صفحه 16 از 68 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 673

موضوع: حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

سلام دوستان. من درحال‌حاضر در آمریکا دانشجو هستم و این‌جا در چند بانک مختلف هم حساب دارم. تابستون می‌خوام برم ایران و یک آپارتمانی که به اسم‌ام هست رو بفروشم و پول‌اش رو بیارم آمریکا. طبیعتاً مبلغ‌اش زیاده (بین صد تا دویست هزار دلار). آیا امکان این کار هست؟ بهترین راه چیه؟ آیا تحریم‌ها رو نقض نمی‌کنه؟ چی کار کنم که بهم مشکوک نشن؟ اگر قبل‌اش برم با بانک این‌جا صحبت کنم کمکی می‌کنه؟ راستی بعضی از دوستان می‌گن از طریق پی‌پل می‌شه فرستاد، مگه تو ایران می‌شه به پی‌پل پول واریز کرد؟ من پنج سال ایران نبودم و خبر ندارم. لطفاً کمکم کنید. ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط ShaahinK نمایش پست ها
    سلام دوستان. من درحال‌حاضر در آمریکا دانشجو هستم و این‌جا در چند بانک مختلف هم حساب دارم. تابستون می‌خوام برم ایران و یک آپارتمانی که به اسم‌ام هست رو بفروشم و پول‌اش رو بیارم آمریکا. طبیعتاً مبلغ‌اش زیاده (بین صد تا دویست هزار دلار). آیا امکان این کار هست؟ بهترین راه چیه؟ آیا تحریم‌ها رو نقض نمی‌کنه؟ چی کار کنم که بهم مشکوک نشن؟ اگر قبل‌اش برم با بانک این‌جا صحبت کنم کمکی می‌کنه؟ راستی بعضی از دوستان می‌گن از طریق پی‌پل می‌شه فرستاد، مگه تو ایران می‌شه به پی‌پل پول واریز کرد؟ من پنج سال ایران نبودم و خبر ندارم. لطفاً کمکم کنید. ممنون.
    زمانی که شما خونه‌ات رو فروختی ، پولش رو با صرافی میتونی بفرستی به آمریکا، مدارک فروش خونه رو ترجمه کن(خواستی برای محکم کاری علاوه بر تایید در دادگستری و وزارت خارجه ببر سفارس سوییس حافظ منافع آمریکا در ایران تاییدش کن) اگر زمانی جلوت رو گرفتن که این پول از کجا اومده مدارک رو که نشون بدی مشکلت حل خواهد شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidza نمایش پست ها
    زمانی که شما خونه‌ات رو فروختی ، پولش رو با صرافی میتونی بفرستی به آمریکا، مدارک فروش خونه رو ترجمه کن(خواستی برای محکم کاری علاوه بر تایید در دادگستری و وزارت خارجه ببر سفارس سوییس حافظ منافع آمریکا در ایران تاییدش کن) اگر زمانی جلوت رو گرفتن که این پول از کجا اومده مدارک رو که نشون بدی مشکلت حل خواهد شد.
    از کمک‌ات خیلی ممنون سعید جان. دو تا سوال: باید ببرم وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه تأیید کنم؟ یه کم عجیب به نظر میاد! تاحالا کارم به این دو تا وزارت نیفتاده آخه! :-) برم بگم من می‌خوام قرارداد فروش خونه‌ام رو مهر بزنم؟

دوم این که یه کم درمورد صرافی توضیح می‌دی؟ مثلاً وسترن یونیون یا روش TT که این‌جا خیلی ازش صحبت هست، این‌ها رو صرافی‌ها انجام می‌دن؟ یا این که صرافی یه چیزه، وسترن یونیون و تی تی یه چیز دیگه اس؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA گرایش - لیسانس کشاورزی- دانشگا�

نقل قول نوشته اصلی توسط ShaahinK نمایش پست ها
    از کمک‌ات خیلی ممنون سعید جان. دو تا سوال: باید ببرم وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه تأیید کنم؟ یه کم عجیب به نظر میاد! تاحالا کارم به این دو تا وزارت نیفتاده آخه! :-) برم بگم من می‌خوام قرارداد فروش خونه‌ام رو مهر بزنم؟

دوم این که یه کم درمورد صرافی توضیح می‌دی؟ مثلاً وسترن یونیون یا روش TT که این‌جا خیلی ازش صحبت هست، این‌ها رو صرافی‌ها انجام می‌دن؟ یا این که صرافی یه چیزه، وسترن یونیون و تی تی یه چیز دیگه اس؟
    فکر می کنم منظورم دوست مون همون ترجمه باشه که اگر نزد یک موسسه ترجمه رسمی ببرید ، مهر قوه قضاییه ، مهر وزارت امور خارجه و مهر وزارت دادگستری روی اون می خوره.

بله صرافی ها انجام می دن. اما جاهایی که ما به طور معمول می شناسیم به عنوان صرافی (مثل راسته فردوسی و ...) مبالغ پایین نمی زنن و خیلی هاشون هم وسترن نمی زنن. ضمن اینکه اگر شما قصد انتقال پول خونه رو دارید ، فکر نمی کنم وسترن روش به صرفه ای باشه ، چون محدودیت سقف مبلغ انتقال داره و باید در چند پارت ارسال بشه و برای آمریکا فکر می کنم برای هر پارت 200-300 دلار کارمزدش هست. ضمن اینکه کلا انتقال پول به آمریکا خیلی پر دردسر هست و خیلی جاها انجام نمی دن. اما حواله بانکی باز روش معقول تری هست که اونم احتمالا سرتون کلی بازی در میارن. اصلا قصد اینو ندارم که نگران بشید ، فقط خودتون رو آماده کنید که حسابی باید سر و کله بزنید با صرافی ها.

Junior Member

سلام،
    من باید به سایت uni-assist.de حدود 68 یورو انتقال سویفت بدم به بانک آلمان. هزینه اش چقدر میشه و از چه صرافی ای میشه اقدام کرد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amvv نمایش پست ها
    سلام،
    من باید به سایت uni-assist.de حدود 68 یورو انتقال سویفت بدم به بانک آلمان. هزینه اش چقدر میشه و از چه صرافی ای میشه اقدام کرد؟
    یه دوستی حواله رو قراره واسم بزنه. فقط مشکل اینجاست بانک ایتالیا حساب داره و تو سایت اسیست نوشته حواله های بین المللی کارمزد برمیداره بانک مقصد و از حساب های بانک های آلمان کارمزدی نداره حواله سویفت. کسی تجربه ای داره در این زمینه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA گرایش - لیسانس کشاورزی- دانشگا�

نقل قول نوشته اصلی توسط amvv نمایش پست ها
    یه دوستی حواله رو قراره واسم بزنه. فقط مشکل اینجاست بانک ایتالیا حساب داره و تو سایت اسیست نوشته حواله های بین المللی کارمزد برمیداره بانک مقصد و از حساب های بانک های آلمان کارمزدی نداره حواله سویفت. کسی تجربه ای داره در این زمینه؟
    بله ، کلیه حواله های بین المللی شامل یک کارمزد برای عملیات انتقال میشه که از مبلغ نهایی کسر و مابقی به حساب مقصد منتقل میشه. این کارمزد در مبالغ پایین خیلی به چشم میاد. کسی رو می شناسم که 80 یورو حواله زده بود و 20 یورو از مبلغش برداشت شد. بهتره پرس و جو کنید و به حدود مبلغی به مبلغ واریزی تون اضافه کنید که به مشکل بر نخورید. چون کم بریزید ، دو برابر ضرر می کنید.

درود
    دوستان من هم مشکل مشترک دارم . یعنی می خوام 50 یورو به یه حساب تو آلمان بریزم . میگن مبلغ پایینه دوبرایرش رو باید بدم واسه انجامش .
    حالا سئوال من اینه که راه ارزونترم هست یا نه و ضمنا این که چقدر کارمزد میخواد رو صرافی یا شرکت های خدمات ارزی می دونند ؟ یعنی میخوام از رو 50 یورو چیزی کسر نشه واسه کارمزد .
    لطفا اگر کسی جایی رو میشناسه برای این که تبلیغ نشه برام مسیج کنه .
    ممنونم .
    . . . . . . Never give up

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-gh نمایش پست ها
    درود
    دوستان من هم مشکل مشترک دارم . یعنی می خوام 50 یورو به یه حساب تو آلمان بریزم . میگن مبلغ پایینه دوبرایرش رو باید بدم واسه انجامش .
    حالا سئوال من اینه که راه ارزونترم هست یا نه و ضمنا این که چقدر کارمزد میخواد رو صرافی یا شرکت های خدمات ارزی می دونند ؟ یعنی میخوام از رو 50 یورو چیزی کسر نشه واسه کارمزد .
    لطفا اگر کسی جایی رو میشناسه برای این که تبلیغ نشه برام مسیج کنه .
    ممنونم .
    روی تجربه شخصی اینو میگم. حتما دقت کن حساب مبدا داخل اروپا باشه. اگه از خارج اروپا بزنی حواله رو 20 یورو بیشتر باید بزنی چون بانک مقصد واسه خودش برمیداره.

Junior Member

دوستان من برای اپلیکیشن فی یکی از کالج های آمریکا باید 35 دلار بپردازم.
    به هیچ عنوان پول نقد یا کارت اعتباری قبول نمی کنند.

این اطلاعات رو داده گفته به اینجا انتقال بدید:
    Wire transfer information:

CITY NATIONAL BANK
    LIBRARY TOWER
    633 W. 5TH ST.
    LOS ANGELES, CA 90071

LACCD 030000122016066
    AC# 210024964
    BRANCH # 03

SWIFT Code #: CINAUS6L

آیا منظور همون سویفت یا TT است که تو صفحات قبل گفته شده؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)