صفحه 97 از 219 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107147197 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

خواستم تجربه امروزمو بگم. اصلا فکرشم نمیکردم روزی در این کشور این چنین اتفاقی برام بیفته. برای دیدن کاندویی عجله داشتم (حالا یا رنتش یا خریدش) که حتما امروز ببینمش. همسرم سرش خیلی شلوغ بود امروز و من قرار رو با طرف گذاشتم تا تنهایی برم. گروهمون همه باهام اومدن وقتی فهمیدن تنهام. مدیرم و دو همکارم. مدیرم کانادایی و یکی از همکارام چینی و اون یکی هندیه. چهار نفری رفتیم و کلی هم گفتیم و خندیدیم و کلی هم منو راهنمایی کردن و اطلاعاذت لازمو که من اصلا فکرشم نمیکردم از طرف گرفتن با کلی اطلاعات دیگه در اختیارم گذاشتن تا بهترین انتخابو داشته باشم. من برادر ندارم ولی جالبیش اینه که به شوخی وقتی داشتیم میرفتیم گفتم الان طرف میگه این یه ارتشو با خودشو کشونده ولی با کمال تعجب مدیرمو و اون دو تا گفتن نه ما برادراتیم

در کل اونقدر احساس خوبی از بودن در این کشور و داشتن چنین هموطن هایی دارم که در جملات نمیگنجه. جالبیش اینه که در ساعت کاری هم رفتیم و حدود 45 دقیقه هم با گفتن و خندیدن و بحث بعدش که برگشتیم با همسرم داشتیم طول کشید. دوستت دارم کانادا.

ApplyAbroad Veteran
    araliabadi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران / آزاد تهران مرکز

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

دوستان عزیز، یک سری پست هایی که محاوره بین کاربران بود و به موضوع تاپیک مرتبط نمیشد حذف گردید. خواهشمند است از موضوع اصلی خارج نشوید.
    با سپاس فراوان

ApplyAbroad Guru

Another thing about Canadian nicety and politeness is that it does not extend to games played on ice! Canadian hockey players are the toughest in the world physically and tactically.

Those who are watching the Olympic games know what I am talking about! Our girls' team knocked down the Americans both physically and in score!it occasionally looked like a wrestling match.

Right now Sid the kid and his mates are demolishing Norway! It is fun to watch Canada during winter Olympics and Iran during World cup!

ApplyAbroad Superstar

عزیزانی که هنوز تشریف نیاوردن برای اینکه مطلب گلوب عزیز رو از جان و دل درک کنند فیلم Goon رو ببینن!

پیش فرض پاسخ : تجربه زندگی یا تحصیل در کانادا تاچه حد به تصورذهنی شما پیش از عزیمت نزدیک یا د

با سلام و احترام.
    امکان داره راجع به امنیت اجتماعی و میزان جرم و جنایت اونجا بگید؟
    ممنونم...

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربه زندگی یا تحصیل در کانادا تاچه حد به تصورذهنی شما پیش از عزیمت نزدیک یا د

نقل قول نوشته اصلی توسط amirafsharvt نمایش پست ها
    با سلام و احترام.
    امکان داره راجع به امنیت اجتماعی و میزان جرم و جنایت اونجا بگید؟
    ممنونم...
    همینقدر بگم که چند وقت پیش یه پلیس یه بنده خدایی رو تو سرما در کبک سوال جواب کرد و کلی در رسانه های عمومی سر و صدا کرد که این پلیسه ..... خلاصه اینکه ریس پلیس کبک گفت یه حالی به این پلیسه خواهیم داد!!
    شاید نسبی جواب بدم بهتر باشه. شاید در کشور ما اگر سالی 1000 نفر از جرم و جنایت بمیرند اینجا آمار 5 نفر خواهد بود (دقت کنید نسبی عرض کردم وگرنه آمار واقعی نیست).
    اگر در کشور خودمون سالی 1000 دزدی رخ بده در اینجا سالی 2 تا است.
    اگد در کشور خودمون، سالی 3 میلیارد دلار اختلاص رخ بده اینجا 100 هزار دلار است.
    اگر در کشور خودمون همه مردم به نوعی دزدی کنند، اینجا همش 1% جمعیت هست.
    اگر در کشور خودمون، همه به رشوه خواری و .... عادت داشته باشند اینجا کمتر از 0.01 % از کل جمعیت هست.
    مورد آخر اینکه اگر در اینجا فرد با نفوذ یا مشهوری کوچکترین خطایی کنه چنان رسواش میکنند که همه مردم در دورترین مناطق با خبر میشند اما در کشور خودمون .....
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

به نکات باارزش زینی عزیز این نکته رو هم اضافه کنم که:

اگه در کشور قبلیمون (من الان کانادا رو کشور خودم میدونم) اگه کسی صداقت و پشتکار داشت و همیشه راه راست و درست رو میرفت و اهل هیچ خلاف و مال مردم خوری و و و و و نبود مورد تمسخر واقع میشد و با نگاه عاقل اندر سفیه روبه رو میشد، اینجا برعکس بسیار بسیار بسیار قدر صفات خوب انسانی تون رو میدونن و بهش بها میدن. کوچکترین کار خوب و باارزشتون شدید به چشمشون میاد و مورد تحسین واقع میشین. ارزش انسانی و بها دادن به ارزش های انسانی رو در این مدت کوتاه خیلی واضح و زیبا تجربه کردیم...

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    به نکات باارزش زینی عزیز این نکته رو هم اضافه کنم که:

اگه در کشور قبلیمون (من الان کانادا رو کشور خودم میدونم) اگه کسی صداقت و پشتکار داشت و همیشه راه راست و درست رو میرفت و اهل هیچ خلاف و مال مردم خوری و و و و و نبود مورد تمسخر واقع میشد و با نگاه عاقل اندر سفیه روبه رو میشد، اینجا برعکس بسیار بسیار بسیار قدر صفات خوب انسانی تون رو میدونن و بهش بها میدن. کوچکترین کار خوب و باارزشتون شدید به چشمشون میاد و مورد تحسین واقع میشین. ارزش انسانی و بها دادن به ارزش های انسانی رو در این مدت کوتاه خیلی واضح و زیبا تجربه کردیم...
    جالبه!! امروز داشتم به این فکر میکردم که چقدر این کشور و مردماش رو دوست دارم با اینکه ما هنوز پی آر نیستیم. داشتم فکر میکردم که اگر نتونیم پی آر بگیریم واقعا دیگه زندگی کردن در ایران برامون غیر ممکن شده و .... اینها مواردی هستند که شاید هرگز قبل از اومدن به اینجا تصورش رو نمی کردم
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Superstar

شاید مثال و نمونه آوردن بهتر وضعیت رو ترسیم کنه.
    این رو ببینید. این مامور پلیس اصلیتش حالا اتفاقاً ایرانیه. چند سال پیش در تظاهراتی که اینجا برگزار شد یک نفر رو بعد از اینکه دستبند بهش زده بودن یکی دو باری با باتوم زده (اضافه کاری کرده!) و یک خانم دیگه رو هم باتوم زده. از همون موقع (سال 2010) از کار برکنارش کردن و دادگاه داره و تلویزیون هر موقع که موضوع تازه میشه نشونش می ده با اسم و رسم.
    http://www.thestar.com/news/crime/20...les_judge.html
    ویرایش توسط uxmal09 : February 14th, 2014 در ساعت 04:46 PM

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

دوستان عزیز من فکر میکنم دیگه شما ها زیاد به ایران لطف کردید و باخاک یکسانش کردید... برا شما و ما اینجا خوبه همه چی ارومه و همه خوشحالیم اما یه دکتری داشت برا ما تعریف میکرد که "تو سن 16 سالگی و اینا تو خیابونای مملکت (زمان انقلاب) دست در جیب راه میرفتم و فکر میکردم من آخر چیکاره میشم تو این مملکت... الان باز اینجا همون حس دست در جیب بعد سی و ... سال اومده سراغم که من چیکاره ام تو این مملکت..."
    اینجا از نظر رفاهی و اجتماعی بالاتر ازکشور ماست خیلی، اما با این همه باز گاهی فکر میکنم فرهنگ ما سوای کاری که برخی اسمشو نبر ها در مملکت کردن و میکنن خیلی بهتر و قشنگ تره. منظورم فرهنگ اصیل هست. گاهی بیاید خیلی بد به کشوری که توش بزرگ شدید نگاه نکنید اگرم قراره هرگز به اونجا برنگردید حداقل چیزای خوبشو برا خودتون تداعی کنید و برای دیگران از بدی هاش نگید. شعار نمیدم! دلم میسوزه که کشوری که یک قزاق به من بگه "شما سابقه 4000ساله دارید و اینجا چندصدسال! پس فرهنگ غنی باید داشته باشید" حالا اینجوری راجع بهش صحبت کنیم. امان از دست ادم هایی که اسم این کشور رو اینطوری خراب کردن
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)