صفحه 14 از 21 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 203

موضوع: علوم اعصاب و نوروساینس (Neuroscience)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : علوم اعصاب و نوروساینس (Neuroscience)

درود گرامی دوست بزرگوار بفرمایید که از رشته لیسانس کامپیوتر-سخت افزار با معدل 15 میشه به سمت نوروساینس یا bci رفت؟ و اینکه واسه مستر در رشته نوروساینس یا bci با شرایط من "بدون هیچ مقاله و فقط تافل 101 + معدل 15 در رشته سخت افزار" میشه روی فاند کانادا حساب کرد؟
    ویرایش توسط drcnet : February 26th, 2015 در ساعت 09:18 PM

Junior Member

کسی نیست جوابی بده

حوزه های تخقیقاتی که BCI میتونه انجام بده رو هم کسی میدونست بگه، میخوام رو مقالاتش کار کنم که مرتبط با رشتم باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط drcnet نمایش پست ها
    درود گرامی دوست بزرگوار بفرمایید که از رشته لیسانس کامپیوتر-سخت افزار با معدل 15 میشه به سمت نوروساینس یا bci رفت؟ و اینکه واسه مستر در رشته نوروساینس یا bci با شرایط من "بدون هیچ مقاله و فقط تافل 101 + معدل 15 در رشته سخت افزار" میشه روی فاند کانادا حساب کرد؟
    سلام دوست عزیز
    معدلت یکم پایین هست. ولی‌ حالا اپلای کن ببین چی‌ می‌شه.

Junior Member

سلام من لیسانسم روانشناسی بالینی با معدل حدوداً 16.5 هستش و علاقه خیلی زیادی به نوروساینس به خصوص cognitive neuroscience پیدا کردم تو این یک سال اخیر به طوری که تقریباً هرچی کتاب ترجمه شده بود رو خوندم و الان دارم کتابای مهم با زبون اصلی مثل کندل رو میخونم، کنگره علوم اعصاب شرکت کردم کورس های مختلف کورسرا رو دیدم حتی سمینار های بیمارستان شهدا رو رفتم و کورس حضوری هم گذروندم، زبانمم خوبه هنوز آیلتس ندادم و مقیاسی براش ندارم چون خودم یاد گرفتم ولی مثلاً فیلم بدون زیرنویس می بینم یا کتاب انگلیسی رو به نسبت راحت می خونم. اما چون تحقیق تو این زمینه تو ایران خیلی سخت انجام میشه تجهیزات میخواد هنوز نتونستم کار خاصی انجام بدم به عبارتی من فقط خیلی کتاب خوندم که طبیعتاً نمیشه تو رزومه مانور داد روش، کورسرا ها رو هم گفتن خیلی تاثیری نداره برای سمینار ها هم مدرکی نمیدن که نشون بده حضور داشتی و فقط یه گواهی کنگره دارم یعنی رزومه من تو حرف خوبه ولی پای ثابت کردن بیاد خالی میشه. سوال زیاد دارم برای اپلای ولی مهم تریناش ایناست که:
    1. من چنتا دانشگاه تو آلمان پیدا کردم و میخوام برای امسال که نرسیدم، برای سال بعد (مهر سال 95) اپلای کنم مستر آلمان به نظر شما خوبه؟ چه پیشنهادی دارین که بتونم دست پر تر اپلای کنم؟
    2. برای این آلمان رو انتخاب کردم که شهریه نداره و فقط خرج زندگی باید بدی. جای دیگه ای هست که خرج کم باشه یا راحت بورس کنه؟ من دستم توی جیب خودمه و ترجیح میدم اونجا فقط درس بخونم تا کار و درس با هم باز.
    و آخرین سوالم اینکه من شغل حرفه ایم مدیر خلاقیت و مدیر هنری تبلیغاته که به نظر بی ربط میاد ولی آیا ذکر این توی رزومه به نفعمه یا نه حرفی راجب کار نزنم توش؟ چون میدونم خلاقیت موضوع مهمی برای ریسرچه ولی برعکس بقیه من اینجا میتونم ثابت کنم که سالها روی خلاقیت و ایده پردازی کار کردم!

ممنون پیشاپیش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط drcnet نمایش پست ها
    کسی نیست جوابی بده

حوزه های تخقیقاتی که BCI میتونه انجام بده رو هم کسی میدونست بگه، میخوام رو مقالاتش کار کنم که مرتبط با رشتم باشه
    گر شما پردازش سيگنال كار كرده باشين
    مي تونين ابتدا بريد سراغ پردازش سيگنال هاي EEG
    مثلا با ابزاري مثل eeglab كه يه تولباكس متلب هست آشنا بشيد
    در مراحل بعد براي كنترل ويلچر و يا روبات ازش استفاده كنين
    يا اينكه مي تونين توي فيلد واقعيت مجازي و يا گيم استفاده كنين
    اگر بگراند پردازش سيگنال دارين مي تونين وارد فيلد BCI بشين

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kuffmode نمایش پست ها
    سلام من لیسانسم روانشناسی بالینی با معدل حدوداً 16.5 هستش و علاقه خیلی زیادی به نوروساینس به خصوص cognitive neuroscience پیدا کردم تو این یک سال اخیر به طوری که تقریباً هرچی کتاب ترجمه شده بود رو خوندم و الان دارم کتابای مهم با زبون اصلی مثل کندل رو میخونم، کنگره علوم اعصاب شرکت کردم کورس های مختلف کورسرا رو دیدم حتی سمینار های بیمارستان شهدا رو رفتم و کورس حضوری هم گذروندم، زبانمم خوبه هنوز آیلتس ندادم و مقیاسی براش ندارم چون خودم یاد گرفتم ولی مثلاً فیلم بدون زیرنویس می بینم یا کتاب انگلیسی رو به نسبت راحت می خونم. اما چون تحقیق تو این زمینه تو ایران خیلی سخت انجام میشه تجهیزات میخواد هنوز نتونستم کار خاصی انجام بدم به عبارتی من فقط خیلی کتاب خوندم که طبیعتاً نمیشه تو رزومه مانور داد روش، کورسرا ها رو هم گفتن خیلی تاثیری نداره برای سمینار ها هم مدرکی نمیدن که نشون بده حضور داشتی و فقط یه گواهی کنگره دارم یعنی رزومه من تو حرف خوبه ولی پای ثابت کردن بیاد خالی میشه. سوال زیاد دارم برای اپلای ولی مهم تریناش ایناست که:
    1. من چنتا دانشگاه تو آلمان پیدا کردم و میخوام برای امسال که نرسیدم، برای سال بعد (مهر سال 95) اپلای کنم مستر آلمان به نظر شما خوبه؟ چه پیشنهادی دارین که بتونم دست پر تر اپلای کنم؟
    2. برای این آلمان رو انتخاب کردم که شهریه نداره و فقط خرج زندگی باید بدی. جای دیگه ای هست که خرج کم باشه یا راحت بورس کنه؟ من دستم توی جیب خودمه و ترجیح میدم اونجا فقط درس بخونم تا کار و درس با هم باز.
    و آخرین سوالم اینکه من شغل حرفه ایم مدیر خلاقیت و مدیر هنری تبلیغاته که به نظر بی ربط میاد ولی آیا ذکر این توی رزومه به نفعمه یا نه حرفی راجب کار نزنم توش؟ چون میدونم خلاقیت موضوع مهمی برای ریسرچه ولی برعکس بقیه من اینجا میتونم ثابت کنم که سالها روی خلاقیت و ایده پردازی کار کردم!

ممنون پیشاپیش
    من هم مثل شما در مورد آلمان تحقيق كرده ام
    و به نظر مياد توي اروپا آلمان بهترين جاست
    در يكي دو سال گذشته علاوه بر كنگره علوم اعصاب، كنفرانس بين المللي نقشه برداري مغز ، دوره مدلسازي شناخت و مغز، چندين دوره ورك شاپ FMRI و DTI در جاهاي مختلف برگذار شده كه همگي مدرك به زبان انگليسي صادر كرده اند

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kuffmode نمایش پست ها

ممنون پیشاپیش
    سلام

گرایش تحقیقاتی شما در چه زمینه ای هست؟ اگر در اون زمینه سابقه کار و پژوهش داشته باشین احتمال گرفتن پذیرش خیلی بیشتر میشه. ضمنا در رزومه باید فاصله بین فارغ التحصیلی و اپلای رو با نوشتن سابقه اشتغال، تدریس و پژوهش توضیح بدین، هر چند که مرتبط با گرایش تحقیقاتی شما برای مقطع تحصیلی بعدی نباشه. توصیه میکنم غیر از مطالعه کتابهای مرتبط ، مقالات اساتید دانشگاههای مورد نظرتون رو بخونید و با پیش نیازهای گرایشهای مورد نظرتون آشنا بشین. در بعضی از زمینه های تحقیقاتی لازم هست که شما با علوم ریاضی و کامپیوتر در حد دوره لیسانس آشنا باشین. ضمنا حتما فیلد مورد علاقه تون رو مشخص کنید. مثلا حافظه، فرایند تصمیم گیری یا تفکر، تمرکزو یادگیری. علاوه بر این، در نظر داشته باشین که با فراغت از تحصیل در این تخصص فقط می تونید در فیلدهای پژوهش و تدریس فعالیت داشته باشین نه در فیلد درمان. مگر اینکه که برای clinical neuropsychology اپلای کنید.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Olympia نمایش پست ها
    سلام

گرایش تحقیقاتی شما در چه زمینه ای هست؟ اگر در اون زمینه سابقه کار و پژوهش داشته باشین احتمال گرفتن پذیرش خیلی بیشتر میشه. ضمنا در رزومه باید فاصله بین فارغ التحصیلی و اپلای رو با نوشتن سابقه اشتغال، تدریس و پژوهش توضیح بدین، هر چند که مرتبط با گرایش تحقیقاتی شما برای مقطع تحصیلی بعدی نباشه. توصیه میکنم غیر از مطالعه کتابهای مرتبط ، مقالات اساتید دانشگاههای مورد نظرتون رو بخونید و با پیش نیازهای گرایشهای مورد نظرتون آشنا بشین. در بعضی از زمینه های تحقیقاتی لازم هست که شما با علوم ریاضی و کامپیوتر در حد دوره لیسانس آشنا باشین. ضمنا حتما فیلد مورد علاقه تون رو مشخص کنید. مثلا حافظه، فرایند تصمیم گیری یا تفکر، تمرکزو یادگیری. علاوه بر این، در نظر داشته باشین که با فراغت از تحصیل در این تخصص فقط می تونید در فیلدهای پژوهش و تدریس فعالیت داشته باشین نه در فیلد درمان. مگر اینکه که برای clinical neuropsychology اپلای کنید.

موفق باشید
    ممنون از اطلاعاتتون. راستش من علاقه ی زیادی به BCI دارم اما چون علوم انسانی بودیم و اومدیم رشته کلینیکال با تم فلسفی و ذهنی بیشتر چیزی از برنامه نویسی و ریاضیات نمیدونم (مشکلی با یاد گرفتنش ندارم ولی فکر نمیکنم وقت کنم تو این مدت) برای همین بیشتر تمرکزم روی موضوع consciousness هستش که تم فلسفی هم داره و تقریباً میتونم بگم از همه شاخه های cognitive شاخه های visual perception and face recognition و memory و selective attention و emotions رو دوست دارم که دیدم از همشون منطقی تر برام بیناییه که میتونم کارمم بهش ربط بدم (که عکاسی و گرافیک داره) و از اینجا شروع کنم تا حالا کم کم برم جلو به سمت حافظه. فکر کنم بهتره این رو هم بگم که من لیسانسم رو خرداد پارسال گرفتم و اصلاً علاقه ای هم به کار درمانی ندارم و اینکه ایده تحقیقاتی دارم ولی در حد ایده مونده چون امکانات خودش رو میخواد حالا به نظر شما من صرفاً فقط سابقه ی تحقیق داشته باشم کافیه مثلاً مهم اینه بدونن انگیزه تحقیق داره طرف یا کیفیت تحقیق هم مهمه براشون؟ چون میشه تحقیقای روانشناسی معمولی با پرسشنامه اینا هم داشت.
    و اینکه به نظر شما هم آلمان جای خوبی برای شروع نوروساینس حرفه ای هست؟ چون برنامم اینه تا یه جایی تو آلمان باشم و بعد تلاشم رو بکنم تا بورس های تحقیقاتی مختلف بگیرم و جاهای مختلف مثل ژاپن و فرانسه و ایتالیا و کانادا و... رو هم امتحان کنم.

Dear Friends,
    .
    I have a scholarship available in our group for a
    Masters of Research degree with the possibility of continuing to a PhD

This a one year program and fully funded. for more info on project details and eligibility head to:
    http://www.hdr.mq.edu.au/information..._international
    and look under Faculty of Medicine and Health sciences . The project title is "Retinal neuro-degeneration in Alzheimers Disease

We are looking for a candidate with molecular biology, biochemistry or a relevant degree, background

Junior Member

پیش فرض پذیرش در رشته computational neuroscience

با سلام
    من فارغ التحصیل رشته برق هستم که اخیرا با رشته computational neuroscience آشنا شدم و قصد ادامه تحصیل برای ارشد و دکترای پیوسته در این رشته دارم. خلاصه وضعیتم اینه:

- لیسانس برق، دانشگاه تبریز، روزانه، GPA: 2.6
    - فوق لیسانس برق، صنعتی اصفهان، روزانه، GPA: 3.7
    - مدرک تافل و GRE ندارم، اما زبانم خوبه، می تونم تا 6ماه آینده بگیرم.
    - تنها سابقه پژوهشی ام در زمینه برق، یک مقاله Elsevier - UnderReview هست که ممکنه به این زودی ها اکسپت نشه.
    - یک مقاله در دست نگارش هم دارم که تا پاییز فقط می تونم سابمیتش کنم.
    - برنامه نویسی MATLAB مسلطم.
    - همکار برنامه نویس یک مقاله در زمینه بیوانفورماتیک (Gene Prediction) بودم که براش 4 هزار خط کد نوشتیم، اما مقاله به سرانجام نرسید و نیمه کاره رها شده. اما کدهاش موجوده.
    - تقریبا هیچ دانشی در زمینه علوم اعصاب ندارم و تازه کتاب گایتون و کندل رو دارم برای اطلاعات خودم می خونم.
    - تا یک سال آینده در زمینه تخصصی خودم مشغول به کار هستم و نهایتا یک سال سابقه کار هم به رزومه ام اضافه میشه.

سوالم اینه:
    با این شرایط، به نظرتون چقدر شانس دارم که در زمینه computational neuroscience از یکی از کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان و هلند، پذیرشی بگیرم که حدود 1000-1200 دلار/یورو (با کسر شهریه) بهم تعلق بگیره؟
    در مورد پروژه نوراسموس زیاد امیدوار نیستم، هرچند شانسمو امتحان می کنم.
    دارم سبک سنگین می کنم که وقت بذارم برای اپلای در زمینه مورد علاقه ام یا به همین زندگی کارمندی ام توی ایران ادامه بدم...
    ممنون می شم اگر نظری دارید، یا پیشنهادی دارید، بهم اطلاع بدین. مطمئن باشید کمکم می کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)