صفحه 2 از 14 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 137

موضوع: انتقال وجه نقد (همراه با مسافر)

پیش فرض پاسخ : انتقال وجه نقد (همراه با مسافر)

دوستان من هم سوال amir.s را دارم. من میخوام 20هزاررتا یورو ببرم مثلا ، چجوری باید اعلام کنم ؟ کجا باید برم ؟
    (If you never try you never know just what you want (cold play-fix you

Member Perl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, TU Munich

ببخشید اگر بخواییم حدود هشت تا نه هزار یورو با خودمون ببریم و رسید صرافی هم داشته باشیم، باید اظهارنامه گمرک رو پر بکنیم؟ این اضهارنامه مالیات داره؟

پیش فرض پاسخ : به چه وسایلی تو فرودگاه گیر میدهند ؟؟!

دوستان در مورد قضیه خروج ارز میشه توضیح بدید. من از یکی از دوستانم شنیدم دانشجوهایی که میخوان مقدار زیادی ارز خارج کنن یه نامه از وزارت علوم میگیرن و در فرودگاه با ارائه نامه مشکلی به وجود نمیاد.
    ممنون میشم دوستان تجربه های خودشون رو با ما در میون بگذارن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra03 نمایش پست ها
    بچه ها منم تقریبا ماه آینده میخوام مهاجرت کنم. آیا اسکن فرودگاه اسکناس ها را چک میکنن؟ اگه در چند جای مختلف بذاریم و اسکن نشون بده که خیلی تابلو تره!!!
    سوال بعدی اینکه کلا اگه متوجه بشن چیکار میکنن؟!!پولارو ضبط میکنن؟!
    کسی نمیدونه؟ فقط می خوام مطمعن شم اسکن فرودگاه میتونه اسکناس هم شناسایی کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeq_s نمایش پست ها
    ای کاش دوستانی که رفتن تجربه هاشون رو در این مورد share میکردن.
    دوست عزیز تجربه من از دوستانم هست که گفتن اگه چند جا بگذاری و خودت ضایع نباشی مشکلی پیش نمیاد. مگه اینکه نگهبان بهت شک کنه و بخواد به طور کامل خودت و وسایلت رو بگرده.

Junior Member

انتقال مبلغ بالای 10000 یورو در اتحادیه اروپا جرم محسوب میشود. حتی اگر از ایران هم رد شدید رسیدید اینور پولتان را میگیرند و به جرم پولشویی جریمه های سنگین میشوید. پس به هیچ وجه من الوجوه نه تنها 10000 تا که مبالغ نزدیگ این را هم حمل نکنید. طلا ساعت یا دیگر داراییهای شما را هم میتوانند به عنوان پول نقد حساب کرده و به موجودی همراهتان بیفزایند. متاسفانه سفارتخانه ها اطلاعات لازم را نداده و پول بچه های ایرانی خیلی مواقع اینور ضبط میشود. بنده خودم تجربه سنگینی از این دست دارم. پس قضیه را جدی بگیرید

نقل قول نوشته اصلی توسط motamed نمایش پست ها
    انتقال مبلغ بالای 10000 یورو در اتحادیه اروپا جرم محسوب میشود. حتی اگر از ایران هم رد شدید رسیدید اینور پولتان را میگیرند و به جرم پولشویی جریمه های سنگین میشوید. پس به هیچ وجه من الوجوه نه تنها 10000 تا که مبالغ نزدیگ این را هم حمل نکنید. طلا ساعت یا دیگر داراییهای شما را هم میتوانند به عنوان پول نقد حساب کرده و به موجودی همراهتان بیفزایند. متاسفانه سفارتخانه ها اطلاعات لازم را نداده و پول بچه های ایرانی خیلی مواقع اینور ضبط میشود. بنده خودم تجربه سنگینی از این دست دارم. پس قضیه را جدی بگیرید
    همراه داشتن مبالغ بيش از ١٠٠٠٠ يورو در اتحاديه اروپا به خودى خود "به هيچ وجه" جرم نيست. بلكه اعلام نكردن آن در زمان ورود در باجه ى قرمز گمرك جرم هست و جريمه ى بسيار سنگينى مى تونه داشته باشه. ضمناً اعلام كردنش هيچ گونه مشكلى پيش نمى ياره.

اين جور اطلاعات نادرست دادن، كه بله همراه داشتن اين مقدار جرم هست اشتباه هست و مى تونه هموطنان را به پنهان كارى سوق بده و دردسر بزرگ درست كنه!

Junior Member

سلام، من یه سوال درباره آوردن ارز به ایران دارم. قانون ميگه که هر مسافر فقط ميتونه 5000$ با خودش به کشور بیاره. من جایی زندگی میکنم که به صرافی هایی که با ایران همکاری میکنند دسترسی نذارم. ميخواستم ببینم اگر من حدود 65000$ رو با خودم به ایران بیارم، چه اتفاقی میفته؟ آیا اضافه ارزی که دارم دردسر ساز ميشه. خوشحال میشم اگر دوستان تجربه ای در زمینه آوردن اسکناس به ایران رو دارن با من هم در میان بذارن. ممنون

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezanizwa نمایش پست ها
    سلام، من یه سوال درباره آوردن ارز به ایران دارم. قانون ميگه که هر مسافر فقط ميتونه 5000$ با خودش به کشور بیاره. من جایی زندگی میکنم که به صرافی هایی که با ایران همکاری میکنند دسترسی نذارم. ميخواستم ببینم اگر من حدود 65000$ رو با خودم به ایران بیارم، چه اتفاقی میفته؟ آیا اضافه ارزی که دارم دردسر ساز ميشه. خوشحال میشم اگر دوستان تجربه ای در زمینه آوردن اسکناس به ایران رو دارن با من هم در میان بذارن. ممنون
    سلام

ببخشيد شما مطمئنيد كه قانون آوردن ازر هم 5000 تاست؟ تا جاييكه من مثلا براي كشوري مثل مالزي رو ميدونم گفته ميشه با هر مقداري ميخواي وارد شو اما روزي كه ميخواي تشريف ببري با 10000 تا تشريف ببر. حالا احتمالا ايران هم به اينصورت باشه. وگرنه از ورود ارز كه نبايد ممانعت شه. خروجشه كه مشكل داره. به نظرم باز اين رو بپرسيد چون من اولين باره همچين چيزي رو ميشنوم. شايد بايد در ورود اطلاع رساني كنيد. بازم ميگم از خود فرودگاه امام بپرسيد كه پاسخ روشني بگيريد.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezanizwa نمایش پست ها
    ورود از به کشور هم سقف داره تا جایی که من اطلاع دارم مثلا اینجا توضیح داده که:

4-1- ورود و خروج ارز توسط هر مسافر به صورت اسکناس تا چه میزان مجاز است؟
    تا سقف پنج هزار دلار و یا معادل آن به سایر ارزهای دیگر.

4-2- ورود ارز به صورت اسکناس برای بیش از سقف تعیین شده چگونه است؟
    از طریق اظهار آن در مبادی ورودی و تکمیل اظهارنامه ارزی.

اینجا هم این رو نوشته:
    . مسافرين ورودي به كشور پس از تكميل فرم اظهارنامه ارزي براي ورود مبالغ بيش از 5000 دلار ارز مي بايست نسبت به واريز ارزهاي مازاد به حساب ارزي خود اقدام نمايند.

اصولا باید با پر کردن فرم اظهار نامه مشکلی پیش نیاد. اما من نمیدونم که ایا ممکنه به ارز زیاد گیر بدن یا خیر، چون مقدار ارز ورودی خیلی بیشتر از حد قانونی به نظرم ارزش داره قبلش از بی خطر بودن این کار مطمئن بشید هر چند فکر نکنم مشکلی باشه. (البته اگه هم اوردید با خودتون حتما خیلیخیلی مراقب باشید)
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)