صفحه 13 از 21 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 203

موضوع: علوم اعصاب و نوروساینس (Neuroscience)

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : علوم اعصاب و نوروساینس (Neuroscience)

نقل قول نوشته اصلی توسط keivanpro نمایش پست ها
    ممنون برای وقتی که گذاشتید... فوق العاده راهنمایی خوبی بود.... من وضعیت رزومه ام برای نروساینس خیلی جالب نیست....می خواستم از یک سری از این دوره های آنلاین استفاده کنم نمونه اش که مربوط به نوروساینس می شه تو لینک زیر هست
    https://www.coursera.org/specializat...source=catalog

ولی با چند نفر از دانشجوهای phd که صحبت کردم گفتن این دوره ها خیلی تاثیری توی روزمه و نظر اساتید روی پذیرش نداره.... می خواستم ببینم نظر شما چیه؟
    ( یک پیام خصوصی هم براتون فرستادم)
    من حتما تو این کورس ها رو شرکت میکردم. به هر حال وقتی کسی این ها رو تو رزومه شما میبینه متوجه میشه که شما ادم با علاق ای بودید و با اینکه رشتت چیز دیگه ای بوده خواستی در مورد نوروساینس بیشتر بدونی. جدای اینه برای خودت هم خوبه.
    کلا معیارهای پذیرش اکادمیک در هر مقطعی متفاوته. در مقطع مستر به کورسهای گذرونده شدتون نگاه میکنن، تو phd به کورس بعلاوه کار پژوهشی، تو پست داک به همیه اینها + مقاله، و موقع استاد شدن بیشتر به تولیدات علمیتون و اثر اونها در اون حیطه دقت میشه. بنابراین در مقطع مستر و دکتری هنوز داشتن کورس تو رزومه مهمه!

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    من حتما تو این کورس ها رو شرکت میکردم. به هر حال وقتی کسی این ها رو تو رزومه شما میبینه متوجه میشه که شما ادم با علاق ای بودید و با اینکه رشتت چیز دیگه ای بوده خواستی در مورد نوروساینس بیشتر بدونی. جدای اینه برای خودت هم خوبه.
    کلا معیارهای پذیرش اکادمیک در هر مقطعی متفاوته. در مقطع مستر به کورسهای گذرونده شدتون نگاه میکنن، تو phd به کورس بعلاوه کار پژوهشی، تو پست داک به همیه اینها + مقاله، و موقع استاد شدن بیشتر به تولیدات علمیتون و اثر اونها در اون حیطه دقت میشه. بنابراین در مقطع مستر و دکتری هنوز داشتن کورس تو رزومه مهمه!
    ممنون دوست عزیز برای راهنمایی خوبی که کردید
    والا من با هر کسی حرف می زنم یک جور متفاوتی منو راهنمایی می کنه
    من با چند نفر از دانشجوهای phd نوروساینس توی آلمان که صحبت می کردم می گفتن برای پذیرش تو مقطع ارشد این دوره ها زیاد اهمیتی نداره ( منظورشون همین کورس ها بود) یعنی با همون لیسانس بیولوژی و نفره آیلتس 7 شانس پذیرش از دانشگاههای آلمان را بالا می دونستن حتی بدون داشتن مقاله ( البته بدون بورس) می خواستم بدون نظر شما چیه؟
    ( من یک پیام خصوصی هم براتون فرستادم ممنونتون می شم اگر جواب بدید)
    به راه پر ستاره می کشانی ام ..فراتر از ستاره می نشانی ام ...نگاه کن ...من از ستاره سوختم ...لبالب از ستارگان تب شدم ...چو ماهیان سرخ رنگ ساده دل ....ستاره چین برکه های شب شدم

erfan1985 آواتار ها

ممنون دوست عزیز برای راهنمایی خوبی که کردید
    والا من با هر کسی حرف می زنم یک جور متفاوتی منو راهنمایی می کنه
    من با چند نفر از دانشجوهای phd نوروساینس توی آلمان که صحبت می کردم می گفتن برای پذیرش تو مقطع ارشد این دوره ها زیاد اهمیتی نداره ( منظورشون همین کورس ها بود) یعنی با همون لیسانس بیولوژی و نفره آیلتس 7 شانس پذیرش از دانشگاههای آلمان را بالا می دونستن حتی بدون داشتن مقاله ( البته بدون بورس) می خواستم بدون نظر شما چیه؟
    ( من یک پیام خصوصی هم براتون فرستادم ممنونتون می شم اگر جواب بدید)
    البته من هم نگفتم که الزامی هست. برای مستر همون چیزهایی که نوشتی کافیه. اما وقتی شما یه تعدادی کورس گذروندی که هیچ کس نگذرونده، شما رو از بقیه جلو میندازه.
    کلا فکر نمیکنم که مستر نوروساینس خیلی رقابتی باشه پذیرشش تو المان. فکر میکنم مسترهاشون کورس بیس هست و هر دانشگاهی تعداد زیادی پذیرش داره در سال و با فاند هم نیستن. هر کسی هم که حداقل ها رو داشته باشه پذیرش میشه. فکر نمیکنم متقاضی هم زیاد باشه.

البته من هم نگفتم که الزامی هست. برای مستر همون چیزهایی که نوشتی کافیه. اما وقتی شما یه تعدادی کورس گذروندی که هیچ کس نگذرونده، شما رو از بقیه جلو میندازه.
    کلا فکر نمیکنم که مستر نوروساینس خیلی رقابتی باشه پذیرشش تو المان. فکر میکنم مسترهاشون کورس بیس هست و هر دانشگاهی تعداد زیادی پذیرش داره در سال و با فاند هم نیستن. هر کسی هم که حداقل ها رو داشته باشه پذیرش میشه. فکر نمیکنم متقاضی هم زیاد باشه.
    والا بیشتر دانشگاهایی که من چک کردم.... نه تنها رقابتیه.. شاید از جاهای دیگه رقابتی تر باشه.. اکثر دانشگاهاش حتی برای مقطع ارشد تو سه مرحله گزینش می کنن... یک مرحله مدارک را چک می کنن از بین اونها یک عده انتخاب می کنن.. بعد یک آزمون کتبی می گیرن.و. بعد با انتخاب شده های آزمون کتبی یک مصاحبه انجام می دن تا نفرات نهایی را انتخاب کنن
    حتی بعضی از دانشگاههاشون مدرک لیسانس بیولوژی را کافی نمی دونن.. می گن باید سابقه پزوهشی تو نوروساینس داشته باشید.... تو این مدت که من دارم مکاتبه می کنم باهاشون به نظر می یاد...ذکر کردن مدرک ارشد بیشتر اثر منفی روشون داره تا مثبت .. فکر کنم به خاطر اینه که فاصله بین این دو تا گرایش خیلی زیاده .... ( یعنی گرایش ارشد من با نوروساینس )
    به راه پر ستاره می کشانی ام ..فراتر از ستاره می نشانی ام ...نگاه کن ...من از ستاره سوختم ...لبالب از ستارگان تب شدم ...چو ماهیان سرخ رنگ ساده دل ....ستاره چین برکه های شب شدم

Junior Member

سلام دوستان. لیسانس فیزیک حالت جامد و فوق لیسانس فیزیک نظری دارم از دانشگاه گیلان. یه پوزیشنی دیدم تو آلمان دکترای Computational Neuroscience. فوق فیزیک هم میخوان. نظرتون چیه؟ راجع به شانس پذیرشم و اوضاع کار و درس تو این رشته؟
    ممنون

erfan1985 آواتار ها

والا بیشتر دانشگاهایی که من چک کردم.... نه تنها رقابتیه.. شاید از جاهای دیگه رقابتی تر باشه.. اکثر دانشگاهاش حتی برای مقطع ارشد تو سه مرحله گزینش می کنن... یک مرحله مدارک را چک می کنن از بین اونها یک عده انتخاب می کنن.. بعد یک آزمون کتبی می گیرن.و. بعد با انتخاب شده های آزمون کتبی یک مصاحبه انجام می دن تا نفرات نهایی را انتخاب کنن
    حتی بعضی از دانشگاههاشون مدرک لیسانس بیولوژی را کافی نمی دونن.. می گن باید سابقه پزوهشی تو نوروساینس داشته باشید.... تو این مدت که من دارم مکاتبه می کنم باهاشون به نظر می یاد...ذکر کردن مدرک ارشد بیشتر اثر منفی روشون داره تا مثبت .. فکر کنم به خاطر اینه که فاصله بین این دو تا گرایش خیلی زیاده .... ( یعنی گرایش ارشد من با نوروساینس )
    احتمالا شما phd ها و یا مستر های ریسرچ بیس رو چک کردید که interview میکنن (که البته معمولا فرمالیته هست مگه اینکه دانشجو بد جور شوت بزنه). در مسترهای course based معمولا چنین چیزهایی نیست. پذیرشش راحته چون میخوان پول بگیرن از شما!
    رشته زیر به نظر جالب میاد. ابعاد وسیعی از نوروساینس رو در برمیگیره
    http://neurosci.uni-magdeburg.de/studyprogramme

نکات جالبی هم در مورد پذیرش نوشته:

Because of the interdisciplinary nature of modern neuroscience, our students have diverse backgrounds in physical and/or biological sciences. Accordingly, a B.Sc. degree in a relevant field (physics, biology, medicine, mathematics, and others) from an internationally recognized university is required for admission. Students with other degrees and with a sufficient number of courses in biology, physics, inorganic and organic chemistry, and calculus may be considered on an individual basis. In most cases, the admission committee will invite applicants for an interview in order to determine their suitability for the programme. Interviews may be conducted either in person or by phone.

خیلی دایره پذیرش رو باز کردن. یعنی طرف با لیسانس ریاضی هم میتونه اپلای کنه. بعد شما ناراحتی که چرا مستر داری!

این هم یکی دیگه تو بارسلونا، اسپانیا:
    http://www.uab.cat/web/studying/official-master-s-degrees/admission/admission-requirements/neurosciences-1096480963055.html?param1=1204099132756

چه کسی دانشجوی اید ال هست؟

Ideal student profile

Graduates with:

a. A great thirst for knowledge, motivating them to start on a long, demanding period of scientific training.
    b. The imagination, creativity, hard work and determination needed to successfully complete a research project.
    c. Skills in languages other than the first language, and adaptability to other cultures.

نحوه انتخاب دانشجو رو هم زدن:

Selection criteria

(یعنی گاهی تعداد اپلیکنت از ظرفیت کمتره!!) Should the number of applicants be higher than that of places on offer, these will be allocated according to the following criteria

(همونطور که گفتم اکثر بار انتخاب دانشجو رو کورس ها و نمره هاش هست در مقطع مستر)1. (Academic transcript (80%
    (که شما این سابقه رو داری و از بقیه جلو میفتی. خیلی مهم نیست که بی ربطه) Research experience (20%), shown by
    a) Publications
    b) Conference presentations
    c) Research projects
    d) Research grants

ویرایش توسط erfan1985 : December 18th, 2014 در ساعت 07:58 AM

احتمالا شما phd ها و یا مستر های ریسرچ بیس رو چک کردید.....................

آقا فقط می تونم بگم درود به اون شرفت.. راهنمایی فوق العاده کاربردی کردید
    درسته اون دانشگاههای که من چک می کردم تو زمینه نوروساینس تو آلمان تاپ هستن مثلا" گوتینگن . برلین یا مونیخ ... اینها را من با خیلی مسولین پذیرششون صحبت کردم می گفتن حتی اگر سابقه تحقیقی تو زمینه نوروساینس نداشته باشید شانستون را کم می کنه یعنی حتی برای مرحله اولیه هم انتخاب نمی کنن ( چون انتخاب هاشون سه مرحله ایه)
    اینم دو تا از نمونه از لینک هاش

http://www.gsn.uni-muenchen.de/apply/index.html

http://www.neuroschool-tuebingen-mol...dex.php?id=183

اینها اکثرا" از طریق موسسه DAAD اقدام می کنن.... که معروفترین موسسه برای بورس های آلمانه ... حتی بدون بورس هم کسی بخواد از اینها پذیرش بگیره همون مکافات ها را داره....

در مورد این دانشگاههایی که شما می گید ..... کاملا" حرفتون درسته....
    ویرایش توسط erfan1985 : December 19th, 2014 در ساعت 05:19 AM

erfan1985 آواتار ها

آقا فقط می تونم بگم درود به اون شرفت.. راهنمایی فوق العاده کاربردی کردید
    درسته اون دانشگاههای که من چک می کردم تو زمینه نوروساینس تو آلمان تاپ هستن مثلا" گوتینگن . برلین یا مونیخ ... اینها را من با خیلی مسولین پذیرششون صحبت کردم می گفتن حتی اگر سابقه تحقیقی تو زمینه نوروساینس نداشته باشید شانستون را کم می کنه یعنی حتی برای مرحله اولیه هم انتخاب نمی کنن ( چون انتخاب هاشون سه مرحله ایه)
    اینم دو تا از نمونه از لینک هاش

http://www.gsn.uni-muenchen.de/apply/index.html

http://www.neuroschool-tuebingen-mol...dex.php?id=183

اینها اکثرا" از طریق موسسه DAAD اقدام می کنن.... که معروفترین موسسه برای بورس های آلمانه ... حتی بدون بورس هم کسی بخواد از اینها پذیرش بگیره همون مکافات ها را داره....

در مورد این دانشگاههایی که شما می گید ..... کاملا" حرفتون درسته....
    خوب واقعیت اینه که در مقطع لیسانس دانشجوها سوابق تحقیقاتی ندارن، مگر دانشجوی خاصی باشن و یا بعد از لیسانس مدتی کار کرده باشن. تو فروم پذیرش هم نگاه کنید برای پذیرش مستر اکثرا چنین مواردی رو ندارند.
    این لینکها رو هم چک کردم. در مورد phd درست میگید، سوابق تحقیق مطرح میشه. اما برای مستر هیچ کدوم چنین حرفی نزدن. فکر میکنم برای شما شروع از مستر بهتر باشه. نوروساینس رشته اسونی نیست. یه کم طول میکشه ادم جا بیفته. در دانشگاههای کانادا و برخی کشورها دانشجوهای مستر میتونن بعد از سال اول تبدیل شن به دکترا. در المان البته چنین چیزی نمیشه.
    لیست دانشگاههای کانادا که رشته نوروساینس در مقطع دکتری (و احتمال زیاد مستر) دارن. (این لیست کامل نیس)

http://oraweb.aucc.ca/pls/dcu/dcu_e2...8752&SORT_BY=1

به هر حال پذیرش دانشگاههای تاپ همیشه سخت تر هست. اگر شما فکر میکنید رزومتون به چنین جاهایی نمیرسه، میتونید از دانشگاههای متوسط شروع کنید و در صورت تقویت رزومه میتونید در دانشگاههای تاپ برای مقطع بعدی اقدام کنید.

erfan1985 آواتار ها

دانشگاهی که من هستم هم این رشته رو داره. شرایط پذیرش رو هم نوشتن. شرط اصلی اینجا پیدا کردن استاد هست.

http://www.med.mun.ca/BioMed/Program...roscience.aspx
    ویرایش توسط erfan1985 : February 27th, 2015 در ساعت 01:52 AM

خوب واقعیت اینه که در مقطع لیسانس دانشجوها سوابق تحقیقاتی ندارن، مگر دانشجوی خاصی باشن و یا بعد از لیسانس مدتی کار کرده باشن. تو فروم پذیرش هم نگاه کنید برای پذیرش مستر اکثرا چنین مواردی رو ندارند.
    این لینکها رو هم چک کردم. در مورد phd درست میگید، سوابق تحقیق مطرح میشه. اما برای مستر هیچ کدوم چنین حرفی نزدن. فکر میکنم برای شما شروع از مستر بهتر باشه. نوروساینس رشته اسونی نیست. یه کم طول میکشه ادم جا بیفته. در دانشگاههای کانادا و برخی کشورها دانشجوهای مستر میتونن بعد از سال اول تبدیل شن به دکترا. در المان البته چنین چیزی نمیشه.
    لیست دانشگاههای کانادا که رشته نوروساینس در مقطع دکتری (و احتمال زیاد مستر) دارن. (این لیست کامل نیس)

http://oraweb.aucc.ca/pls/dcu/dcu_e2...8752&SORT_BY=1

به هر حال پذیرش دانشگاههای تاپ همیشه سخت تر هست. اگر شما فکر میکنید رزومتون به چنین جاهایی نمیرسه، میتونید از دانشگاههای متوسط شروع کنید و در صورت تقویت رزومه میتونید در دانشگاههای تاپ برای مقطع بعدی اقدام کنید.
    در مورد مساله مستر کاملا" باهاتون موافقم..... نوروساینس از اون دست رشته هاست که بهتره دانشجو یک بیس تحقیقاتی تجربی قبل از دوره phd داشته باشه.....در مورد اون مساله تبدیل مستر به دکترا بعد از دوره یکساله من تو دو تا از دانشگاههای المان هم این امکان را دیدم اگر اشتباه نکنم اینجا بهش می گن track fast ... ولی اونم شرایط خاص خودشو داره دانشجو باید یک سری معیارهایی از نظر دانشکده داشته باشه تا این اجازه را بدن.... معیارهاشم فکر نکنم به این سادگی ها باشه.... ... در کل برای دوره مستر مخصوصا" بدون بورس فکر می کنم دانشگاههای اروپا تو اولویت باشن ...ولی من صد در صد از راهنماییتون استفاده می کنم... حتما" دانشگاهای کانادا و امریکا را هم پیگیری می کنم...

دانشگاهی که من هستم هم این رشته رو داره. شرایط پذیرش رو هم نوشتن. شرط اصلی اینجا پیدا کردن استاد هست.

http://www.med.mun.ca/BioMed/Program...roscience.aspx
    دوست عزیز ممنون به خاطر این همه وقتی که گذاشتی ... واقعا محبت کردی.... امیدوارم بتونم این محبتتو جبران کنم.. حالا هر طوری که شده
    ویرایش توسط erfan1985 : February 27th, 2015 در ساعت 01:53 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)