صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 203

موضوع: علوم اعصاب و نوروساینس (Neuroscience)

Junior Member

پیش فرض علوم اعصاب و نوروساینس (Neuroscience)

سلام
    آیا کسی اطلاعی از نوروساینس داره؟ منظورم از آینده کاریش؟ درامدش؟ چه تو ایران و چه تو خارج؟
    من خودم با مدرک فوق لیسانس فیزیک پزشکی واسه PhD نوروساینس از KUL پذیرش گرفتم ولی راضی نیستم و خیلی دودل هستم.
    ]یا آینده مالی و کاری خوبی داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.
    من امکان ادامه تحصیل در مقطع PhD در Medical Physics و یا Biomedical Engineering رو در گرایش خودم که Imaging بود داشتم.
    کلا می خام نوروساینس که کاملا پزشکی هست رو رو با این دو تا رشته که نیم بیشتر مخندسی و نیم کمتر پزشکی است مقایسه کنم.
    آیا درامد و آینده کسی که نوروساینس خونده خوبه و تامینه ؟
    کلا مهندسی ها بهترند یا علوم پزشکی ها؟

پیش فرض پاسخ : آینده کاری و مالی نوروساینس

شما براتون درآمد مهمه یا علاقه تون به به رشته مربوطه؟...
    شما یه کتاب نوروساینس تهیه کنید...یا اصلا برید چنتا مقاله حتی پایه در مورد نوروساینس بخونید...ببینید علاقه دارید یا خیر../.
    منطقا انتخاب دومی که گفتید ...کاملا موجه تر از نوروساینس هست....رشته ای مثل چراحی اعصاب ...بسیار پر درآمده...ولی شما میتونید با این علم کنار بیایین؟
    من خودم دانشجوی پزشکی هستمکه دیپلمه ریاضی دارم... و به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم کسی پایه مهندسی داره تغییر رشته بده و بیاد سراغ پزشکی...حتی قویترین انگیزه رو هم داشته باشه...موقتی و زودگذره..چون تو مهندسی شکل گرفته...و این تغییر ناگهانی کاملا میتونه به ضررتون تموم بشه...شما یه کتاب نوروآناتومی تهیه کنید...به همراه منابع بالا...متوجه میشید که علم اعصاب چجور علمیه.../.
    علوم پزشکی حجم مطالب زیاده و احتیاج به علاقه زیاد هم داره...شما با توجه به زمینه مهندسی تون...Imaging گزینه خوبیه./.
    چرا فکر میکنید Imaging درآمد کمی داره؟؟
    من خودم یکی از انتخاب هام برای تخصص Imaging هست..که البته داخل ابران شدیدن نمره بالایی میخواد/.

samaneh_f
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط MMS
    سلام
    آیا کسی اطلاعی از نوروساینس داره؟ منظورم از آینده کاریش؟ درامدش؟ چه تو ایران و چه تو خارج؟
    من خودم با مدرک فوق لیسانس فیزیک پزشکی واسه PhD نوروساینس از KUL پذیرش گرفتم ولی راضی نیستم و خیلی دودل هستم.
    ]یا آینده مالی و کاری خوبی داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.
    من امکان ادامه تحصیل در مقطع PhD در Medical Physics و یا Biomedical Engineering رو در گرایش خودم که Imaging بود داشتم.
    کلا می خام نوروساینس که کاملا پزشکی هست رو رو با این دو تا رشته که نیم بیشتر مخندسی و نیم کمتر پزشکی است مقایسه کنم.
    آیا درامد و آینده کسی که نوروساینس خونده خوبه و تامینه ؟
    کلا مهندسی ها بهترند یا علوم پزشکی ها؟
    این که می گید مهندسی ها بهترند یا علوم پزشکی ها البته فکر کنم از نظر در آمد باشه...انفاقا نکته جالبی رو اشاره کردید...اونایی که می خوان تغییر رشته بدن و پزشکی بخونن واقعا باید این و مد نظر داشته باشن همونطور که دوستان هم گفتن حجم درسا خیلی زیاد و باید سالهای زیادی از عمرتون رو دانشجو باشید ولی در ازای این همه سختی وقتی که پای درآمد می یاد وسط اینطوری که همه فکر می کنن پزشکا درآمدشون خیلی بالاست واقعا در اوایل اصلا اینطوری نیست.

دوستایی و می شناسم که تازه اولای راه هستن و پزشکن, گذروندن دوره طرحشون, گرفتن اجاز مطب ( که اینطوری نیست که همون موقع که تخصص گرفتن بگن آقا شما بیا برو تو تهران بالا شهر یک مطب بزن که مریضایی هم که مراجعه می کنن حاضرن هرچقدر خواستی پول بدن) همه اینا مشکلات خودشو داره تا بتونی تو جامعه پزشکان شناخته شده بشی.تازه خیلی خوش بینانه نگاه کنی سنت بالای 40 رسید می تونی رو در آمد تقریبا خوب حساب کنی..یا اینکه خیلی پول دار باشی که سهام یک بیمارستانو بخشی شو بخری تا بهت اجازه بدن که اونجا طبابت کنی ( خصوصی).

تو بیمارستانهای آموزشی هم پول آنچنانی به پزشکا حتی اونایی که تخصص دارن نمی دن. کسی می شناسم که متخصص زنان هست و برای هر زایمان فقط 200 هزار تومان بهش می دن ( که این انصاف نیست با این همه درس خوندن و مشقت حالا همش درآمدش اینقدر باشه) تازه عضو هیات علمی دانشگاه هم هست.

همونطور که دوستمونم گفتن باید ببینی برات درآمد مهمه یا علاقه تون به رشته

Junior Member

بله درست میگین.
    ولی شما هصلا دقت نکردین که من مشکلم در رابطه با پزشکی نیست. من دارم راجع بع Neuroscience حرف میزنم.درسته که بچه های پزشکی ادهمه میدن ولی نه لزومه. تو خود ایران IPM دانشجوهای برق و فیزیک رو میگه که علتش هم پایه فیزیک و ریاضی قوی اوناست.
    این استادی هم که منو گرفته دقیقا علتش این بود که به یه نفر ریاضی کار نیاز داشت.

در جواب سوال: بله. پول واسه من اهمیت داره. فقط دنبال علاقه رفتن و اهمیتی به پول ندادن واقعا اشتباه.

اگه بازم دقت کنید من پزشک نیستم، و الان هم قرار PhD Neurosciene با تمرکز بر Neuroimaging(fMRI, EEG) رو ادامه بدم.

باز هم میپرسم آیا کسی از آینده Neuroscience اطلاعی داره؟

قربان شما نوروساینس نمیخواین بخونین..!
    شما PhD Neurosciene با تمرکز بر Neuroimaging(fMRI, EEG) میخواین بگبرین..این خیلی فرق میکنه با نوروساینس...این موردی که شما میگید مرتبط میشه با نوروساینس...نه خود نورو/.

بنده هم نگفتم فقط علاقه...بله شکم گرسنه علاقه نمیشناسه...ولی ارچجیت با انگیزه هست...شما انگیزه نداشته باشید چطور میخواین در اون رشته تاپ باشی ، از موقعیتها استفاده کنین و درآمد خوبی هم داشته باشین؟...فکر باید کار کنه تا بتونه درآمد خوبی داشته باشه...ینی همون علاقه و انگیزه../.

حرف آخر اینکه زمینه کاری شما تو همون زمینه گرایش مهندسی تون هست....تو پست اول شما جور دیگه ای بیان کردین..!

Senior Member

to samaneh: وضعیت امروز پزشکها در ایران محصول شرایط اجتماعی امروز ماست. نمی خوام بحث اجتماعی کنم و نمی خوام بگم چرا پزشکی ایران به اینجا رسیده. اما یادتون باشه در همه جای دنیا پزشکها دارای سطح بالای درآمد و موقیعت بالای اجتماعی هستند. در آمریکا دانشجوهای دوره ها ی تخصص حقوق بالایی دارند و پزشکها هم حتی پزشکان عمومی سطح در آمد واقعا عالی دارند.

اما در مورد نوروساینس: امروز جزء رشته های top در تحقیقات علوم پزشکی هست و به راحتی بعد از گرفتن PhD می تونید موقعیتهای خوبی در موسسات تحقیقات و دانشگاهها پیدا کنید. البته شاخه های مختلفی مثل Behaviural neuroscience , cognitive neuroscience , Molecular Neuriscience , computational neuroscience و................ هست که همگی بخش زیادی از بودجه های تحقیقاتی دانشگاههای غربی رو به خودشون اختصاص می دن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    to samaneh: وضعیت امروز پزشکها در ایران محصول شرایط اجتماعی امروز ماست. نمی خوام بحث اجتماعی کنم و نمی خوام بگم چرا پزشکی ایران به اینجا رسیده. اما یادتون باشه در همه جای دنیا پزشکها دارای سطح بالای درآمد و موقیعت بالای اجتماعی هستند. در آمریکا دانشجوهای دوره ها ی تخصص حقوق بالایی دارند و پزشکها هم حتی پزشکان عمومی سطح در آمد واقعا عالی دارند.

اما در مورد نوروساینس: امروز جزء رشته های top در تحقیقات علوم پزشکی هست و به راحتی بعد از گرفتن PhD می تونید موقعیتهای خوبی در موسسات تحقیقات و دانشگاهها پیدا کنید. البته شاخه های مختلفی مثل Behaviural neuroscience , cognitive neuroscience , Molecular Neuriscience , computational neuroscience و................ هست که همگی بخش زیادی از بودجه های تحقیقاتی دانشگاههای غربی رو به خودشون اختصاص می دن.
    درود
    در تاييد صحبتهاي دكتر مي خواستم بگم رشته هاي پزشكي در تمامي نقاط دنيا بالاترين سطح در آمدي رو دارند. در ايران هم اين مطلبي كه samaneh فرمودند در مورد تمام رشته ها وجود داره . خيلي از فارغ التحصيلان بهترين رشته هاي فني درآمد بسيار پايين تر از شان خود مي گيرند( درآمد ماهيانه 300هزار تومان براي فارغ التحصيل مهندسي مكانيك !) مسلما وضع رشته هاي فني در ايران بسيار بدتر از رشته هاي پزشكي است. در آمريكا كه درآمد بسيار بالاي رشته هاي پزشكي يه امر مشخص و واضحه.
    در مورد درآمدفارغ التحصيلان رشته هاي نوروساينس phd كه در رده رشته هاي biologicalscience قرار مي گيرند(http://www.bls.gov/oco/ocos047.htm#nature) متوسط 80000-90000 دلار بر سال در آمريكا را دارند.
    http://www.simplyhired.com/a/salary/...Neuroscientist
    (وزارت كار آمريكا)www.dol.gov
    براي آشنايي با رشته هاي biologicalscience و آينده مالي و كاري خوب اونها در آمريكا:
    http://www.bls.gov/oco/ocos047.htm#earnings
    تو لينك زير هم چند نمونه موقعيت كاري براي نوروساينتيست ها آورده شده. يه نگاهي بندازيد شايد بدردتون بخوره( براي آشنايي)
    http://jobs.myspace.com/a/ms-jobs/list/q-Neuroscientist
    انسان واقعي كسي است كه خواست ونخواست خود را مي آفريند و آنچه را كه مي خواهد به او تزريق شود را رد مي كند. او كسي است كه روياروي تمام خطرها و بدبختي هاي زندگي قرار مي گيرد . اراده او همان آزادي است. قدرت آنچه مي خواهد و قدرت آنچه نمي خواهد.<br />&quot;نيچه&quot;

Junior Member

دست همگی درد نکنه.
    من می دونم که Neuroimaging فرق داره با Neuroscience ولی در هر صورت یگی از گرایش های NEuroscience محسوب می شه. ولی در هر صورت رو مدرک PHD که به من داده میشه قید میشه PhD of Neuroscience. یعنی مشخص نمی کنه من جه موضوعی کار مردم.
    آیا این تاثیری در آینده کاری نداره؟

یه سوال خیلی مهم تر، از بازار کار Neuroscience تو ایران کسی اطلاعی داره؟ آیا بعد از اتمام تحصیلات اگه خاستم برگردم ایران، میتونم امیدوار باشم یا اینکه طبق معمول با بیکاری مواجه میشم؟

Senior Member

فعلا توی ایران چند تا دانشگاه و مرکز هست که neuroscience کار می کنند . معروفترین اونها IPM School of Cognitive Neuroscience هست که روی Visual Neuroscience کار می کنند در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم یک مرکز علوم اعصاب هست. بازار کار توی ایران مثل بقیه رشته های علوم پایه پرشکی هست. یا باید عضو هیئت علمی بشید یا استخدام مراکز تحقیقاتی بشید.
    ضمنا Imaging یکی از شاخه های پر کاربرد در neuroscience هست که عمدتا روی استفاده از fMRI در شناخت عملکرد و ساختار سیستم عصبی متمرکز هست.

و طبیعتا با توجه بودجه خیلی بالایی !!! که به تحقیقات اختصاص داده میشه...و جیبهای گشنه فراوان..شما نمیتونین رو بازار کار ایران زیاد حساب کنید/.

البته بستگی هم داره شما خودت رو به کدوم باند! تخقیقاتی وصل کنید...اونوقته که زمین تا آسمون درآمدوتون متفاوته/.

صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)