صفحه 4 از 219 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

پیش فرض پاسخ : تجربه زندگی یا تحصیل در کانادا تاچه حد به تصورذهنی شما پیش از عزیمت نزدیک یا د

من تازه یک ماه شده وارد کانادا شدم و بقول معروف هنوز در دوره‌ی ماه عسل به سر می‌بریم و هنوز زشتی‌هاش رو ندیدیم (البته من خودم کلن کسی هستم که تو ایران هم زشتی‌ها رو تا اونجا که در توانم بود نمی‌دیدیم و زیرسیبیلی رد می‌کردم... اینجوری آدم خودش آرامش بیشتری داره)
    اما تو همین مدت هم بالاخره خیلی چیزا دیدم و خیلی جاها رفتم... مخصوصن که به طرز معجره‌آسا 2-3 روز قبل از ورودمون یه دوست خیلی عزیزمون رو اینجا پیدا کردیم که اگر نبود شاید همون روزای اول به مرحله‌ی کوبیدن سر به دیوار می‌رسیدیم!

در مورد آب و هوا که فک کنم ما تو کانادا جزو قشر مرفهین بی‌درد باشیم!
    از روزی که وارد ونکوور شدیم دمای زیر 4-5 درجه ندیدیم... یه هفته بارونیه، یه هفته آفتابی و نیمه‌ابری... البته من به آب و هوای بارونی عادت دارم و کم‌کم دارم می‌شم مثل خون‌آشام‌ها که آفتاب می‌شه خوششون نمیاد! ولی بقیه رو هم که دیدم، هوای ابریش زیاد براشون ناراحت‌کننده نبوده!

زبان زبان زبان!
    تو رو خدا قبل از اومدن مطمئن بشید که اقلن 70٪ حرف محاوره‌ای این جماعت رو می‌فهمید (توی ایران، فیلم دیدن با زیرنویس انگلیسی ساده‌ترین راهشه)
    من خودم هیچ مشکلی از نظر زبان ندارم، حتی چند جا وقتی گفتم ایرانیم طرف شاخ درآورده که پس چرا اینقدر خوب حرف می‌زنی؟!
    اما همسرم همیشه زبان رو خیلی شل و ول گرفته بود و با اینکه تو دانشگاه به زبان انگلیسی درس خونده بود، اما توی محاوره خیلی مشکل داره
    الان تازه داره می‌فهمه چیکار کرده! وقتی یکی باهاش حرف می‌زنه تقریبن نصف حرفای طرف رو فقط باید حدس بزنه و هاج و واج یه خورده نگاهش کنه و یه کم منو نگاه کنه تا براش توضیح بدم چی گفته... البته من هم دارم سعی می‌کنم یه کم تو صحبتا بندازمش جلو تا مجبور بشه کلماتی رو که بلده و 10 سال تو حافظه‌ش خاک خورده رو بکشه بیرون و دست و پا شکسته حرفش رو بزنه... اما حالا حالاها کار داره!

از نظر برخوردهای مردم و شرایط شهر و سرویس‌ها و خدمات هم من خیلی راضی هستم.... نه که اینا 100٪ بی‌عیب باشن‌ها! نه!
    مسئله اینه که من هیچ‌وقت از اینجا برای خودم آرمان‌شهر نساختم و تا اونجایی که می‌شد از طریق تحقیق و صحبت با آدمایی که اینجا زندگی کرده بودن، سعی کردم یه تصور واقع‌گرایانه از کانادا پیدا کنم... و همین خیلی کمکم کرد که چیزی توی ذوقم نخوره
    البته خدایی ونکوور واقعن شهر خیلی خوبیه
    خیابونا تمیز، دریغ از یه دونه چاله تو آشفالت خیابون (تو پیاده‌روهاش ولی پستی بلندی داره که وقتی بارون میاد باید عین سوپر ماریو از روشون بپری که مبادا تو یکی از عمیقاش غرق بشی! )
    تابلوهای خیابون‌ها مرتب و تر و تمیز که خیلی راحت می‌تونی مسیرت رو توشون پیدا کنی
    از حمل و نقل عمومیش هم قبلن به اندازه‌ی کافی تعریف کردم، دیگه باز هم بگم یه کم لوس‌بازی می‌شه
    در کل من از سیستم شهری اینجا خیلی راضیم و اگر هم بر فرض محال، ایراد بزرگی وجود داشته باشه، سیستم مغزی من -بای دیفالت- عادت کرده زشتی‌ها رو نبینه و از قشنگی‌ها لذت ببره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil eng

پیش فرض پاسخ : تجربه زندگی یا تحصیل در کانادا تاچه حد به تصورذهنی شما پیش از عزیمت نزدیک یا د

سلام مرسي از اطلاعات خوبي كه دادي
    راستش من تو ايران موقعيت خوبي دارم ولي از اينده بچه هام ميترسم تو ايران به جايي نرسند جهت اطلاع شما خودم ارشد عمران دارم و مدير يك پروژه بزرگم پسرم تازه هفت سالش و استعداد عجيبي تو فوتبال داره و دخترم داره مىره تو نه سال و علاقه زيادي به اسكيت و باله و كلا ورزش داره خانماهم كه ميدونيد كلا عاشق خارجند!
    ولي تا حالا هيچ اقدامي نكردم براي مهاجرت ميتونيد لطفا راهنماييم كنيد ممنون ميشم

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    دوست عزیز هر کشوری مزایا و معایب خودشو داره. دیدم که در پست های قبلیتون نوشتین آمریکا خطرناکه و کانادا سرد پس فقط به استرالیا فکر میکنین!! به نظرتونو آب و هوای استرالیا مناسبه؟ خطر سرطان پوست که بسیار زیاده و مردم ناگزیر از استفاده مرتب و زیاد کرم ضد افتاب هستن! در مورد مقایسه استرالیا با کانادا همینقدر بدونین که استرالیا حدود 20 سالی از کانادا در زمینه امکانات و شرایط برخورد با مهاجران عقب تره و مسلما شما پس از ادامه تحصیل میخواین در همون کشور بمونین و پس بهتره بیشتر فکر کنین. نمیخوام بگم چون خودم کانادا هستم اینجا بهترین جاست ولی از خیلی نظرها واقعا بهترینه
    این رو جایی دیدید یا حسی می گید؟ چون من خیلی علاقه زیادی به مکاشفه در فرومهای خارجی دارم اصلا این رو نگفتند که 20 سال اختلاف در این زمینه دارند این 2 کشور! 25 درصد در استرالیا که عمدتا همSkilled هستند مهاجر هستند.
    منم خودم به این مسئله کرم ضد آفتابو ... فکر می کردم ولیی واقعا تحمل کرم روی دست از دمای فریزر -10 درجه راحت تره(غیر بریتیش کلمبیا)
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

من یه دو ماهی میشه که کلگری اومدم. کلا من آدم آرمانگرا هستم. پس نظرات من با توجه به آرمانگراییم هست.
    1- روز اول که وارد کانادا شدم همش نگران آفیسر بودم. اما آفیسر اینقدر خوش برخورد بود که من هم باهاش گرم گرفتم و دیگه رفتیم تو کار خوش و بش. کلا آدما اینجا خوش برخوردن. خوب من تجربه چنین برخوردی رو داشتم چون قبل ژاپن رفته بودم و اونجا هم خیلی مودب بودن و دقیق.
    2- قبل از اینکه اینجا بیام، از برخی ها شنیده بودم که اگر در کلگری ماشین نداشته باشی دیگه زندگی عذاب آور و غیر ممکن میشه. بعدش فهمیدم نه کاملا برعکس هست شما با نداشتن ماشین جاهای دیدنی بیشتری از شهر رو میبینید که حتی اونایی که چند سال اینجا بودن و ماشین داشتن از وجودشون بیخبرن!
    3- قبلش که بیام به من گفته بودن که نمیشه تو سرما دووم آورد و .... خدمت دوستان عرض کنم که من در سرمای 25- بیش از دو ساعت فقط برف پارو کردم. پس میشه سرما رو تحمل کرد در برخی موارد هم لذت برد.
    4- قبلش که بیام فکر میکردم که همون قانونمندی و اهمیت داشتن زمان که در ژاپن دیده بودم در کانادا هست. در یک کلام بگم نه دقیقا مثل ایران هست.سیستم حمل و نقلش هر وقت دلش بخواد میاد!! در بیشتر موارد قانون رعایت میشه اما اگر پارتی داشته باشی میتونی قانون رو هم دور بزنی!! در خیلی از مواقع افراد از قوانین محل کارشون اطلاع کافی ندارند.
    5- قبل از اینکه بیام فکر میکردم که قیمت اجناس در همه فروشگاهها ثابت هست مانند اونچیزی که در ژاپن دیده بودم. خیر دقیقا مانند ایران هست و هر فروشگاهی هر چی دلش بخواد قیمت میزنه. حتی قیمت دو فروشگاه زنجیره ای همنام با هم متفاوته.
    6- قبل از اینکه بیام اینجا فکر میکردم که استادای دانشگاه در اینجا خیلی با سوادن. بعد متوجه شدم که خیلی از استادای ما در دانشگاهی که درس میخوندم خیلی با سوادتر از اینا هستن.
    7- قبل از ایکه بیام اینجا، وقتی دغدغه های دوستان مانند پسته رو در فروم میخوندم تعجب میکردم که آیا این دوستان عمق دغدغشون در همین حده؟ حالا که خودم اینجا هستم یکی از دغدغه های من اینه که چطور از ظرفیت 200 گیگابایتی اینترنت حداکثر استفاده رو کنم؟
    8- شما فکر میکنید که تشریف میارید کانادا زبانتون خوب میشه اما شما میتونید همه جا ایرانی پیدا کنید پس کلا روز به روز بدتر میشه
    امیدوارم که این اطلاعات بدرد دوستان بخوره
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    این رو جایی دیدید یا حسی می گید؟ چون من خیلی علاقه زیادی به مکاشفه در فرومهای خارجی دارم اصلا این رو نگفتند که 20 سال اختلاف در این زمینه دارند این 2 کشور! 25 درصد در استرالیا که عمدتا همSkilled هستند مهاجر هستند.
    منم خودم به این مسئله کرم ضد آفتابو ... فکر می کردم ولیی واقعا تحمل کرم روی دست از دمای فریزر -10 درجه راحت تره(غیر بریتیش کلمبیا)
    البته یه تاپیک بود تحت این عنوان که این دو کشورو با هم از همه نظر مقایسه میکرد http://www.applyabroad.org/forum/sho...012-%29/page46
    ولی ظاهرا الان دیگه قفل شده، بنابراین شاید جای این بحث اینجا نباشه. پیشاپیش معذرت میخوام

گذشته از آمار و ارقامی که در این تاپیک دوستان مطلع زحمت کشیدن و ارائه دادن(منظورم برتری کانادا به استرالیا نیست در کل عرض میکنم) ، من فروم خارجی ها (کاناداویزا) رو هم خوندم و تاپیک مقایسه این کشور رو در اونجا دیدم و نوشته های افراد ملیت های دیگه رو.
    این عدد حدود 20 سال هم به قول یه وبلاگ نویس قدیمی اینجا گذاشتم و از قول خودم نیست و شاید بهتر بود با این قطعیت عدد نمیذاشتم اگه خواستین در پیغام خصوصی آدرس وبلاگشو میگم

از نظر قدمت مهاجر پذیری خصوصا مهاجرانی مثل ماها که انگلیسی زبان دومشونه، فکر کنم اگه اشتباه نکنم کانادا قدیمی تره. به همین دلیل ارائه خدمات به تازه مهاجرین اینچنینیش طبق نقل قول دوستان در هر دو کشور بنا به همین قدمت و آزمون خطا انگار بهتر دیده شده. درسته سیستم مهاجر پذیری استرالیا اون هم بنا به دلایلی جلوتره ولی پس از ورود و اسکان مهاجر ظاهرا کانادا برنامه ها و شرایط بهتری فراهم میکنه.
    طبق نوشته تاپیک مقایسه این دو کشور در فروم کانادا ویزا ظاهرا نشانه های نژادپرستی بیشتری به نسبت کانادا در استرالیا دیده شده. البته بازم اینها دلیل و برهان قاطع و محکمی نیست و نیاز به بررسی های بیشتریه ولی در مجموع باید دید علاقه و تمایل شخصی خود انسان چیه والا تمام این حرف و حدیث ها بی مورده!

یه مثال از قدمت مهاجر پذیری بزنم: همین داخل کانادا اگه در استانی باشین که تعداد مهاجرین کمتری داره و البته قدمت مهاجر پذیری کمتر، به وضوح کمبود خدمات برای این افراد مشاهده میشه. از کلاسها و ورک شاپهای کاریابی و رزومه نویسی به اون شکل که مثلا در تونتو و ونکوور هست خبری نیست! کلاس زبانها برنامه های خیلی محدودتری داره و موارد زیاد دیگه.

در کل منم تعصب خاصی رو هیچ کجای دنیا ندارم و در همه جا موارد عذاب آور و ظلم و ستم دیدم و میدونم و باور دارم هیچ جایی مدینه فاضله نیست از هیچ نظر

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza1971 نمایش پست ها
    سلام مرسي از اطلاعات خوبي كه دادي
    راستش من تو ايران موقعيت خوبي دارم ولي از اينده بچه هام ميترسم تو ايران به جايي نرسند جهت اطلاع شما خودم ارشد عمران دارم و مدير يك پروژه بزرگم پسرم تازه هفت سالش و استعداد عجيبي تو فوتبال داره و دخترم داره مىره تو نه سال و علاقه زيادي به اسكيت و باله و كلا ورزش داره خانماهم كه ميدونيد كلا عاشق خارجند!
    ولي تا حالا هيچ اقدامي نكردم براي مهاجرت ميتونيد لطفا راهنماييم كنيد ممنون ميشم
    دوست عزیز، تقریباً همهء مهاجرهای ایرانی که به کانادا می آیند، توی ایران موقعیت خوبی داشتند، اگر نداشتند اصلاً از پس هزینه های مهاجرت برنمی آمدند. از آینده ایران همه می ترسند. من یه تازه واردم، توی این مدت هم نه بهم خوش گذشته، نه تونستم تفریح برم، نه خیلی خیلی لذت بردم و چرخیدم. تو اوج سرما وارد شدم، برام خرج کردن دلار ریالی بسیار سخته، هر روز با دغدغهء تمام شدن چندغازمون به شب مرسه، نگران بیکاری و خیلی چیزهای دیگه هستیم، اما...
    از بودن اینجا راضیم. اینجا ارامش دارم. مردم همه آرومن، کسی وحشی نیست، طلبکار نیست، ملت راه به راه فحشهای قشنگ به هم نمی دهند. هر روز از این ور و اون ور اخبار بد و ناامید کننده نمی شنوم.، شب نمی خوابم، صبح پاشم ببینم داراییم نصف شده؛
    اینجا دود بنزن و بنزین آشغالی تو حلق خودم و بچه هام نمی ره، پارازیت نیست که دو روز دیگه ام اس و سرطان بگیریم. اینجا کسی مردم را یک درازگوش نمی بینه که بخواهد مرتب تحمیقشان کنه و ازشون سواری بگیره.
    خلاصه گفتنی زیاده. من هر وقت دلم می گیره و یک خورده احساس دلتنگی می کنم، می رم اخبار ایران رو می خونم، بعد هم خدا را شکر می کنم که این امکان برام فراهم شد که از اونجا فرار کنم و دلتنگی رو هم فراموش می کنم.
    اینجا زندگی سخته، تا کار نداشته باشی از هیچی نمی شه لذت برد. هیچ کسی هم به هیچ عنوان کمکی بهت نمی کنه. این سازمان های کمک به تازه واردین هم غیر از معرفی چندتا وبسایت، هیچ کار دیگه ای نمی کنند، اما امیدمان به خداست، همین....
    آن که حقیقت را نمی داند، فقط بی شعور است، اما آن که حقیقت را می داند و آن را دروغ می نامد، تبهکار است (برتولت برشت)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gh8913381021 نمایش پست ها
    من از سرما متنفرم و توی هوای سردو ابری خیلی دلم می گیره. کانادام شنیدم خیلی سرده و همیشه برف و بارونه و تو زمستون به 50 درجه زیر صفر دماش می رسه. این یکی از دلایلیه که به کانادا فکر نمی کنم تو گزینه هام. دوستانی که اونجان این همه سرما اذیتشون نمیکنه؟؟؟؟
    تو کانادا که باشی به نسبت ایران کمتر سرما میکشی. دلیلش مفصله ولی واقعیته. اگه سرما اذیتتون میکنه من کالیفرنیا و فلوریدا رو پیشنهاد میکنم. اگه کانادا اومدنی شدی بیا انتاریو یا BC.
    خوش باشی.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

کانادا بهداشت و درمان برای همه رایگانه؟حتی دانشجوها؟
    اینجا میگن کانادا بیکاریه درسته؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    کانادا بهداشت و درمان برای همه رایگانه؟حتی دانشجوها؟
    اینجا میگن کانادا بیکاریه درسته؟
    دانشجوهای خارجی باید بیمه مخصوص خریداری کنند. بیمه همگانی افراد مقیم و سیتیزن روپوشش میده.
    نرخ متوسط بیکاری در کانادا حدود 7 درصد است. خودتون مقایسه کنید.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    تو کانادا که باشی به نسبت ایران کمتر سرما میکشی. دلیلش مفصله ولی واقعیته. اگه سرما اذیتتون میکنه من کالیفرنیا و فلوریدا رو پیشنهاد میکنم. اگه کانادا اومدنی شدی بیا انتاریو یا BC.
    خوش باشی.
    نمیشه یه دفعه گفت اینجا بیکاریه!! چون همه جای دنیا بیکاری هست اما نرخش فرق میکنه پس باید مقایسه کرد.
    از طریق سایت زیر میتونید کانادا رو با هر کشور دیگه ای مقایسه کنید
    http://wolframalpha.com

مثلا بنویسید
    Canada vs. Australia
    به شما نرخ بیکاری، جی دی پی و ... غیره رو میده.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)