صفحه 18 از 21 نخستنخست ... 89101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 203

موضوع: علوم اعصاب و نوروساینس (Neuroscience)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

پیش فرض پاسخ : علوم اعصاب و نوروساینس (Neuroscience)

نوروساینس همش بیولوژی هست و به ریاضی و مهندسی کاری نداره.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sirsinaghobadi نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشيد
    شرمنده اگه سوالم به تاپيك نميخوره نميدونستم دقيق كجا پست كنم. بنده از دانشگاه F&M امريكا توي مقطع كارشناسي پذيرش گفتم و مجازم بين ٤٠ رشته هر رشته اي كه بخوام بخونم. راستش من رشته ي ديپلمم رياضي و فيزيك هست و جز درس هاي مرتبط با اين رشته مطالعه ي ديگه ي نداشتم. اخيرا با خوندن چن تا متن به neuroscience علاقمند شدم ولي دقيق نميدونم كه علاقم به خاطر عدم شناخت هست يا خير. سوالم اين هست كه ١) ممكن هست به بنده يه منبع خوب و خلاصه (ترجيحا اينترنتي باشه، ولي كتاب هم بود مشكلي نيست تهيه ميكنم) براي اينكه شناخت مناسبي بتونم از اين رشته بدست بيارم معرفي كنيد؟ و ٢) به نظر شما از اونجايي كه من از زيست خيلي كم ميدونم انتخاب عاقلانه اي هست كه يه رشته ي تجربي رو انتخاب كنم؟ به نظرتون به مشكل بر ميخورم؟
    ممنون از وقتي كه اختصاص ميديد
    سلام
    شما چون ابتدای راه هستید نیازی نیست خیلی وارد فیلدهای تخصصی شوید اول در لیسانس پایه ها رو قوی کنید . شما میتونید با توجه به هدفی که برای اینده در نظر گرفتید اقدام کنید. با توجه به بک گراند در ریاضیات وارد رشته های محض مثل ریاضی، فیزیک یا تلفیق با مهندسی مثل CS شوید و اگر به AI , signal processing, algorithms, statistical machine learning علاقه داشتید برای نوروساینس اقدام کنید. مطالعه بیولوجی و روانشناسی و...در کنار درستون داشته باشید یا در صورت امکان بصورت minor. شما اگر علاقه داشته باشید به مشکلی برنخواهید خورد. کسی نمیتونه به شما بگه این تصمیم عاقلانه هست یا غیرعاقلانه و اگر هم گفتند شما باید ignore کنید و راه مورد علاقه خودتون رو برید. موفق باشید

Junior Member

سلام. دوستان میتوانید راهنمایی کنید که با لیسانس مهندسی گیاهپزشکی می توان برای رشته هایی مثل نوروساینس و رشته های دیگه مرتبط به پزشکی برای خارج از ایران پذیرش گرفت؟( البته من ارشد هم خوندم و به دنبال مستر مجدد در گرایش دیگر هستم).

ApplyAbroad Veteran

Junior Member

سلام دوستان کسی میدونه برای انتخاب پایان نامه در رابطه با رشته نوروساینس بهتره رو چه موضوعاتی کار کنم که اینده کاری بهتره داشته باشم؟ استادم میگه اگه مثلا روی موضوع آلزایمر کار کنم در اینده منو به عنوان متخصص الزایمر میشناسن دوست دارم یه موضوعی باشه که منو به عنوان یک زمینه خاص نشناسن و تکنیک های زیادی یاد بگیرم .
    کسی هست منو راهنمایی کنه؟
    ........................................
    نقل قول نوشته اصلی توسط navid1050 نمایش پست ها
    می تونید در این دوره ی آنلاین که دانشگاه هاروارد برگزار کرده و دوره ی بسیار خوب و نسبتا جامعی هست، به صورت رایگان ثبت نام کنید:
    https://www.mcb80x.org
    میشه توضیح بدین این دوره های انلاین ثبت نامش چجوریه چجوری میشه ازین دوره ها استفاده کرد؟ به نرم افزار خاصی نیازه؟ میشه از اوله اولش برای استفاده ازین دوره ها بهم راهنمایی کنید ؟ اخه یکسری دوره های دیگه از طریق سایت های دیگه استادم معرفه کرده اصلا نمیدونم چجوری باید استفاده کنم
    ویرایش توسط maxi1 : August 13th, 2017 در ساعت 05:43 PM

Junior Member

سلام
    من لیسانس و ارشدم روانشناسی بالینی خوندم و دکترامو روانشناسی عمومی دانشگاه علوم و تحقیقات و حالا خیلی علاقمند به نوروساینس به صورت کلینیکال و درمانی شدم معدل دکترام ۱۸/۳۰ هست و ۲ تا مقاله نوروساینس و ۲ تا مقاله بالینی چاپ شده در مجله علمی پژوهشی دارم تدریس و رزومه کاری شامل ۲ سال کار بالینی در بیمارستان و گذراندن کارگاه های نوروفیدبک و بیوفیدبک و مجوز مرکز مشاوره دارم با این رزومه چه دانشگاه هایی برای PhD of clinical neuroscience که فاند داشته باشه و مرتبه علمیشم خوب باشه میتونم پذیرش بگیرم؟
    لطفا راهنماییم کنین بهترین دانشگاه های ممکنه رو با توجه به شرایطم پیدا کنم

سلام

من دانشجوی علوم شناختیم. آماده ام که در یک پروژه یا در یک روند منجر به تولید مقالۀ نوروساینسی همکاری کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Dawn37 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان ترم ۵ بیوالکتریک هستم و علاقه ی زیادی به نورو ساینس دارم و میخوام برای ارشد و دکترا بخونم . با اطلاعاتی که گرفتم با لیسانس مهندسی پزشکی در ایران نمیشه ادامه تحصیل داد . و باید دکتری عمومی یا رشته های مرتبط پزشکی باشیم . خب دوراه دارم اول اینکه بعد لیسانس دوباره کنکور بدم برای پزشکی یا رشته های مرتبط و راه دوم اینه که ارشد رودر ایران بخونم و سعی کنم رزومه ی خوبی کسب کنم برای اپلای . لطفا راهنمایی کنید که کدوم راه بهتره و معقولانه تره با در نظر گرفتن شرایط و اینکه علاقه زیادی به رشته های مرتبط با پزشکی دارم اما بنظرم زمینه تحقیقاتی نوروساینس بهتر از پزشکیه و اینکه از مهندسی نمیشه وارد شد نا امیدم کرد . اما از طرفی خوشحالم که با مهندسی میتونم ادامه تحصیل بدم ! البته در خارج ایران . و سوالی که دارم اینه از الان که ترم ۵ هستم بهتره شروع کنم به تحقیق و مقاله نوشتن ؟ زبانم خوبه و سعی میکنم تافل و آیلتس رو هم نمره خوبی بگیرم . مشکل اینجاست که الان در فکر نوشتن یه کتاب عمومی هستم . زیاد به رشته ام مرتبط نیست اما جنبه علمی داره ! ������اگر بتونم تا آخر لیسانس کتابمو چاپ کنم آیا به عنوان امتیاز مثبت در رزومه خواهد بود ؟ یا بهتره این وقتو روی تحقیق و مقاله بزارم ؟ تحقیقاتی که باید واسه نوشتن مقاله انجام بدم بیشتر روی جنبه مهندسی باشه بهتره یا پردازش سیگنال یا مباحث روانشناسی و... ؟ در آخر باتوجه به اینکه نروساینس بین رشته ای و نوپا هست ، موندن در ایران و خوندن رشته های مرتبط با پزشکی (برای ورود به این رشته ) رو پیشنهاد میکنید . یا تلاش برای گرفتن پذیرش و تقویت رزومه ؟
    سلام
    1- نوروساینس بین رشته ای هست و لزومی نداره پزشکی خونده باشید تا بتونید ادامه تحصیل بدید. اتفاقا افرادی که با بکگراند مهندسی وارد نوروساینس میشن موفق ترن به خصوص توی system/computational neuroscience .
    2- با همین لیسانس بیوالکتریک هم میتونید نوروساینس پذیرش بگیرید (کاری که من خودم کردم) و به نظرم کتاب اصلا مهم نیست و ازتون research experience میخوان، مقاله داشته باشید هم که عالیه و توصیه نامه ی خوب.

موفق باشید

سلام دوستان
    من كارشناس پرستاري هستم و قصد دارم براي ارشد نوروساينس به آلمان مهاجرت كنم...
    ميخواستم بدونم آيا از پرستاري ميتونم براي نوروساينس اقدام كنم و يا بايد دروس پيش نياز بگذرونم؟
    كسي ميتونه در مورد شاخه هاي نوروساينس براي مستر و اينكه چه رشته هايي رو ميتونم انتخاب كتم راهنمايي كنه؟
    در مورد حقوقش چطور؟
    حدودا چه حقوقي رو براش در نظر گرفتن؟
    ممنونم...

Junior Member

سلام دوستان، من لیسانسم فیزیک هست و میخوام بدونم آیا در ایران امکان تحصیل در مقطع ارشد در رشته ی نوروساینس و رشته های مرتبط هست یا فقط دکترا هست در ایران؟ توی پژوهشکده ی علوم شناختی دیدم که رشته ی علوم شناختی ارشد ارائه میشود. اما گرایش های غیر از شناختی که فیزیکی تر باشن توی ایران هست یا نه.
    ممنون میشم از راهنماییتون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)