صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 4567891011121314
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 137 , از مجموع 137

موضوع: انتقال وجه نقد (همراه با مسافر)

Junior Member EhssanArt آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Animation school of art Tehran

پیش فرض پاسخ : انتقال وجه نقد (همراه با مسافر)

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    دوست عزیز در این مورد خیلی پستها در انجمن نوشته شده است.

لطفا این پست را ببینید کمکی میکند؟

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2612555

یکی از بهترین راهها استفاده از صرافی هاست. به اندازه ای که برای یکی دو ماه لازم دارید با خود نقد ببرید بعد از انجام کارهای بانکی از بستگان در ایران بخواهید بقیه را از طریق صرافیها برایتان بفرستند. هزینه کمی دارد و خطر حمل پول را هم ندارد.

پایدار باشید
    ممنون که پاسخ دادید. این راه برای افرادی خوبه که برای تحصیل یا زندگی میزن کشور دیگه. من سوالم رو باید بهتر مطرح میکردم. فردی که قصد دراه بره سفر توریستی یه ماهه به اروپا و لازمه مثلا ده هزار دلار همراهش باشه چیکار باید بکنه. صرافی ها کمک خاصی نمیکنن. میگن برو با پول و کارت بانکی داخلی یه صرافی پیدا کن و کارت بکش و ارز بخر. اما تجربه شخصی ام در دبی میگه که خیلی سخته و ممکنه یه نصف روز رو تو خیابونا با تاکسی گرون بگردی تا صرافی پیدا کنی که کارت خون داشته باشه و ارز بفروشه.
    من واقعا برام عجیب شده این قانون. تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که محارج سفر یه دوست رو بدیم که اون پول رو براتون حمل کنه!!!

ApplyAbroad Superstar

عذرخواهی میکنم که متوجه نشده بودم.

بلی دوستان برای همین مواقع خوب هستند که گردنشان را دراختیار بگذارند.

نمیدانم امکان استفاده از خدمات western union برایتان هست. من یکی دوبار استفاده کرده ام و خیلی سرراست و راحت بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط EhssanArt نمایش پست ها
    ممنون که پاسخ دادید. این راه برای افرادی خوبه که برای تحصیل یا زندگی میزن کشور دیگه. من سوالم رو باید بهتر مطرح میکردم. فردی که قصد دراه بره سفر توریستی یه ماهه به اروپا و لازمه مثلا ده هزار دلار همراهش باشه چیکار باید بکنه. صرافی ها کمک خاصی نمیکنن. میگن برو با پول و کارت بانکی داخلی یه صرافی پیدا کن و کارت بکش و ارز بخر. اما تجربه شخصی ام در دبی میگه که خیلی سخته و ممکنه یه نصف روز رو تو خیابونا با تاکسی گرون بگردی تا صرافی پیدا کنی که کارت خون داشته باشه و ارز بفروشه.
    من واقعا برام عجیب شده این قانون. تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که محارج سفر یه دوست رو بدیم که اون پول رو براتون حمل کنه!!!

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member EhssanArt آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Animation school of art Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    عذرخواهی میکنم که متوجه نشده بودم.

بلی دوستان برای همین مواقع خوب هستند که گردنشان را دراختیار بگذارند.

نمیدانم امکان استفاده از خدمات western union برایتان هست. من یکی دوبار استفاده کرده ام و خیلی سرراست و راحت بود.
    شما بزرگوارید دوست عزیز. خواهش میکنم.
    بله دوستان میتونن کمک کنن. ولی هزینه سفر و بلیط می افته به گردن ما. وسترن یونیون رو باید کمی تحقیق کنم. بهم گفته بودن ویزا تراول کارت بگیرم که خوب ده میلیون ناقابل هزینه داره. اونم با سقف برداشت روزانه ۵۰۰ دلار!!!
    برای تجار یا کسایی که مثل من مجبورن در سفرشون پرداخت بالا داشته باشن معقول نیست.

باز هم ممنون از پاسخگویی شما.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه شهید بهشتی

سلام به دوستان،
    یک سری از دلارهایی که دیدم دارای chop mark هستند که ظاهرا صرافی ها روی دلارها چاپ می کنند. آیا اگر این دلارها را با خودمون ببریم در اروپا یا امریکا قابل قبول هستند یا مشکل ساز می شوند؟
    Never say Never

برای رسیدن به "هدف" باید از مرز خستگی گذشت،باید نیرومندتر از توان خود بود.

Junior Member

واوووو! به خودم بعد از حدود هشت سال غیبت خوشامد می گم!
    گفتم یه سلامی کنم و تجربه ی خودم رو در مورد انتقال پول این جا بنویسم:
    اولا توجه کنین که توی این جور موارد مهمه که اطلاعاتتون به روز و از منابع موثق باشه.
    ثانیا من توی بعضی پست ها این جا خوندم که بعضی بچه ها یا اطلاعات غلط دادن یا کار اشتباهی رو که خودشون کردن رو بی اهمیت جلوه می دن. مثال: آقا جان داشتن بیش از 10000 یورو پول نقد در اروپا جرم نیست. اما وارد کردنش بدون اظهار کردنش جرمه. و من اصلا توصیه نمی کنم. گلم شاید تو یه بار 20000 یورو گذاشتی توی جیبت آوردی اروپا، به کسی هم نگفتی و هیشکی هم نفهمیده. خب تو شانس آوردی! اما دوستان دیگه بدونن این کار اصلا به صلاح نیست و آینده شون رو در اروپا به خاطر این چیزای کوچیک به خطر نندازن!
    تا امروز که من دارم می نویسم، با اطلاعات من، شما می تونین تا ده هزار دلار، یا شاید یورو، بدون اظهار کردن، وارد ایران کنین و تا 5000 تا از ایران خارج کنین. برای بیش از این باید در ورود به کشور اظهار کنین.
    در اروپا، اگر بیش از 10000 یورو وارد یا خارج کنین باید اظهار کنین. من کاری به ایران ندارم! اما من توصیه می کنم توی اروپا صداقت داشته باشین. و حداقل من از صداقت داشتن در اروپا آسیب ندیدم. اگه از اروپا بخواین بیش از 10000 یورو خارج کنین، واقعا اظهارش آسونه. توی آلمان توی فرودگاه یه اتاقی دارن واسه Zollamt. یعنی همون گمرک! می ری می گی فلان قدر پول داری. یه فرم می ده بهت. پر می کنی که مبدا و دلیل انتقال پول رو می نویسی. بهش مهر می زنن. یه کپی هم بهت می دن و تمام! هر جا توی اروپا بهت گیر دادن، کاغذو نشون می دی و رد می شی. احتمالا وارد کردن پول هم به همین صورت باشه.
    پس: حداقل در مورد اروپا که من تجربه اش رو داشتم، اگه بیش از 10000 یورو داشتین اظهار کنین. خیلی راحته. پولتونو نمی گیرن ازتون!!! و خیالتون راحته که همه چی قانونی رفته جلو.

اما یه نکته ی بی ربط: وقتی داشتم پست های قبلی توی این فوروم رو می خوندم، یه چیز خیلی آزارم داد: بابا! دوستانی که می آین این جا سوال می کنین که مثلا اگه بیش از 5000 یورو از کشور خارج کنین چطوریه و چی می شه و اینا. خب چرا نمی آین تجربه تونو بنویسین که چی شد؟ هشت، نه سال پیش دوستان خیلی در مورد به اشتراک گذاشتن تجربه هاشون سخاوتمندتر بودن!
    ویرایش توسط daamcat : February 23rd, 2020 در ساعت 10:49 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری Accounting

دوستان- اگه کسی هست که بتونه 30هزار دلار در تهران از خانواده من بگیره و در امریکا همزمان به من پول بده لطفا به من پیام بده.

خانواده در تهران هستند. من در لس آنجلس.

Banned

12 هزار یورو نقد اروپا ببره کسی به صورت ترانزیت بلیط داره کلا گیر میدن؟

صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 4567891011121314

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)