صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 137

موضوع: انتقال وجه نقد (همراه با مسافر)

پیش فرض پاسخ : انتقال وجه نقد (همراه با مسافر)

نقل قول نوشته اصلی توسط Fargo نمایش پست ها
    اصلا بحث دلار دولتی نیست داداش.

شما فک کن یک حساب ارزی داری میری خالیش میکنی. بانک میگه میتونه این مقدار دلارتو توی پاسپورت بنویسه و مهر کنه.
    شما میدونین این کار چه هدفی داره؟

اين كار ثابت ميكنه شما دلاراتونو از بانك گرفتين و متهم به پول شويي نميشين اگه دلاراتو گرفتن
    No news is good news

Banned

من حدود 10 هزارتا باید همراه داشته باشم. دوستان یعنی اول برم از حساب ریالی پول بردارم بعد برم دلار بخرم بعدش برم حساب دلاری باز کنم بعد دلار رو واریز به حساب خودم کنم دوباره خودم از حساب خودم دلار بردارم دیگه آره؟رسید دریافت پرداختا رو هم همراه داشته باشم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    من حدود 10 هزارتا باید همراه داشته باشم. دوستان یعنی اول برم از حساب ریالی پول بردارم بعد برم دلار بخرم بعدش برم حساب دلاری باز کنم بعد دلار رو واریز به حساب خودم کنم دوباره خودم از حساب خودم دلار بردارم دیگه آره؟رسید دریافت پرداختا رو هم همراه داشته باشم؟
    روندش همینه. فقط فاکتور خرید ارز همراهتون بباشه چون ممکنه بانک بخواد از شما این مدرک رو.
    البته ده هزارتا برای یک نفر زیاد خطرناک نیست و خیلیا ده هزاردلار بردن و مشکلی نبوده. اما اگر مقدارش بیشتره یا اینکه نمیخواهید استرس داشته باشین برین رسید برداشت از خساب ارزی رو بگیرین که خیالتون راحت باشه.

موفق باشین

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    دوست عزیز نگران نباش من با خودم یه بار 20000 دلار بردم ولی تو کیف لپ تاپم گذاشتم هیچ کس کاری نداشت. اگه تو جیبتون نزارید و تو کیف باشه کسی کاری نداره.

Junior Member

با سلام به همه دوستان
    من 15 روز دیگه می خوام واسه تحصیل برم آلمان روی ویزام یه مهر زده و روش نوشته این ویزا در صورت همراه داشتن 8000 یورو معتبر است (این پولی هست که باید تو بانک بلوکه کنم)
    و من نمی خوام از اینجا ارز دانشجویی یا هیچ چیز دیگه ای بگیرم پس هیچ نامه یا چیز دیگه ای ندارم.
    میشه راهنمایی کنید که چطور من این پول و بدون دردسر همراهم ببرم که تو فرودگاه به مشکل برخورد نکنم؟
    ممنون

من از این قانون جدیدی که می گویند در مورد رسید بانک چیزی نمی دانم ولی گفتم تجربه خودم را بگم شاید که به کسی کمکی کنه.
    من حدود یک سال پیش برای ادامه تجصیل به امریکا رفتم (که متاسفانه به دلایلی یک ماه بعد مجبور به برگشت شدم) و از آنجایی که دانشگاه
    خوابگاه نداشت و من هم کارت اعتباری نداشتم هزینه ای کافی برای اجاره اتاق،شهریه دانشگاه،خورد و خوراک و همه هزینه های جانبی را باید با خودم می بردم
    که مشخصا چیزی بالای 20000 تا دراومد و به وزارت علوم هم مراجعه نکردم چون واقعا فکر نمی کردم که قانونا لازم باشه.
    در نتیجه مثل خیلی از مسافران دیگر مبلغ را در جاهای مختلف (در لباس و در کیف) گذاشتم (برای احتیاط اضافی) و با اعتماد به نفس کامل رفتم توی گمرک. تجسس
    بدنی که بدون هیچ دلیلی تا لباس زیر هم ادامه پیدا کرد که خوشبختانه هیچ نتیجه ای در برنداشت ولی در کیفم به یک سری از پولها گیر دادند که
    ظاهرا در اشعه کاملا معلوم بود و خلاصه مجبور شدم که پس از کلی پاس داده شدن به بازجوهای مختلف و سوال و جواب مبلغ را به همراهی که در
    بیرون گمرک منتظر بود بدم و بدون اون ادامه بدم.

برای اون دوستی هم که می پرسید در مورد وارد کردن پول به همراه مسافر، من کم و بیش با همون مبلغ برگشتم ولی هیچ کسی چیزی نپرسید و
    کسی هم اون موقع بسته ها را در راه خروج کنترل نمی کرد و فقط در مورد خوراکیها و اجناس نویی که همراه مسافرها بود می پرسیدند.

اگر که این قانون جدید درست باشه که عالیه به خصوص برای ما دانشجوها ولی اگر نبود باز هم من برای همه آرزوی شانس و گمرکی های اذیت-نکن و معقول را دارم!

باز هم اگر به کسی کمکی می کنه: در فرودگاه مقصد من به یک بازرس خیلی خوب و منطقی افتادم در قسمت گمرک که خیلی سریع برام اظهارنامه
    را پر کرد که من بیشتر از 10000 تا دارم ولی خیلی از دوستان دیگه که بالای 10000 تا داشتن با بازرسهای دیگه به مشکل بر می خوردند (مثلا فقط به این دلیل
    خیلی از چمدانها باید تجسس کامل می شدند) و کلا خود افراد فرودگاه می گفتند که داشتن بالای این مبلغ پول نقد توی مرزها چیز جالبی نیست چون
    در این صورت در مورد منبع پول براشون سوال پیش می آد در نتیجه به نظر من دوستانی که می توانند از کارت اعتباری استفاده کنند شاید بهتر باشه برای
    مبالغ بالاتر بیشتر روی اون حساب کنند.

سلام

میخواستم بدونم هر مسافر زمان ورود به آمریکا مجازه چقدر دلار با خودش داشته باشه؟ از لحاظ قوانین آمریکا منظورم هست. ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام.
    من دوستم از دانمارک مخاد مبلغی رو برام بفرسته- من اصفهان هستم. کسی هست راهنمایم کنه که چیکار کنم و چه مشخصاتی رو بدم به دوستم که برام پول بفرسته؟

سلام.فرض کنیم که تو فرودگاه ایران مبلغ زیادی رو بدون مشکل خارج کنیم.برای پرواز به کانادا که چند تا توقف ممکنه داشته باشه در فرودگاه های اروپا وامریکا ایا مشکلی پیش نمیاد؟
    گسی تجربه ای داره ؟!

با سلام، گویا تا ده هزارتا ایرادی نداره، بیشتر از اون رو باید با مدرک اعلام کنید که از کجا آوردید.
    با احترام.
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    سلام.فرض کنیم که تو فرودگاه ایران مبلغ زیادی رو بدون مشکل خارج کنیم.برای پرواز به کانادا که چند تا توقف ممکنه داشته باشه در فرودگاه های اروپا وامریکا ایا مشکلی پیش نمیاد؟
    گسی تجربه ای داره ؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)