صفحه 17 از 21 نخستنخست ... 789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 203

موضوع: علوم اعصاب و نوروساینس (Neuroscience)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنايي با ساختار مغز

می تونید در این دوره ی آنلاین که دانشگاه هاروارد برگزار کرده و دوره ی بسیار خوب و نسبتا جامعی هست، به صورت رایگان ثبت نام کنید:
    https://www.mcb80x.org
    نقل قول نوشته اصلی توسط soroush007 نمایش پست ها
    سلام
    مي خواستم ازتون درخواست كتابي رو بكنم كه به صورت كلي و عمومي ساختار مغز و شبكه هاي عصبي رو شرح داده باشد و خيلي تخصصي نباشه و درعين حال راهنما جامع خوبي براي افراد غير پزشك باشد.
    ( ترجيحا فارسي )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : علوم اعصاب و نوروساینس (Neuroscience)

روزتون بخیر
    بچه ها من با لیسانس معماری و ارشد روانشناسی شناختی برا دکترا میتونم پذیرش با فاند بگیرم زبانم مشکلی ندارم چون requirements ها رو بررسی کردم لیسانس در رشته های مرتبط مثه پزشکی بایولوژی و...... میخواست
    لطفا راهنمایی کنید -گیر کردم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ALINDDF نمایش پست ها
    درود
    من 26 سالمه و دیپلم ریاضی و لیسانس معماری دارم. از دوران دبیرستان به دو موضوع شاید نا مرتبط رایانش کوانتمی و ارتباط دادن مغر با کامپوتر بسیار علاقه مند بودم و همیشه این موضوعات ذهنم رو درگیر میکرد اما اشتباه کردم و چون فکر میکردم این موضوعات ساینتیفیکه و آینده مالی خوبی نداره در رشته معماری تحصیل کردم. در سالهای آخر دوره لیسانس و 2 سال سربازی دوباره به علوم شناختی و به BCI رابط کاربری ذهن و کامپیوتر بسیار علاقه مند شدم. با توجه به اینکه برای خودم یه کسب و کارآزاد راه انداختم و از لحاظ مالی تقریبا تامینم(البته نه در حدی که هزینه تحصیل در خارج رو بدم و نیاز به فاند دارم) میخوام کنکور 96 شرکت کنم و در رشته ای تحصیل کنم که مرتبط با علم عصب شناسی و به ویژه در زمینه ارتباط دستگاه عصبی مرکزی با کامپیوتر تحقیق و کار عملی بکنم و برای Ms و Phd اپلای با فاند کنم. سوالم از دوستان عزیزی که در این زمینه اطلاع دارند اینه که آیا سنم مشکلی ایجاد میکنه برای اپلای در مقطع ارشد و یا در سفارت؟ و دوم اینکه چه رشته ای برای لیسانس بهتره بخونم؟ با توجه به اینکه مهندسی پزشکی هم در مقطع ارشد گرایش های مرتبط داره اما من بیشتر دوست دارم در زمینه ای تحصیل و تحقیق کنم که ساینتیفیک باشه نه بحث فنی و مهندسی. من از تحقیقات یک پزشک به نام میگوئل نیکول اللیس کمی اطلاع دارم و میدونم طرف اول پزشکی خونده و بعد علوم عصبی و شروع به کار روی bci کرده به نظر شما آیا بهتره لیسانس زیست شناسی سلولی بخونم یا پزشکی عمومی که بعدا وارد نوروسانینس بشم تا زمینه عملی تری داشته باشم. خیلی دوست دارم به این "عشق" در زندگیم برسم.
    ممنون میشم از راهنماییتون.
    تو بررسی هایی که روی نوروساینس داشتم هستند دانشگاهایی که سابقه مرتبط نخوان، با توجه به اینکه این پروگرم بین رشته ای هست و اغلب GRE subect یا MCAT میخواد (البته دانشگاهای امریکا که دیدم) عملا مهارتای لازم شما برا این رشته ارزیابی میشه، امریکا مثل برخی از کشورهای اروپایی شرط سن نداره ولی فکر کنین وقتی لیسانس بگیرید و بخواین مستر یا دایرکت پی اچ دی اقدام کنید 30سالتونه و این هم برای دانشگاه هم برای سفارت نامطلوبه. اگه معدل بالای 3.2 دارین توصیه میکنم دنبال دانشگاهایی بگردین که آزمونای تخصصی میخوان اونا نتایج آزمونتونو ملاک قرار میدن نه فیلد لیسانستون. و برای نمره های خیلی خوب تلاش کنید. با این شرایط فکر میکنم بهتره دنبال مستر باشید، بگردین مستر با فاند هم هست

Junior Member

سلام دوستان
    من الان ترم ۵ بیوالکتریک هستم و علاقه ی زیادی به نورو ساینس دارم و میخوام برای ارشد و دکترا بخونم . با اطلاعاتی که گرفتم با لیسانس مهندسی پزشکی در ایران نمیشه ادامه تحصیل داد . و باید دکتری عمومی یا رشته های مرتبط پزشکی باشیم . خب دوراه دارم اول اینکه بعد لیسانس دوباره کنکور بدم برای پزشکی یا رشته های مرتبط و راه دوم اینه که ارشد رودر ایران بخونم و سعی کنم رزومه ی خوبی کسب کنم برای اپلای . لطفا راهنمایی کنید که کدوم راه بهتره و معقولانه تره با در نظر گرفتن شرایط و اینکه علاقه زیادی به رشته های مرتبط با پزشکی دارم اما بنظرم زمینه تحقیقاتی نوروساینس بهتر از پزشکیه و اینکه از مهندسی نمیشه وارد شد نا امیدم کرد . اما از طرفی خوشحالم که با مهندسی میتونم ادامه تحصیل بدم ! البته در خارج ایران . و سوالی که دارم اینه از الان که ترم ۵ هستم بهتره شروع کنم به تحقیق و مقاله نوشتن ؟ زبانم خوبه و سعی میکنم تافل و آیلتس رو هم نمره خوبی بگیرم . مشکل اینجاست که الان در فکر نوشتن یه کتاب عمومی هستم . زیاد به رشته ام مرتبط نیست اما جنبه علمی داره ! اگر بتونم تا آخر لیسانس کتابمو چاپ کنم آیا به عنوان امتیاز مثبت در رزومه خواهد بود ؟ یا بهتره این وقتو روی تحقیق و مقاله بزارم ؟ تحقیقاتی که باید واسه نوشتن مقاله انجام بدم بیشتر روی جنبه مهندسی باشه بهتره یا پردازش سیگنال یا مباحث روانشناسی و... ؟ در آخر باتوجه به اینکه نروساینس بین رشته ای و نوپا هست ، موندن در ایران و خوندن رشته های مرتبط با پزشکی (برای ورود به این رشته ) رو پیشنهاد میکنید . یا تلاش برای گرفتن پذیرش و تقویت رزومه ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

من آمادگی همکاری در نوروساینس برای مقاله دارم.

Junior Member

سلام به همه دوستان من متخصص مغز و اعصاب هستم و تصمیم دارم برای پست داک نوروساینس با گرایش به نوروایمیجینگ در اروپا یا آمریکا اقدام کنم به نظرتون شدنی هست؟
    2. چه مدرک زبانی باید داشته باشم تافل یا gre
    3. سایتی رو میتونید معرفی کنید که rank دانشگاه های نوروساینس رو نوشته باشه و اینکه هر دانشگاهی چی میخاد؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط ramz نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان من متخصص مغز و اعصاب هستم و تصمیم دارم برای پست داک نوروساینس با گرایش به نوروایمیجینگ در اروپا یا آمریکا اقدام کنم به نظرتون شدنی هست؟
    3. سایتی رو میتونید معرفی کنید که rank دانشگاه های نوروساینس رو نوشته باشه و اینکه هر دانشگاهی چی میخاد؟
    سلامدکتر
    اخه با تخصص مغز و اعصاب برید نوروساینس بخونین
    کلی زحمت کشیدین عمومی تخصص کنکور دارین طرح رفتین الان وقت میلیاردر شدنتونه .نوروساینس زیاد درامد خوبی نداره نسبت به رشته های life science چرا اخه میخواید مهاجرت کنید؟
    البته من دخالت نمیکنم اما فقط برای اطلاع گغتم خدممتون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ramz نمایش پست ها
    درمورد
    آمریکا میتونید هم برای نوروساینس اقدام کنید هم برای بیولوژی ملکولی و با استادی که در زیمنه ی نوروساینس توی اون دپارتمان کار میکنه تماس بگیرید.
    آمریکا دست استاد باز هست خیلی برای پذیرش مخصوصا در پست داک که پول رو هم خود استاد بهتون میده.
    دانشگاه میشیگان دپارتمان خوبی داره. باید با استاد تماس بگیرید و رزومه بدید و ابراز علاقه کنید.
    در آینده هم اگر خواستید توی رشته ی خودتون ادامه بدهید چون باید دوباره اینجا تخصص بخونید داشتن مدرک نوروساینس خیلی کمک بزرگی خواهد بود برای برگشت به مدیکال.

Junior Member

سلام دوستان
    من به تازگی فارغ التحصیل شدم از رشته ی سم شناسی کارشناسی ارشد و به رشته ی نورو ساینس علاقه مندم میخواستم بدونم ایران بخونم بهتره یا خارج از کشور و از کشور های خارجی کشوری هست که بشه راحت تر بورس گرفت .معدلم 15/21 هست و دو مقاله دارم که سابمیت کردم در ژورنال های isi و مقاله سوم رو دارم روش کار میکنم و سه کنفرانس داخلی هم دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computational cognitive neurobiology

با عرض سلام و خسته نباشيد
    شرمنده اگه سوالم به تاپيك نميخوره نميدونستم دقيق كجا پست كنم. بنده از دانشگاه F&M امريكا توي مقطع كارشناسي پذيرش گفتم و مجازم بين ٤٠ رشته هر رشته اي كه بخوام بخونم. راستش من رشته ي ديپلمم رياضي و فيزيك هست و جز درس هاي مرتبط با اين رشته مطالعه ي ديگه ي نداشتم. اخيرا با خوندن چن تا متن به neuroscience علاقمند شدم ولي دقيق نميدونم كه علاقم به خاطر عدم شناخت هست يا خير. سوالم اين هست كه ١) ممكن هست به بنده يه منبع خوب و خلاصه (ترجيحا اينترنتي باشه، ولي كتاب هم بود مشكلي نيست تهيه ميكنم) براي اينكه شناخت مناسبي بتونم از اين رشته بدست بيارم معرفي كنيد؟ و ٢) به نظر شما از اونجايي كه من از زيست خيلي كم ميدونم انتخاب عاقلانه اي هست كه يه رشته ي تجربي رو انتخاب كنم؟ به نظرتون به مشكل بر ميخورم؟
    ممنون از وقتي كه اختصاص ميديد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)