صفحه 6 از 219 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط elmat نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دو ماهی می شه اومدم کانادا. دانشجویی هم اومدم. با توجه به چیزهایی که این در طی این دو ماه دیدم یک نکته مهمی رو دوست دارم عرض کنم خدومت دوستان خصوصا دوستانی که تصمیم دارن دانشجویی اقدام کنن چون مهاجرتی به همراه خانواده آمدن قصه اش کمی متفاوت ه . اگه نخواهیم عینک بدبینی بزنیم باید قبول کنیم ایران هم جای خوبی ه و مزایای خاص خودش رو داره. من به دوستانی که عاطفی هستن و وابستگی دارن به ایران و روابط فردی و خانوادگی براشون اولویت داره توصیه می کنم خیلی فکر کنن بعد بیان. من این مقاله رو خوندم و به نظرم بسیار جامع و واقع بینانه به بررسی زندگی دانشجویی در خارج از کشور پرداخته و شخصا به نویسنده اش تبریک می گم که مختصر به همه چیز پرداخنه. امیدوارم مفید واقع بشهhttp://www.gaahak.com/2012/09/blog-post_7.html
    ببینید با همه بدیهایی که اینجا داره (شاید هم نداشته باشه) اینجا اعصابتون راحته، اینجا میدونید که کمترین کار هم داشته باشید زندگیت میگذره اما ایران .... اینجا هر روز صبح که بلند میشید استرس قیمت دلار، ت.ح.ر.یم و ... ندارید. اینجا میدونید که اگر یه خرده تلاش بکنید به جاهایی میرسید که اگر در ایران در تمام عمرتون تلاش کنید نخواهید رسید. اینجا کمتر کسی دروغ میگه. اینجا نباید هزارتا مدرک و سند برای حرفتون ارایه بدید. اینجا میدونید که بین شما و دیگران تبعیض قایل نمیشن (یا حداقل کمتر از ... هست). اینجا کمتر کسی رو پیدا میکنید که ریاکار و پاچه خوار باشه!! اینجا چندان نگران این نیستید که اگر کارتون رو از دست بدید دیگه نمیتونید کار گیر بیارید.اینجا اگر درس میخونید یه فاندی میدن که زندگیتون کم و بیش میچرخه اما در ایران ... اینجا اطمینان دارید که اگر در هنگام تحصیل به دستگاهی یا امکاناتی نیاز داشته باشید در دسترس هست اما .... اینجا اگر شما کار داشته باشی میتونی ماه اول ماشین داشته باشی اما در ایران شما بعد از یک سال شاید ....
    و اما چرا یه عده بر میگردن؟
    خوب چندتا علت میتونه داشته باشه
    1- به اون سیستم پاچه خواری، دورویی، دروغگویی و ... عادت کردن ( اینجور افراد خوب خودشون و وقف میدن و خوبم هم پیشرفت میکنن در کشورمون)
    2- دلتنگی به همه مزایای اینجا می چربه و ترجیه میدن برگردن (من خیلیها رو میشناسم که به این دلیل برگشتن اما بعد از یه مدتی نتونستن دووم بیارن و دوباره به کانادا یا کشور دیگه رفتن)
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

با احترام به نظر دوستان و درک این موضوع که هر کسی دیدگاه و تجربه خاص خودشو داره و این شرایط و روحیات خاص افراده که در دیدگاه و نقطه نظراتشون تاثیر میذاره خواستم از نظر شخصی خودم هم به این موضوع بپردازم:

- اولا بازم تاکید میکنم از نظر شخص بنده اکثر کسانی که مهاجرت میکنن دلیلی غیر از دلیل اصلی مهاجرت دارن.

از نظر من مهاجرت یعنی رسیدن به یه نقطه و مرحله ای که شخص با بررسی همه جوانب و همه مزایا و معایب کشورش ، اینکار را و مخصوصا با داشتن تجربه بودن در کشورهای مختلف و یا حداقل بودن در زمانی طولانی دور از خانواده این راه رو برگزیده. حتی در ساده ترین شکل داشتن مسافرت های فراوون به کشورهای مختلف هم باز بهتر از هیچی هستش.
    بسیار دیدم کسانی که تا حالا حتی یه مسافرت خارج از کشور نداشتن، تا حالا از خانواده دور نشدن حالا یا به علت تحصیل یا سربازی یا کار و ازدواج و ... بعدش یه دفعه مهاجرت کردن به کشوری که در نیمکره مخالف کشورشون هست! حتی تصور اینهمه دوری وحشت آوره...

یا تا حالا حتی به مدت یه هفته در کشوری دیگه مسافرت نبودن تا عمق تفاوت ها و مثلا زبونشون رو درست بفهمن و یا تفاوت غذاهاشون که حتی در همون مدت کم ممکنه برای خیلی ها معضل و مشکل بزرگی بشه رو درک کنن

خب در نظر بگیرین اکثر اینطور افراد معمولا صرفا به دلیل تنوع زندگی و چشم و همچشمی ها و درگیر موج مهاجرت شدن سوار بر این موج میشن و وقتی در عمل قرار میگیرن تازه متوجه عمق موضوع میشن

- دوما من هم در این تاپیک مقایسه داشتم ولی فکر میکنم اصولا مدام مقایسه کردن و نقب به عقب زدن و ذهن و فکر رو درگیر این موضوع کردن نتیجه ای جز فرسایش روح و جسم نداره. مسلما هر جایی یه سری مزایا یه سری معایب داره ولی واقعا مقیاس تعیین کننده ارزش این خوبی و بدی ها چیه؟ ممکنه از دید من ایرانی فلان موضوع عیب و نقطه ضعف باشه ولی از دید یه چینی یا هندی نقطه قوت! همینطور در مورد مزایا ممکنه مثلا برای فلان مهاجر از ژاپن یا کره اصولا مزیت نباشه هیچ بازم نسبت به کشورش عقب تر باشه!

پس میرسیم به این نقطه که همه چیز نسبیه و مقایسه کردن شاید به جهتی بی مورد، ولی حداقل کاری که میتونیم بکنیم و حالا که پا در این راه گذاشتیم آینده موفقی رو برای خودمون و نسلهای بعدمون بسازیم اینه که اینجایی بشیم. با دید اینها نگاه کنیم نه با دید یه ایرانی. شاید این حرفم به مذاق خیلی ها خوش نیاد ولی نظر شخصیم اینه باید اینطور شد تا نهایت استفاده رو از محیط و امکانات و شرایط داشت. باید یه کم تطبیق فرهنگ داشت. باید کمی حل شد. نمیگم کامل چون میدونم برای ایرانی ها سخته!

فکر و عقیده من در حال حاضر اینه که دیگه اینجا کشور منه و من دیگه یه کانادائیم. خودمو از این کشور و از این مردم میدونم و میخوام ذهنمو ری ست کنم و یه زندگی کانادایی برای خودم بسازم.
    ویرایش توسط Jill : March 18th, 2013 در ساعت 10:55 PM

Senior Member

جالبه که چقدر دیدگاه افراد مختلف فرق میکنه، من تا قبل از اومدن به اینجا نمیدونستم که اگه بیام موندنی خواهم شد یا نه، اما از وقتی اومدم مطمئن شدم که تصوراتم تا حد زیادی درست بوده و همش فکر میکنم به کدامین گناه! مجبور بودم عمرم رو توی ایران سپری کنم. البته نه اینکه خودم رو برای مدینه فاضله آماده کرده باشم و الان بهش رسیده باشم، بلکه فقط رسیدن به شرایط بهتر با توجه به معیارهای خودم برام ملاک بوده که الان فکر میکنم تا حد زیادی بهش رسیدم. حداقل اینکه در حال حاضر میدونم به هیچ قیمتی حاضر نیستم برگردم ایران، آینده رو نمیدونم

نقل قول نوشته اصلی توسط s30min نمایش پست ها
    جالبه منم اون روز داشتم فکر می کردم بهتر یه تاپیک زده بشه در مورد درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن از ایران!!!چون منم از وقتی اومدم اینجا نگرشم به ایران و ایرانی ها کاملا تغییر کرده و به نظرم ایران اونقدرها هم که فکر می کردم کشور بدی برای زندگی نیست...
    Culture lives in everything we do

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

سلام دوستان. من دو ماهی می شه اومدم کانادا. دانشجویی هم اومدم. با توجه به چیزهایی که این در طی این دو ماه دیدم یک نکته مهمی رو دوست دارم عرض کنم خدومت دوستان خصوصا دوستانی که تصمیم دارن دانشجویی اقدام کنن چون مهاجرتی به همراه خانواده آمدن قصه اش کمی متفاوت ه . اگه نخواهیم عینک بدبینی بزنیم باید قبول کنیم ایران هم جای خوبی ه و مزایای خاص خودش رو داره. من به دوستانی که عاطفی هستن و وابستگی دارن به ایران و روابط فردی و خانوادگی براشون اولویت داره توصیه می کنم خیلی فکر کنن بعد بیان. من این مقاله رو خوندم و به نظرم بسیار جامع و واقع بینانه به بررسی زندگی دانشجویی در خارج از کشور پرداخته و شخصا به نویسنده اش تبریک می گم که مختصر به همه چیز پرداخنه. امیدوارم مفید واقع بشهhttp://www.gaahak.com/2012/09/blog-post_7.html
    درود
    من این مقاله رو خوندم ولی متاسفانه متوجه واقع بینی نشدم. اگر به من و امثال من اجازه می دادند که گوشه ای از کار را برعهده بگیریم که جمیعا قید خانواده و تمام وابستگی های عاطفیمان را نمی زدیم که برویم 10 هزار کیلومتر آن سوتر از آغاز زندگی بسراییم.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    من این مقاله رو خوندم ولی متاسفانه متوجه واقع بینی نشدم. اگر به من و امثال من اجازه می دادند که گوشه ای از کار را برعهده بگیریم که جمیعا قید خانواده و تمام وابستگی های عاطفیمان را نمی زدیم که برویم 10 هزار کیلومتر آن سوتر از آغاز زندگی بسراییم.
    درود،
    ای کاش فقط مشکل سپردن گوشه کار بود. والا من که 9 سال کار کردم در ایران، اونم کار تخصصی خودم و دلخواه خودم و از شغلمم راضی بودم(البته نه از لحاظ مادی بلکه حس مهندسی من رو ارضا میکرد). بعضی چیزا مثل فرهنگ رو نمیشه به همین راحتی درست کرد. وقتی همکارت که تا دیروز کانالهای ضاله نگاه میکرد یه دفعه با یه ترفیع حرفاش با آیه قران شروع کنه، اونموقع از خودت هم بدت میاد که چرا ؟؟؟.؟ البته شروع کردن سخن با آیه قران چیز بدی نیست بلکه پسندیدست اما جهت پاچه خواری بسیار..... وقتی هیچ کسی در ایران، ساده ترین قوانین، که مال رانندگی است رو رعایت نمیکنه .... وقتی شما نمیتونید حتی برای یک ماه هم برنامه ریزی داشته باشید (چه از لحاظ معنوی، چه مذهبی، چه تفریحی، چه مالی، ....) البته ببخشید اینا رفتارهایی هست که برای هیچ کسی قابل تحمل نیست.
    یادمه حدود 15 سال پیش وقتی پدرم شاکی از سر کار میومد من میگفتم که همه چیز که آرومه پس چرا .... غافل از اینکه هنوز خودم به طور جدی وارد جامعه نشده بودم ... حدود یه سال پیش که پدرم از وضعیت شاکی بود دیگه خوب میفهمیدم اما بهش گفتم خوب چرا مهاجرت نکردی؟ گفت وطنم و دوست دارم ..... اما من اومدم اینجا که مقایسه کنم و حتی خودم قبلش برای برگشت هم آماده کرده بودم اما ... هرگز برنخواهم گشت... و هرگز فرزندم از من نمیپرسه که چرا مهاجرت نکردی!!! و هرگز غبطه اینو نمیخورم که چرا کشوری رو با ایران عملی مقایسه نکردم ... و هرگز....
    و الان هم هر از چندگاهی روزنامه های ایران رو به صورت آنلاین میخونم و خدا رو بیشتر از روز قبل شکر میکنم ....

دوستان بد نیست سوره ی نسا آیه 97 تا 99 رو یه مرور کنند
    ویرایش توسط zini_zinparast : March 18th, 2013 در ساعت 11:53 PM
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    منم همون اوایل پابلیش این پست خوندمش ولی همین نظرو دارم که ایشون احساسی حرف زده. نمیخوام با ندونستن شرایط خاصش قضاوت بی مورد داشته باشم ولی با خوندن نظرات اون پست خیلی چیزا روشن میشه. مخصوصا یکی از آخرین نظراتش که دو سوال کاملا منطقی و بجا داشت از نویسنده. یکی اینکه آیا پس از اتمام درسشون پیشنهاد یه کار متناسب با تخصص و با حقوق مناسب بهشون شده ولی بازم قصد برگشت دارن؟
    و دیگه اینکه آیا در اون کشور وابستگی عاطفی برای خودشون ایجاد کردن و بازم قصد برگشت دارن؟

این دو نکته واقعا تامل برانگیزه

Senior Member
    رشته و دانشگاه

شاید این حرفم الان اینجا جاش نباشه ولی اصولا آدمیزاد به هر شرایطی عادت میکنه و براش عادی میشه انگار که از اول همین بوده. آرامش و قانونمندی و رعایت خیلی مسائل اخلاقی و در کل ارزشهای (از نظر من ایرانی) کشورهای پیشرفته چیزیه که باید یه سفر دوباره برگشت ایران و در دل قضایا قرار گرفت تا دوباره بهمون یادآوری بشه

ApplyAbroad Guru

مقاله خوبی بود که لااقل طرف دیگر معادله را هم روشن میکند. من با اجازه دوستان بعنوان کسی که الان دیگه سالهاست کانادا جا افتاده عرض میکنم که نکات این مقاله رو نباید با قید احساسی بودن کلا رد کرد. بخصوص برای کسانی که وابستگی خانوادگی شدیدی دارند و من خودم هم بعضی را دیده ام که بعد از گرفتن سیتیزن شیپ با وجود داشتن موقعیت کاری در کانادا به ایران برگشتند که کنار خانواده شان باشند. من خودم چنین وابستگی شدیدی (عاطفی یا ملی) ندارم و از تصمیم به مهاجرت و وضع زندگی ام اینجا هم بینهایت راضیم و بچه هایم را هم کاملا کانادایی بار آورده ام، مع الوصف هنوز گاهی این احساس را دارم که بد نبود اگر روزی دوباره جایی زندگی کنم که بجای این انگلیسی لهجه دار بهر حال فارسی شیرین خودم را صحبت کنم و فرهنگ و آداب و رسومم عین جامعه ای که در آن زندگی می کنم باشد و خانواده را بشود هر هفته دید. بهمین خاطر حتی گاهگاهی فکرمیکنم که وقتی بچه ها بزرگ شدند (البته بشرطی که تا آن موقع همه فامیل دور و نزدیک هرکدام به یک طرف دنیا پراکنده نشده باشند) شاید لااقل برای مدتی به ایران برگردم. البته همسرم که خیلی از من واقع بین تر است در این موارد یادآوری میکند که اگر چنین تصمیمی را گرفتم باید اول شش ماهی ایران کار و زندگی کنم ببینیم هنوز میتوانم آنجا کار کنم و دوام بیاورم یا نه!
    ویرایش توسط ghlobe : March 19th, 2013 در ساعت 01:14 AM

Senior Member s30min آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    ببینید با همه بدیهایی که اینجا داره (شاید هم نداشته باشه) اینجا اعصابتون راحته، اینجا میدونید که کمترین کار هم داشته باشید زندگیت میگذره اما ایران .... اینجا هر روز صبح که بلند میشید استرس قیمت دلار، ت.ح.ر.یم و ... ندارید. اینجا میدونید که اگر یه خرده تلاش بکنید به جاهایی میرسید که اگر در ایران در تمام عمرتون تلاش کنید نخواهید رسید. اینجا کمتر کسی دروغ میگه. اینجا نباید هزارتا مدرک و سند برای حرفتون ارایه بدید. اینجا میدونید که بین شما و دیگران تبعیض قایل نمیشن (یا حداقل کمتر از ... هست). اینجا کمتر کسی رو پیدا میکنید که ریاکار و پاچه خوار باشه!! اینجا چندان نگران این نیستید که اگر کارتون رو از دست بدید دیگه نمیتونید کار گیر بیارید.اینجا اگر درس میخونید یه فاندی میدن که زندگیتون کم و بیش میچرخه اما در ایران ... اینجا اطمینان دارید که اگر در هنگام تحصیل به دستگاهی یا امکاناتی نیاز داشته باشید در دسترس هست اما .... اینجا اگر شما کار داشته باشی میتونی ماه اول ماشین داشته باشی اما در ایران شما بعد از یک سال شاید ....
    و اما چرا یه عده بر میگردن؟
    خوب چندتا علت میتونه داشته باشه
    1- به اون سیستم پاچه خواری، دورویی، دروغگویی و ... عادت کردن ( اینجور افراد خوب خودشون و وقف میدن و خوبم هم پیشرفت میکنن در کشورمون)
    2- دلتنگی به همه مزایای اینجا می چربه و ترجیه میدن برگردن (من خیلیها رو میشناسم که به این دلیل برگشتن اما بعد از یه مدتی نتونستن دووم بیارن و دوباره به کانادا یا کشور دیگه رفتن)
    من با بخش اینکه نگران تحریم و قیمت دلار و...کاملا موافقم (البته همه امون میدونیم که مسئول این کار قطعا مردم نیستند)...در مورد اینکه به خیلی جاها قراره برسیم چون هنوز یه سال شده اومدم نمی تونم بگم که واقعا میشه اینجا به یه جای خوبی رسید یا نه...چون تا اینجای کار که هیچ کدوم از کسایی که میشناسم و مهاجرتی اومدن اگه در خوش بینانه ترین حالت کار مرتبط پیدا کردن در حد یه entry level دارن حقوق می گیرن...و در هنگام layoff هم جزو گزینه های اول شرکت هستند...
    اتفاقا یکی از چیزهایی که من تو این مدت اینجا بهش رسیدم اینه که ریا، دروغ و ...همه خصوصیات انسانی هستند و ربطی به نشنالیتی ندارند اینه که این خصوصیات تو ایران بیشتر دیده میشه به خاطر اینه سیستم بر این اساس داره مردم ارزشیابی می کنه مطمئن باشید یه امریکایی ببرید تو سیستم ایران اونم شروع می کنه به پاچه خواری همون طور که در میان ایرانی هایی که اینجا هستند شما پشتکار و تلاش زیاد میبینید چون به پشتکار شما امتیاز میدن پس مقصر بازم مردم نیستند بلکه سیستم هست ...در صورتی که من قبلا فکر می کردم چرا فلانی اینطوری چرا اون یکی اینطوریه الان که دور شدم میبینم اینجا هم جاش بیوفته همه خصوصیات منفی که از هم وطنام سراغ داشتم تو تک تک اینا بروز می کنه... در مورد کار از دست دادن هم فقط در همین حد بگم که تو کتابخونه یه آیل بزرگ فقط در مورد کاریابی و ..هست و فقط خدا میدونه چند تا مرکز خدمات برای جست و جوی کار تو تورنتو هست که همه اینا نشونه اینه که اصلا اصلا کار پیدا کردن و از همه بدتر کار نگه داشتن اینجا کار راحتی نیست....در مورد دانشگاه نظری ندارم چون کاملا از فضای دانشگاه دور افتادم...در مورد ماشینم در تورنتو فقط ماهیانه بایت 500 دلار بابت هزینه بنزین و بیمه بدید که مینیمم حقوق فکر کنم 1500 تا بعد از تکس باشه و مینمم اجاره هم 800-900 حالا چه جوری میشه با اولین حقوق بدون داشتن پس انداز از ایران ماشین خرید؟درسته هزینه اولیه خرید ماشین اینجا کمتره اما در عوض شما هر ماه 500 دلار میدید به بنزین و بیمه که اگه از کار بیرونت کنن باید بیمه اتون فریز کنید و ماشینتون روشن نکنید!!!
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s30min نمایش پست ها
    اتفاقا یکی از چیزهایی که من تو این مدت اینجا بهش رسیدم اینه که ریا، دروغ و ...همه خصوصیات انسانی هستند و ربطی به نشنالیتی ندارند
    من هم با نظرت در مورد مردم موافقم، اصلا چون شرایط یکسان نیست مقایسه آدمها کار غلطیه، اما خوب همونطور که در مورد ارزش دادن سیستمهای اداره کننده گفتی فرهنگ سازی در اینجا منطقی تره. در مورد هزینه هم من فکر میکنم با یه کار ساده در اینجا میشه زندگی کرد، نه لوکس اما میشه گذران امور کرد. مثلا یک نفر با یه کار حدودا پارت تایم و نه حتی فول تایم میتونه اینجا 1700 - 1800 در بیاره، که فول تایم تا 2500 هم میگیره. 1000 تا میده اجاره (دست باز گفتم)، 300 تا گروسری، و بقیه هم برای سایر مخارج خلاصه اموراتش میگذره. اما همین کار ساده در ایران فول تایم، فکر نمیکنم بیشتر از 500 هزار باشه در بهترین شرایط (چون خودم میشناسم افرادی رو که با 300 هزار و کمترش هم کار میکنن). انصافا توی ایران با 500 هزار تومن میشه هم خونه اجاره کرد و گروسری کرد و خلاصه زنده موند؟
    Culture lives in everything we do

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)