صفحه 99 از 219 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108109149199 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

دوستان پوزش میطلبم اگر نا به جا وارد بحث شدم.
    باید بگم که من متاسفانه تا اطلاع ثانوی امیدی به بهبود فرهنگ غالب توی جامعه الانمون ندارم. دیگه برای کشف ریشه و عللشم اصلا انرژی نمی مونه واسه آدم.

جایی که من الان دانشجو هستم، حدود بیش از پنجاه درصد دپارتمانمون رو هموطنان عزیز تشکیل میدن.
    بعد توی همین نسل امروزی که خیلیهاشونم آخر ادعا هستن و میشینن همه عالم رو نقد میکنن و مثلا قشر تحصیلکرده هستن، باید بیاید ببینید چه منفعت طلبی ها و چه تلاشی بعضیاشون میکنن واسه اینکه فقط و فقط منافع بیشتری به شخص اونا برسه. به هر قیمت. اخلاق و انصاف که اصلا جایی برای این افراد نداره. با هر جور بی قانونی کاملا اکی هستن فقط به شرطی که منافع شخصی اونا تامین باشه. دیگه بقیه اش مهم نیست.

از اونطرف، وقتی کسی از بینمون تلاش کنه که چیزای نامنصفانه و بی قانونی ها رو اصلاح کنه (که اونم به مدد ایرانی بودن قانونگذارای دپارتمانمون، کم نیست بی قانونی ها ماشالا)، خیلی خیلی خیلی راحت صد جور ناملایمت میبینه و هزار جور تهمت ناروا بهش میزنن. هرکی ساز خودشو میزنه، یکی انتظار داره اصلاحات و اعتراضات فقط با هدف رسوندنِ اون به منافع دلخواهش باشه، یکی میاد میگه من که میدونم تو واسه خودت فقط دلت سوخته. و هزاران اتهام که واسه آدم تلخه، و آدم رو دلزده و دلسرد میکنه
    واقعا . طرف رو به جایی میرسونن که بگه من واسه این قوم بنی اسرائیل دارم خودمو فرسوده میکنم؟ واسه آدمهای بد دلی که پیش فرضشون خودخواهیه و نمیتونن باور کنن بقیه اینطور نیستن؟

از کجا میخواد اصلاح شروع بشه؟ اگه اینا نسلی هستن که بیشتر از نسل های قبل، به منابع دسترسی دارن و میتونن آگاه باشن و دنیا دیده تر باشن، وای به روز اون آدمهای ساده و دنیا ندیده مون که فکر میکنن دیفالت دنیا همونه...

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

با عرض پوزش از دوستان الانه که مدیران محترم حذف پستها را شروع کنند! اگر از صفحات اول این تاپیک شروع کنید میبینید همیشه تاکید مدیران این بوده که راجع به ذهنیات در مورد کانادا صحبت بشه نه ایران!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    با عرض پوزش از دوستان الانه که مدیران محترم حذف پستها را شروع کنند! اگر از صفحات اول این تاپیک شروع کنید میبینید همیشه تاکید مدیران این بوده که راجع به ذهنیات در مورد کانادا صحبت بشه نه ایران!
    می دونید آخه. تا وقتی یک کشوری مثل کانادا با ایران مقایسه نشه نمی شه تصویر سازی اش کرد تو ذهن کسی که هنوز این کشور را ندیده. مقایسه این گار یک جور اجباریه تو این مورد. مثلا وقتی داریم راجع به فرهنگ مردم حرف می زنیم مچبوریم بگیم ایرانی ها چه طوری اند که کانادایی ها نیستند پس فرهنگ کانادایی ها چه طوریه. می تونم منظورمو برسونم؟

Senior Member

من راستش خودم کانادا را ندیدم. ولی صحبت های دوستان را که می خونم برام تصویر سازی می شه. به نظرم میاد مردم کانادا خیلی شبیه به آمریکایی ها هستند. خوب البته از قبل هم تصورم همین بوده راجع به کانادا. جالب برام. ادامه بدید لطفا!

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

نقل قول نوشته اصلی توسط nt نمایش پست ها
    من راستش خودم کانادا را ندیدم. ولی صحبت های دوستان را که می خونم برام تصویر سازی می شه. به نظرم میاد مردم کانادا خیلی شبیه به آمریکایی ها هستند. خوب البته از قبل هم تصورم همین بوده راجع به کانادا. جالب برام. ادامه بدید لطفا!
    اینجا از هرکسی میشنوم که مردم کانادا خیلی بهتر از مردم امریکا هستند.
    البته امیدوارم باز دوستان با حرف های تند مارو از دادن نظر تو این فروم دلسرد نکنن!
    ادب کانادایی ها بسیار مورد تحسین مهاجرانیه که هردوکشور رو دیدن.
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

نقل قول نوشته اصلی توسط nt نمایش پست ها
    بقول یکی از هنرپیشه‌های هالیوودی که باهاش مصاجبه می‌کردن در مورد کانادا: Here the sky is cleaner and the people are nicer
    من هم خودم هنوز اونور مرز نرفتم، ولی به اندازه‌ی کافی آمریکایی‌هایی که اومدن اینور مرز رو دیدم و جدن تو بعضی شرایط فقط باید خندید و گفت "Americans!!"

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

به طور کلی آمریکا و کانادا اینقدر پهناور هستند که به سختی بشه یه رفتار خاص رو typical اونها دونست، ولی برداشت شخصی من از زندگی در این دو کشور این بود که آمریکایی ها خیلی خیلی بیشتر از کانادایی ها اهل صحبت کردن و share کردن feelings هستن. مساله ی privacy که کانادا بسیار بهش توجه میشه در آمریکا تا حدی ازون شدت میفته و اینو از فاصله مردم در صف های ITM یا بانک ها یا food court ها میشه احساس کرد. مردم موقع حرف زدن کمتر احتیاط میکنند ( چه از لحاظ گزینش کلمات و چه از نظر موضوعاتی که شاید یه کانادایی فقط با دوست صمیمیش در این باره صحبت میکنه) و فرهنگ رانندگی هرچند قانونمند هست، ولی وسواس در رعایت کردن قانون نداره و به قولی حالا چند مایل بالا پایین speed limit کی داده کی گرفته! من فکر میکنم روح casual & informal تر بودن تا حد زیادی تابع آب و هوا هم هست و واسه ی همینه که جنوب آمریکا اختلافات با کانادا محسوس تر هم میشه. در هر صورت اگه مدتی کانادا زندگی کرده باشید، اوایل کار ممکنه حس کنید اون "وسواس در رعایت ادب" رو اینجا miss میکنید ولی بعد از یه مدت ممکنه فکر کنید که چقدر کانادایی ها در مقابل آمریکایی ها کم حرف و ملاحظه کار بودن!
    Quaecumque Vera

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

من اینجا یه چیز خوب دیگه دیدم... هرگز کسی رو به خاطر نظری که داره تحقیر نمیکنن و هرطور که هست قبولش دارن و براش و برا تفکرش احترام قایلن و هیچوقت برا دغدغه افراد دنبال راه حل های خصوصی نیستن!
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

دوستان میشه لطف کنید چندتا سایت خوب برای پیگیری اوضاع اقتصادی، اجتماعی و آموزشی کانادا معرفی کنید. ادرس سایت یکی دو تا روزنامه خوبشون رو هم بدید ممنون خواهم شد.

Senior Member

آخه می دونی kamikamrani. این تاپیک می خواد یک تصویر درست راجع به کانادا در ذهن کسایی که هنوز ندیدنش درست بکنه. وقتی می خوایم تصویر درست بدیم عموما نگاه می کنیم ببینیم کسی که داریم براش شرح می دیم چه تصویری از اون کشور تو ذهنش داره. بعد سعی می کنیم غلط های ذهنی اش را با درست ها جایگزین کنیم. مثل یک پازل می مونه که بعضی مهره هاش باید با مهره های صحیح عوض بشن. اگر بخوایم دو تا کشور مثل کانادا و ایران را مقایسه کنیم خوب کانادا قاعدتا کشور بهتری است. اما واقعیت اینه که آنچه که در ذهن مردم ایران راجع به این کشور هست خیلی رویایی تر از اونی است که واقعا هست. خوب اینجا اگر کسی بخواد تصویر ساری درست کنه مجبوره بیاد یک سری مهره های رویایی در ذهن طرف را برداره و با مهره های واقعیت جایگزین کنه. چاره ای جز این نیست. حالبه بدونید مردم این طرف دنیا هم فکر می کنن ایران یک حهنم واقغی است. درسته که ایران مشکلاتی داره ولی اون جهنمی هم که این طرف فکر می کنن نیست. حالا خود من در برخورد با ایرانی های داخل و آمریکایی ها محبورم که به ایرانی ها بگم آمریکا چنان بهشتی که فکر می کنید نیست و به آمریکایی ها هم می گم ایران اون جهنمی که فکر می کنید نیست. اما اگر ازم بپرسن کدوم بهتره صادقانه باید جواب بدم که خوب آمریکا جای بهتری برای زندگی است.
    مسئله دیگه اینکه مردم ما فکر می کنن فرضا کانادا کشور بهتری است به خاطر یک سری دلایل که انگار حقظ کردن تو ذهنشون و همیشه همون دلایل را دکر می کنن. در حالی که وقتی من اومدم آمریکا دیدم آمریکا کشور بهتری نیست به خاطر دلایلی که من فکر می کردم. بلکه کشور بهتری است به خاطر چیزهایی که اصلا به دهنم نرسیده بود. مثلا تو ایران همه از آزادی و یک سری چیزهای سیاسی همیشه نام می برن. اما من در آمریکا می بینم که مهمتر از آزادی احترام هست. یعنی این ها به هم طوری احترام می ذارن که مردم ما هیچ وقت به خودشون و دیگران اون احترام را نمی ذارن. کاری ندارم که آیا مردم ما آزاد هستند یا نه. اصلا بحث سیاسی نمی خوام بکنم. ولی اگر فرضا به دلایل سیاسی آزاد نیستن، به چه دلیل محترم هم نیستند یا بهتره این طوری بپرسم. کی جلوی ما را گرفته از رعایت حقوق همدیگه تو اون مملکت. چی نمی ذاره ما همو دوست داشته باشیم و واسه هم ارزش قائل باشیم؟ این ها اصلا سیاسی نیست. بلکه بر می گرده به فرهنگ ما. اونم نه فرهنگ 4000 ساله مون. فرهنگ این اواخرمون. ما این چند سال اخیر این جوری شده ایم. ما اگر به هم احترام می گذاشتیم و سعی می کردیم موقع صحبت کردن یا رفتار کردن هوای همین دیگه را داشته باشیم خیلی خوشبخت تر از این می تونستیم تو کشورمون زندگی کنیم. این ها چیزهایی است که باید گفت. این قدر باید بگیم و بگیم و بگیم تا بالاخره خودمون خودمونو عوض کنیم. ما نباید خوبی هامونو بکوبیم. ولی باید بدی هامون را اصلاح کنیم. باید به فرهنگ 4000 ساله افتخار کنیم. چرا نکنیم؟ ولی باید به هم آموزش هم بدیم. اگر بدی یک کشور خارجی را گفتیم راست گفتیم. نباید تعصب داشته باشیم روی اون کشور. تو ایران فکر می کنن پزشکی تو آمریکا چنین و چنان است. من می گم قدر دکتر و بیمه ایران را بدونین. نو آمریکا بیمه افتضاحه. حالا اگر اینو گفتم یکی نباید بهش بر بخوره که. راست دارم می گم خوب. ولی باز هم به اون مردم می گم خوبی های اینجا را. باز هم راست می گم. همه باید راست همه چیزو بدونن تا اشتباه نکنن و اگر دارن اشنباه می کنن اصلاح شن. در ضمن کسی که می خواد دست به مهاجرت بزنه باید اطلاعات درست از کشور مقصد داشته باشه که فکر کنم رسالت این فروم هم اصلا اطلاع دهی است.
    قربان همگی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)