صفحه 9 از 21 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 203

موضوع: علوم اعصاب و نوروساینس (Neuroscience)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

پیش فرض پاسخ : علوم اعصاب و نوروساینس (Neuroscience)

نقل قول نوشته اصلی توسط javad04 نمایش پست ها
    سلام
    1.نوروفیدبک جز این رشته حساب میشه؟
    2.چه کشور هایی این رشته را دارد؟
    سلام دوست عزیز

نوروفیدبک رشته نیست. بلکه اسم دستگاهی هست که در درمان (کمک درمان) برخی اختلالات از جمله ADHD ، اضطراب و افسردگی ( همراه با دستگاه بیوفیدبک) کاربرد داره. این دستگاه از طریق ثبت امواج الکتریکی مغز و دادن بازخورد از طریق صدا و تصویر به بیمار خود تنظیمی رو آموزش می ده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Olympia نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

نوروفیدبک رشته نیست. بلکه اسم دستگاهی هست که در درمان (کمک درمان) برخی اختلالات از جمله ADHD ، اضطراب و افسردگی ( همراه با دستگاه بیوفیدبک) کاربرد داره. این دستگاه از طریق ثبت امواج الکتریکی مغز و دادن بازخورد از طریق صدا و تصویر به بیمار خود تنظیمی رو آموزش می ده.
    سلام
    میشه بگید چطور میشه کار با داستگاه رو یاد گرفت؟چه رشته ایی باید خونده باشم؟

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط javad04 نمایش پست ها
    سلام
    میشه بگید چطور میشه کار با داستگاه رو یاد گرفت؟چه رشته ایی باید خونده باشم؟
    - معمولا شرکتهای وارد کننده دستگاه با همکاری اساتید دانشگاه که در این زمینه نخصص دارند، دوره های آموزشی برگزار می کنند.
    - طبیعتا رشته هایی که با درمان این دسته از بیماران سروکار دارند مثلا روانشناسان و پزشکان. البته در این زمینه محدودیتهایی وجود داره مثلا پروتکل درمانی صرع به دلیل ماهیت بیماری ، فقط به پزشکان آموزش داده میشه.
    - اگر سرچ کنید به راحتی وب سایت شرکتهای فوق الذکر رو پیدا خواهید کرد. با اونها تماس بگیرید و هر سولی دارید از کارشناس شرکت بپرسید.

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mmmina نمایش پست ها
    سلام
    من ترم 10 پزشکی هستم و میخوام واسه PH.D نوروساینس امریکا اپلای کنم. پایان نامه مرتبط با نوروساینس با گروه روان پزشکی برداشتم و 2 تا مقاله در دست چاپ بازم در زمینه روان پزشکی دارم (البته نویسنده دومم. این دو تا مقاله هم قراره تو ژورنالای با ایمپکت فاکتور 2- 2.5 چاپ بشن). هنوز 2 سال تا پایان درسم باقی مونده و 2 سال طرحم تصمیم دارم کار تحقیقاتی واسه تقویت CV انجام بدم. سوالم اینه که آیا با نمره جی آر ای و تافل خوب، شانس دارم از دانشگاههای تاپ مث جانز هاپکینز پذیرش بگیرم؟ یا حداقل!!! 100 تاپ؟ آخه جوری که من پرس و جو کردم رقابت انقدررر بالاس که شانس ما واسه این دانشگاهها آنچنان زیاد نیس سوال دیگم اینه که من میخوام نوروساینس شناختی پذیرش بگیرم. آیا نیاز هس که با گروه فیزیولوژی هم کار تحقیقاتی بردارم؟ آخه من کار آزمایشگاهی بلد نیستم و کارایی که انجام دادم بیشتر بالین بودن...
    ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره جواب بده
    سلام دوست عزیز

متاسفانه تعداد افرادی که علاقه تخصصی مشترک با شما داشته باشند در این فروم انگشت شمار هست به همین دلیل بهتره که با دانشگاههای مورد نظرتون مکاتبه و اطلاعات لازم رو از خودشون ( اساتید و دانشجویان) بگیرید. شما هم رشته تاپ و هم دانشگاه تاپ انتخاب کردید مسلما باید تلاش زیادی برای رسیدن به موفقیت داشته باشید

در مورد Cognitive Neuroscience سوالتون کلی و مبهم هست. این تخصص با فیزیولوژی مغز و دستگاه عصبی سروکار داره و از طریق کاربرد فنونی مثل FMRI و EEG به دنبال پیدا کردن مکانیسمهای هست که از طریق اونها فعالیتهای ذهنی در سلسله اعصاب مرکزی انجام میشن.ینابراین باید با این فنون آشنایی داشته باشید. علاوه بر این، شما باید بر حسب علاقه مندی و تواناییهای شخصی، حوزه پژوهشی مشخصی رو انتخاب کنید تا بتونید با اساتیدی که در زمینه موزد علاقه شما کار می کنند مکاتبه کنید. Learning & Memory, Thinking & Reasoning, Visual cognition, Selective attention از جمله موضوعات مورد توجه در این رشته هستند.
    اگر تهران هستید خوبه که به پژوهشکده علوم شناختی واقع در خیابان ولی عصر مراجعه کنید. در این پژوهشکده دورهای دکتری علوم اعصاب شناختی برگزار میشه. البته پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی هم می تونه منبع خوبی برای گرفتن اطلاعات باشه ولی قدمت اولی بیشتره و غنی تره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Olympia نمایش پست ها
    - معمولا شرکتهای وارد کننده دستگاه با همکاری اساتید دانشگاه که در این زمینه نخصص دارند، دوره های آموزشی برگزار می کنند.
    - طبیعتا رشته هایی که با درمان این دسته از بیماران سروکار دارند مثلا روانشناسان و پزشکان. البته در این زمینه محدودیتهایی وجود داره مثلا پروتکل درمانی صرع به دلیل ماهیت بیماری ، فقط به پزشکان آموزش داده میشه.
    - اگر سرچ کنید به راحتی وب سایت شرکتهای فوق الذکر رو پیدا خواهید کرد. با اونها تماس بگیرید و هر سولی دارید از کارشناس شرکت بپرسید.
    سلام
    یه سوال دیگه ایی که برام پیش اومده اینه که درامد علوم اعصاب خوبه یا انکولوژی؟
    فقط اگه میشه میانگین درامد سالیانه ی هر کدوم رو توی آلمان بگید

Junior Member

با سلام

مي خواستم بدونم براي كسي كه ليسانس علوم آزمايشگاهي داره آيا فيلدي در نوروساينس هست كه توش كار كنه؟
    و آيا مي تونه براي ادامه تحصيل وارد اين رشته بشه و از اروپا يا آمريكا پذيرش بگيره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط razavi825 نمایش پست ها
    با سلام

مي خواستم بدونم براي كسي كه ليسانس علوم آزمايشگاهي داره آيا فيلدي در نوروساينس هست كه توش كار كنه؟
    و آيا مي تونه براي ادامه تحصيل وارد اين رشته بشه و از اروپا يا آمريكا پذيرش بگيره؟
    این که بتونی‌ آیا ادامه تحصیل تو نوروساینس بعدی یا نه ، بله ۱۰۰%.

Junior Member

سلام دوستان سوالی داشتم لطفاهرکس اطلاع داره بهم کمک کنه من همیشه دوست داشتم پزشکی بخونم وواردفیلدمغزواعصاب بشم ولی نشد درحال حاضرلیسانس مامایی دارم باتوجه به علاقم آیانوروساینس ربطی به علاقم داره واگرمرتبطه بایدچکارکنم برای ارشدودکترا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sadaftop نمایش پست ها
    سلام دوستان سوالی داشتم لطفاهرکس اطلاع داره بهم کمک کنه من همیشه دوست داشتم پزشکی بخونم وواردفیلدمغزواعصاب بشم ولی نشد درحال حاضرلیسانس مامایی دارم باتوجه به علاقم آیانوروساینس ربطی به علاقم داره واگرمرتبطه بایدچکارکنم برای ارشدودکترا
    اگه معدلت خوب هست، می‌تونی اپلای کنی‌ واسه ارشد نورساینس. اگه هم وقت داری و بتونی‌ یه پروژهٔ تحقیقاتی‌ مرتبط با نورساینس انجام بدی خیلی‌ خوب.

Junior Member

دوست عزیزاگه بخوام واسه ارشداپلای کنم کدام کشوربهتره واگه نتونم برای ارشداپلای کنم وارشدداخل ایران بخونم وطرح تحقیقاتی کارکنم خوبه,شماکه رشتتون نوروساینس هست میشه کمی توضیح بدیدتحقیق کردم ولی کلیاتی رادررابطه بارشته فهمیدم میخوام بدونم باعلاقم مرتبطه یانه,معدلم17.26هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)