صفحه 14 از 68 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 673

موضوع: حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

Member pouya.jiji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UH, Environmental Eng

پیش فرض پاسخ : حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

سلام
    واسه من ممکن نیست که همه هزینه تحصیلم رو یک جا به آمریکا ببرم. سوالی که داشتم اینه که اگه برم واونجا حساب باز کنم، خوانوادم از ایران چطوری می تونن ماهانه واسم پول بریزن؟ و اینکه چقدر رو هر دلار بیشتر باید بدن و کارمزد چقدر میشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA گرایش - لیسانس کشاورزی- دانشگا�

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya.jiji نمایش پست ها
    سلام
    واسه من ممکن نیست که همه هزینه تحصیلم رو یک جا به آمریکا ببرم. سوالی که داشتم اینه که اگه برم واونجا حساب باز کنم، خوانوادم از ایران چطوری می تونن ماهانه واسم پول بریزن؟ و اینکه چقدر رو هر دلار بیشتر باید بدن و کارمزد چقدر میشه؟
    سلام

متاسفانه حواله هایی که از ایران به آمریکا ارسال میشه معمولا کارمزد های بالایی داره. یعنی مثلا اگر حواله به سایر کشورها حدود 30-60 دلار کارمزد داشته باشه ، برای آمریکا معمولا حدود 100 دلار یا بیشتر کارمزد گرفته میشه.

حواله های آمریکا به سه شکل وسترن یونیون ، کش دپوزیت و حواله بانکی انجام میشه. اگر هم اکانت پی پل داشته باشید میشه به حساب پی پل تون واریز بشه و سپس شما به حساب تون منتقل کنید که البته مقداری دردسر های خاص خودش هم داره.

اگر سوالی بود در خدمتم.

Member pouya.jiji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UH, Environmental Eng

ممنون از پاسخت. حالا اگه این حواله از دبی یا ترکیه انجام شه هزینه کمتر میشه؟ مثلا از اینجا حواله کنم ترکیه یا دبی بعد از اون جا بفرستم واسم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی - دانشگاه اهواز

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya.jiji نمایش پست ها
    ممنون از پاسخت. حالا اگه این حواله از دبی یا ترکیه انجام شه هزینه کمتر میشه؟ مثلا از اینجا حواله کنم ترکیه یا دبی بعد از اون جا بفرستم واسم.
    اگر آشنا دارید ترکیه یا دبی ، فکر کنم بعضی از صرافی ها اونجا دفتر دارن تحویل نقدی و حواله به حساب بدون کارمزد می زنن. یادمه یکی از دوستام یه بار زده بود. البته الان دیگه ایران نیست!

سلام، من براي application fee براي دانمارك ميخوام حدود ٩٠٠٠ كرون رو پرداخت كنم،سفارت ميگه بايد از صرافي انجام بشه،توي مشخصات حساب هم كد سوئيفت ندارم ميشه لطفا راهنمايي كنيدكدوم صرافي ها اين كار رو انجام ميدن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Innovative Business Services

اسم بانک شماره حساب رو تو گوگل سرچ کن سوییفتش پیذا میشه. صرافی ها هم یه کمیسیونی میگیرن انجام میدن.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatimanazari نمایش پست ها
    سلام، من براي application fee براي دانمارك ميخوام حدود ٩٠٠٠ كرون رو پرداخت كنم،سفارت ميگه بايد از صرافي انجام بشه،توي مشخصات حساب هم كد سوئيفت ندارم ميشه لطفا راهنمايي كنيدكدوم صرافي ها اين كار رو انجام ميدن؟
    دو تا نکته ، 1- صرافی ها معمولا برای دانشگاه ها حواله نمی زنن ، 2- اگر بزنن ، کارمزد نجومی می گیرن و توضیحات در حواله نمی زنن

این حواله ای که شما قصد انجامش رو دارید ، بیشتر توسط شرکت های خدمات ارزی قابل انجام هست که بعضی ها نام صرافی رو برای خودشون انتخاب می کنند. اما در واقع صرافی نیستند. اما اون کارهایی رو که صرافی نمی کنه این ها می کنند. از جمله پرداخت های مبلغ پایین مثل پرداخت شما. اینجا طبق قوانین فروم نمی شه اسم شرکت برد. بنابراین اینجا به دنبال اسم نباشید.

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من می خواستم از طریق western union به یه شماره حسابی در هند 150 دلار آمریکا واریز کنم. به دوستم در کانادا گفتم که این کار رو برام انجام بده. اونم بعد از مراجعه به شعبه western union با من تماس گرفت و گفت اینجا دلار کانادا رو ازش می گیرن و در هند به شخصی که حواله به اسمش صادر شده روپیه پرداخت می کنن. از اون جایی که قیمت دلار کانادا از آمریکا کمتره من ترسیدم که مشکلی پیش بیاد. از طرف دیگه می خواستم ببینم در این شکل از پرداخت میشه که دوست من 150 دلار آمرکارو بخره، اون جا واریز کنه و تحویل گیرنده هم دلار تحول بگیره؟. به نظرتون برای حل این مسئله باید چیکار کنم، ضمنا آیا در این شیوه از پرداخت هزینه ی بین بانکی هم وجود داره؟ و آیا انجام این کار از طریق صرافی مطمئن تر نیست؟
    ببخشین نمی دونستم که سوالم دقیقا مربوط به کدوم بخش میشه، برای همین اگر سوالم با محتوای این تاپیک هماهنگ نیست عذر خواهی میکنم.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahebgharani20 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من می خواستم از طریق western union به یه شماره حسابی در هند 150 دلار آمریکا واریز کنم. به دوستم در کانادا گفتم که این کار رو برام انجام بده. اونم بعد از مراجعه به شعبه western union با من تماس گرفت و گفت اینجا دلار کانادا رو ازش می گیرن و در هند به شخصی که حواله به اسمش صادر شده روپیه پرداخت می کنن. از اون جایی که قیمت دلار کانادا از آمریکا کمتره من ترسیدم که مشکلی پیش بیاد. از طرف دیگه می خواستم ببینم در این شکل از پرداخت میشه که دوست من 150 دلار آمرکارو بخره، اون جا واریز کنه و تحویل گیرنده هم دلار تحول بگیره؟. به نظرتون برای حل این مسئله باید چیکار کنم، ضمنا آیا در این شیوه از پرداخت هزینه ی بین بانکی هم وجود داره؟ و آیا انجام این کار از طریق صرافی مطمئن تر نیست؟
    ببخشین نمی دونستم که سوالم دقیقا مربوط به کدوم بخش میشه، برای همین اگر سوالم با محتوای این تاپیک هماهنگ نیست عذر خواهی میکنم.
    اکثر شعبه های وسترن یونیون با ارز محلی داد و ستد می کنند. بعضی از شعبه ها توی بعضی از کشورها ، ارزهای دیگه هم کار می کنند. اما دوست شما می تونه بره دفتر وسترن و بگه من اندازه 150 دلار آمریکا می خوام حواله بزنم به هند. چند روپیه میشه. بعد روپیه رو با هند چک کنید. اگر اوکی بود بزنید. البته Rate ها هر روز تغییر می کنه. اما تو مبلغ 150 دلار خیلی تاثیر شگرفی نداره!

سلام
    چرا توی این تاپیک هیچ اسمی از صرافی مشخصی نیست؟
    اگر بقیه تجربشون رو در ارتباط با صرافی های مختلف بنویسن با خیال راحت تری میشه پول فرستاد.
    الان یه سری صرافی که سایت اینترنتی دارند هستند ولی من نگرانم و نمیتونم به اونها اعتماد کنم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)