صفحه 3 از 68 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 673

موضوع: حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

سلام
    من باید برای هزینه اپلای در کره جنوبی مبلغ 66000 وون به بانکی در کره جنوبی بریزیم. لطفا میشه منو راهنمایی کنید تا چگونه این پولو بریزم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA گرایش - لیسانس کشاورزی- دانشگا�

شما اگر خودتون امکان واریز نداشته باشید ، قاعدتا باید از راه حواله TT استفاده کنید. معمولا حواله TT بین 20 تا 50 دلار کارمزد داره. صرافی های بزرگ معمولا انجام نمی دن مبالغ پایین رو. اطلاعات لازم رو از بانک مقصد بگیرید و ببینید کجا براتون انجام می دن.

Junior Member

سلام
    من برای ویزای دانشجویی باید ۱۲۵ دلار کانادا رو به حساب سفارت کانادا توی ترکیه بریزم . از ایران چجوری می شه اینکارو کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gjatan نمایش پست ها
    سلام
    من برای ویزای دانشجویی باید ۱۲۵ دلار کانادا رو به حساب سفارت کانادا توی ترکیه بریزم . از ایران چجوری می شه اینکارو کرد؟
    پرداخت آنلاین ویزا یا مستر کارت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behman63 نمایش پست ها
    سلام

اون ریتی که شما می گی 0.76 ، نرخ برابری هست برای فروش. اما هر جای جهان که بخوان از شما یه ارز رو بخرن ، نرخ خرید محاسبه می کنن. اون 0.6 در واقع همون ریت خرید هست. شما توی ایران هم اگر باشی بری صرافی اسکناس یورو تون رو با قیمت خرید بر می دارن و دلار رو با قیمت فروش می دن. مثلا امروز خرید یورو ، 4580 تا 4600 بود. اما فروشش 4620-4640 بود. یعنی 40 تومن اختلاف. بنابراین فکر نمی کنم کاری بتونید بکنید. باید معادل خرید یعنی همون 0.6 رو محاسبه کنید.

اگر الان عموتون اونجاست و دسترسی ندارید ، می تونید براش حواله بزنید. اگه حساب داره حواله TT بزنید که هزینه ش کمتر میشه اما ممکنه چند روز طول بکشه. وگرنه وسترن می زنی که درجا می رسه دستش.
    خداروشکر مشکل من حل شد، اونم با کمک یک دوست بلژیکی که حساب دلاری (بانک BNP) داشت و دلارهای منو ریخت به حسابش و با اون حساب دلار رو تبدیل به یورو کرد که نرخ تبدیل با کارمزد، 0.75 شد!
    در ضمن توی ایران (صرافی فرودگاه) نرخ خرید حدود 0.74 هست نه 0.6! یه راه دیگه هم صرافی وسترن یونیون هست که اونم با نرخ خوبی بر میداره.
    در کل به بچه هایی که میخوان برن اروپا (کشور های EURO) توصیه میکنم تا جایی که میتونن یورو ببرن نه دلار!

پیروز باشید.

سلام
    کسی میتونه به طور ساده توضیح بده چه طوری میشه از خارج از کشور مثلا هلند برای خانواده ی خودم پول بفرستم؟
    من از طرز کار این صرافی ها سر در نمیارم. میشه مبالغ کم رو مثلا در حدود پانصد یورو رو پست کرد؟ کسی میفهمه؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط physics1389 نمایش پست ها
    سلام
    کسی میتونه به طور ساده توضیح بده چه طوری میشه از خارج از کشور مثلا هلند برای خانواده ی خودم پول بفرستم؟
    من از طرز کار این صرافی ها سر در نمیارم. میشه مبالغ کم رو مثلا در حدود پانصد یورو رو پست کرد؟ کسی میفهمه؟
    ممنون
    سلام!
    پست کردن که فک کنم گیر میدن چون مثلا پست TNT نوشته نباید پول پست کنید. مگه اینکه لای کتابی چیزی بگذاری که اونم هرچی وزن بیشتر بشه هزینه پست بیستر میشه.

1.Western Union که در لحظه پول رو میفرسته ولی کارمزد بالایی داره.
    2.حواله TT که اون هم کارمزد داره ولی از وسترن کمتره، اما مدت بیشتری طول میکشه.

-متداولترین راههایی که به غیر از حواله هست:
    1)پول رو بدید دست یک مسافر مطمئن که بیاره.
    2)کسایی هستند که اونجا به یورو نیاز دارن و یوروی شما رو میگیرند و توی ایران به خانواده شما تومان میدهند.
    ویرایش توسط hamed2005 : April 26th, 2013 در ساعت 11:27 AM دلیل: اشتباه تایپی

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA گرایش - لیسانس کشاورزی- دانشگا�

سلام
    ممنون
    سلام

می تونید کسی رو پیدا کنید که هر دفعه پول رو به حسابش بریزید و اون بهتون معادل ریال بده. صرافی های بزرگ بعیده کار اینطوری. اما هستن کسانی که یه درصد یا مبلغی کارمزد بردارن و مابقی ش رو ریال بدن. فقط همونطور که دوستمون گفت ، حواله TT به صرفه تر هست که خودتون می تونید برید بانک بزنید. احتمالا 30-20 دلار هم اون فرد بر می داره و براتون تبدیل می کنه.

اگر راهی پیدا نکردید به من پیغام بدید تا معرفی کنم.

سلام
    ممنون
    مثلا شما میتونید پولتون رو با پی پال بدید به من ، من که داخل ایران حساب دارم میدم به خانوادتون معادلش رو ---- البته مثال عرض کردم .

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2005 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من باید مبلغ حدود 16500 یورو به حساب دانشگاه تو بلژیک واریز میکردم و طبق نرخی که سایت های معتبر نوشتن(هر دلار=0.76 یورو) معادل اون دلار (22000دلار) خریدم و دادم به داییم که ببره بلژیک و اونجا به حساب بریزه، حالا اونجا نرخ تبدیل یورو به دلار رو خیلی کم حساب میکنند ( هر دلار 0.6 یورو)، واقعا ضرر زیادی دارم میکنم.
    به نظرتون چیکار کنم؟
    شما نباید در بلژیک پول رو در صرافی عوض کنید، باید در بانک عوض کنید تا به نرخ روز ازتون بردارند، البته بانک کمسیون هم بابت این کار میگیره

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)