صفحه 9 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 137

موضوع: انتقال وجه نقد (همراه با مسافر)

پیش فرض پاسخ : انتقال وجه نقد (همراه با مسافر)

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    ممنونم از شما عزیزان،
    آخه تو این تاپیک گفته حداقل یازده هزار تا برا اولین لندینگ تو کانادا، برا همین که با مبلغ ده هزار تای "حداکثر" تفاوت داشت، تعجب کردم.
    مگه کشور به کشور فرق می کنه؟
    لینک رسمی دولت کانادا جهت اطلاعات بیشتر برای شما دوست گرامی و بقیه دوستانی که احتمالا احتیاج به این اطلاعات دارند:

http://www.cbsa-asfc.gc.ca/travel-vo...d-vdd-eng.html

با احترام.

Junior Member avamir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام،
    دوستان اگر کسی کار پرداخت ارزی داشت من میتونم براش بدون کارمزد انجام بدم. در صورت نیاز لطفا خصوصی پیام بدید تا هماهنگ کنیم.

Junior Member

سلام مثل اينكه آلمان براي اينكه ويزا بده ميگه بايد تقريبا 9000 يورو داشته باشيم و اين پولو بلوكه ميكنه و هرماه فقط نزديك 700 يورو رو آزاد ميكنه،،حالا سوال من اينه كه نميشه اين 9000 يورو تو حساب نباشه ولي فقط ماهي 700 يورو رو ريخته شه به حساب؟؟چه بايد كرد؟؟

Junior Member

سلام دوستان.
    من باید مبلغ 900 کرون واریز کنم برای هزینه اپلای. کسی هست که بتونه برام این کارو بکنه و من معادل ریالیش رو بهش بدم.

Junior Member

سلام دوستان
    من درخواست ويزاي اقامت دائم از طريق اسپانسرشيپ همسر دادم كه احتمالا چند ماه ديگه طول ميكشه تا كارم درست بشه. با توجه به اين وضعيت بي ثبات اقتصادي ايران و اينكه جديدا دلار كانادا هر روز داره گرون ميشه ميخواستم حدود 20000 دلار بخرم و نگه دارم تا وقتي ويزام اومد با خودم به كانادا بيارم. به نظر شما اگر من تو ايران به اندازه 20000 دلار كانادا اسكناس نقد داشته باشم بهترين راه انتقالش به كانادا چيه؟ آخه من شنيدم اگه بخواهي 5000 دلار نقد بيشتر تو فرودگاه با خودت خارج كني ايران بهت گير مبده! آيا چنين چيزي درسته؟ شما چه راه قانوني و بدون دردسري توصيه ميكنيد؟
    پيشاپيش ممنون از راهنماييتون

نقل قول نوشته اصلی توسط khosro1380 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من درخواست ويزاي اقامت دائم از طريق اسپانسرشيپ همسر دادم كه احتمالا چند ماه ديگه طول ميكشه تا كارم درست بشه. با توجه به اين وضعيت بي ثبات اقتصادي ايران و اينكه جديدا دلار كانادا هر روز داره گرون ميشه ميخواستم حدود 20000 دلار بخرم و نگه دارم تا وقتي ويزام اومد با خودم به كانادا بيارم. به نظر شما اگر من تو ايران به اندازه 20000 دلار كانادا اسكناس نقد داشته باشم بهترين راه انتقالش به كانادا چيه؟ آخه من شنيدم اگه بخواهي 5000 دلار نقد بيشتر تو فرودگاه با خودت خارج كني ايران بهت گير مبده! آيا چنين چيزي درسته؟ شما چه راه قانوني و بدون دردسري توصيه ميكنيد؟
    سلام
    نکته ی اول: قانون ۵۰۰۰ دلار واسه ی قبلاً هستش و الان شده ۱۰ هزار دلار. این رو مطمئن نیستم، ولی فکر کنم ۱۰ هزار دلار آمریکا یا معادلش به ارزهای دیگه رو می تونین از فرودگاه ایران خارج کنین. پس میشه چیزی بین ۱۲۵۰۰ تا ۱۳۰۰۰ هزار دلار کانادا. از فرودگاهای کانادا هم مجازین ۱۰ هزار دلار کانادا وارد کنین، ولی بچه ها میگن اگه تو اون فرمی که تو هواپیما بهتون میدن اظهار کنین، تا یه سقفی مشکلی نداره. پس دوازده سیزده هزار تا رو با فرض اینکه این مباحث درست باشه (من شنیدم و خودم این مقدار رو همرام نیاوردم)، می تونین با خودتون بیارین.
    نکته ی دوم: قیمت فروش در صرافی های کانادا رو که الان نگاه می کنم، ۳۰۹۰ تا ۳۱۱۰ هستش. یعنی همون قیمت ایران. پس اگه واقعاً‌ فکر می کنین بایستی الان ارز بخرین، می تونین به آشنایی که تو کانادا دارین بگین تا واستون بخرن و تو حسابشون نگه دارن. اگه آشنایی که اینجا دارین، عابر بانک ایرانشون رو همراه آورده باشن، می تونین به حسابشون بریزین و ایشون با کارتشون واسه ی شما ارز بخرن. حتی من صرافی رو دیدم که می گفتن اگه هم اینترنتی به حساب بانکی شون در ایران واریز کنین، بعدش به شما ارز میدن. این دیگه بستگی به این داره که شما چقدر به اون صرافی اعتماد دارین.
    نکته ی سوم: ممکنه بهتر باشه دلار آمریکا بخرین و بیارین. این رو باید همون موقع چک کرد. مثلاً الان دلار آمریکا ۳۸۴۲ تومن هستش. نرخ برابری دلار آمریکا و کانادا رو تو یه صرافی الان زده ۱.۲۴۵ اگه دلار آمریکا بخرین، الان دلار کانادا واستون در میاد ۳۰۸۵. الان تفاوت آنچنانی نداره، ولی بسته به شرایط می تونه واستون مقرون به صرفه تر باشه. مثلاً چند وقت پیش که ارزش دلار کانادا در مقابل دلار آمریکا پایین اومده بود، من دلار آمریکا گرفتم و به دلار کانادا تبدیل کردم. اون موقع دلار کانادا ۲۸۵۰ بود، ولی واسه من ۲۷۸۰ دراومد وقتی دلار آمریکا خریدم و به دلار کانادا تبدیل کردم
    موفق باشید

فرم های declare برای اعلام پول نقدی که زمان وزود به اروپا همراه دارید رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید.
    https://ec.europa.eu/taxation_custom...how-declare_en
    ضمنا در انتهای صفحه میتونید فرم رو به زبان فارسی هم دانلود کرده و پر کنید.
    دقت کنید که شما باید دو نسخه از فرم را پر و دستی امضا کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Zdr نمایش پست ها
    سلام مثل اينكه آلمان براي اينكه ويزا بده ميگه بايد تقريبا 9000 يورو داشته باشيم و اين پولو بلوكه ميكنه و هرماه فقط نزديك 700 يورو رو آزاد ميكنه،،حالا سوال من اينه كه نميشه اين 9000 يورو تو حساب نباشه ولي فقط ماهي 700 يورو رو ريخته شه به حساب؟؟چه بايد كرد؟؟
    سلام
    آلمان 8600 یورو بلاک میکند و ماهی حدودا 700 یورو را می‌توانید از حساب برداشت کنید، اما سال بعد دوباره باید 8600 یورو بلوکه کنید، تنها راه گریز دریافت کمک هزینه است یا اینکه فامیل یا آشنایی هزینه‌های شما را بر عهده بگیرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط khosro1380 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام
    زیاد شدن قیمت دلار کانادا و دلار آمریکا صرفا به دلیل نزدیک شدن به سال نو میلادی است و بعد از ژانویه مشکل حل می‌شود، ضمنا با شعب ارزی بانک ملت صحبت کنید، شاید در کانادا کارگزار داشته باشند، درصد کارمزد آن‌ها به شدت پایین است، فقط 15 دلار در هر 1000 دلار.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc in Nanophysics

سلام دوستان
    برادر من امریکاست و میخاد که برای من1500 دلار بفرسته. اگر کسی هست که اینقد مبلغ رو میخاد تو امریکا برای کسی بفرسته میتونه معادلش رو بحساب من تو ایران بریزه و برادرم پول رو تو امریکا بحساب شخص مورد نظرش واریز کنه.
    دوستانی هم که میخان TOEFL یا هر امتجان دیگه ای یا Ap fee و یا هرچیزی مشابه این هارو واریز کنن باز فرایندی مثل بالا رو میتونیم طی کنیم هرچن مبلغشون هم کم باشه(مثلا در حد چندصد دلار)
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)