صفحه 52 از 219 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

درسته که من هنوز نیومدم ولی انقدر مطلب راجع به کانادا خوندم که در بعضی موارد خودم رو اونجا میبینم... البته به عنوان مهاجر هنوز نیومدم قبلا یه سفر به مونترال داشتم و کلا ذهنم آرامش داره....
    ولی چیزی که من قبلا نگرانش بودم این حس نژاد پرستی بود و همون حس مزخرفی که توی بعضی از کشورهای اروپایی بهش دچار میشی... ولی الان متوجه شدم که خودم به شدت نژادپرستم و توی کانادا و بین کاناداییها این موضوع رایج نیست...
    اما راستش بدجوری شوکه شدم وقتی فهمیدم ته ذهنم چه موجود مزخرف و بیشعوری هستم. عمرا اگه من توی یک کشور مهاجر پذیر زندگی میکردم به این راحتی مهاجرها رو مخصوصا از آسیا مپذیرفتم.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    درسته که من هنوز نیومدم ولی انقدر مطلب راجع به کانادا خوندم که در بعضی موارد خودم رو اونجا میبینم... البته به عنوان مهاجر هنوز نیومدم قبلا یه سفر به مونترال داشتم و کلا ذهنم آرامش داره....
    ولی چیزی که من قبلا نگرانش بودم این حس نژاد پرستی بود و همون حس مزخرفی که توی بعضی از کشورهای اروپایی بهش دچار میشی... ولی الان متوجه شدم که خودم به شدت نژادپرستم و توی کانادا و بین کاناداییها این موضوع رایج نیست...
    اما راستش بدجوری شوکه شدم وقتی فهمیدم ته ذهنم چه موجود مزخرف و بیشعوری هستم. عمرا اگه من توی یک کشور مهاجر پذیر زندگی میکردم به این راحتی مهاجرها رو مخصوصا از آسیا مپذیرفتم.
    دقیقین همینطوره که میگید (البته جدا از اون قسمت مزفرخش! )
    ما ایرانیا خیییییلی نژادپرستیم! یعنی یه وقتایی فک میکنم واقعن از فک و فامیلای هیتلریم! یه کم رو بهمون بدن میخوایم هر کسی رو که ازش خوشمون نمیاد بندازیم تو کوره آدم سوزی!
    ولی من که خیلی دارم روی خودم کار میکنم... مخصوصن در مورد عربها که نسبت به اکثرشون ذهنیت خیلی بدی دارم و اینجا هم کم نیستن! این یکی ا. بزرگترین نقصهای فرهنگی ماست که اینجا باید اصلاحش کنیم

ApplyAbroad Hero Pedarbozorg آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    کاملن قبول دارم
    من جای این کانادایی هاش شاکی می شم وقتی می بینم هندی ها و چینی ها همه جا لونه کردن! ولی خودشون شاکی نمی شن
    من تازه رفتم سر کار یک همکار کانادایی دارم که سابقه اش طبیعتن از من بیشتره. ولی به راحتی قبول می کنه زیر دست من کار کنه. ولی همین الانش. الانه الان. حتی در کانادا که کشور من نیست. اگه به من بگن زیر دست یک .... کار کن عمرن کار نمی کنم.
    اگه ایران باشه که دیگه هیـــــچی! فکر کن توی ایران بهت بگن زیر دست یک غریبه از یک کشور بدتر از خودت کار کنی. اوه اوه ...

متاسفانه خیلی بده و من هم سعی می کنم بصورت فشرده این خصلت خیلی بد را از بین ببرم . خیـــــــــــلی بده. ما ایرانی ها واقعن بعضی رفتارهامون نژادپرستانه است. امیدوارم به زودی عوض شم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    یکی از دوستان یه امضای جالبی داشت که محتواش اینطوری بود (دقیقا نمیدونم کدوم کاربر بود)
    عمق نگرانیهای ما، فاصله ما رو از خدا نشون میده
    البته دقیقا این نبود اما یه چیزی تو همین مایه ها بود
    این رو همین طوری نوشتم و منظور من تایید یا رد صحبت دوستان نیست
    اگه منظور این نقل قول رو درست برداشت کرده باشم، میگه هر چقدر ما نگرانی های بیشتری باشیم از خدا دورتریم؟ در مورد رابطه با خدا نظری ندارم، اما در چهارچوب بحث یکی دو صفحه قبل، به نظرم داشتن نگرانیها بعنوان انگیزه ای برای ایجاد تغییر لازمه. و در تاریخ هم ملتهایی که نگران حقوق پایمال شده شون بودن و براش جنگیدن بیشتر به حقوقشون رسیدن، تا مللی که به ساده ترین حقوقشون یا آگاه نبودن یا براشون چیز مهمی نبوده (یعنی کلا نگران چیزی نبودن). مثل اون پیرمردی که به زندگی در خرابه ها میگفت "دشواری؟ دشواری نداریم که! خیلیم عالیه"
    Culture lives in everything we do

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedarbozorg نمایش پست ها
    کاملن قبول دارم
    متاسفانه خیلی بده و من هم سعی می کنم بصورت فشرده این خصلت خیلی بد را از بین ببرم . خیـــــــــــلی بده. ما ایرانی ها واقعن بعضی رفتارهامون نژادپرستانه است. امیدوارم به زودی عوض شم
    منم قبول دارم. وایتهای اینجا رو تا جاییکه من برخورد داشتم، به معنای واقعی کلمه با همه انسانها از هر رنگ و نژادی یکسان برخورد میکنن (شاید حداقل در ظاهر). اما متاسفانه ما ایرانی ها علنا و در مکالماتمون کم نداریم عرب فلان، افغانی فلان و باید اعتراف کرد که این در ذهنها نهادینه شده.
    Culture lives in everything we do

Senior Member s30min آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    منم قبول دارم. وایتهای اینجا رو تا جاییکه من برخورد داشتم، به معنای واقعی کلمه با همه انسانها از هر رنگ و نژادی یکسان برخورد میکنن (شاید حداقل در ظاهر). اما متاسفانه ما ایرانی ها علنا و در مکالماتمون کم نداریم عرب فلان، افغانی فلان و باید اعتراف کرد که این در ذهنها نهادینه شده.
    منم اعتراف میکنم این خصلت دارم و به خصوص این مهاجرهایی که از جاهای که خیلی پرت اومدن رو قضاوت می کنم!!اما از حق نگذریم در حقیقت بومی های کانادا( که خیلی هم مهجورن بنده خداها)باید حق آب و گل داشته باشن نه مهاجرهای اروپایی که چند نسل قبلشون مهاجر بوده.... مثل این میمونه که نوه من که میدونه مادربزرگش! مهاجر بوده بیاد برای یه تازه وارد کلاس بذاره که چرا اومدی تو کشور من!!راستی این ویدیو رو که در همین زمینه است ببینید خالی از لطف نیست
    https://www.youtube.com/watch?v=DWynJkN5HbQ
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

Junior Member

سلام
    من جسارت نکردم واسه کسی نسخه بپیچم آخرشم گفتم که کانادا بد نیست! ولی خطاب من کساییه که خیلییاشونو می شناسم چون خودم هم از اون قشر هستم. قشر تحصیلکرده ای که سرمایه نا متناهی ندارن و می خوان ریسک کنن. به این حرفم هم که گفتم ایران (نه همه جاش) جهان سوم و عقب مونده نیست کاملا ایمان دارم و همچنان برای اون قشر خاص معتقدم که خیلی خیلی بیشتر از بقیه فکر کنن روی این موضوع چون ممکنه شکل زندگی آیندشون رو حتی با این که توی استاندارد بالاتر باشه دوست نداشته باشن. امیدوارم کسی رو نامید نکرده باشه فقط نظرم بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza1532 نمایش پست ها
    سلام
    اولن ظاهرا هر جا یه موضوعی مطرح میشه منم بدون دعوت با سر میپرم توش و اینکه دوست عزیزمون هم درست میگن , هم اشتباه.
    ببینید دوستان مهاجرت نسخه ای نیست که برای همه پیچیده بشه؟شما یک آدم مولتی میلیاردر که نیستی که بخوای به موناکو بری که به واسطه عدم دادن مالیات بهشت پولدارهاست.من میشناسم آدمهای پولداری در کانادا که به طور کامل دارن از ایران ساپورت میشن ( دیگه ببینید چقدر پول دارن) و کاملا از زندگی در اونجا راضی هستند و در مقابل هستند دوستانی که مقام و موقعیت خودشون رو در ایران فدا کردن ( چون برای بعضیها دیگه قابل برگشت نیست حتی اگه فردای همون روز بر گردن) رفتن و ناراضی هستند چون در ایران بسیار راحت اون رو بدست آوردن.برای کار بزرگ انگیزه بزرگ میخواد( مثلا من سیگار رو هر کاری کردم نتونستم ترک کنم الا بعد از ازدواج و انگیزه بزرگ چماق همسر جان اونم اگه پزشک باشه ).مهاجرت کار بزرگی هست و باید آدم فرصت طلب و رنج کشیده باشی تا قدرش رو بدونی.بزارین یه حقیقتی رو بگم.من بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه برای استخدام در کار اولم با پارتی بازی رفتم(یعنی یک ثانیه هم بی کار نموندم) سوئالات مصاحبه من در حد چطوری پسر گلم بود !!!! بعد از یک سال خسته شدم(البته بچه و بی تجربه بودم اون زمان) و گفتم من دیگه سر کار نمیرم میخوام کار دلخواهم رو پیدا کنم!همه میگفتن نکن اینکارو الا پدرم که میگفت بکن.من هم از خدا خواسته استعفا دادم و بعد از چند ماه اللی تللی به بابام گفتم بابا یه کاری برام جور میکنی؟ گفت من که بنگاه کاریابی نیستم خودت بورو دنبال کار !!! واینجا بود که من تازه صابون پارتی بازی و بیکاری و شرایط عدم صلاحیت برای احراز شغل جدید و نه گفتنها و متاسفیمها رو با پوست و خونم درک کردم.و اون موقع ایران برام جهنم بود به معنای واقعی و حتی تصمیم گرفتم مهاجرت کنم و میگفتم اینجا جهنم شده واسم ولی بعد فهمیدم حتی شرایط مهاجرت به گینه بیسائو رو هم ندارم !! پس موندم و ساختم هم خودم هم شخصیت خودم رو چون مجبور بودم و چون جوان بودم و بی تجربه.
    جالا فرض کنید کسی با این شرایط در کانادا روبه رو بشه دیگه واویلا !!!!!بله نه تنها کانادا بلکه هیج جایی رو این کره خاکی بهشت برین نیست.ولی دوست من شما وقتی مهاجرت میکنی دیگه نباید مثل توریست یا حتی یک دانشجو( اونی که اومده فقط درس بخونه و پلن موندن نداره) به محیط اطراف نگاه کنی.شما برای زنده موندن و لذت بردن باید فرهنگ اونجا رو بپذیری و اگر با ملاکهای شما منافات داره باید اونجا رو ترک کنی چون داری خودتو نابود میکنی.برای من نوعی با توجه به بکگراندی که دارم جایی که از طرف اجتماع محترم شمرده بشم( چون پولدار نیستم تا این احترام هر چند مصنوعی رو در ایران داشته باشم) و جایی که بتونم برای زندگیم برنامه ریزی کنم( چون این حق رو دارم به عنوان کسی که تخصص فنی داره فقط به فکر بهبود مهارتهای کاری خودم باشم و برنامه ریزی پولم رو بسپارم به دولتی که وظیفش هست اینکار رو برای من و امثال من انجام بده) زندگی کنم.و حالا بعد از چندین سال کار کردن من در میادین نفتی ایران در بدترین شرایط آب و هوایی و کار کردن فرشته وار همسرم برای افرادی در محروم ترین نقاط ایران( من الان دارم در بینشون زندگی میکنم و میبینم چه ها که ندارند.البته اونها خوشبخت هستند جون نمیدونند باید چه چیزهایی داشته باشند و ندارند و این تنها ما هستیم که داریم محرومیت رو زجر میکشیم) بیایم و ببینیم ارزش تمام پس انداز چندین سالمون اونقدر بی ارزش شده که حتی یه خونه 20 متری هم نمیشه گرفت!.برای منه نوعی کانادا جایی برای پولدار شدن نیست.جایی برای آسایش فارغ از مسولیت نیست.جایی نیست که همه با لبخند گشاده منتظر قدوم مبارک من باشند.جایی هست که من دوست دارم آرامش رو تجربه کنم.دوست دارم برای پولی که کم یا زیاد در خواهم آورد برنامه ریزی بلند مدت داشته باشم. جایی که دوست دارم شیله پیله های فرهنگ خودم رو آزادانه بریزم دور و جایی که برای قرزندان به دنیا نیامده من برنامه ریزی داشته باشن و هزاران چیز دیگه.
    دوست من مهاجرت یک تجربه همراه با ریسک هست و اگر به نظر شخص عاقل درست در نیومد باید برگرده چون قرار نیست زندان برای خودش درست کنه.همونطور که امضای من میگه یه روز اومدی یه روزم میری به همین سادگی.پس سخت نگیر.
    ببخشید روده درازی کردم دوستان.
    ویرایش توسط M1KE : June 1st, 2013 در ساعت 07:48 AM دلیل: درست کردن QUOTE نقل قول

Banned

دوستان گرامی

نوشته هایی که در صفحه های اخیر در مورد شیوه لباس پوشیدن کانادایی ها و نیز رفتارهایشان در درون مترو مطرح شده بودند به تاپیک مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها منتقل شدند.

لطفا با توجه به محدودیت های فروم از دیدگاه فی*لترینگ، بیان تجربه ها و تصور ذهنی را به محدوده آمریکای شمالی محدود نموده و تا حد امکان از پرداختن به جزئیات شرایط سیاسی و اجتماعی داخلی ایران و مقایسه آنها با کانادا خودداری نمایید. به طور پیش فرض هم همه مهاجران کانادا با شرایط داخلی کمابیش آشنایی دارند و مخاطب تاپیک بیشتر به دنبال اطلاعات در مورد خود کشور کانادا می باشد.

موفق باشید

Senior Member hooran آواتار ها

پدر بزرگ جان این گزارش رو هم ببینید:
    http://finance.yahoo.com/news/the-ha...165510616.html

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedarbozorg نمایش پست ها
    اولن اجازه مام دست شماست. عملن خودت با سابقه ترین و آگاه ترین فرد فروم هستی
    دومن یه سوالی.
    این کانادایی ها چرا سکته نمی کنند؟
    یعنی با این همه BBQ بازی شون و این همه گوشت خواری ای که اینا دارن ، چرا سکته های قلبی و انواع درد و مرضا برای ایرانی هاست که گوشت کمتری می خورند و بیشتر سبزیجات و غذاهای گیاهی مصرف می کنند؟

من تصور ذهنی ام این بود که اینا توی کمپینگ زیاد کباب می خورند، ولی الان متوجه شدم که اشتباه می کردم. اینا خیـــــــــــــــلی زیاد کباب می خورند!!!
    مصرف یک ماه گوشت یک خانواده ایرانی، مصرف یک بار پیک نیک و باربکیوی ایناست. آخرشم خانواده ایرانیه چربی خون و کلدسترول! (اشاره به گاپالاگوس!) می گیره

Member sharrareh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس برق الکترونیک

سلام .. منو ببخشید . من سوالم رو نمی دونم درست تو این انجمن مطرح می کنم یا نه ولی خواهش می کنم اگر اطلاعاتی دارید بهم بگید . همسر من با ویزای کار برای کانادا اقدام کرده و پروسش داره به سرعت پیش میره ( البته نوع خاصی از ویزای کاره و در کانادا هیچ کارفرمایی منتظر ما نیست و خود دولت کانادا برامون یه Open Work Permit فرستاده ) . حالا 2 ماهه که من حامله هستم و با توجه به اطلاعاتی که دارم ما رو بیمه نمی کنن و باید خودمون از اینجا بیمه بخریم . حالا آیا بهتره من بچه رو اینجا بدنیا بیارم یا اونجا ( یعنی بمونم و شوهرم بره یا باهاش برم ) و در هر حال آیا دولت کانادا برای زن حامله و یا نوزاد تسهیلات خاصی به لحاظ بیمه در نظر میگیره .دوستان بچه دار حتما میدونند که نوزاد و مادر خیلی به کمکهای پزشکی احتیاج پیدا می کنند.
    شروع پروسه در دمشق: 17 دسامبر 2007
    ارسال مدارک استانی (اونتاریو) :3 می 2012 دریافت فایل نامبرا استانی: 14 فوریه 2013 تاریخ این پراسس:9 آوریل 2013
    دریافت مدیکال:2 ؤانویه 2014
    دریافت نامه کار : 4 دسامبر 2012 دریافت مدیکال : 12 جون 2013 پاس رکوئست: 27 سپتامبر 2013

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)