صفحه 169 از 219 نخستنخست ... 69119159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1995 نمایش پست ها
    با تشکر از لینکی که دادی ولی اگه حساب کنیم بخشی زیادی ار حقوق افراد برای مالیات میره به طور مثال اگه در سال در ایالت البرتا 70000 دلار درامد داشته باشی بعد از کسری مالیات 52000 بیستر نمیمونه ایا بااین حقوق سالیانه میشه زندگی راحتی داشت
    اینجوری حساب کن
    ۵۲ هزار تقسیم به ۱۲ میشه ۴۵۰۰ دلار در ماه
    ماهی ۱۵۰۰ اجاره بدی
    ۵۰۰ قسط ماشین
    ۵۰۰ دلار تلفن اینترنت برق بیمه آپارتمان و ماشین و عضویت یه باشگاه ورزشی و ۲ بار سینما رفتن
    ۵۰۰ دلار خرید سوپر مارکت و نیاز روزمره و داروهای معمولی مثل سرماخوردگی و غیره

خوب تا اینجا ۳۰۰۰ دلار خرج کردین و ۱۵۰۰ تا میمونه
    تمام موارد بالا رو یه درجه لوکس تر بکنین ۵۰۰ تا میمونه

حالا شما ممکنه بگین من ۶ ماه یکبار باید یه سفر خیلی خوب برم و باید ۵۰۰۰ هزارتا خرجش کنم! پس میشه برین
    شما ممکنه بگین من باید سالی ۲۰ هزار دلار پس انداز کنم که مشخصا شدنی نیست (خیلی سخته)
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

با تشکر از لینکی که دادی ولی اگه حساب کنیم بخشی زیادی ار حقوق افراد برای مالیات میره به طور مثال اگه در سال در ایالت البرتا 70000 دلار درامد داشته باشی بعد از کسری مالیات 52000 بیستر نمیمونه ایا بااین حقوق سالیانه میشه زندگی راحتی داشت
    تازه به نظر من ٥٢٠٠٠ تا دستتون را نميگيره و تو خوشبينانه ترين حالت كه فقط واجبات كسر بشه ٤٧ يا ٤٨ دستتون را ميگيره چون كسورات ديگه اي مثل EI و Pension و بيمه مديكال هم هست

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    تازه به نظر من ٥٢٠٠٠ تا دستتون را نميگيره و تو خوشبينانه ترين حالت كه فقط واجبات كسر بشه ٤٧ يا ٤٨ دستتون را ميگيره چون كسورات ديگه اي مثل EI و Pension و بيمه مديكال هم هست
    تمام اینها رو گویا سایت مذکور لحاظ میکنه و دریافتی سالانه میشه 52400 دلار
    https://simpletax.ca/calculator
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Guru

این مالیات هزینه خدمات رایگان پزشکی و مدرسه بچه ها را تامین میکنه در نتیجه در عوض مالیات این مخارج را از سبد هزینه هاتان حذف می کنید.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    کلا اولین فیش حقوقی شوکه کننده هست مخصوصا اگر قرار باشه پول relocation هم بدند که در این صورت ۵۰ درصد از اون کم میکنند. البته به نظر میرسه که هنگام تکس ریترن بر می گردانند.

البته به هر حال همین که کانادا دارای بیمه پایه رایگان و مدارس رایگان هست باید خدا رو شکر کرد چون آمریکا به طور وحشتناکی بیمه گرون هست و حتی خیلی چیزها رو هم پوشش نمیده. یکی از دوستام هفته پیش میگفت ی اورژانس در آمریکا ممکنه ۵۰۰۰ دلار آب بخوره
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    زندگی راحت تعریفش یکجور نیست. زندگی لوکس نه اما با اون رقم میشه زندگی کرد. کلا قضیه راحتی و لوکس با اون چیزی که در ایران هست متفاوته. شما در ایران واقعا مالیاتی پرداخت نمی کنید. اینجا بودجه کشور و خیلی از خدمات همگانی به مالیات وابسته است.
    با تشکر از شما و تمامی دوستانی که جواب دادن ولی میخوام این نکته رو متذکر بشم که من آدم تجملاتی نیستم ولی چیزی که برای من مهمه بتونم یه خونه بخرم به طور مثال با این حقوق ظرف چند سال میشه خونه خرید

ApplyAbroad Superstar

با تشکر از شما و تمامی دوستانی که جواب دادن ولی میخوام این نکته رو متذکر بشم که من آدم تجملاتی نیستم ولی چیزی که برای من مهمه بتونم یه خونه بخرم به طور مثال با این حقوق ظرف چند سال میشه خونه خرید
    با ایران مقایسه نکنید که باید صبر کنید بعد خونه بخرید. اینجا با وام خونه می خرید و ظرف بیست سی سال پس میدید. قسط وام میتونه هم اندازه کرایه خونه باشه. بشرطی که بتونید مقداری پول پیش فراهم کنید و نشون بدید که توان پرداخت قسط ها دارید میتونید راحت خونه بخرید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    خوب میخوام در مورد موضوعی بنویسم که شاید جنجالی باشه و بیشتر مورد توجه خانمها. البته فقط میخوام مواردی که اینجا دیدم رو بنویسم و البته یه سری مواردی که از خانمهای کانادایی شنیدم
    ۱- فکر نمی‌کردم که اینجا مردهای کانادایی نگاه از بالا به پایین نسبت به خانمها یا حتی همسرانشون داشته باشند. تقریبا هر روز هنگام نهار یکی از همسرش بد میگه( در محیط کار ما اصلا خانم نداریم)
    ۲- دو خانم کانادایی به من گفته بودند که در دبیرستان به طور مستقیم یا غیر مستقیم به دخترها میگویند که در ریاضی خوب نیستند ( این ممکنه از طرف همکلاسیهای پسر گفته بشه)
    ۳- چندین بار در محیط آکادمیک و غیر آکادمیک دیدم که شوهر ، چیزی گفته برای تحقیر همسرش.
    ۴- زن و شوهری که هر دو در محیط آکادمیک کار میکنند شوهر کانادایی کاملا همسرش رو از لحاظ علمی قبول نداره!
    ۵- اگر چه نگاه بالا به پایین ظاهرا در جامعه نمایش داده نمیشه اما در بطن جامعه وجود داره

کاری به ایران ندارم اما کمتر فکر میکردم که به این شدت در اینجا باشه
    من اینجا یه چیزی رو توی این یه سال و چند وقته دیدم،
    گفتم شاید ربط داشته باشه به این قضیه
    اینجا یه عده اعتقاد دارن
    دختر باید کاردون و عاقل و باهوش باشه که به اصطلاح بتونه زندگیشو بچرخونه و یا به قولی براش شوهر پیدا بشه (ما تو ایران هم ممکنه همچین نظریه ای رو داشته باشیم).
    اگه باهوش و عاقل نباشه، باید حداقل خوشگل باشه که روی زمین نمونه (همچنان توی ایران هم اینو داریم).
    این چیزی هست که من هم از دخترای کانادایی هم از پسراشون شنیدم
    ولی دیگه نمیدونم چرا برعکس اینو هم اعتقاد دارن بعضیاشون!
    مثلا، چند بار پیش اومده، با هم داریم صحبت میکنیم، یکی از دخترا میگفت ما یه دختر خیلیییییییییییییییییییییی خنگ داریم تو کلاسمون که نمیدونیم این همه خنگی رو از کجا آورده. یعنی این اینقدر خنگه که ما جلوی همه سرمونو میندازیم پایین بهش میگیم جون مادرت بس کن وقتی حرف میزنه.
    دو نفر با هم برگشتن ازش پرسیدن blonde هست این دختره؟
    و این تکرار شد چند بار.

شاخ دراوردم!

حتی برای گربه ها همینو میگن گاهی
    یعنی میگن گربه بلاند به احتمال زیاد خنگه و اگه گربه باهوش میخواین، بلاند نگیرین!
    گربه بلاندی که خیلی به خودش میرسه حتما خنگه! چون خوشگله. اینو که شنیدم دیگه دو تا شاخ دراومد ناخوداگاه روی سرم.
    من نمیگم همه اینو میگن.
    میگم اینا رو شنیدم و خیلی وقتا به صورت شوخی رد و بدل میشه
    حتی منظورم این نیست که به این چیزی که میگن حتما اعتقاد دارن
    ولی میگن!
    ممکنه از نژادهای دیگه باشه ریشه ش چون ما برای نژآدهای دیگه هم اینجا ضرب المثل های عجیب و غریب داریم!! (بسم الله)

یعنی هم خنده داره این حرف، هم ناراحت کننده هست!
    مثل همون شوخی هایی هست که توی ایران ما داریم و هر هر بهشون میخندیم ولی در اصل خیلی دردناک هستن.
    این نظریه جامع رو هم یه سری دخترای کانادایی به شوخی بهش اعتقاد دارن هم پسراشون!
    آخه عجیبه حداقل نصف دانشجوهای من بلاند هستن و بودن!
    من یه عالمه بلاند باهوش و عاقل و زبر و زرنگ داشتم بین شاگردام، اصلا اینجوری نیست (خواستم تجربه شخصیمو بگم)
    یه تعداد غیربلوند خیلی گیج و بی دست و پا و نیمه احمق هم میشناسم. واقعا عقل و هوش به خوشگلیو زشتی ربطی نداره.
    ولی در کل این خیلی عجیبه برای من!

فکر میکنم که ما هم نظریه های مشابهی توی ایران داریم. ولی دیگه آخه آدما رو تقسیم کنی به بلاند و غیربلاند آخه خیلی عجیب بود.
    آخه همه بلاندا خوشگل نیستن. همه خوشگلام blonde نیستن نمیدونم این نظریه از کجا میاد!
    در کل گاهی نمیفهمم کدوم انسانی اولین بار این نظریات رو ساطع کرده!! و چجوری در مخیله گنجیده این حرف! در کل خیلی عجیب هست.

تو ایران میگفتن "خوشگلی بلا و مصیبته" ولی دیگه نه اینقدر که براش نظریه داده بشه و کتب متعددی بنویسن

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    من اینجا یه چیزی رو توی این یه سال و چند وقته دیدم،
    گفتم شاید ربط داشته باشه به این قضیه
    اینجا یه عده اعتقاد دارن
    دختر باید کاردون و عاقل و باهوش باشه که به اصطلاح بتونه زندگیشو بچرخونه و یا به قولی براش شوهر پیدا بشه (ما تو ایران هم ممکنه همچین نظریه ای رو داشته باشیم).
    اگه باهوش و عاقل نباشه، باید حداقل خوشگل باشه که روی زمین نمونه (همچنان توی ایران هم اینو داریم).
    این چیزی هست که من هم از دخترای کانادایی هم از پسراشون شنیدم
    ولی دیگه نمیدونم چرا برعکس اینو هم اعتقاد دارن بعضیاشون!
    مثلا، چند بار پیش اومده، با هم داریم صحبت میکنیم، یکی از دخترا میگفت ما یه دختر خیلیییییییییییییییییییییی خنگ داریم تو کلاسمون که نمیدونیم این همه خنگی رو از کجا آورده. یعنی این اینقدر خنگه که ما جلوی همه سرمونو میندازیم پایین بهش میگیم جون مادرت بس کن وقتی حرف میزنه.
    دو نفر با هم برگشتن ازش پرسیدن blonde هست این دختره؟
    و این تکرار شد چند بار.

شاخ دراوردم!

حتی برای گربه ها همینو میگن گاهی
    یعنی میگن گربه بلاند به احتمال زیاد خنگه و اگه گربه باهوش میخواین، بلاند نگیرین!
    گربه بلاندی که خیلی به خودش میرسه حتما خنگه! چون خوشگله. اینو که شنیدم دیگه دو تا شاخ دراومد ناخوداگاه روی سرم.
    من نمیگم همه اینو میگن.
    میگم اینا رو شنیدم و خیلی وقتا به صورت شوخی رد و بدل میشه
    حتی منظورم این نیست که به این چیزی که میگن حتما اعتقاد دارن
    ولی میگن!
    ممکنه از نژادهای دیگه باشه ریشه ش چون ما برای نژآدهای دیگه هم اینجا ضرب المثل های عجیب و غریب داریم!! (بسم الله)

یعنی هم خنده داره این حرف، هم ناراحت کننده هست!
    مثل همون شوخی هایی هست که توی ایران ما داریم و هر هر بهشون میخندیم ولی در اصل خیلی دردناک هستن.
    این نظریه جامع رو هم یه سری دخترای کانادایی به شوخی بهش اعتقاد دارن هم پسراشون!
    آخه عجیبه حداقل نصف دانشجوهای من بلاند هستن و بودن!
    من یه عالمه بلاند باهوش و عاقل و زبر و زرنگ داشتم بین شاگردام، اصلا اینجوری نیست (خواستم تجربه شخصیمو بگم)
    یه تعداد غیربلوند خیلی گیج و بی دست و پا و نیمه احمق هم میشناسم. واقعا عقل و هوش به خوشگلیو زشتی ربطی نداره.
    ولی در کل این خیلی عجیبه برای من!

فکر میکنم که ما هم نظریه های مشابهی توی ایران داریم. ولی دیگه آخه آدما رو تقسیم کنی به بلاند و غیربلاند آخه خیلی عجیب بود.
    آخه همه بلاندا خوشگل نیستن. همه خوشگلام blonde نیستن نمیدونم این نظریه از کجا میاد!
    در کل گاهی نمیفهمم کدوم انسانی اولین بار این نظریات رو ساطع کرده!! و چجوری در مخیله گنجیده این حرف! در کل خیلی عجیب هست.

تو ایران میگفتن "خوشگلی بلا و مصیبته" ولی دیگه نه اینقدر که براش نظریه داده بشه و کتب متعددی بنویسن
    تو فرهنگ غربیها یه سری طنز ها و جوک های کلاسیک هست که قدمتش خیلی بیشتر از نسل جوان هست مثل جوک هایی که در مورد پلیس و شیرینی دونات میگن ویا بلوند ها و...این لینک رو ببینید یه مختصری از این ماجرا توضیح داده https://en.m.wikipedia.org/wiki/Blonde_stereotype

این هم یک مطلب در مورد پلیس و دونات: https://www.smithsonianmag.com/smart...ype-180956730/
    ویرایش توسط alikanosala : January 1st, 2018 در ساعت 01:31 AM

Junior Member

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Blonde_stereotype
    a blonde woman is often perceived as making little use of intelligence and as a "woman who relies on her looks rather than on intelligence."[5] At the same time, people tend to presume that blondes are less serious-minded and less intelligent than brunettes, as reflected in "blonde jokes".[6] The roots of this notion may be traced to Europe, with the "dumb blonde" in question being a French courtesan named Rosalie Duthé, satirised in a 1775 play Les curiosites de la Foire for her habit of pausing a long time before speaking, appearing not only stupid but literally dumb (in the sense of mute).[6] The latter stereotype of "dumb blonde"[8] is exploited in blonde jokes. In Brazil, this extends to blonde women being looked down upon, as reflected in sexist jokes, as also sexually licentious.[9] Alfred Hitchcock preferred to cast blonde women for major roles in his films as he believed that the audience would suspect them the least, comparing them to "virgin snow that shows up the bloody footprints", hence the term "Hitchcock blonde".[10] This stereotype has become so ingrained it has spawned counter-narratives, such as in the 2001 film Legally Blonde in which Reese Witherspoon succeeds at Harvard despite biases against her beauty and blonde hair,[7] and terms developed such as cookie cutter blonde (CCB), implying standardized blonde looks and standard perceived social and intelligence characteristics of a blonde. Many actors and actresses in Latin America and Hispanic United States have blond hair and blue eyes and/or pale skin,[11][12][13][14][15][16][17][18][19] such as Christina Aguilera and Shakira.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)