صفحه 162 از 219 نخستنخست ... 62112152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172212 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,611 تا 1,620 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به

من تا همین چند ماه پیش فکر میکردم که کانادا بیشتر جاهایش زیباست اما زیبایی که در غرب کانادا بخاطر کوههای راکی وجود داره هرگز در طرف شرق و از جمله اونتاریو نمیتوان پیدا کرد شاید بخاطر همین هست که روی پلاک اونتاریو می‌نویسند yours to discover میشه اینطوری برداشت کرد که بابا خودت بگرد یه چیز پیدا کن. در حالی که روی پلاک بریتیش کلومبیا نوشته beautiful British Columbia و روی پلاک آلبرتا نوشته wild rose country!
    همین چند روز پیش یکی از همکارانم بهم گفت که تو آگوست با خانواده میخواد بره کلگری و بعد دیدنیهای اونجا رو ببینه lake louise و Banff و Drum heller و ... یادش بخیر چه تریل خوبی برای هایکینگ داشت خوده اون رودخونه Bow river یکی از زیباترین جاها بود وقتی از edworthy park به این رودخونه نگاه میکنید دقیقا مثل کارتونهای زیبا روچشم نواز هست. کاملا تو این یه هفته هوم سیک کلگری شدم
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    من تا همین چند ماه پیش فکر میکردم که کانادا بیشتر جاهایش زیباست اما زیبایی که در غرب کانادا بخاطر کوههای راکی وجود داره هرگز در طرف شرق و از جمله اونتاریو نمیتوان پیدا کرد شاید بخاطر همین هست که روی پلاک اونتاریو می‌نویسند yours to discover میشه اینطوری برداشت کرد که بابا خودت بگرد یه چیز پیدا کن. در حالی که روی پلاک بریتیش کلومبیا نوشته beautiful British Columbia و روی پلاک آلبرتا نوشته wild rose country!
    همین چند روز پیش یکی از همکارانم بهم گفت که تو آگوست با خانواده میخواد بره کلگری و بعد دیدنیهای اونجا رو ببینه lake louise و Banff و Drum heller و ... یادش بخیر چه تریل خوبی برای هایکینگ داشت خوده اون رودخونه Bow river یکی از زیباترین جاها بود وقتی از edworthy park به این رودخونه نگاه میکنید دقیقا مثل کارتونهای زیبا روچشم نواز هست. کاملا تو این یه هفته هوم سیک کلگری شدم
    غرب کانادا بسیار زیباتر از شرق است طبیعت بکر و دست نخورده آلبرتا و بریتیش کلمبیا با درختان و پوشش گیاهی خاص خود واقعا ویژه و چشم نواز است.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedc78 نمایش پست ها
    تصور من که تو ایران هستم اینه که اردواج ایرانی های مجرد که قصد اردواج دارن در کانادا مشکل بزرگی باشه چون تعداد ایرانی ها اونجا کمه و اکثرا هم از هم فراری هستن! تو این شرایط امکان ازدواج یک مهاجر ایرانی با کانادایی وایت هست اونجا؟ دوستان نظر بدن .
    در مورد ازدواج جناب ghlobe پاسخ دادن، فقط اینکه تعداد ایرانی ها خیلی کم نیست، بسته به جایی که خواهید بود خیلی زیاد هم ممکنه باشه، تورنتو، ونکوور و مونترال کم ایرانی نداره. بعضی مقاطع و رشته ها هم در دانشگاه پر از ایرانی هست. و همه ایرانی ها از دست هم فراری نیستن.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

ApplyAbroad Guru

فکر کنم زیاد به بزرگ یا کوچک بودن شهر ربط نداشته باشه. مثلا به نظر من مردم کلگری نایستر از مردم واترلو هستند. شما در کلگری کاملا حس میکنید که انگار همه مردم شما رو میشناسد. در واترلو در این ۴ روز من چنین حسی نداشتم در حالی که روز اول در کلگری من چنین حسی داشتم
    البته شاید نتوان کلی این مساله را گفت ولی به نظر من هم سطح احترام متقابل و کیفیت زندگی اجتماعی در برخی شهرهای غرب کانادا نظیر کلگری و ونکوور از شرق نظیر اونتاریو و کبک بالاتر است. این مساله همانطور که گفته شد کلی نیست ولی به نظرشخصی، تفاوت معنی داری در نظر دوستانی که هر دو دسته از این قبیل مناطق را در طولانی مدت تجربه کرده اند وجود دارد که قابل انکار نیست.
    در مورد مسایلی نظیر احترام به حقوق مشتری در فروشگاهها، برخورد روزانه مردم، نحوه رانندگی و ... این تفاوتها قابل لمس است. شهرهای بزرگ شرق نظیر تورنتو و اتاوا و مونترال بعضا دارای تعداد زیادتری مهاجر از رده ای متفاوت از فرهنگها و ملیتها نسبت به غرب هستند که در طولانی مدت شرایط متفاوتی را پدید آورده است که البته جای طرح علل آن در این پست نیست. دوستان ممکن است البته موافق یا مخالف این پست باشند و همه نیز قابل قبول است چرا که اصولا تجربیات افراد متفاوت است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.1361 نمایش پست ها
    غرب کانادا بسیار زیباتر از شرق است طبیعت بکر و دست نخورده آلبرتا و بریتیش کلمبیا با درختان و پوشش گیاهی خاص خود واقعا ویژه و چشم نواز است.
    شرق کانادا در منطقه نیوبرانزویک، نیو اسکوشیا و شهرهایی نظیر سنت جانز و پرنس ادوارد و... طبیعتی به مراتب بهتر از بسیاری مناطق بی سی و آلبرتا در بسیاری نواحی نداشته باشد، کمتر ندارد. (بکر تر و مناظر طبیعی گسترده تر) هرچند اگر اونتاریو را مثلا با بی سی مقایسه کنید و البته شهرهایی نظیر تورنتو و ونکوور، در کل درست است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    شرق کانادا در منطقه نیوبرانزویک، نیو اسکوشیا و شهرهایی نظیر سنت جانز و پرنس ادوارد و... طبیعتی به مراتب بهتر از بسیاری مناطق بی سی و آلبرتا در بسیاری نواحی نداشته باشد، کمتر ندارد. (بکر تر و مناظر طبیعی گسترده تر) هرچند اگر اونتاریو را مثلا با بی سی مقایسه کنید و البته شهرهایی نظیر تورنتو و ونکوور، در کل درست است.
    شما اگر یک بار به lake louise یا emerald lake یا دریاچه های نزدیک بنف در آلبرتا تشریف ببرید نظرتون کاملا تغییر میکنه آلبرتا و بی سی به دلیل اینکه دارای کوههای راکی هستند مناظر بی نظیری دارند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Local Moderator

شما اگر یک بار به lake louise یا emerald lake یا دریاچه های نزدیک بنف در آلبرتا تشریف ببرید نظرتون کاملا تغییر میکنه آلبرتا و بی سی به دلیل اینکه دارای کوههای راکی هستند مناظر بی نظیری دارند
    من که تا حالا البرتا نرفتم ولی بین چند تا شهر انتاریو و کبک که دیدم ، واقعا مناظر و طبیعت کبک سیتی مثل بهشت میمونه ، البته سلیقه ها متفاوت .من خودم چون جنگل و فضا سبز خیلی دوست دارم از کبک سیتی خیلی خوشم میاد ،دان تانش هم که مثل کوچه های پاریس است....

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    جزیره پرنس ادوارد و زیبایی هاش اینقدری که برای ما ایرانی ها نوستالژی و خاطره انگیزه، برای خود کانادایی ها نیست! اغراق نیست اگه بگم نسل ما یک دهه از عمرش رو با دیدن طبیعت زیبای این جزیره سپری کرد! ماها با شهر خیالی اونلی (Avonlea) در PEI کلی خاطره داریم....خاطراتی از جنس آن شرلی (Anne of Green Gables) و قصه های جزیره (Road to Avonlea) که هم عرض بزرگ شدن خودمون، کاراکترهای اونا هم بزرگ می شدند!

در کل به نظرم طبیعت شرق کانادا به خاطر لطافت موجود، بیشتر دختر پسند تره و طبیعت زیبا ولی با چهره ای خشنتر در غرب کانادا باب سلیقه ما جنس ذکوره!

عکس زیر هم برگرفته از طبیعت PEI در سریال آن شرلی هست. حالا این صحنه رو من میبینم تنها چیزی که به ذهنم میاد winter is coming هست ولی همسرم ببینه کلی در وصف زیباییش به به و چه چه میکنه!!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    جزیره پرنس ادوارد و زیبایی هاش اینقدری که برای ما ایرانی ها نوستالژی و خاطره انگیزه، برای خود کانادایی ها نیست! اغراق نیست اگه بگم نسل ما یک دهه از عمرش رو با دیدن طبیعت زیبای این جزیره سپری کرد! ماها با شهر خیالی اونلی (Avonlea) در PEI کلی خاطره داریم....خاطراتی از جنس آن شرلی (Anne of Green Gables) و قصه های جزیره (Road to Avonlea) که هم عرض بزرگ شدن خودمون، کاراکترهای اونا هم بزرگ می شدند!

در کل به نظرم طبیعت شرق کانادا به خاطر لطافت موجود، بیشتر دختر پسند تره و طبیعت زیبا ولی با چهره ای خشنتر در غرب کانادا باب سلیقه ما جنس ذکوره!

عکس زیر هم برگرفته از طبیعت PEI در سریال آن شرلی هست. حالا این صحنه رو من میبینم تنها چیزی که به ذهنم میاد winter is coming هست ولی همسرم ببینه کلی در وصف زیباییش به به و چه چه میکنه!!!

یک مقدار زیادی از این بحث به نظرم البته شخصی و سلیقه ای است. برخی دوست دارند در شهرهای بزرگ زندگی کنند و از امکانات صنعتی و جاذبه های مربوطه بیشتر بهره ببرند و برخی دوری از این منابع و استفاده حداکثر از طبیعت.
    در عین حال خوبی مناطق غرب نظیر بی سی و آلبرتا وجود چنین منابعی در نزدیک و حتی در بطن شهرهای بزرگی نظیر ونکوور و کلگری است که البته ونکوور از آب و هوای مطلوبتر نیز بهره می برد. در عوض جذابیتهای شهری مناطقی نظیر مونترال و تورنتو و امکانات شغلی و زندگی آنها محدودتر است.

منظره و سیاحت در فضای سبز رو که کنار بذاریم من چند تا چیز رو اینجا به چشم دیدم:

1. سیاه پوست ها به طرز عجیبی ازشون دوری میشه. یعنی یک کانادایی سفید همچنان به یک سیاه به عنوان یه سیاه نگاه می کنه!! خودشون هم میگن در عمل کسی چیزی نمیگه ولی با ما بد برخورد می کنند، دوری می کنند، کار نمی دن و غیره.

2. احساس خاصی به سیاه ها نداشتم ولی الان که بیشتر آشنا شدم با چند نفر فوق العاده آدم های مهربون و نایسی بودند و حداقل این چندتایی که من دیدم خیلی سعی در کمک کردن دارند. خیلی هم باحالند.

3. کانادایی اصیل و به دنیا اومده در کانادا اون طوری که میگن مودب هست نیست. واقعا نیست. انقدر من از ادب اینجا داستان ها شنیده بودم ولی متاسفانه هیچی ندیدم. نمیگم بی ادبند. ولی چیزی هم ندیدم. تو ایران خیلی مودب تر از این ها دیدم. ولی یه حدودی رو دارند. احتمالا اونایی که تا پاشون میرسه اینجا زنگ میزنند میگن خیلی اینجا کانادایی ها مودب هستند اونایی هستند که چند هفته و چند ماه اول فقط گشت و گذار می کنند و تو مال ها به خرید و خرج کردن مشغولند. فروشگاه های اینجا خیلی احترام میذارن بهتون.

4. هر جایی که میرید به پاچه مبارکتون خیلی دقت کنید چون از کانادایی و مهاجر سعی در این دارند که تو پاچه مبارکتون بکنند. بدترین چیزی که اینجا میتونید بگید اینه که تازه اومدم تا راهنمایی بخواهید. بلافاصله همه به پاچه اتون نگاه می کنند! نمونه زیاد بوده. مثلا سیم کارت مشکلی داشت زنگ زدم پشتیبانی گفت باید پیمنت انجام بدید و من هم گفتم باشه. گفت شماره 16 رقمی با رمز پشت و تاریخ اکسپایری رو بگید. گفتم اسمت چی بود؟ نکنه فکر کردی نتونستم سیم کارت رو فعال کنم تازه مهاجرم؟ که نمیدونم شماره رو به کسی نباید بدم؟ طرف هم گفت نه سو تفاهم شده الان برات ایمیل می کنم لینک پیمنت رو اگر نمیخوای بدی.

5. اینجا تو مواردی که شک دارید کسی تو پاچه میخواد بکنه یا نه بهترین حرف اینه که "با وکیلم چک می کنم" یا "بذار با وکیلم چک کنم". حتی خواص پیشگیرانه هم داره یعنی قبل از این که طرف بخواد به پاچه توجه کنه میتونید بفهمونید که یک وکیل دارید. بازم همیشه یادتون باشه از کلاه بردارها عقب ترید.

6. هر جایی که زیادی نایس بودند مطمئن باشید کاسه ای زیر نیم کاسه هست. به خصوص بانک بیشترین توجه رو به پاچه شما داره. برای همین سعی کنید حساب هایی که برای نیوکامرها باز می کنند رو با دقت چک کنید تا بدونید کدوم هزینه کمتری داره و به دردتون میخوره. طرف میگفت شما که زیاد خرجی ندارید 2 سال اول پس حتما یه saving باز کنید خیلی خوبه چون سود میده. ولی پرسیدم چند تا ترنزکشن داریم؟ گفت یه دونه مجانی بقیه پولی. یا گفتم 30 40 هزار دلار آمریکا دارم میگفت حساب دلاری باز کن چند درصد سود میدیم. گفتم too good to be true. چند تا ترنزکشن؟ گفت ماهی یک دونه فقط تا سقف 2500 دلار. ولی میتونی به جای 1.3 با 1.22 تبدیل کنی. چند هفته پیش این نرخش بود. گفتم خیلی ضرر می کنم ممنون!!! خلاصه من کاری که کردم این بود که دو روز همین تاپیک بانک رو خوندم و باعث شد که پاچه های بسیار تنگی داشته باشم تا چیزی توش نره!

7. رانندگی ها از ایران خیلی بهتره ولی اصلا چیزی که میگن نیست. یعنی بزرگراها فاجعه است. اکثر جاهایی که من میبینم حتی تو شهر و اطراف مردم خیلی به قوانین دقت نمی کنند. باور کنید چراغ قرمز در لحظه ای که تازه قرمز شده همه رد می کنند. خیلی هم خطرناکه. پلیس هم که اصلا من ندیدم تا این لحظه. خود کانادایی الاصل ها خیلی دقت می کنند یا بهتره بگم بیشتر دقت میکنند.

8. زمین آشغال زیاد میریزند . اعصابم خورد میشه. خیلی طبیعت زیبایی داره اینجا و این آشغال ها خیلی اذیت می کنه من رو

9. حمل و نقل عمومی خوبی داره خیلی هم مسیرها رو خوب پوشش میده. تو این فصل تابستون خیلی آنتایم هست. تعدادش کمه. مثل ایران 5 دقیقه یه بار اتوبوس نمیاد. اگر با برنامه برید به موقع میرسید. هزینه ای کمی گرونه مخصوصا این zone به zone ها. کسی که میگه اتوبوس رانی اینجا بده یا فاجعه هست احتمالا تو عمرش اتوبوس سوار نشده تو تهران. ایستگاه های مترو از تهران داغون تر ولی ترن ها خوب و شاید بهتر.

10. آسفالت داغون در اکثر مواقع

11. اگر تماس گرفتید با کسی از اقوام و مینالید که خیلی گرفتاره و نون بدو آب بدو هست و کانادا همه کار می کنند وقت ندارند باور نکنید. چیزی که اینجا دیدم اینه که این حرف درسته ولی به این معنی که وقت برای تفریح ندارند. والا چیزی که من دیدم اینه که صبح تا شب تفریح و مال گردی و مال نوردی و غذای بیرون و اینور برو اونور برو هست. این رو برای خانواده هایی می گم که زن و شوهر کار می کنند و چند تا بچه دارند. یعنی نیومده یا میرن بیرون شام یا این که غذا از بیرون میاد. یا میرن مال میچرخند. یا میرن خرید . یا بالاخره یه جوری میشه که شب خسته و کوفته میرسن خونه ولی میشن. من این طوری دیدم. تو کانادا اصولا این ضرب المثل هست "از این مال به اون مال فرجه " نمیدونم چرا انقدر مال میرن.

12. این قسمتی که ما هستیم شبا ساعت 8 نهایت 9 مثل شهر مرده ها میشه. همه تو خونه. چراغا خاموش.

13. زمان از ایران خیلی سریع تر میگذره. اصلا نمیفهم کی شب میشه. خیلی هم استایل زندگیم تغییری نداشته که بگم سرم شلوغ تر یا خلوته. تازه زودتر بلند میشم دیرتر میخوابم. اصلا نمیفهمم که میشه 11 شب!

14. اینجا ایرانی ها به طرز جالبی از هم دیگه دوری می کنند. یه ایرانی بهم معرفی کردند تو یک محیط کاری که اسم و فامیل ایرانی داشت. گفتند برو از این سوالت رو بپرس. منم خیلی آکادمیک قبل از این که بپرسم رفتم لینکداینش رو دیدم و فهمیدم مثلا فلان دانشگاه تو ایران میرفته. دیدم خیلی ضایع است که یهو برم سر سوالام به ایگلیسی گفتم شما ایرانی هستید با توجه به اسمتون؟ طرف هم گفت no no no I am not Iranian. گفتم که اسمت که اینه. گفت no! I am not Iranian. منم به فارسی گفتتم اگر با ایرانی بودنت مشکلی داری برو اسمت رو عوض کن دانشگاه فلان رو هم از لینکداینت حذف کن! این یه مورد تنها و خاص نبود. چندین مورد دیدم که تو محیط های حرفه ای و شاید هم آکادمیک و نیمه آکادمیک از هم دوری می کنند. من که نفهمیدم چیه قضیه و علتش چیه.

در کل از کانادا خیلی راضیم. ولی اونطوری هم نیست که ایرادی نداشته باشه. تا الان فهمیدم که اگر پول باشه واقعا مشکل خاصی نیست. اعصابم خیلی راحته خدا رو شکر! گرچه فرهنگمون رو با خودمون آوردیم. دیگه قیمت دلار به ریال چک نمی کنم. ولی usd/cad رو روزی 20 بار چک می کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)