حقوق زناشویی را از نظر قانونی ایجاد میکند (از نظر پرداخت spousal support)

تصحیح: قانونش را چک کردم و زمان لازم برای common law relationship سه سال بود.
    ویرایش توسط ghlobe : April 3rd, 2013 در ساعت 06:23 AM

Senior Member s30min آواتار ها

جالبه من امروز این لینک در مورد بریتیش کلمبیا دیدم (در مورد بقیه ایالت ها هم شنیده بودم که هست) که بهتر شما هم ببینید تا نظرتون درمورد هر وقت خواستند جمع کنند و بروند تغییر کنه و نسبت به حقوق خودتون آگاه باشید:
    http://www.theprovince.com/mobile/ne...020/story.html

The new legislation gives couples who have lived together in a marriage-like relationship for two years or more the same rights and obligations as married couples. It’s designed to address unfairness in dividing property when common-law relationships end, said Brown, editor of The British Columbia Family Law Practice.
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

ا

عذر میخواهم ولی این آمار را از کجا آوردید که ازدواج رسمی در اینجا انجام نمیشه؟ چند درصد افراد صرفا همخونه اند؟ در ضمن برخلاف تصور شما دونفر که همخانه باشند هم نمیتوانند همینطورجمع کنند وبروند. در انتاریو سه سال بصورت پارتنر همخانه بودن حق و حقوق زناشویی را از نظر قانونی ایجاد میکند (از نظر پرداخت spousal support)

تصحیح: قانونش را چک کردم و زمان لازم برای common law relationship سه سال بود.
    این آمار دولتی هست، طبق همین آمار، فقط 40% مردم کانادا ازدواج رسمی کردند. من نمی دونم حالا این 40% یعنی خیلی زیاد؟
    ضمناً چند نفر از اونهایی که همخونه اند، بیشتر از این 3 سال با هم می مونند که توی آمارها محاسبه شوند؟
    حرف کلی من اینه که اینجا بنیان خانواده ارزشمند نیست. البته و صد البته قبلاً هم گفتم که خیلی بهتر از اروپا هست. خود شخص شما قبلاً فرمودید که ارزش فردی هر کسی خیلی بالا هست
    آن که حقیقت را نمی داند، فقط بی شعور است، اما آن که حقیقت را می داند و آن را دروغ می نامد، تبهکار است (برتولت برشت)

این آمار دولتی هست، طبق همین آمار، فقط 40% مردم کانادا ازدواج رسمی کردند. من نمی دونم حالا این 40% یعنی خیلی زیاد؟
    ضمناً چند نفر از اونهایی که همخونه اند، بیشتر از این 3 سال با هم می مونند که توی آمارها محاسبه شوند؟
    حرف کلی من اینه که اینجا بنیان خانواده ارزشمند نیست. البته و صد البته قبلاً هم گفتم که خیلی بهتر از اروپا هست. خود شخص شما قبلاً فرمودید که ارزش فردی هر کسی خیلی بالا هست

شما فقط اون قسمت ازدواج رسمی رو نوشتین و باقی آمار رو ول کردین؟

طبق این آماری که دادین، در سال 2012 از حدود 35 میلیون افراد مورد بررسی، فقط 3 میلیون بصورت Common Law Partner دارن زندگی می‌کنن که می‌شه نزدیک به 8٪ کل افراد
    حدود 14 میلیون مجردن و 14 میلیون هم ازدواج رسمی کردن
    باقی هم یا مطلقه هستن، یا همسرشون فوت کرده

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    شما فقط اون قسمت ازدواج رسمی رو نوشتین و باقی آمار رو ول کردین؟

طبق این آماری که دادین، در سال 2012 از حدود 35 میلیون افراد مورد بررسی، فقط 3 میلیون بصورت Common Law Partner دارن زندگی می‌کنن که می‌شه نزدیک به 8٪ کل افراد
    حدود 14 میلیون مجردن و 14 میلیون هم ازدواج رسمی کردن
    باقی هم یا مطلقه هستن، یا همسرشون فوت کرده
    نخیر ول نکردم، فقط اون قسمت رو پر رنگ کردم

نخیر ول نکردم، فقط اون قسمت رو پر رنگ کردم
    تحلیل ناقص آمار، کل نتیجه رو زیر سوال می‌بره
    جوری که شما نوشتین من خودم تا نرفته بودم آمار رو ببینم فک می‌کردم یعنی از کل افرادی که با هم زندگی می‌کنن 40٪ ازدواج کردن، 60٪ هم بدون ازدواج با هم زندگی می‌کنن
    درحالیکه طبق اون توضیح کلی که من دادم می‌بینید که اوضاع به اون بدی که شما تشریح می‌کنید هم نیست!

ApplyAbroad Guru

شما دقت کردید که 22 درصد جمعیت کانادا (یعنی 7.5 میلیون از اون 13.5 میلیون مجرد) بچه های زیر 18 سال هستند که اصلا قانونا نمیتوانند ازدواج کنند؟ با این حساب بگیریم آمار ازدواج کرده ها در ایران هم به 30-40 درصد نمیرسد چون 60 درصد جمعیت ایران زیر 25 سال هستند.

اقلا بقیه آمار همون جدول رو هم ملاحظه بفرمایید. مطابق همون آمار فقط پنج درصد کل جمعیت مطلقه (و دوباره ازدواج نکرده) هستند. گروهی هم که بدون ازدواج با هم زندگی میکنند زیر 10 درصد کل جمعیت است. 6 درصد هم همسرشون فوت کرده است که بهرحال جزو گروه ازدواج نکرده حساب نمیشوند. همه اینها را جمع بزنیم میبینیم بیش از 80 درصد جمعیت یا ازدواج کرده اند و یا اصولا بدلیل صغر سن مجاز به ازدواج نیستند. اگر سن معمول ازدواج را 25 تا 30 در نظر بگیریم (یعنی زیر 25 ساله ها را از تعداد مجردان کم کنیم) که این درصد بالاتر هم میرود.
    ویرایش توسط ghlobe : April 3rd, 2013 در ساعت 07:22 AM

شما دقت کردید که 22 درصد جمعیت کانادا (یعنی 7.5 میلیون از اون 13.5 میلیون مجرد) بچه های زیر 18 سال هستند که اصلا قانونا نمیتوانند ازدواج کنند؟ با این حساب بگیریم آمار ازدواج کرده ها در ایران هم به 30-40 درصد نمیرسد چون 60 درصد جمعیت ایران زیر 25 سال هستند.

اقلا بقیه آمار همون جدول رو هم ملاحظه بفرمایید. مطابق همون آمار فقط پنج درصد کل جمعیت مطلقه (و دوباره ازدواج نکرده) هستند. گروهی هم که بدون ازدواج با هم زندگی میکنند زیر 10 درصد کل جمعیت است. 6 درصد هم همسرشون فوت کرده است که بهرحال جزو گروه ازدواج نکرده حساب نمیشوند. همه اینها را جمع بزنیم میبینیم بیش از 80 درصد جمعیت یا ازدواج کرده اند و یا اصولا بدلیل صغر سن مجاز به ازدواج نیستند. اگر سن معمول ازدواج را 25 تا 30 در نظر بگیریم (یعنی زیر 25 ساله ها را از تعداد مجردان کم کنیم) که این درصد بالاتر هم میرود.
    چرا بحث ایران رو مطرح کنید؟ نمی دونم چرا همه اش این تصور هست که اگر می گیم یک جایی از کانادا ایراد داره یا بده، یعتی مال ایران خوبه. من کجا یک چنین حرفی زدم؟
    ضمناً عنایت بفرمایید که اون 22% که بچه هستند و قانوناً نمی تونند ازدواج کنند، من نمی فهمم چرا یک سری هاشون، هی دارند کالسکه بچه از این ور به اون ور هل می دهند یا حامله اند. همچنین مرقوم بفرمایید که گروهی از افرادی که همخانه هستند، اما به دلایلی که در بالا ذکر شده، در آمار به حساب مجردین گذاشته می شوند.

ApplyAbroad Guru

به نظر من وجود انواع و اقسام روش های حمایتی، معنی اش درست بودن این حمایت ها نیست. خیلی خیلی از جاها ایرادهای خاص خودش رو داره. این مادرهای مجرد، یا ساده تر بگم، اون چیزی که خیلی تو چشم من هست، دختر بچه های 14 ساله ای که با نوزادشون این طرف و اون طرف می رن، هیچ مشکلی هم از هیچ لحاظ ندارن، ولی آیا بچه اشون هم هیچ مشکلی نخواهد داشت؟
    این نکته رو هم اشاره کنم: نمیدونم قصد یک مقدار بزرگنمایی بوده یا واقعا منظورتون همین بوده که فرمودید ولی شما واقعا اینهمه مادرهای مجرد چهارده ساله در کانادا دیدید که توی چشمتون بوده؟ شاید babysitter بوده اند و شما فکر کردید مادر هستند.

مطابق آمار زیر فقط 12 در هزار دختر زیر 20 سال در کانادا بچه بدنیا میاورند (یعنی حدود یک درصد) که تازه اکثرشان هم مجرد نیستند.اکثرشان هم قاعدتا 18-17 سال به بالا هستند. من که در این 10-15 سال در کانادا تا بحال مادر 14 ساله به چشم ندیده ام (هرچند که گاهگاهی در اخبار هست).

http://www4.hrsdc.gc.ca/.3ndic.1t.4r@-eng.jsp?iid=75

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)