صفحه 168 از 219 نخستنخست ... 68118158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178218 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,671 تا 1,680 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

من کوتاه می نویسم
    قبل از اینکه وارد ‌کار بشم واقعا فکر نمی کردم که اینجا محیط گرم و صمیمی در محل کار باشه و من لذت ببرم. باید اعتراف کنم که اگر چه افراد به صورتی زیرکانه سعی میکنند خودشون رو مطرح کنند اما محیط کار صمیمی هست. البته شاید برای همه اینطور نباشه. تنها چیزی که من رو اذیت میکنه مالیات هست. مخصوصا به این فکر میکنید که هر چقدر درآمدتون بالا میره تنها مقدار کمی بعد از مالیات براتون می‌مونه. البته این نحوه مالیات گرفتن یه سری خوبی و بدی هایی داره که خارج از بجث این تاپیک هست
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    من کوتاه می نویسم
    قبل از اینکه وارد ‌کار بشم واقعا فکر نمی کردم که اینجا محیط گرم و صمیمی در محل کار باشه و من لذت ببرم. باید اعتراف کنم که اگر چه افراد به صورتی زیرکانه سعی میکنند خودشون رو مطرح کنند اما محیط کار صمیمی هست. البته شاید برای همه اینطور نباشه. تنها چیزی که من رو اذیت میکنه مالیات هست. مخصوصا به این فکر میکنید که هر چقدر درآمدتون بالا میره تنها مقدار کمی بعد از مالیات براتون می‌مونه. البته این نحوه مالیات گرفتن یه سری خوبی و بدی هایی داره که خارج از بجث این تاپیک هست
    درآمد بره بالا و براکت مالیات بره بالا درصد مالیات بالاتر در همه درآمد شما که اعمال نمیشه فقط به اون قسمت بالای براکت تعلق میگیره.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    درآمد بره بالا و براکت مالیات بره بالا درصد مالیات بالاتر در همه درآمد شما که اعمال نمیشه فقط به اون قسمت بالای براکت تعلق میگیره.
    بله فرمایش شما درسته ولی متوسط مالیات شما رو در کل بالا میبره دیگه. نه؟
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    بله درسته اما نه اینکه فکر کنیم مثلا از 20 درصد رفتیم روی 40 درصد اون 40 درصد شامل تمام درآمد میشه. فقط اون بخشی که براکت را از مثلا 20 برده به 40 درصد مشمول درصد بالاتر میشه.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

بحث جالبی هست!

بذارین اینجوری شروع کنیم ، آیا اصلا شما با فرد همجنسگرا موافق هستین یا نه؟
    اگه ریشه فکری شما ذاتا این افراد رو هدف قرار میده پس داشتن بچه و یا نداشتنش خیلی تاثیری تو اصل مسئله نمیذاره.

خوب یا بد ، کودک در جامعه کانادا تاثیر پذیری بسیار اندکی از خانواده داره (به نسبت ایران)
    مقدمه کوتاه:
    شما به هر کسی استقلال و امنیت بدی ، به دنبال صلاح ، منافع و امیال خودش میره. تو ایران استقلال و امنیت از کودک گرفته میشه و در نهایت نسلی ناراضی پرورش پیدا میکنه که اگه فرصت خروج از ایران را داشته باشن به نحوی دیگر زندگی خواهند کرد.
    شاهد اون ، جامعه ایرانی ای هست که در کشورهای مختلف زندگی میکنن و هیچ شباهتی به جامعه سنتی ما ساکن ایران ندارن.
    در کانادا کودک اولین مسئله ای که به راحتی یاد میگیره امنیت و استقلال هست. یک نوجوان به راحتی و با کمک دولت میتونه مستقل بشه و زندگی خودش رو شروع بکنه. چیزی به معنی احترام به والدین (به معنی پذیرفتن ارزش های اونها به شکل محض) چندان وجود نداره.
    در ایران فرد مادام العمر به والدین وابسته و مدیون هست.
    به قول یکی به ظنز میگفت: ما اولین جمله ای که یاد گرفتیم بنویسیم این بود: "بابا آب داد ، بابا نان داد" ! کلا از کودکی منتظر والدین هستیم !
    نتیجه کوتاه:
    نتیجه اینکه ، فرزندی که در همچین خانواده ای بزرگ بشه ، تنها تو ذهنش از همجنسگرایی یک تابو نداره ، همین و بس. اگه در سن 18 سالگی به این نتیجه برسه که به جنس دیگر علاقه داره و این اصل با باور خانواده در تضاد باشه و ممکنه تحت فشار قرار بگیره به راحتی و به کمک دولت و جامعه میتونه مستقل بشه.
    هیچ احدی مجبور نیست چیزی رو که با عقل خودش بهش نرسیده رو بپذیره و چاره ای براش دولت طراحی کرده.
    چندان از دید من نباید غصه به حال اون کودک بخوریم.

اتفاقا باید گریست به حال جامعه سنتی ما
    که چه راحت و بی پروا هر آنچه دوست نداریم و به آن باور نداریم ذبح میکنیم ، میخواد باور باشه - علاقه و سرگرمی - هدف و ...
    تربیت سنتی ما تا حدی آموزش داده که هرکسی شبیه ما نبود ویا شبیه ما فکر نکرد به احتمال زیاد فرد/گروه/جامعه ایی نادرستی هست. این خیلی خطرناکه چون جلوی تفکر و تغییر رو میگیره.

در خصوص توهین نژادی متوجه نشدم که آیا مثالی از جامعه کانادا دارین ذکر میکنین یا نه.
    من تو این مدت که اینجا بودم چیزی به اسم توهین نژادی ندیدم ! اینقدر همه دست به عصا هستن که یه وقت چیزی نگن که یه وقت به کسی بر بخوره عملا خلق الله از نقد کردن هم دست کشیدن !
    نمیدونم توهین نژادی دیگه کجا ممکنه سر و کله اش پیدا بشه ، شاید توی یه شهر کوچیک ولی من تو تورنتو یا مونترال به همچین چیزی برخورد نکردم.
    به قول یه نفر
    دنیا بیشترین رنجش رو از آدمایی متحمل نمیشه که یه عقیده دارن (درست یا غلط) و بهش پایبندن.
    از آدمایی متحمل میشه که هیچی ندارن برای ارائه کردن، هیچ فکری ندارن، هیچ story ای نداره زندگیشون، و برای اینکه خودشونو به زور توی یه گروه یا category جا بدن که به اصطلاح خیلی بی فایده و بی ثمر نباشن رنج میبره.
    یعنی اگه همینا پشت سر همون آدمایی که درست یا غلط یا هر مدل دیگه فکر میکنن، راه نیفتن و تاییدشون نکنن، اونا طرفدار ندارن و ممکنه نتونن پیش ببرن روش و حرفشونو.
    ما چجوری آدمایی رو توی دنیا میبینیم که مذهبی افراطین ولی نمیدونن اون چیزی که تا مرز مرگ ازش طرفداری میکنن چی هست؟ و تو از خودت میپرسی چرا آخه؟!
    ممکنه آدمایی باشن که ازونور بوم افتاده باشن اینجا، یعنی ضد نژادپرستین، یا ضد هر چیز دیگه، ولی نمیدونن دقیقا اونی که دارن ازش طرفداری میکنن چی هست؟! (هدفم مقایسه مذهب و نژادپرستی نیست دارم مثال از موارد افراطی جور میکنم)
    بیشتر جامعه رو آدمایی تشکیل میدن که نمیدونن نژادپرستی چیه، ولی منتظرن یکی یه حرفی بزنه که فوری بگن اوهووووووووووووووو این نژادپرستیه، ولی در اصل اون نژادپرستی نیست و توی جمله های همین آدم هر روز یه چند تا نژادپرستی پیدا میکنی. فقط یه چیزی شنیدن از بچگی به عنوان نژادپرستی و اونو همش تکرار میکنن و هرچی media به اینا داده استفاده ش میکنن و متناسب با media نژادپرستی رو تعریف میکنن.
    حرفم با جمله های آخرتون هست که میگین اینا از نقد کردن هم دست کشیدن. آره از جمله های واضح گفتن درباره نژادپرستی که مطابق با میل غرب هست، دست کشیدن و هیچ وقت حرفی نمیزنن، ولی چون دقیقا نمیدونن که نژادپرستی خودش چی هست، فقط از استانداردهای مطابق غرب استفاده میکنن.
    +
    یه بحث خیلی عجیبی که برای من هست اینجا، اینه که، خدایا چرا آخه انسان حد تعادل نداره؟ چرا ما یا ازینور بوم افتادیم یا ازونورش؟ تو یه سری کشورا میبینی همش زن ستیزی اتفاق میفته، تو این کشور همش دارن تلاش میکنن حق رو به زن بدن. آخه مثلا میخوای بگی دختر همسایه مون خوشگل و ماه و خانم و تحصیل کرده و باشعوره، داداشم میخواد باهاش عروسی کنه. حتما 8 تا مرد و 3 تا زن پیدا میشن که میگن این sexist هست و اینو نباید استفاده کرد.
    یعنی هرچی میشه تهش میگن این سکسیسته.
    یعنی از ترسشون اسم جنس "مونث" رو نمیتونن به زبون بیارن چون خیلی سکسیسته.
    بابا دیگه چرا شورشو دربیاری خب.
    من خودم دخترم. هیچ دختری ازین همه آزادی و اختیار بدش نمیاد. ولی دیگه درست اینه که عدالت باشه. قرار نیست هی سر یه gender دیگه بزنی که.
    کم کم دارم حس میکنم عموم جامعه ممکنه حتی ندون چی سکسیست هست چی نیست.
    والا به خدا!

هرچییییییی بیشتر سنم میگذره، هرچی پیرتر میشم، حس میکنم بابا آدمی همون آدمه! تو هر محیطی قرارش بدی متناسب با همون محیط رشد میکنه!
    ویرایش توسط chemistrymaste : December 6th, 2017 در ساعت 05:53 AM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

با سلام حالا که بحث در مورد مالیات شد یه سوال دارم مالیات کارمند ها چقدر هست به طور مثال اگه شخصی استخدام بشود و ماهی 4500 دلار بگیره چقدر مالیات ازش کم میشه

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1995 نمایش پست ها
    با سلام حالا که بحث در مورد مالیات شد یه سوال دارم مالیات کارمند ها چقدر هست به طور مثال اگه شخصی استخدام بشود و ماهی 4500 دلار بگیره چقدر مالیات ازش کم میشه

به سال مالی، استان محل زندگی و مسائل و کسورات دیگه بستگی داره اما بطور کلی از اینجا می تونید یک تخمینی بدست بیارید

https://simpletax.ca/calculator

این درآمد در اونتاریو حدود 22 درصد بهش مالیات می خوره

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

لینکی که این بالا دوستمون گذاشتن رفرنس خوبی هست تا حدودا ببینین چقدر باید مالیات بدین. ولی دقیقش خیلی بستگی داره به فاکتورهای مختلف.
    مثلا اگه متاهل باشین و همسرتون کار نکنه مالیاتتون خیلی کم میشه چون مالیات برای خانواده حساب میشه.
    یکسری هزینه ها رو میشه از درآمد کم کرد مثل هزینه حمل و نقل با مترو و....
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    به سال مالی، استان محل زندگی و مسائل و کسورات دیگه بستگی داره اما بطور کلی از اینجا می تونید یک تخمینی بدست بیارید

https://simpletax.ca/calculator

این درآمد در اونتاریو حدود 22 درصد بهش مالیات می خوره
    با تشکر از لینکی که دادی ولی اگه حساب کنیم بخشی زیادی ار حقوق افراد برای مالیات میره به طور مثال اگه در سال در ایالت البرتا 70000 دلار درامد داشته باشی بعد از کسری مالیات 52000 بیستر نمیمونه ایا بااین حقوق سالیانه میشه زندگی راحتی داشت

ApplyAbroad Superstar

با تشکر از لینکی که دادی ولی اگه حساب کنیم بخشی زیادی ار حقوق افراد برای مالیات میره به طور مثال اگه در سال در ایالت البرتا 70000 دلار درامد داشته باشی بعد از کسری مالیات 52000 بیستر نمیمونه ایا بااین حقوق سالیانه میشه زندگی راحتی داشت
    زندگی راحت تعریفش یکجور نیست. زندگی لوکس نه اما با اون رقم میشه زندگی کرد. کلا قضیه راحتی و لوکس با اون چیزی که در ایران هست متفاوته. شما در ایران واقعا مالیاتی پرداخت نمی کنید. اینجا بودجه کشور و خیلی از خدمات همگانی به مالیات وابسته است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)