صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 137

موضوع: انتقال وجه نقد (همراه با مسافر)

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض انتقال وجه نقد (همراه با مسافر)

سلام،

این تاپیک برای ارسال سوالات و تجربیات دوستان عزیز در مورد انتقال وجه نقد از/به ایران ایجاد شده.

تاپیک های مرتبط:

حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

لینک های مرتبط:

مقررات مربوط به سقف ورود و خروج پول (به صورت ریال) توسط هر مسافر (ایران):سقف حداکثر پنج میلیون ریال

مقررات مربوط به سقف ورود و خروج پول (به صورت ارز خارجی) توسط هر مسافر (ایران):
    سقف حداکثر معادل پنج هزار دلار (بند 8-5 صفجه 14)

مقررات مربوط به سقف ورود و خروج پول توسط هر مسافر (کانادا):
    معادل ده هزار دلار کانادا

مقررات مربوط به سقف ورود و خروج پول توسط هر مسافر (انگلستان): معادل ده هزار یورو

توجه بفرمایید که محدودیت های نوشته شده به معنای ممنوع بودن ورود یا خروج ارز نمیباشد، بلکه مقادیر بالاتر از اعداد گفته شده در بالا باید در فرم های اظهارنامه نوشته شود تا امکان انجام جرایم اقتصادی و پولشویی کم شود.

تنها ورود و خررج ریال بیش از مبلغ گفته شده (پنج میلیون ریال) ممنوع هست و مطابق قوانین بانک مرکزی ایران با متخلفین برخورد خواهد شد.
    ویرایش توسط میلاد : March 2nd, 2013 در ساعت 04:24 AM
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Member
    رشته و دانشگاه
    civil S.U.T

پیش فرض پاسخ : انتقال وجه نقد (همراه با مسافر) به خارج از ایران

من اخیراً از کشور خارج شدم به مقصد دبی. هیچ موردی از بازرسی مقدار ارز همراه مسافر ندیدم. البته من همون مقدار ماکزیمم 5000 دلار نقد همرام بود. جلوی درب ورود به سالن انتظار نوشتن که بیش از 5000 دلار ممنوع است. ولی بهترین روش بردن ارز ویزا یا مستر کارت هست که خوشبختانه من داشتم و بقیه ارز موردنیازم رو تو کارتم ریختم و با خیال راحت رفتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA at WKU

پیش فرض پاسخ : انتقال وجه نقد (همراه با مسافر)

سلام دوستان

کسی تجربه حمل مبالغ بالا (مثلا 50 هزار دلار) رو همراه خودش داره؟
    گیر نمیدن؟

Junior Member spa105 آواتار ها

سلام
    دوست من میخاد مقدار کمی ارز رو اما بطور مداوم مثلا ماهی یک بار به دست من برسونه - میتونه اون رو به حساب صرافی بریزه و صرافی در ایران بمن ریال بده یا همون ارز رو اما صرافی از این پول کارمزد میگیره که طبیعیه اما راهی هست که بدون کارمزد پول به ریال یا ارز بدستم برسه؟آخه مقدارش زیاد نیست که تازه صرافی هم ازش برداره - ممنون

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط spa105 نمایش پست ها
    سلام
    دوست من میخاد مقدار کمی ارز رو اما بطور مداوم مثلا ماهی یک بار به دست من برسونه - میتونه اون رو به حساب صرافی بریزه و صرافی در ایران بمن ریال بده یا همون ارز رو اما صرافی از این پول کارمزد میگیره که طبیعیه اما راهی هست که بدون کارمزد پول به ریال یا ارز بدستم برسه؟آخه مقدارش زیاد نیست که تازه صرافی هم ازش برداره - ممنون
    دوست شما ارزو بده به يه ايراني اونجا كه خانوادش براش ارز ميفرستن هر ماه. و شما اينجا از اون خانواده ريال بدون كارمزد دريافت كني. فقط اين وسط بحث شناخت طرف مقابله. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

دوستان سلام ۲ تا سوال دارم ممنونم اگه راهنماییم کنین.

۱- من ۶۰۰۰ تا هزینه زندگیم رو که ترم قبل گرفتم (ولی دیفر کردم و نرفتم) رو هنوز دارم. الان واسه اینکه دارم ۱۰۰۰تا بیشتر از حد مجاز میبرم اگه رسید موقتی که بانک در ازای خرید این ۶۰۰۰تا بهم داد رو تو فرودگاه ببرم کافیه؟ یا باز نامه ی خاصی باید بگیرم از وزارت علوم؟

۲- من فاند ندارم و مجبورم هزنیه یک سالم رو کامل با خودم ببرم (چون هزینه ی حواله رو که پرسیدم خیلی زیاد میشه)، اگه بخوام مبلغ بالای ۲۰ هزار تا رو ببرم، اگه بزارم لای کتاب تو ساک دستیم موقع بازرسی متوجه میشن؟ من خیلییییییی نگران این موضوع هستم. یک راه واقعا سیف میشه پیشنهاد بدین؟ تاحالا کسی بوده اینکارو بکنه و نفهمن؟ میگن مخصوصا تو قسمت بازرسی سپاه خیلی گیر میدن... ممنون میشم اگه بیشتر راهنمایم کنین...

با تشکر فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NUS

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

من تا حالا یکی دوبار بیش از 10000 تا هم همرام بوده کسی اصلا نه پرسید و نه بازرسی کرد. مهم اینه که خودت الکی زرد نکنی.
    میتونی برای اطمینان از عدم کشف اونا رو چند جا بذاری که اگر هم گشتن یه سریشو پیدا کنن که از حد قانونی کمتر باشه. از نظر سرقت هم اینکار معقول تره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Homa_N40 نمایش پست ها
    دوستان سلام ۲ تا سوال دارم ممنونم اگه راهنماییم کنین.

۱- من ۶۰۰۰ تا هزینه زندگیم رو که ترم قبل گرفتم (ولی دیفر کردم و نرفتم) رو هنوز دارم. الان واسه اینکه دارم ۱۰۰۰تا بیشتر از حد مجاز میبرم اگه رسید موقتی که بانک در ازای خرید این ۶۰۰۰تا بهم داد رو تو فرودگاه ببرم کافیه؟ یا باز نامه ی خاصی باید بگیرم از وزارت علوم؟

۲- من فاند ندارم و مجبورم هزنیه یک سالم رو کامل با خودم ببرم (چون هزینه ی حواله رو که پرسیدم خیلی زیاد میشه)، اگه بخوام مبلغ بالای ۲۰ هزار تا رو ببرم، اگه بزارم لای کتاب تو ساک دستیم موقع بازرسی متوجه میشن؟ من خیلییییییی نگران این موضوع هستم. یک راه واقعا سیف میشه پیشنهاد بدین؟ تاحالا کسی بوده اینکارو بکنه و نفهمن؟ میگن مخصوصا تو قسمت بازرسی سپاه خیلی گیر میدن... ممنون میشم اگه بیشتر راهنمایم کنین...

با تشکر فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NUS

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    دوست شما ارزو بده به يه ايراني اونجا كه خانوادش براش ارز ميفرستن هر ماه. و شما اينجا از اون خانواده ريال بدون كارمزد دريافت كني. فقط اين وسط بحث شناخت طرف مقابله. شادزي
    به نظر من هم این بهترین کاره. هر دو طرف از دادن کارمزدهای صرافی معاف میشن. درد سر و برو و بیاشم کمتره

Junior Member

بچه ها منم تقریبا ماه آینده میخوام مهاجرت کنم. آیا اسکن فرودگاه اسکناس ها را چک میکنن؟ اگه در چند جای مختلف بذاریم و اسکن نشون بده که خیلی تابلو تره!!!
    سوال بعدی اینکه کلا اگه متوجه بشن چیکار میکنن؟!!پولارو ضبط میکنن؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer

پیش فرض پاسخ : سؤالهای قبل از پرواز (دم رفتن)!

بچه ها من هرچی گشتم تاپیک با این موضوع پیدا نکردم. میخواستم ببینم این فرمی که باید تو فرودگاه واسه دیکلر کردن مبلغ 10000 یورو یا بیشتر تو اتحادیه اروپا پر کنیم رو از کجا میتونم پیدا کنم تو سایت سفارت آلمان بود ولی لینکش کار نمیکنه واسه من. در ضمن این مبلغ شامل مالیات میشه یا معاف از مالیاته؟

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)