صفحه 9 از 219 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

Senior Member s30min آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط maziaaar نمایش پست ها
    جالبه که شما تا الان اونجا موندید ولی:
    1- سیستم رو فرهنگ و مردم میسازند و از آسمون نمیاد. چند تا از داستانای مرحوم جمالزاده رو بخونید و می بینید که از قدیم و ندیم همین دروغ و ریا در فرهنگ ما جاافتاده
    2- کیفیت زندگی و امنیت دلیل اصلی بسیاری از مهاجرت هاست
    3- احترام و عزت واسه خیلیا از نون شب هم واجب تره
    4- همون جوری که عرب ها متعصب تر از هندی ها هستند(تو خیلی از زمینه ها)، حتما خیلی از ویژگی های انسان ها به ملیت و فرهنگشون بستگی داره
    5- حس اینکه جامعه و خانواده و ... شخصیت و زندگی شخصی فرد رو به رسمیت میشناسه واسه خیلیا دلیل کافی ای واسه مهاجرته
    در کل دوست عزیز رفتارها در جوامع مختلف فرق میکنن. مسلما همه جا دروغ و ریا و ... هست ولی باید بتونید پاسخ بدید چقدر هست؟ نمیشه من بگم خب تو آمریکا هم آدم کش زیاده پس آمریکا با افغانستان فرقی نداره. حتما شما باید بگید تو افغانستان و آمریکا از هر هزار نفر چند نفر آدم کشه؟
    نکته مهم: تو دنیایی که میلیاردها نفر(به جرأت میگم و با اطمینان) آرزوی زیستن توی اون کشور رو دارن، دوست عزیز از امکانات به اندازه ی توان استفاده کن و کمتر فکر سختی ها کن .........................
    با آرزوی موفقیت
    دوست من ، من نظر خودم گفتم و برداشت هایی که تو این مدت داشتم گفتم و بارها هم گفتم "به نظر من" و زیر امضام تاریخ لندینگم نوشتم و ممکنه نظرم سه ماهه دیگه فرق کنه چطور که تا الان خیلی نظراتم عوض شده...خوب شما یا بقیه هم می تونید نظرم بخونید بعد بگید این بنده خدا هوم سیکه یا خوشی زده زیر دلش و... ... اینجا به تعداد مهاجرهایی هم که اینجا هستند نظر وجود داره شما می تونید نظرات بقیه رو بخونید و از مواردی که خوشتون میاد استفاده کنید و از مواردی که خوشتون نمیاد فراموش کنید...
    گفت و گو نداره که به خاطر تاریخی که کشور ما پشت سر گذاشته خیلی خصوصیات مذموم اخلاقی نهادینه شده... و هر روزم داره بدتر میشه ...اما در تورنتو همه مهاجر هستند و همه از کشورهای مختلف و کم و بیش با وضعیت فرهنگی بدتر از ایران اومدن، حالا چه جوریه که اینجا جرم و تجاوز کمتره؟ به جز اینه که قوانین و سیستم باعث میشه کسایی که ذاتا یه سری خصوصیات منفی دارن اینجا کمتر بروز بدن؟ اینجا کشور امنی هست و کیفیت زندگی هم از ایران بالاتره ...اما خوب همه حرف من این بود که من از وقتی اومدم حس می کنم ایرانی ها خیلی بهتر از هندی و چینی ها و ...هستند دوما سال های اول مهاجرت برای کسایی که با پشتوانه مالی خوب نمیاد سخت میگذره همین...و اصلا هم نگفتم که وای کسی اینجا نیاد که خیلی بده اینجا خیلی هم عالیه فقط به شرط اینکه یه مدت بتونید سختی ها رو تحمل کنید....و خیلی هم خوشحالم که این فرصت داشتم که زندگی در اینجا رو تجربه کنم و امیدوارم برای کسایی که آرزوی مهاجرت دارند هر چی سریعتر این فرصت فراهم بشه....و صد البته آرزو می کنم شرایط زندگی در ایران هم بهتر بشه...
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط helya نمایش پست ها
    وقتی شما بعنوان یک خانوم جامعه هیچ حرمتی واست قایل نیست و تمام دوست های دخترت هم که رفتند امریکا یا کانادا واسه درس خوندن بهت می گن پاشو بیا این جا واسه خانوما خیلی خوبه و بعد شما می بینی یکی از دوستات واسه اینکه خودشو هیات علمی کنه تو ایران با اینکه اصلا چادری نیست رفته تو فلان دانشگاه چادری بسر کرده که فقط نوک دماقش پیداست!!!! و ............
    .
    I never think of Iran as a good place for women,
    However,
    Here ( I think much similar to Canada) is also not a paradise for them
    although their constitution is gender naturalized,
    women still have their own issues in this society
    I am not talking about money and financial support, coze women have good jobs here, making good money. More specifically, lacking of enough emotional support because most men here are not and don't want to get ready for marriage commitment
    and it hurts women when they need a happy atmosphere to get settled down and raise their children

no matter how much money a woman has or how constitution supports her, there is always a propensity for having a good partner who can support her emotionally
    and you can't feel it until you are over 30 or 35

Before landing in north america, I was thinking that they would be much better in making family
    . but they are not
    especially their new generations

P.S: By talking about this issues I do not mean that Iran is better!!!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    درود،
    ای کاش فقط مشکل سپردن گوشه کار بود. والا من که 9 سال کار کردم در ایران، اونم کار تخصصی خودم و دلخواه خودم و از شغلمم راضی بودم(البته نه از لحاظ مادی بلکه حس مهندسی من رو ارضا میکرد). بعضی چیزا مثل فرهنگ رو نمیشه به همین راحتی درست کرد. وقتی همکارت که تا دیروز کانالهای ضاله نگاه میکرد یه دفعه با یه ترفیع حرفاش با آیه قران شروع کنه، اونموقع از خودت هم بدت میاد که چرا ؟؟؟.؟ البته شروع کردن سخن با آیه قران چیز بدی نیست بلکه پسندیدست اما جهت پاچه خواری بسیار..... وقتی هیچ کسی در ایران، ساده ترین قوانین، که مال رانندگی است رو رعایت نمیکنه .... وقتی شما نمیتونید حتی برای یک ماه هم برنامه ریزی داشته باشید (چه از لحاظ معنوی، چه مذهبی، چه تفریحی، چه مالی، ....) البته ببخشید اینا رفتارهایی هست که برای هیچ کسی قابل تحمل نیست.
    یادمه حدود 15 سال پیش وقتی پدرم شاکی از سر کار میومد من میگفتم که همه چیز که آرومه پس چرا .... غافل از اینکه هنوز خودم به طور جدی وارد جامعه نشده بودم ... حدود یه سال پیش که پدرم از وضعیت شاکی بود دیگه خوب میفهمیدم اما بهش گفتم خوب چرا مهاجرت نکردی؟ گفت وطنم و دوست دارم ..... اما من اومدم اینجا که مقایسه کنم و حتی خودم قبلش برای برگشت هم آماده کرده بودم اما ... هرگز برنخواهم گشت... و هرگز فرزندم از من نمیپرسه که چرا مهاجرت نکردی!!! و هرگز غبطه اینو نمیخورم که چرا کشوری رو با ایران عملی مقایسه نکردم ... و هرگز....
    و الان هم هر از چندگاهی روزنامه های ایران رو به صورت آنلاین میخونم و خدا رو بیشتر از روز قبل شکر میکنم ....

دوستان بد نیست سوره ی نسا آیه 97 تا 99 رو یه مرور کنند
    من همین الان که سوره ی نسا آیه 97 تا 99 رو خوندم به ولایتت ایمان اوردم ، واقعا احسنت از این نکته سنجیتون ،
    به یزدان که گر ما خرد داشتیم کجا این سر انجام بد داشتیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک امیر کبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    درود،
    ای کاش فقط مشکل سپردن گوشه کار بود. والا من که 9 سال کار کردم در ایران، اونم کار تخصصی خودم و دلخواه خودم و از شغلمم راضی بودم(البته نه از لحاظ مادی بلکه حس مهندسی من رو ارضا میکرد). بعضی چیزا مثل فرهنگ رو نمیشه به همین راحتی درست کرد. وقتی همکارت که تا دیروز کانالهای ضاله نگاه میکرد یه دفعه با یه ترفیع حرفاش با آیه قران شروع کنه، اونموقع از خودت هم بدت میاد که چرا ؟؟؟.؟ البته شروع کردن سخن با آیه قران چیز بدی نیست بلکه پسندیدست اما جهت پاچه خواری بسیار..... وقتی هیچ کسی در ایران، ساده ترین قوانین، که مال رانندگی است رو رعایت نمیکنه .... وقتی شما نمیتونید حتی برای یک ماه هم برنامه ریزی داشته باشید (چه از لحاظ معنوی، چه مذهبی، چه تفریحی، چه مالی، ....) البته ببخشید اینا رفتارهایی هست که برای هیچ کسی قابل تحمل نیست.
    یادمه حدود 15 سال پیش وقتی پدرم شاکی از سر کار میومد من میگفتم که همه چیز که آرومه پس چرا .... غافل از اینکه هنوز خودم به طور جدی وارد جامعه نشده بودم ... حدود یه سال پیش که پدرم از وضعیت شاکی بود دیگه خوب میفهمیدم اما بهش گفتم خوب چرا مهاجرت نکردی؟ گفت وطنم و دوست دارم ..... اما من اومدم اینجا که مقایسه کنم و حتی خودم قبلش برای برگشت هم آماده کرده بودم اما ... هرگز برنخواهم گشت... و هرگز فرزندم از من نمیپرسه که چرا مهاجرت نکردی!!! و هرگز غبطه اینو نمیخورم که چرا کشوری رو با ایران عملی مقایسه نکردم ... و هرگز....
    و الان هم هر از چندگاهی روزنامه های ایران رو به صورت آنلاین میخونم و خدا رو بیشتر از روز قبل شکر میکنم ....

دوستان بد نیست سوره ی نسا آیه 97 تا 99 رو یه مرور کنند
    سلام دوست من
    من خیلی خوشحالم که می بینم شما این رو خوندی من همیشه برام سوال بوده این ..که آیا رفتن به اونور همون مهاجرت کردن به سرزمین ایمانه که تو کتاب خدا هم نوشته شده؟؟ یعنی واقعا به ما گیر میدن که چرا وقتی امکان مهاجرت رو داشتی مهاجرت نکردی ؟
    واقعا خوشحال شدم که شما این رو نوشتی چون الان می تونم از شما این سوال رو بپرسم ، (که پرسیدم ! )
    در پناه حق باشین و سبز
    ویرایش توسط alitakin : March 31st, 2013 در ساعت 10:26 AM دلیل: حذف قسمت های غیر مرتبط با تاپیک

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alitakin نمایش پست ها
    سلام دوست من
    من خیلی خوشحالم که می بینم شما این رو خوندی من همیشه برام سوال بوده این ..که آیا رفتن به اونور همون مهاجرت کردن به سرزمین ایمانه که تو کتاب خدا هم نوشته شده؟؟ یعنی واقعا به ما گیر میدن که چرا وقتی امکان مهاجرت رو داشتی مهاجرت نکردی ؟
    واقعا خوشحال شدم که شما این رو نوشتی چون الان می تونم از شما این سوال رو بپرسم ، (که پرسیدم ! )
    در پناه حق باشین و سبز
    من فقط دلیل مهاجرت رو نوشتم و اینکه شما تشریف بیارید اینور و مقایسه کنید. در مورد مسایل شرعیش هم بهتره از یک مرجع تقلید بپرسید !!
    ممکنه اینجا برای کسی اصلا مناسب نباشه مثل خیلی از اونهایی که برگشتن و ممکنه که مناسب باشه مثل خیلی از اونهایی که بر نگشتن. باز هم تاکید میکنم که هدفم دلیلش بوده.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member hooran آواتار ها

توجه کنیم که اساس آفرینش یا هستی یا هرچه که شما نامش بگذارید gender based است و خود زنان در آنچه که امروز در سطح همه جوامع موجود است نقش بسیار مهم و تاریخی داشته اند .نکته دیگر اینکه در بررسی موضوعات این چنینی باید به این موضوع پرداخت که آیا افراد مورد بحث از شرایط موجودشان آزرده هستند یا خوشحال (بادر نظر گرفتن معدل سطح آگاهی و دانش آنها) در بررسی ها به معدل میزان رضایت خاطر نسبی آنها نیز باید توجه کرد .
    با احترام به همه بانوان و آقایان و پوزش از ورود بی مورد در بحث
    نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    I never think of Iran as a good place for women,
    However,
    Here ( I think much similar to Canada) is also not a paradise for them
    although their constitution is gender naturalized,
    women still have their own issues in this society
    I am not talking about money and financial support, coze women have good jobs here, making good money. More specifically, lacking of enough emotional support because most men here are not and don't want to get ready for marriage commitment
    and it hurts women when they need a happy atmosphere to get settled down and raise their children

no matter how much money a woman has or how constitution supports her, there is always a propensity for having a good partner who can support her emotionally
    and you can't feel it until you are over 30 or 35

Before landing in north america, I was thinking that they would be much better in making family
    . but they are not
    especially their new generations

P.S: By talking about this issues I do not mean that Iran is better!!!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط helya نمایش پست ها
    وقتی شما بعنوان یک خانوم جامعه هیچ حرمتی واست قایل نیست ...
    این نظر رو قبول ندارم. خصوصا با قسمت هیچش. اتفاقا خانم ها حرمت زیادی در ایران دارند. فکر میکنم دوستانی که مدت زیادی در کانادا یا آمریکا بوده اند. با من موافق باشند که به قطع یقین نمیشه گفت که حرمت خانم ها اینجا بیشتر از ایرانه. درسته که در خیلی از مسائل اجتماعی به ظاهر حقوق برابر دارند. ولی در واقع نا برابری هایی دیده میشه که در ایران دیده نمیشه. ضمن اینکه انتظار برابری در همه موارد از طرف آقایون یا خانم ها انتظار غیر واقعی هست. چرا که به جهت طبیعی هم این برابری وجود ندارد. خلاصه کلام اینکه بسته به اینکه در کدام جمع باشی و حرمت رو چی بدونی, میشه دیدگاه های مختلفی داشت. خانم هایی هم که میخوان اینور تشریف بیارن فکر نکنن که اینجا بهشت برینه برای اونهاو در خیلی از موارد ایران خیلی خیلی بهتره برای یه خانم که در خیلی از زمینه ها خودش رو رشد بده و مزایایی از جمله حمایت خانواده و دوستان رو داشته باشه.
    خیلی از کسانی هم که در عکس ها و نوشته ها شون اظهار شادی میکنند به جهت انتظاری هست که خانواده ازشون دارن و نه واقعیتی که در خارج باهاش مواجهند.
    شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    این نظر رو قبول ندارم. خصوصا با قسمت هیچش. اتفاقا خانم ها حرمت زیادی در ایران دارند. فکر میکنم دوستانی که مدت زیادی در کانادا یا آمریکا بوده اند. با من موافق باشند که به قطع یقین نمیشه گفت که حرمت خانم ها اینجا بیشتر از ایرانه. درسته که در خیلی از مسائل اجتماعی به ظاهر حقوق برابر دارند. ولی در واقع نا برابری هایی دیده میشه که در ایران دیده نمیشه. ضمن اینکه انتظار برابری در همه موارد از طرف آقایون یا خانم ها انتظار غیر واقعی هست. چرا که به جهت طبیعی هم این برابری وجود ندارد. خلاصه کلام اینکه بسته به اینکه در کدام جمع باشی و حرمت رو چی بدونی, میشه دیدگاه های مختلفی داشت. خانم هایی هم که میخوان اینور تشریف بیارن فکر نکنن که اینجا بهشت برینه برای اونهاو در خیلی از موارد ایران خیلی خیلی بهتره برای یه خانم که در خیلی از زمینه ها خودش رو رشد بده و مزایایی از جمله حمایت خانواده و دوستان رو داشته باشه.
    خیلی از کسانی هم که در عکس ها و نوشته ها شون اظهار شادی میکنند به جهت انتظاری هست که خانواده ازشون دارن و نه واقعیتی که در خارج باهاش مواجهند.
    شاد باشید.
    حقیقتش من نمیدونم شما خانم هستید یا آقا... ولی در هر صورت من به عنوان یه خانم 10000000% باهاتون مخالفم!!

من توی کشور خودم با آرامش نمیتونم پامو بذارم بیرون که کسی بهم متلک نگه، ماشینی جلوی پام ترمز نکنه، گشت ا ر س ا د بهم گیر نده، وقتی میرم سفر نمیتونم تنهایی هتل بگیرم، برای خروج از کشور حتمن باید یه آقابالاسر بهم اجازه بده، حق ارثم نصفه، اجازه حضانت بچه م رو بعد از 7 سال بهم نمیدن، طلاق منو تبدیل به گاو پیشونی سفید میکنه
    در مورد جای رشد داشتن خانمها تو ایران هم که با عرض شرمندگی اینقدر برام خنده داره که حتی نمیتونم جوابی بهش بدم

چیزی که به قطع یقین میتونم بگم، اگر یه خانم، خودش انسان شریف و سالمی باشه، امکان زندگی سالم و باآرامش و موفق، اینجا براش بسیاااااااااااااااااااااا ر بالاتره
    اگر هم روش زندگیش جور دیگه ای باشه، باز هم اینجا راحت تره!

Senior Member

شاد باشید.
    با احترام به نظر شما، منم با اون قسمت "خیلی" تو جمله آخرتون موافق نیستم. میشه گفت یه عده ای. کسانی رو از میشناسم که برعکس، خانواده اصرار زیادی برای برگشتشون داره ولی حاضر به برگشت نیستن. عده ای هم نیت اینو دارن که فقط برای تحصیل برن ولی حتی بعد از اتمام تحصیلاتشون هم برنمیگردن. و البته عده ای هم هستن که از شرایط زندگیشون تو خارج از کشور ناراضی هستن. در کل همونطور که فرمودین بستگی داره سطح انتظارمون در چه حد باشه و بعضی واژه ها مثل همین برابری و حرمت رو چطور برای خودمون تعریف کرده باشیم.
    یه خانواده که بعد چندین سال زندگی تو ایران تصمیم به مهاجرت گرفته یا یه دانشجویی که برای ادامه تحصیل میاد و چندین سال تو محیط های اجتماعی مثل دانشگاه بوده مثلما تا حدی تجربه کسب کرده که بدونه هیچ جایی بهشت برین نیست. مقایسه بین "بد و خوب" یا "خوب و خوب تر" هست نه یه چیز کاملا ایده آل.
    در هر صورت نمیشه در مورد نگرانی هایی از جنس زنانه که بعضی هاش تنها توسط یک خانم بدرستی قابل لمس و استنباط هست خیلی قاطع و محکم نظر داد بخصوص اگر یک مرد باشید دوست خوبم esi عزیز.
    ویرایش توسط baharsama : April 1st, 2013 در ساعت 08:06 PM

Senior Member s30min آواتار ها

شاد باشید.
    دوست عزیز که از نوع نوشتارتون به نظر میاد آقا هستید....میشه به طور مشخص و از نظر جنسیتی بگید در کدوم زمینه ها یه خانم میتونه در ایران خیلی خودش رشد بده که در اینجا نمی تونه؟
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)